رپورتاژ آگهی

معرفی ارور PFE ماشین لباسشویی دوو

هر کدام از ترکیب حروف و اعدادی که بر روی نمایشگر لباسشویی مشاهده می‌کنید، بیانگر خطا و پیام مخصوصی است. در واقع طراحان و تولیدکنندگان این وسیله برقی با این کار از باز کردن کامل اجزای آن جلوگیری کرده‌اند. نمایش ارور PFE در ماشین لباسشویی دوو بیانگر تخلیه نشدن آب و باقی ماندن آن داخل دیگ خبر می دهد.

خرابی پمپ تخلیه دلیل نمایش ارور PFE ماشین لباسشویی دوو

از مهم‌ترین قطعات ماشین لباسشویی پمپ تخلیه است. وظیفه این قطعه تخلیه آب کثیف و انتقال آن به فاضلاب بوده تا دیگ فضای کافی برای ورود آب تمیز جهت شستشو داشته باشد یا اینکه فرایند خشک کردن را آغاز کند. از جمله دلایل خرابی پمپ تخلیه می‌توان به جمع شدن رسوبات و شکستگی آن اشاره کرد.

با توجه به اهمیت این قطعه لازم است برای تعمیر آن به نمایندگی لباسشویی دوو در مشهد مراجعه کنید تا از ارائه خدمات و استفاده از قطعات باکیفیت مطمئن شوید. در غیر این صورت ممکن است با انجام عیب‌یابی و تعمیراتی غیراصولی، آسیب بیشتری به پمپ وارد شده و هزینه بیشتری را هم برای تعمیر متحمل شوید.

ارور PFE در ماشین لباسشویی دوو و نصب اشتباه در شلنگ تخلیه

از دیگر مشکلاتی که باعث نمایش خطای PFE روی نمایشگر دستگاه خواهدشد، نصب اشتباه شلنگ تخلیه است. شاید در صورتی که برای نصب صحیح این دستگاه از مشهد تکنیک، نمایندگی تعمیر لباسشویی در مشهد کمک بگیرید، از این خطا بتوان تا حد زیادی جلوگیری کرد. با این حال در نظر داشته باشید ارتفاع لوله تخلیه بین فاضلاب و لباسشویی باید کمتر از 1 متر بوده و درغیر این صورت از انتقال آب جلوگیری خواهدشد.

کثیف بودن پمپ تخلیه از مهمترین دلایل نمایش PFE در ماشین لباسشویی دوو

دیگر مورد مهمی که باعث نمایش خطای PFE روی نمایشگر لباسشویی دوو می‌شود، کثیف بودن پمپ تخلیه است. در صورتی که فیلتر تخلیه کثیف شود بعداز پایان فرایند شستشو، شاهد باقی ماندن آب در لباسشویی خواهید بود. جهت جلوگیری از این انسداد پیشنهاد می شود هر 6 ماه یکبار، مراحل زیر را انجام دهید:

  • لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید.
  • درب فیلتر را با کمک چاقو یا کاردک باز کنید.
  • از پارچه ای ضخیم و ظرفی مناسب برای ریختن این موارد استفاده کنید.
  • درب داخل فیلتر را چرخانده تا باز شود و شلنگ کوچک آن را داخل ظرف قرار داده تا آب تخلیه شود.
  • فیلتر را خارج کرده و با مقداری آب گرم و ماده شوینده، آن را شستشو دهید.
  • فیلتر را در جای قبلی خود گذاشته و درب آن را ببندید.

علت دیگر نمایش ارور PFE لباسشویی دوو مسدود شدن شلنگ تخلیه

علت دیگر نمایش ارور PFE لباسشویی دوو مسدود شدن شلنگ تخلیه

گاهی هم برطرف کردن خطای PFE در لباسشویی دوو مربوط به تعویض قطعه یا انجام کار خاصی نیست؛ کافی است شلنگ تخلیه را بررسی کنید که مسدود نشده یا دچار پیچ خوردگی نشده باشد. چراکه پس از پمپاژ شدن آب از پمپ تخلیه، آب توسط این شلنگ به چاه فاضلاب هدایت خواهدشد. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

بیشتر بخوانید» ارور pfe لباسشویی از جمله مهمترین مشکلات در لباسشویی است. به منظور برطرف کردن این مشکل در ماشین لباسشویی سامسونگ به صفحه نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ در مشهد رفته و فرم مربوطه را تکمیل کنید.

  • ابتدا دستگاه را کاملا خاموش کرده و آن را جابجا کنید.
  • شلنگ را از فاضلاب و دستگاه جدا کنید.
  • مقداری آب گرم در مسیر شلنگ ریخته تا مسیر عبور آب باز شود.
  • شلنگ را مجدد به جای خود بازگردانید.

مسدود بودن فاضلاب دلیل دیگر نمایش ارور PFE ماشین لباسشویی دوو

مسدود شدن فاضلاب با چربی، مو یا شی خارجی باعث مسدود شدن فاضلاب شده و آب به داخل دستگاه برگشت خواهد خورد.

علت ارور PFE لباسشویی دوو استفاده بیش از حد مواد شوینده

برخی براین باورند که استفاده بیش از اندازه مواد شوینده برای شستن لباس ها، باعث تمیزتر شدن شان خواهدشد. در حالیکه وجود کف زیاد داخل دستگاه می تواند به دیگ و پمپ تخلیه آسیب برساند. علاوه براین استفاده از شوینده های غیر استاندارد هم با تولید مقدار زیادی کف، عمل تخلیه آب را غیر قابل کنترل خواهدکرد.

کلام پایانی

برای اینکه از نمایش خطای PFE در لباسشویی دوو جلوگیری کنید، در ابتدا لازم است دلایل بروز آن‌ها را مورد بررسی قرار داده و قبل از انجام هرکاری از پیش آمد جلوگیری کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا