بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

بیوگرافی منصوره معصومی اصل نسخه زنانه رائفی پور کیست؟ + همسر و فرزندان و حواشی

منصوره معصومی اصل کیست؟

در روزهای اخیر نام خانم منصوره معصومی اصل بر سر زبان‌ها افتاده است که در انتقاد به دعوت ابطحی و آذری جهرمی به شبکه افق صدا و سیما گفت: این مملکت مال حزب اللهی‌هاست.

این گفته خانم معصومی علاوه بر واکنش آذری جهرمی باعث واکنش‌های زیادی در فضای مجازی شد، به طوری که خانم معصومی را نسخه زنانه رائفی پور سخنران و نظریه‌پرداز توطئه ایرانی نام برده‌اند. در ادامه این مطلب از تایم سیتی بررسی کوتاهی از بیوگرافی منصوره معصومی اصل به همراه حواشی به وجود آمده از سوی او خواهیم داشت.

بیوگرافی منصوره معصومی اصل نسخه زنانه رائفی پور کیست؟ + همسر و فرزندان و حواشی

خانواده و دوران کودکی

منصوره معصومی اصل در دهه 1360 در یک خانواده مذهبی در کرج به دنیا آمد. او از همان دوران کودکی با قرآن و نماز آشنا شد و در دوران نوجوانی و جوانی به حفظ یازده جزء از قرآن کریم پرداخت.

تحصیلات و فعالیت‌های شغلی

معصومی اصل دارای مدرک دکتری علوم قرآن و حدیث از دانشگاه تهران است. او همچنین در زمینه تدریس و مشاوره خانواده و قبل ازدواج فعالیت دارد.

فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی

معصومی اصل در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است. او در سال 1385 موسسه قرآنی و فرهنگی بیت النور را تاسیس کرد و در حال حاضر مدیریت این موسسه را بر عهده دارد.

فعالیت‌های سیاسی

معصومی اصل از فعالان سیاسی اصولگرا است. او در انتخابات مجلس یازدهم از کرج کاندیدا شد اما ناکام ماند.

منصوره معصومی اصل کیست؟

نظرات و دیدگاه‌ها

منصوره معصومی اصل در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، و سیاسی اظهارنظر می‌کند. او از جمله منتقدان جریان‌های لیبرال و روشنفکری در ایران است.

در یک ویدیو، منصوره معصومی در رابطه با یکی از مهمانان صدا و سیما سخن می‌گوید. او می‌گوید: “آخه صدا و سیما یک مهمان را دعوت می‌کند که لباس رسول خدا را بر تن دارد و به طور مرموزی می‌گوید ما عرب نیستیم؛ لباس رسول خدا که یک عرب است، بر تن توست.”

همچنین، در ویدیوی دیگری که چند هفته پیش در فضای مجازی منتشر شد، منصوره معصومی (فعال اصولگرا) بیان می‌کند که جامعه باید “سواد سیاسی” خود را افزایش دهد و تاکید می‌کند که “ایران در آینده‌ای نزدیک، بهشتی روی زمین خواهد شد؛ من هم به این امر پیوسته‌ام.

همسر و فرزندان منصوره معصومی

در رابطه با اعضای خانواده (همسر و فرزندان) منصوره معومصی اصل اطلاعات دقیقی در دسترس نیست جز یک عکس از دعوت به مناظره دختر و یک عکس از همسرش

همسر و فرزندان منصوره معصومی

حواشی

منصوره معصومی اصل به دلیل برخی از اظهارات و فعالیت‌های خود بارها مورد انتقاد قرار گرفته است. از جمله این حواشی می‌توان به سخنرانی جنجالی او علیه سلبریتی‌ها و دعوت دخترش از فائزه هاشمی به مناظره اشاره کرد.

دختر منصوره معصومی اصل

ماجرای دعوت دخترش از فائزه هاشیمی

در ماه اردیبهشت سال 1400، در صفحه اینستاگرام معصومی، یک ویدیو منتشر شد. در این ویدیو، یک دختر کوچک به نام فائزه هاشمی به مناظره با معصومی دعوت شد. این دختر، فرزند منصوره معصومی بود.

پس از قبول دعوت به مناظره، فائزه هاشمی در ویدیوی دیگری گفت: “سلام، خانم فائزه. امروز در سایت‌ها دیدم که شما پیشنهاد مناظره با من را پذیرفته‌اید و آماده مناظره با من هستید. به قول خودتان، شما کاندیدای ریاست‌جمهوری هستید و می‌توانید از مناظره با من سوءاستفاده کنید.

من این فرصت را به شما نمی‌دهم و البته شما قطعا باید رد صلاحیت شوید. ان شاء الله مناظره ما بعد از انتخابات برگزار شود. آهان، راستی من در فصل امتحاناتم هستم و باید آنها را خوب بدهم تا در آینده عاقبت به شر نشوم.”

منصوره معصومی اصل کیست؟

واکنش ها به اظهارات در مورد اینکه این مملکت مال حزب اللهی‌هاست

منصوره معصومی اصل، فعال اجتماعی و مذهبی اصولگرا، در برنامه‌ای تلویزیونی از شبکه افق، با انتقاد از حضور محمدجواد آذری جهرمی و سید محمدعلی ابطحی در این برنامه، گفته بود: «چرا ابطحی و آذری جهرمی را به تلویزیون دعوت می‌کنید؟ این مملکت مال حزب اللهی‌هاست.»

این اظهارات واکنش‌های زیادی را در پی داشت که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌شود:

محسن برهانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب: «موقع انتخابات هم همین حرفها را می‌زنید یا میگید همه مردم بیان تا مشارکت برود بالا؟»

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر پیشین ارتباطات: «ملت اجازه خالص سازی مملکت را نمی دهند.»

کامبیز نوروزی، حقوقدان: «مملکت متعلق به ملت است. همه آحاد ملت با هر دین و عقیده و تحصیل و درآمد و جنسیت و قومیت و …. به یک اندازه صاحب مملکت ‌اند.»

سید محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب: «ایران مال ایرانی‌هاست! حضور ایشان هم در تلویزیون کار خوبی است. باید مردم با این تفکرات هم آشنا شوند.»

محمد رهبری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب: «این مملکت مال همه ایرانی‌ها با همه تکثر و تفاوتشان هست؛ که حزب‌اللهی‌هایی مثل این خانم هم اقلیتی از آن را شکل می‌دهند.»

سخن پایانی

منصوره معصومی اصل یکی از چهره‌های شناخته‌شده در میان جریان اصولگرا در ایران است. او با فعالیت‌های خود در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، و سیاسی، به چهره‌ای جنجالی نیز تبدیل شده است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا