فیلم و سریالبهترین‌های فیلم و سریال

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ( فیلم برتر طنز سینمای ایران تا 1402 که ارزش دیدن دارند)

بهترین فیلم های کمدی ایرانی فیلم برتر طنز سینمای ایران را در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد هما‌نطور که می‌دانید به علت مسائل مختلف اقبال فیلم های طنز و فیلم هایی که فضایی خنده‌آور و شاد را فراهم می‌کنند همیشه در کشور ما بیشتر از سایر ژانرها بوده است و شاید شما هم به دنبال لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی باشید که ما می‌توانیم در این امر به شما کمک زیادی کنیم.

فیلم های کمدی ایرانی که ارزش دیدن دارند جدید

در چندین سال اخیر بسیاری از فیلم‌هایی که توانستند در سینما رکورد فروش را جا به جا کنند به ژانر طنز مربوط بوده‌اند البته استثناء همیشه وجود دارد و در مواردی هم ژانر اجتماعی مورد استقبال قرار گرفته است به عنوان مثال فیلم سینمایی متری شیش و نیم که در صدر گیشه سال 98 قرار گرفت.

اما در این مطلب ما قصد ارائه پرفروش ترین فیلم های کمدی یا طنز ایرانی را نداریم بلکه می‌خواهیم بهترین‌های این ژانر را به شما معرفی نماییم که شاید هم خوب فروخته باشند و طبق روال همیشگی تایم سیتی این لیست کمدی ترین فیلم های ایرانی با راهنمایی شما دوستان تکمیل خواهد شد. اگر فیلم کمدی را می‌شناسید که جایش خالی است آن را به ما معرفی کنید.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ اجاره نشین ها

اجاره نشین ها

 • سال اکران: 1365
 • ژانر: کمدی، درام
 • کارگردان: داریوش مهرجویی
 • بازیگران: عزت‌الله انتظامی، اکبر عبدی، حسین سرشار، حمیده خیرآبادی، رضا رویگری، ایرج راد، سیاوش طهمورث، فریماه فرجامی

شاید این فیلم مهمترین فیلم لیست امروز ما باشد؛ اثری بسیار خنده‌دار و درجه یک از کارگردان بزرگ ایرانی یعنی داریوش مهرجویی؛ در این فیلم اساتید کمدی ایران یعنی اکبر عبدی و عزت‌الله انتظامی به ایفای نقش پرداخته‌اند که همین ترکیب جذاب، دیدن فیلم را جذاب‌تر می‌کند؛ پس اگر تا به کنون موفق به تماشای این فیلم نشده‌اید، همین امروز به سرغ دیدن آن بروید.

خلاصه داستان فیلم اجاره نشین ها

یک آپارتمان در حاشیه شهر تهران که مالکش درگذشته بدون وارث مانده و اداره امور آپارتمان و مستاجرها را مباشر مالک درگذشته که خود نیز ساکن همین ساختمان است به عهده گرفته و قصد دارد با همکاری یک مشاور املاک محلی ملک را تصاحب کند. آپارتمان فرسوده و نیازمند تعمیرات اساسی است ولی عباس آقا (مباشر مالک درگذشته با بازی عزت‌الله انتظامی) نه خود وظیفه تعمیرات را به عهده می‌گیرد و نه به دیگر ساکنان اجازه انجام این کار را می‌دهد.

در این ساختمان هر یک از ساکنان به دنبال به کرسی نشاندن حرف و نظر خود هستند و این امکان تفاهم بر سر چگونگی تأمین هزینه‌های تعمیرات را از بین می‌برد، تا این که عباس آقا به توصیه مادرش (با بازی حمیده خیرآبادی) مجلس شامی تدارک می‌بیند و می‌پذیرد که با مشارکت همه ساکنان هزینه تعمیرات تأمین شود، اما…

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ آدم‌ برفی

آدم‌ برفی

 • سال اکران: 1376
 • ژانر: کمدی
 • کارگردان: داوود میرباقری
 • بازیگران: اکبر عبدی، آزیتا حاجیان، داریوش ارجمند، مهدی فتحی، پرویز پرستویی، محمدرضا شریفی‌نیا، سیروس گرجستانی

آدم برفی نقطه عطف مهمی در دوران بازیگری اکبر عبدی بود؛ کمدی سرحال و خنده‌دار که سعی نمی‌کند بیخودی مخاطب را بخنداند، بلکه با استفاده از تکنیک‌های کمدی مخاطب را در لحظه و به درستی می‌خنداند. تایم سیتی دیدن این فیلم را به شدت پیشنهاد می‌کند.

خلاصه داستان فیلم آدم برفی

فیلم دو داستان موازی را پیش برده و در آخر آن‌ها را با هم تلفیق می‌کند. ابتدا مردی ایرانی به نام عباس خاکپور (با بازی اکبر عبدی) بر صحنه می‌آید که برای گرفتن ویزای ایالات متحده به ترکیه رفته‌است اما موفق به اخذ ویزا نمی‌شود. از سوی دیگر زنی (با بازی آزیتا حاجیان) است که در ترکیه زندگی می‌کند و در هتل محل اقامتش کار می‌کند و نمی‌تواند به ایران بازگردد.

عباس تصمیم می‌گیرد با پوشیدن لباس مبدل و به بهانه ازدواج با یک مرد آمریکایی ویزای آمریکا را بگیرد اما رفته رفته با دیدن دنیا (آزیتا حاجیان) دلبسته او میشود و تصمیم میگیرد به ظاهر سابق خود برگردد و فکر سفر به آمریکا را از سر خود بیرون کند تا در نهایت با دنیا به ایران برگردد اما…

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ دو نفر و نصفی

دو نفر و نصفی

 • سال اکران: 1370
 • ژانر: درام
 • کارگردان: یدالله صمدی
 • بازیگران: فرامرز قریبیان، علیرضا خمسه، آتنه فقیه‌نصیری، اکبر دودکار، فرخ‌لقا هوشمند، لوریک میناسیان، اصغر زمانی

علیرضا خمسه همواره به عنوان یکی از بهترین بازیگران ایرانی شناخته می‌شود که در اجرای کمدی یکی از بهترین‌هاست،  او در این فیلم با فرامرز قریبیان هم‌بازی بوده و ترکیب این دو سبب خلق یکی از بهترین فیلم‌های کمدی ایرانی شد؛ این فیلم پس از اکران با اسقبال بسیاری خوبی روبرو شد و منتقدان نیز آن را اثری خوب عنوان کردند.

خلاصه داستان فیلم دو نفر و نصفی

زن جوانی (آتنه فقیه‌نصیری) دختر ۱۱ ماهه‌اش، پریسا را به پارک می‌بَرَد، اما کالسکه در سراشیبی پارک به حرکت درمی‌آید و از پارک خارج می‌شود. زن به دنبال کالسکه می‌دود، اما در نهایت آن را گم می‌کند. کالسکه مقابل خانه دو پسرعمو، به نام‌های خسرو (فرامرز قریبیان) و علی‌رضا (علیرضا خمسه)، متوقف می‌شود. خسرو راننده است و علیرضا عکاس دوره‌گرد و دلقک.

پسرعموها سعی می‌کنند پریسا را به دیگران بسپارند و از دست او خلاص شوند، اما کسی حاضر نمی‌شود از او نگهداری کند. در نهایت آن‌ها مجبور می‌شوند خود از پریسا مراقبت کنند. آن دو به‌تدریج به دختر کوچک علاقه‌مند می‌شوند و حضور پریسا زندگی این دو مرد مجرد را به‌کلی تغییر می‌دهد…

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ فسیل

فسیل

 • سال اکران: 1401 – 1402
 • ژانر: طنز
 • کارگردان: کریم امینی
 • بازیگران: بهرام افشاری، هادی کاظمی، ایمان صفا، الناز حبیبی

فیلم فسیل میان فیلم های کمدی ایرانی که ارزش دیدن دارند می‌نشیند و هم‌اکنون با فروشی بیش از 160 میلیارد تومان، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ ایران است. کارگردانی این فیلم توسط کریم امینی کارگردان نوظهور سینمای ایران بوده است که پیش از این فیلم‌های دشمن زن و گربه سیاه را کارگردانی کرده بود. با اینکه مردم استقبال ویژه‌ای از فیلم فسیل کردند، بسیاری از منتقدان موافق این فیلم نبودند.

 خلاصه داستان فیلم فسیل

فیلم فسیل با گروه موسیقی بلک داگز شروع می‌شود که پس از اجرای ترانه‌ای اعتراضی جلوی شاه، توسط ساواک دستگیر می‌شوند. در این میان یکی از اعضا، به کما می‌رود و ده سال بعد که انقلاب شده به هوش میاید.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ چند می‌گیری گریه کنی 2

چند می‌گیری گریه کنی 2

 • سال اکران: 1401
 • ژانر: طنز
 • کارگردان: علی توکل نیا
 • بازیگران: ابوالفضل پورعرب، حمید لولایی، حامد آهنگی، اشپیتیم آرفی

این فیلم ادامه فیلم چند می‌گیری گریه کنی محصول سال 1385 است که خود یکی از بهترین فیلم های کمدی ایرانی به شمار می‌رود. در فیلم چند می‌گیری گریه کنی 2 شاهد حضور بازیگرانی جدید همچون اشپیتیم آرفی بازیکن فوتبال و بازیگر آلبانیایی و همچنین حامد آهنگی مجری مشهور هستیم. از بازیگران فیلم پیشین می‌توان به ابوالفضل پورعرب و حمید لولایی اشاره کرد. فیلم چند می‌گیری گریه کنی 2 به موفقیت قسمت نخست آن نرسید؛ اما با فروش نزدیک به 10 میلیارد تومان، به موفقیت قابل‌قبولی دست یافت.

خلاصه داستان فیلم چند می‌گیری گریه کنی 2

در قسمت اول فیلم شاهد فوت رضا شایسته با بازی زنده‌یاد منوچهر نوذری بودیم. در این قسمت پسرش پس از سال‌ها به قصد گرفتن ارث به ایران برمی‌گردد. او متوجه می‌شود پدرش وصیت کرده که برای دریافت ارث، باید هفت بار برای هفت خانواده نیازمند مراسم ختم برپا کند و خود نیز در آنها حضور داشته باشد.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ عروس خیابان فرشته

عروس خیابان فرشته

 • سال اکران: 1401 – 1402
 • ژانر: طنز
 • کارگردان: مهدی خسروی
 • بازیگران: محمدرضا شریفی‌نیا، عاطفه رضوی، مهراوه شریفی‌نیا، علیرضا جعفری

اگر به دنبال لیست فیلم های کمدی ایرانی که ارزش دیدن دارند جدید هستید، فیلم عروس خیابان فرشته از گزینه‌های خوب است. شما می‌توانید این فیلم را در جمع خانوادگی اعم از هر سنی تماشا کنید. محمدرضا شریفی‌نیا و دخترش مهراوه شریفی‌نیا باری دیگر در یک فیلم کمدی هم‌بازی شده‌اند تا آن را به بهترین فیلم های کمدی ایرانی تبدیل کنند.

خلاصه داستان فیلم عروس خیابان فرشته

فیلم درمورد خانواده مهاجر است که در خانه دایی‌شان که خود خارج از کشور سکونت دارد، زندگی می‌کنند. روزی دایی به همراه همسر هندی جدیدش به خانه‌اش برمی‌گردد و حالا خانواده مهاجر باید دنبال مکانی جدید باشند.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ آهنگ دو نفره

آهنگ دو نفره

 • سال اکران: 1402
 • ژانر: طنز
 • کارگردان: آرزو ارزانش
 • بازیگران: احمد مهران‌فر، بهاره کیان افشار، امیرحسین رستمی، فرزاد فرزین

فرزاد فرزین، خواننده بااستعداد کشورمان سال‌هاست که به‌عنوان بازیگر هم فعالیت می‌کند. او حالا نقش اصلی فیلم آهنگ دونفره در کنار احمد مهران‌فر را دارد. این دو نفر، زوجی بامزه را تشکیل می‌دهند که با وجود تفاوت در شخصیت‌هایشان، کم کم باهم کنار میایند. با اینکه تشکیل یک زوج هنری که نظر مردم را جلب کند کار چالش‌برانگیزی است، اما فیلم آهنگ دونفره از پس آن برآمده و با انتخاب خوب بازیگران، نتیجه خوبی ارائه داده است.

خلاصه داستان فیلم آهنگ دونفره

فیلم آهنگ دو نفره با محوریت خواننده‌ای مشهور به نام ایلیا و جوانی تنگدست به نام پاشاست که آرزو دارد خواننده شود. او به‌خاطر کسب درآمد، شروع به خواندن آهنگ‌های ایلیا در مراسم‌های مختلف می‌کند. پس از مدتی برای صدای ایلیا مشکلی پیش میاید و مدیر برنامه‌هایش از پاشا می‌خواهد به‌جای ایلیا در کنسرت بخواند.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ خط استوا

خط استوا

 • سال اکران: 1402
 • ژانر: طنز
 • کارگردان: اصغر نعیمی
 • بازیگران: فرهاد اصلانی، سیامک انصاری، آزاده صمدی

یکی از عناوینی که در لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی جدید پیدا می‌شود، فیلم خط استوا با بازی دو تن از بزرگان عرصه طنز سینمای ایران، فرهاد اصلانی و سیامک انصاری است. این فیلم با استقبال خوبی مواجه شد؛ اما انتقادهای تندی مبنی بر ضدزن بودن هم دریافت کرد. فیلم خط استوا که بخشی از آن در کشور اندونزی فیلم‌برداری شده، روایت دو شخص را بیان می‌کند که طبق معمول شخصیت‌های متفاوتی را دارند.

خلاصه داستان فیلم خط استوا

 رئیس و نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال قصد دارند با زیدان قراردادی ببندند از این رو به اندوزی سفر می‌کنند. هرچند این دو نفر غافل از آن هستند که قرار است در اندونزی ماندگار شوند.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ گل به خودی

گل به خودی

 • سال اکران: 1400 – 1401
 • ژانر: طنز، موزیکال، فانتزی
 • کارگردان: احمد تجری
 • بازیگران: ابوالفضل رجبی، رایان سرلک، ال آی بشارت، آرینا تجری
پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بهترین سریال های خارجی 2022 {لیست نهایی برترین آثار}

فیلم گل به خودی فیلمی کودکانه است که گزینه‌ای عالی برای جمع خانوادگی و همچنین دوستداران موسیقی به شمار میاید. موسیقی در این فیلم عنصر مهمی است و همچنین شاهد حضور آرین بهاری، خواننده گروه پازل بند در فیلم گل به خودی هستیم. علاوه بر جمعی از بازیگران جدید، بازیگران بزرگی همچون شقایق فراهانی و نسیم ادبی در آن به ایفای نقش  پرداخته‌اند. اگر قصد دارید با فرزند خود اوقات خوشی را رقم بزنید، فیلم گل به خودی یکی از بهترین فیلم های کمدی ایرانی برای شما خواهد بود.

خلاصه داستان فیلم گل به خودی

فیلم گل به خودی در یک پرورشگاه شروع می‌شود که جمعی از بچه‌ها تصمیم می‌گیرند از آن فرار کنند تا به دنبال والدین واقعی خود بروند. با این وجود این بچه‌ها نمی‌دانند چه چیزی پیش روی آنهاست و چه چالش‌هایی آنها را تهدید می‌کند.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ نقره داغ

نقره داغ

 • سال اکران: 1401
 • ژانر: طنز
 • کارگردان: محسن آقاخان
 • بازیگران: اکبر عبدی، المیرا عبدی، پوریا پورسرخ، نگار عابدی

فیلم نقره داغ یک فیلم سینمایی طنز ایرانی جدید ۱۴۰۱ است که نقش اصلی آنها را اکبر عبدی برعهده دارد. اکبر عبدی پیش از این با گریم زنانه توانست لحظات مفرحی برای بینندگان ایجاد کند و پس از سال‌ها دوباره شاهد گریم زنانه او هستیم. این بازیگر پیش‌کسوت با دختر خود، المیرا عبدی در فیلم نقره داغ هم‌بازی است.

خلاصه داستان فیلم نقره داغ

در فیلم نقره داغ مردی را داریم که به ثروتی عظیم چشم دوخته است. او برای اینکه به این ثروت دست پیدا کند، خود را جای زنی جا می‌زند تا بتواند اموال را از آن خود کند؛ اما برنامه‌های او چندان موفق پیش نمی‌روند.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ شادروان

شادروان

 • سال اکران: 1401
 • ژانر: طنز، اجتماعی
 • کارگردان: حسین نمازی
 • بازیگران: سینا مهراد، نازنین بیاتی، گلاره عباسی، بهرنگ علوی

فیلم شادروان از دسته بهترین فیلم‌های کمدی ایرانی است که بدون تلاش در شوخی‌های مبتذل، طنزی آرام و ساده را به تصویر می‌کشد. علاوه بر خط داستانی خوب و طنز جذاب، بازی بهرنگ علوی و نازنین بیاتی از نقاط قوت این فیلم است و جذابیت آن را دوچندان کرده است. فیلم شادروان به طور کلی فیلمی سرگرم‌کننده است و نسبت به ژانر خود، اثری قابل‌قبول محسوب می‌شود.

خلاصه داستان فیلم شادروان

در این فیلم خانواده‌ای را داریم که پدرشان را از دست می‌دهند و وضعیت مالی ضعیفی دارند. این خانواده باید با چندین چالش که همگی به پول نیاز دارند، دست‌وپنجه نرم کنند؛ از پذیرایی از مهمانان گرفته تا هزینه گرفتن جنازه پدر از سردخانه. در همین حین اعضای این خانواده متوجه می‌شوند که پدر خانواده فرزند دیگری هم دارد.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ هفته‌ای یک‌بار آدم باش

هفته‌ای یک‌بار آدم باش

 • سال ساخت: 1399
 • ژانر: کمدی
 • بازیگران: پژمان بازغی، پژمان جمشیدی، ساغر قناعت، رعنا آزادی‌ور و …

فیلم سینمایی ایرانی کمدی هفته‌ای یکبار آدم باش به کارگردانی شهرام شاه حسینی، بیش از ۱٬۵۲۱٬۷۵۷٬۲۵۰ به فروش رسید. مسئولیت تهیه‌و نویسندگی این فیلم نیز به ترتیب بر عهده مستانه مهاجر و پویا مهدوی‌زاده بوده است.

خلاصه داستان هفته‌ای یکبار آدم باش

این فیلم کمدی ایرانی جدید، بر داستان زندگی 2 برادر که زندگی‌شان پس از فوت پدرشان، دچار تغییراتی می‌شود را روایت می‌کند. هر دوی آنها تفکرات متفاوت و مخصوص به خود را دارند.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم هفته‌ای یک‌بار آدم باش (تمام کیفیت ها)

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ جهان با من برقص

جهان با من برقص

 • سال ساخت: 1397
 • ژانر: کمدی، درام
 • بازیگران: پژمان جمشیدی، علی مصفا، هانیه توسلی، جواد عزتی، کاظم سیاحی‎پور، پاوان افسر، سیاوش چراغی‌پور و …

فیلم سینمایی کمدی ایرانی جهان با من برقص، به نویسندگی سروش صحت و ایمان صفایی در دی ماه 1398 در سینماها اکران شد؛ همچنین سروش صحت، علاوه بر نویسندگی، کارگردانی این فیلم را هم بر عهده داشت. درآمد از فروش بلیط فیلم جهان با من برقص پس از اکران در سینماها، به مبلغی بالغ بر 6 میلیارد تومان رسید.

خلاصه داستان جهان با من برقص

بهمن که بردار جهانگیر (علی مصفا) است از دوستان جهانگیر می‌خواهد تا در جشن تولد جهانگیر که احتمال می‌رود آخرین جشن تولد او باشد، شرکت کنند. آنها به جشن می‌آیند و همین امر سبب می‌شود تا دوستانش در رابطه با زندگی خودشان و جهان (جهانگیر) بیشتر فکر کنند.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ قندون جهیزیه

قندون جهیزیه

 • سال ساخت: 1393
 • ژانر: کمدی، اجتماعی
 • بازیگران: نگار جواهریان، اکبر عبدی، صابر ابر و …

فیلم قندون جهیزیه در سال 93 تولید و در تاریخ 21 مرداد 1394 به اکران عمومی درآمد. نویسندگی و کارگردانی این فیلم بر عهده علی ملاقلی‌پور بود و سعید سعدی هم به عنوان تهیه‌کننده در قندون جهیزیه نقش داشت. فروش گیشه قندون جهیزیه به چیزی در حدود ۱٬۳۴۸٬۷۳۵٬۹۰۰ می‌رسد.

خلاصه داستان قندون جهیزیه

قندون جهیزیه را می‌توان در فهرست فیلم های سینمایی کمدی ایرانی که ارزش دیدن دارند، قرار داد. در خلاصه‌ای از این فیلم آمده که صابر ابر در تقش عطا و نگار جواهریان در نقش معصومه، مستاجر یک خانه هستند و حالا موعد تخلیه منزلشان سر رسیده و آنها باید خانه را تحویل صاحبخانه بدهند.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم قندون جهیزیه (تمام کیفیت ها)

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ چهار انگشت

چهار انگشت

 • سال ساخت: 1397
 • ژانر: کمدی
 • بازیگران: جواد عزتی، امیر جعفری، مونا فرجاد و …

فیلم کمدی ایرانی چهار انگشت، در 25 اسفند 1397 اکران شد و نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده حامد محمدی بوده است. این فیلم، علاوه بر ایران، در کشورهای کامبوج و تایلند هم فیلمبرداری شد و توانست پس از بلیط فروشی در گیشه‌های سینمایی به درآمدی بالغ بر ۱۰٬۴۵۸٬۱۱۶٬۰۰۰ دست پیدا کند.

خلاصه داستان چهار انگشت

امیر جعفری در نقش احد فاتحی، فردی مذهبی و حکومتی است و جواد عزتی در نقش نادر ایستاده، به عنوان مدیر برنامه‌هایش با او کار می‌کند. ماجرا از آنجایی شروع می‌شود که آنها تصمیم می‌گیرند به بهانه اینکه قرار است به مکه سفر کنند، راهی تایلند می‌شوند.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم چهار انگشت (تمام کیفیت ها)

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ اکسیدان

اکسیدان

 • سال ساخت: 1395
 • ژانر: کمدی، ماجراجویی
 • بازیگران: امیر جعفری، جواد عزتی، شبنم مقدمی، شقایق دهقان و …

این فیلم به کارگردانی و نویسندگی حامد محمدی در سال 1395 تولید و یک‌سال بعد یعنی در سال 1396 اکران شد. این فیلم به دلیل شوخی با مسیحییان و ترنس‌ها، سبب اعتراض برخی از نمایندگان مجلس شد؛ اما در نهایت توانست چیزی در حدود ۱۰٬۷۹۱٬۲۰۵٬۰۰۰ به فروش برسد.

خلاصه داستان اکسیدان 

جواد عزتی در نقش اصلان، برای اینکه بتواند نامزدش نگار (لیندا کیانی) که غیر قانونی به اروپا رفته است را به ایران برگرداند، دست به کارهای عجیبی می‌زند؛ اما در مسیر هر کدام از این نقشه‌ها و ترفندها با مشکلاتی مواجه می‌شود که کار را برای او سخت می‌کند. اکسیدان را می‌توان در لیست بهترین فیلم های طنز ایرانی قرار داد.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم اکسیدان (تمام کیفیت ها)

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ خوب، بد، جلف

خوب، بد، جلف

 • سال ساخت: 1394
 • ژانر: کمدی
 • بازیگران: پژمان جمشیدی، حمید فرخ‌نژاد، مانی حقیقی، ویشکا آسایش، سام درخشانی و …

کارگردانی و نویسندگی فیلم ایرانی کمدی خوب، بد، جلف بر عهده پیمان قاسمخانی بود و پس از تولید در سال 1394، در تاریخ 27 بهمن 1395 در سینماها اکران شد. میزان فروش این فیلم، در گیشه‌های سینمایی، چیزی در حدود ۱۶٬۲۸۸٬۴۸۸٬۰۰۰ برآورد شده است.

خلاصه داستان خوب، بد، جلف

مانی حقیقی در این فیلم، نقش یک کارگردان را بر عهده دارد و مجبور است از 2 بازیگر که از نظر او بازیگران خوبی نیستند را به فیلمش اضافه کند و از طرف تهیه‌کننده برای آوردن این بازیگران در صحنه، تحت فشار است. در ادامه داستان، فیلم اکران می‌شود؛ اما آقای حقیقی در نقش کارگردان، فوت شده است.

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ مصادره

مصادره

 • سال ساخت: 1396
 • ژانر: کمدی
 • بازیگران: رضا عطاران، هومن سیدی، بابک حمیدیان و …

نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی فیلم ایرانی طنز مصادره را به ترتیب، علی فرقانی، مهران احمدی و محمدحسین قاسمی بر عهده داشته‌اند. بخش‌هایی از این فیلم در ارمنستان فیلمبرداری شده است؛ اما در طی فیلم، مکان مربوطه را به عنوان ایلات متحده آمریکا معرفی می‌کنند. این فیلم 108 دقیقه‌ای توانست در گیشه‌های سینمایی، بیش از ۱۵٬۶۹۱٬۳۴۵٬۰۰۰ فروش داشته باشد.

خلاصه داستان مصادره

رضا عطاران در نقش اسماعیل یارجانلو در دهه 50 عضو ساواک بوده است. او پس از اینکه با خرید بلیط بخت‌آزمایی، برنده اعانه ملی می‌شود، زمینی را در عباس‌آباد خریداری می‌کند؛ اما پس از اینکه انقلاب می‌شود، به علت عضویت در سازمان ساواک به مشکل می‌خورد و مجبور می‌شود کشور را ترک کند. در نهایت، تکه زمینی را هم که خریداری کرده بود به دوستش جلال خاوندی که بابک حمیدیان در آن کاراکتر به ایفای نقش می‌پردازد، می‌دهد.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم مصادره (تمام کیفیت ها)

بهترین فیلم های کمدی ایرانی ؛ رحمان 1400

رحمان 1400

 • سال ساخت: 1397
 • ژانر: کمدی، ماجراجویی
 • بازیگران: سعید آقاخانی، بهرام افشاری، مهران مدیری، یکتا ناصر، ساره بیات، محمدرضا گلزار و …

فیلم طنز ایرانی رحمان 1400 در تاریخ 25 اسفند 1397 منتشر شد و به ترتیب، منوچهر هادی در بخش کارگردانی، علی سرتیپی، تهیه‌کننده و میثم و بابک کایدان هم دربخش نویسندگی این فیلم، نقش داشتند. این فیلم توانست در فروش گیشه‌های سینمایی به مبلغی بالغ بر 22 میلیارد تومان دست پیدا کند.

خلاصه داستان رحمان 1400

سعید آقاخانی در نقش رحمان به سرطان مبتلا شده و پزشک در این باره به او می‌گوید که مدت زیادی زنده نمی‌ماند و به علت سرطان از دنیا خواهد رفت. رحمان وضعیت مالی مناسبی ندارد و آبدارچی شرکتی است که مهران مدیری، ریاست آن را همراه با پسرش اشکان (محمدرضا گلزار) بر عهده دارد. رحمان همراه با دوستش انوش (بهران افشاری) نقشه‌ای می‌کشد تا اشکان، سبب مرگ او شود و بتوانند از طرف رئیس شرکت، دیه بگیرند.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم رحمان 1400 (تمام کیفیت ها)

مجموعه فیلم‌های اخراجی‌ها

مجموعه فیلم‌های اخراجی‌ها

 • سال ساخت: به ترتیب 1386 – 1387 – 1389
 • ژانر: کمدی جنگی
 • بازیگران: سپند امیرسلیمانی، اکبر عبدی، امین حیایی، ارژنگ امیرفضلی، محمدرضا شریفی‌نیا، جواد هاشمی، نیوشا ضیغمی، شهره لرستانی و …..

مجوعه فیلم‌های اخراجی‌ها بدون شک جزو بهترین فیلمهای کمدی ایرانی محسوب می‌شوند، هرچند که چاشنی طنز اخراجی‌ها 1 بسیار بیشتر بود و می‌توان آن را بهترین قسمت ارائه شده از این عنوان دانست اما ساخته مسعود ده‌نمکی در تمام قسمت‌ها سینماها را پر کرد و مردم استقبال بسیار خوبی از مجموعه فیلم‌های اخراجی‌ها داشتند.

خلاصه داستان فیلم اخراجی ها

داستان اخراجی‌ها مربوط به عده‌ای خلافکار و خوش‌گذاران بود که به علتی به غیر از جنگ پا به جبهه می‌گذارند و داستانی را روایت می‌کرد که انسان‌ها را نباید از روی ظاهرشان قضاوت کرد بلکه در نهایت عمل هرکس او وجود او را نشان خواهد داد.

در ادامه نیز اخراجی‌ها 2 و 3 مربوط به دوران اسیر شدن همین افراد و ورودشان به دنیای سیاست داستانی را روایت کرد.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم اخراجی ها (تمام کیفیت ها)

پسر آدم، دختر حوا

پسر آدم، دختر حوا

 • سال ساخت: 1383
 • ژانر: کمدی اجتماعی
 • بازیگران: حامد کمیلی، مهناز افشار، رامبد جوان، شیلا خداداد، فرامرز صدیقی، لیلا اوتادی، علیرضا ریاحی، کیومرث ملک‌مطیعی و..

فیلم پسر آدم، دختر حوا یکی از بهترین فیلم های کمدی ایرانی ساخته رامبد جوان است، این فیلم پس از 43 روز نمایش و با فروش 753 میلیون تومانی خود توانست به دومین فیلم پرفروش سینمای ایران در سال 89 تبدیل شود و بدون شک در لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی جای دارد.

خلاصه داستان فیلم پسر آدم، دختر حوا

داستان این فیلم مربوط به دو وکیل جوان می‌شود که در یک دفتر و دو اتاق جدا مشغول فعالیت هستند تا اینکه زوجی برای گرفتن طلاق به این دو مراجعه می‌کنند و هر کدام وکالت یکی را بر عهده می‌گیرد و اینجا شروع مبارزه این دو نفر است که رقابتشان تنها به کارهای حقوقی ختم نمی‌شود.

مارمولک

مارمولک

 • سال ساخت: 1382
 • ژانر: کمدی درام
 • بازیگران: پرویز پرستویی، بهرام ابراهیمی، شاهرخ فروتنیان، فریده سپاه منصور، سهیلا رضوی، مائده طهماسبی، رعنا آزادی ور و…

کمتر کسی است که فیلم مارمولک را جزو بهترین فیلم های کمدی تاریخ سینما ایران نداند، ساخته کمال تبریزی جزو آن دسته از فیلم‌های بسیار پر سر و صدای دوران خود بود که حتی تا مدت‌ها به عنوان فیلمی که دیدن آن ممنوع است این دست و آن دست می‌شد و آن را می‌توان آن را جزو بهترین‌ها در لیست بهترین فیلم های سینمایی طنز ایرانی دانست.

داستان این فیلم در مورد رضا مثقالی معروف به رضا مارمولک (پرویز پرستویی) دزد سابقه داری است که در آخرین دستگیری، متهم به سرقت مسلحانه شده است. رضا در حادثه‌ای مجروح شده و به بیمارستان خارج از زندان منتقل می‌شود.

او در آنجا با دزدیدن لباس یک روحانی، موفق به فرار شده و با مصونیتی که با لباس روحانیت به دست می‌آورد، قصد دارد به یکی از شهرهای مرزی رفته و از آنجا با گذرنامه جعلی از کشور فرار کند. او با شیوه‌های خودش مردم را موعظه می‌کند و بعضی از اعمال خلافکارانه‌اش نیز به نیکوکاری تعبیر می‌شود.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم مارمولک (تمام کیفیت ها)

فیلم سن پترزبوک

سن پطرزبورگ

 • سال ساخت: 1388
 • ژانر: کمدی
 • بازیگران: محسن تنابنده، امین حیایی، پیمان قاسم خانی، شیلا خداداد، بهاره رهنما، اندیشه فولادوند، کیانوش گرامی، سروش صحت، امید روحانی، سیدابراهیم بحرالعلومی و….

فیلم سینمایی سن پطرزبورگ یکی از بهترین فیلم های کمدی ایرانی است که با نویسندگی و بازیگری پیمان قاسم‌خانی همراه شده است، قاسم‌خانی یکی از بهترین نویسندگان فیلم های طنز ایرانی است که حضورش در این فیلم آن را در ژانر طنز درخشنده کرده است.

کارگردانی این فیلم بر عهده بهروز افخمی بوده است و داستان آن در مورد دو آس و پاس می‌باشد که طی یک اتفاق سرنخی از یک گنج بزرگ که مربوط ب تزار است به دستشان می‌رسد و این دو با همکاری با یکدیگر می‌خواهند به این گنج دست پیدا کنند.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم سن پطرزبورگ (تمام کیفیت ها)

ورود آقایان ممنوع

ورود آقایان ممنوع

 • سال ساخت: 1389
 • ژانر: کمدی
 • بازیگران: رضا عطاران، علی صادقی، ویشکا آسایش، بهاره رهنما، پگاه آهنگرانی، مانی حقیقی، فلامک جنیدی، ستاره پسیانیف حدیث میرامینی، مهرناز بیات و ….

هرجا که به دنبال لیست بهترین فیلم های کمدی ایرانی بگیردید نام فیلم ورود آقایان ممنوع را خواهید دید یکی از بهترین نقش آفرینی‌های رضا عطاران به طور قطع می‌تواند ساعات خوشی را برای شما بسازد.

این فیلم به کارگردانی رامبد جوان و نویسندگی پیمان حاتم‌‍خانی نامزد دو جایزه سیمرغ بلورین نیز در جشنواره فجر بوده و هم‌چنین به عنوان دومین فیلم پرفروش سینما در سال 90 شناخته می‌شود.

خلاصه داستان فیلم ورود آقایون ممنوع

داستان این فیلم در مورد مدیر دبیرستان دخترانه‌ خصوصی است که به شدت با ورود آقایان به این دبیرستان مخالف است ولی به علت اینکه یکی از معلم‌های این دبیرستان برای زایمان مجبور به ترک مدرسه در نیمه سال شده است مجبور می‌شود معلم مردی را به دبیرستانش راه دهد و این شروع ماجرای طنز این فیلم است.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

مهمان مامان

مهمان مامان

 • سال ساخت: 1383
 • ژانر: کمدی- درام
 • بازیگران: گلاب آدینه، پارسا پیروزفر، امین حیایی، حسن پورشیرازی، نسرین مقانلو، ملیکا شریفی نیا، علیرضا جعفری، ژاله علو، فریده سپاه منصور، رویا عالمی، امیر حسینی و…

بدون شک مهمان مامان را می‌توان ازجمله بهترین فیلم های کمدی ایرانی نام برد که درام خاصی نیز در آن به چشم می‌خورد، این فیلم در جشنواره فجر تقریباً در تمام بخش‌ها نامزد دریافت جایزه بوده است و البته توانست 3 سیمرغ بلورین را به دست آورد.

این فیلم به کارگردانی داریوش مهرجویی و بر اساس کتاب مهمان مامان نوشته هوشنگ مرادی کرمانی تهیه و تولید شده است اتفاقی که شاید این روزها در سینمای ایران خیلی کم می‌بینیم که فیلم‌ها اقتباسی از کتاب‌های جذاب باشند.

خلاصه داستان فیلم مهمان مامان

این فیلم داستان خانواده‌ای است که برایشان مهمان سرزده رسیده است و چون وضعیت مالی این خانواده خوب نیست آبرویشان برای پذیرایی از این مهمانان در خطر است تا این‌که همسایگان دست در دست یکدیگر می‌دهند و اوضاع را درست می‌کنند.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

نهنگ عنبر

نهنگ عنبر 1 و 2

 • سال ساخت: 1393 – 1395
 • ژانر: کمدی اجتماعی
 • بازیگران: رضا عطاران، مهناز افشار، ویشکا آسایش، نادر سلیمانی، هانیه توسلی، سام نوری، امیر حسین رستمی، رضا ناجی، سپند امیر سلیمانی، حسین سلیمانی و علی قربان زاده و…

سری فیلم‌های نهنگ عنبر با کارگردانی سامان مقدم و با حضور بازیگرانی هم‌چون رضا عطاران و مهناز افشار بدون شک جزو بهترین فیلم های کمدی ایران محسوب می‌شوند.

این فیلم با فروش 7 میلیاردی خود بعد از فیلم محمد رسول الله، به دومین فیلم پرفروش سینمای ایران در سال 94 بدل شد و این در حالی بود که برای دریافت مجوز اکران این فیلم سازندگان آن مجبور به حذف تعدادی از سکانس‌های طنز آن شدند.

خلاصه داستان فیلم نهنگ انبر

در قسمت اول این فیلم با ارژنگ صنوبر (رضا عطاران) همراه می‌شویم. مردی 50 ساله که در زندگی خود سختی‌های فراوانی داشته است. او که از کودکی عاشق دختر همسایه‌شان، رویا (مهناز افشار) بوده، نمی‌تواند با او ازدواج کند و رویا نیز به دلیل محدودیت‌های دهه شصت، به همراه خانواده‌اش راهی آمریکا می‌شود.

بعد از گذشت سال‌های طولانی، ارژنگ از بازگشت رویا به ایران باخبر می‌شود و با اصرار زیاد از رویا می‌خواهد که در ایران بماند و با او زندگی کند.

در قسمت دوم نیز شاهد ازدواج ارژنگ و رویا هستیم. این دو که برای مراسم ازدواج‌شان راهی شمال می‌شوند، در راه به خاطره‌بازی و یادآوری وقایع و اتفاقات گذشته خود در دهه شصت می‌پردازند.

از طریق لینک زیر می‌توانید به تمامی کیفیت‌های مختلف این فیلم دسترسی داشته باشید:

دانلود فیلم نهنگ عنبر 2 (تمام کیفیت ها)

امکان دانلود رایگان قسمت اول (از سایت‌های دانلود فیلم)  

آتش بس

آتش بس

 • سال ساخت: 1384
 • ژانر: کمدی اجتماعی
 • بازیگران: محمد رضا گلزار، مهناز افشار، آتیلا پسیانی، کیکاووس یاکیده، احمد مهران فر،نیلوفر خوش خلق و ….. 

فیلم آتش بس به کارگردانی تهمینه میلانی یکی از بهترین فیلم های طنز ایرانی است که در دوران خود با یک نوآوری همراه بود و توانست به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران در آن سال خود را مطرح کند.

خلاصه داستان فیلم آتش بس

داستان این فیلم در مورد سایه مهندس آرشیتکت است که میخواهد از همسرش یوسف که مهندس راه و ساختمان است طلاق بگیرد به همین علت قصد دارد به یک وکیل مراجعه نماید اما به صورت اتفاقی وارد اتاق یک روانشناس می‌شود و در آن‌جا شروع به تعریف ماجرای زندگی خود با یوسف می‌کند و…

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

لیلی با من است

لیلی با من است

 • سال ساخت: 1374
 • ژانر: کمدی جنگی
 • بازیگران: پرویز پرستویی، محمود عزیزی، شهره لرستانی، رحمان باقریان، مهدی فقیه، هدایت الله نوید، حسین معلومی و…

لیلی با من است علاوه بر این‌که یکی از بهترین فیلم های کمدی ایرانی است یکی از پر افتخارترین‌های ژانر کمدی نیز محسوب محسوب می‌شود.

این فیلم به نویسندگی و کارگردانی کمال تبریزی برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه، کاندیدای بهترین بازیگر نقش دوم مرد و کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین نمونه فیلم در سال‌های 74 و 75 بوده است.

خلاصه داستان فیلم لیلی با من است

داستان این فیلم در مورد یک خبرنگار تلوزیونی است که ترس بسیار زیادی از جبهه و جنگ دارد ولی برای این‌که بتواند وامی را برای ساخت خانه‌اش به دست آورد باید از اسرای عراقی که در جبهه هستند مستندی تولید نماید، او به همین منظور با یکی از رزمندگان همراه می‌شود و برای اینکه به خط مقدم نرسد، دست به هرکاری می‌زند.

امکان دانلود رایگان (از سایت‌های دانلود فیلم)  

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا