این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

شرایط سفر با هواپیما در محدودیت های کرونایی

فروش بلیط هواپیما و انجام پروازها در دو هفته محدودیت های کرونا متوقف نخواهد شد.

با شروع محدودیت های کرونایی از 1 آذر هیچ کدام از بخش های حمل و نقل مسافربری تعطیل نخواهد شد و جابه جایی هر مسافر به شرط منفی بودن تست بیماران کرونایی مجاز خواهد بود.

 

Traveling

 

برخلاف تعطیلات کرونایی که در اوایل سال در کشور ایجاد شد این بار تعطیلی برای حمل و نقل مسافربری ایجاد نشده است.

جابه‌جایی بین شهری با هواپیما، قطار، اتوبوس طبق روال قبل آزاد می باشد.

به گفته ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت ایرلاین ها و دیگر وسایل حمل و نقل مسافربری همانند روزهای قبل می باشد.

با این وجود اگر شما قصد سفر به کرمانشاه را داشته باشید به راحتی با خرید بلیط هواپیما تهران کرمانشاه می توانید به فرودگاه رفته به مقصد مورد نظر برسید.

تنها شرط الزامی برای این سفر مشمول افرادی می باشد که قبلا تست PCR یا همان کرونا آن ها مثبت بوده است.

این افراد که نام آن ها در سامانه ثبت شده است، باید همراه خود گواهی سلامت یا تست منفی کرونا داشته باشند. در غیر اینصورت اجازه سوار شدن به هواپیما را نخواهند داشت.

به طور مثال اگر چند هقته قبل تست کرونا شما مثبت بوده و حال امروز با بلیط هواپیما شیراز به تهران به فرودگاه رفته اید، تنها در صورتی به شما اجازه سوار شدن به هواپیما داده خواهد شد که همراه خود گواهی سلامت یا تست منفی کرونا را داشته باشید.

حتی اگر شما دیگر ناقل این بیماری نباشید، در صورت همراه نداشتن این گواهی به هیچ عنوان اجازه سفر به شما داده نخواهد شد.

افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند پس از گذراندن دوران قرنطینه که سامانه وزارت بهداشت مشخص می کند اجازه استفاده از حمل و نقل عمومی مسافربری هواپیما، قطار و اتوبوس را خواهند داشت.

اما باز هم در هنگام استفاده باید گواهی سلامت به همراه داشته باشند. بنابراین پیش از زمان سفر در بین مدارک لازم گواهی سلامت را نیز همراه داشته باشید تا بدون هیچگونه مشکلی سفر خود را انجام دهید.

 پیش از نیز برای صدور بلیط هواپیما و قطار از تمامی مسافران شماره ملی دریافت می شد. حال نیز پیش از صدور بلیط، چه بلیط هواپیما و چه بلیط قطار ابتدا کد ملی هر مسافر را در سامانه تعیین شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد می کنند.

در صورت منفی بودن ابتلا مسافر به کرونا بلیط صادر خواهد شد. در غیر اینصورت برای مسافر هیچ بلیطی صادر نخواهد شد.

باید گفت که برخلاف پرواز های بین المللی که همراه داشتن تست منفی کرونا برای تمامی افراد، چه کسانی که نام آن ها در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد و چه افرادی که نام آن ها تاکنون ثبت نشده است، واجب می باشد.

برای سفرهای داخلی تمامی افراد نیاز به گواهی سلامت ندارند و این قانون تنها شامل حال مسافرانی که نام آن ها در سامانه ثبت شده است.

البته از افرادی که دارای علائم بیماری باشند نیز جلوگیری خواهد شد.

به گفته شهرام ادم نژاد، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی پیشرو: تا پیش از این برای صدور بلیط اتوبوس کد ملی دریافت نمی شد اما در حال حاضر همانند حمل و نقل هوایی و ریلی برای صدور بلیط همراه داشتن کد ملی برای استعلام از منفی بودن تست کرونا مسافر الزامی می باشد.

در شرایط پیش آمده به ویژه در دو هفته تعطیلات کرونایی صدور بلیط بدون کارت ملی و استعلام از سامانه وزارت بهداشت ممکن نخواهد بود.

مدت زمان تعیین شده برای قرنطینه افراد مبتلا به کرونا در سامانه وزارت بهداشت 14 روز می باشد و پس از آن فرد اجازه استفاده از حمل و نقل عمومی مسافربری را خواهد داشت.

اما از آنجایی که بیماری برخی از افراد بیش از 14 روز طور خواهد کشید همراه داشتن تست منفی و یا گواهی سلامت واجب می باشد.


به این مطلب امتیاز دهید


تعداد رای: 0

نظرات

captcha Refresh
مشاهده نظرات (0)