نظرات اولیه منتقدان

واکنش اولیه منتقدان به فصل نخست سریال خدمتکار (Servant)

خدمتکار (Servant) سریالی وحشت روان‌شناختی است که از تاریخ ۲۸ نوامبر سال ۲۰۱۹ (۷ آذر ۱۳۹۸) توسط اپل تی‌وی پلاس عرضه می‌شود. داستان این مجموعه بدین شرح است: دوروتی (با بازی لورن آمبروز) و شان ترنر (با بازی توبی کیبل) بعد از مرگ فرزندشان، جهت مراقبت از یک عروسک بچه واقعی تصمیم می‌گیرند پرستاری (با بازی نیل تایگر فری) را استخدام کنند. در ادامه جهت پی بردن به واکنش اولیه منتقدان به فصل نخست سریال خدمتکار با تایم‌سیتی همراه باشید.

Servant

اینترتیمنت/کریستن بالدوین

۸۳/۱۰۰

«پس از تماشای تمام ده قسمت، تصور اینکه راز و رمزهای این سریال بیش ‌از دو فصل پایدار باقی بماند سخت است. اما صحبت راجع‌به این موضوع بسیار زود است. در حال حاضر سریال خدمتکار، هیجانی را که از ژانر وحشت انتظار دارید به شما اعطا می‌کند. اوضاع برای خانواده ترنر از بد به بدترین تغییر می‌کند و من جز لذت بردن هیچ کمکی نمی‌توانم بکنم.»

والچر/جن چنی

۸۰/۱۰۰

«خدمتکار درواقع یک بخش از سریال آیینه سیاه (Black Mirror) است که در ده قسمت نیم ساعته طول کشیده است. با وجود اینکه سریال هرچه جلوتر احمقانه‌تر جلوه می‌کند، ولی من هنوز می‌خواستم به پایان آنچه که در حال رخ دادن است پی ببرم.»

ونیتی‌فیر/لارا بردلی

۷۰/۱۰۰

«در دو قسمت ابتدایی سریال خدمتکار جذاب است. قسمت نخست یکی از بهترین کارهای شیامالان در طول سالیان اخیر محسوب می‌شود. اما بزرگ‌ترین مشکل این مجموعه قدم نهادن رو به جلو است. قسمت‌های نهایی کمی آرام حرکت می‌کنند و با تکیه بر مجموعه‌ای از پیچیدگی‌ها و مکانیسم‌های مشکوک از جنبه واقعی بودن و قطعیت داستان می‌کاهند.»

هالیوودریپورتر/دن فاینبرگ

۵۰/۱۰۰

«طی ده قسمت، سریال تولید شده توسط ام. نایت شیامالان زیر پوست شما قرار گرفته و کلید ترس و ناامنی گره خورده در زایمان و وظیفه والدینی را فشار می‌دهد. آنچه که راجع‌به سریال خدمتکار خوشایند نیست پیدا کردن راهی برای وارد شدن به مرحله جدید روایت و روانشناختی است.»

ورایتی/دنیل دی آداریو

۵۰/۱۰۰

«خدمتکار در ظاهر فریبنده است. اما با تماشایش ساختار متزلزل و وارون آن آشکار شده و این واقعیت که داستان هر قسمت باید به شکلی نامحدود ادامه داشته باشد در نظر گرفته نمی‌شود.»


بیشتر بخوانید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا