بیوگرافی و تاریخچه

بیوگرافی یاسمین پهلوی 【حواشی یاسمین اعتماد امینی + آلبوم عکس】

در این مقاله از تایم سیتی قرار است به طور دقیق بیوگرافی یاسمین پهلوی را بررسی کنیم و به حواشی، روابط و جزئیات زندگی شخصی او بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

بیوگرافی یاسمین پهلوی

یاسمین اعتمادامینی (فامیل قبل از ازدواج: اعتمادامینی) متولد 13۴۷ در تهران است. او همسر رضا پهلوی از اعضای خاندان پهلوی است. تحصیلات ابتدایی خود را در تهران آغاز کرد. پس از شکل‌گیری انقلاب 1357 ایران را ترک کرد و در سانفرانسیسکو ساکن شد. تحصیلات متوسطه اش را در دبیرستان نوتردام آمریکا ادامه داد. در سال 1365 با رضا پهلوی ازدواج کرد.

یاسمین پهلوی (فامیل پس از ازدواج) پس از ازدواج با رضا پهلوی در سال 1990 مدرک لیسانس علوم سیاسی را از دانشگاه جورج واشنگتن دریافت کرد و در سال 1998 مدرک دکترای رشته حقوق را از همین دانشگاه گرفت. وی عضو کانون وکلای ایالت مریلند بود.

آشنایی با رضا پهلوی

یاسمین اعتمادامینی نخستین بار رضا پهلوی را در یک فرودگاه ملاقات کرد. در آغاز رابطه آن دو بین سوئیس، محل زندگی پهلوی در آن زمان و کالیفرنیا در رفت‌وآمد، بودند. سرانجام در۲۲ خرداد ۱۳۶۵ ازدواج کردند که یاسمین در آن زمان ۱۷ ساله و در حال فارغ‌التحصیلی از دبیرستان و رضا پهلوی ۲۵ ساله بود. سپس به منطقه واشنگتن نقل مکان کردند. حاصل این ازدواج سه دختر به نام‌های نور، ایمان و فرح است.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بیوگرافی بازیگران سریال قصه هزار افسون 【زمان پخش + عکس】

شغل و حرفه یاسمین پهلوی

پس از فراغت از تحصیلات، یاسمین پهلوی در بخش حقوقی بانک جهانی مشغول به کار شد. سپس به عنوان دفتردار یکی از قضات دیوان عالی آمریکا خدمت کرد. او همچنین وکیل مرکز حقوق کودکان آسیب دیده و محروم در واشنگتن بوده است.

یاسمین اعتمادامینی در سال 1991 مرکز خیریه «بنیاد کودکان ایران» را به همراه نازی افتخاری تاسیس کرد. این بنیاد تلاش داشت تا منابع مالی و حسن‌نیت ایرانیان خارج از کشور را با جامعه پزشکی آمریکا ارتباط دهد تا برای درمان کودکان ایرانی مبتلا به بیماری‌های خاص استفاده شود. با داشتن معافیت مالیاتی 501(c)(۳) توانست سلامتی کودکان ایرانی را بهبود بخشد. یاسمین در تاریخ 13 دی 1372 از ریاست و هرگونه ارتباط با بنیاد استعفا داد.

حواشی یاسمین پهلوی با مربی یوگای فرانسوی زبان

حواشی یاسمین پهلوی با مربی یوگای فرانسوی زبان

در تصاویری که از یک گروه هکری منتشر شد، یاسمین پهلوی همسر رضا پهلوی در کنار مرد فرانسوی حضور داشت. پس از انتشار تصاویر، اکانت‌های حامی در ابتدا ادعا کردند مرد فرانسوی، برادر یاسمین پهلوی است؛ اما این ادعا زود تکذیب شد.

سپس این اکانت‌ها مدعی شدند او مربی یوگای یاسمین است که متاهل است و همسر ایرانی دارد و از دوستان خانوادگی پهلوی هستند؛ بنابراین خیانت محسوب نمی‌شود. پس از انتشار این تصاویر، کاربران فضای مجازی نیز واکنش نشان دادند.

آیدی پیج اینستاگرام یاسمین پهلوی

یاسمن پهلوی با آیدی yasmine.pahlavi در اینستاگرام فعالیت می‌کند و در این فضا زندگی شخصی و دغدغه‌های اجتماعی و فکری خود را به اشتراک می‌گذارد.

آیدی اینستاگرام یاسمن پهلوی

آلبوم تصاویر یاسمین پهلوی

آلبوم تصاویر یاسمن پهلوی آلبوم تصاویر یاسمن پهلوی آلبوم تصاویر یاسمن پهلوی آلبوم تصاویر یاسمن پهلوی آلبوم تصاویر یاسمن پهلوی
بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا