این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance [تاریخ پخش، بازیگران و داستان]
  • پدرام پور امام علی
  • دوشنبه 16 دی 98
  • 0
  • 146

فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance [تاریخ پخش، بازیگران و داستان]

سازندگان سریال  The Dark Crystal: Age of Resistance علاقه زیادی به ادامه آن دارند. ویل متیوز، یکی از سازندگان سریال کریستال تاریک در این رابطه گفته است:

چهار سال پیش و زمانی که من و جف (جفری ادیس) طرح خود برای این سریال را به شبکه نتفلیکس ارائه کردیم، پایانی برای سریال درنظر داشتیم که اهمیت بسیاری زیادی برای ما داشت. پایان سریال به پایان فیلم دارک کریستال مرتبط است. اگر ما به حدی خوش‌شانس باشیم که فصل‌های بیشتری بسازیم در نتیجه داستان ادامه خواهد داشت و ما می‌دانیم که سریال به کجا خواهد رفت و شاید این از چیزی که شما فکرش را می‌کنید هم مفیدتر باشد.

 

یکی دیگر از سازندگان سریال The Dark Crystal: Age of Resistance یعنی جفری ادیس نیز گفته است:

ما برای داستان فصل 2 سریال دارک کریستال یک متن مستحکم داریم پس برای ادامه دادن آن آماده هستیم. آیا می‌توان از فیلم بلور تاریک (1982) نتیجه گرفت که ادامه داستان در فصل جدید سریال چه خواهد شد؟ سیاره ترا کاملاً غیرقابل پیش‌بینی است و از قوانینی پیروی می‌کند که ثابت هستند اما شاید این قوانین آنطور که شما فکر می‌کنید نباشند، پس باید در تماشای آن فیلم دقت زیادی کنید و این فرض را داشته باشید که همه‌چیز را می‌دانید.

 

با توجه به آنکه سریال The Dark Crystal: Age of Resistance یک پیش‌درآمد است که وقایع آن سال‌ها قبل از فیلم رخ می‌دهند، فضای زیادی برای ماجراجویی‌های آینده دارد. اما این ماجراجویی‌ها به چه شکل خواهند بود؟ در ادامه با وبسایت شهر زمان همراه باشید تا از تمام جزئیات مربوط به فصل دوم سریال کریستال تاریک: عصر مقاومت آگاه شوید.

 

تاریخ پخش فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance

 

فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance

 

آماده شدن فصل اول سریال کریستال تاریک: عصر مقاومت چند سال طول کشید اما انتظار نمی‌رود که برای فصل جدید سریال نیز همین مدت صبر کنیم. حالا که عروسک‌ها و دنیای سریال ساخته شده است، بیشتر کارهای مربوط به مرحله پیش‌ساخت دیگر تمام شده است. هرچند منتظر آن هستیم که در فصل دو سریال The Dark Crystal: Age of Resistance شاهد سرزمین‌ها و شخصیت‌های جدیدی باشیم پس شاید کمی بیشتر از بازه 12 ماهه برای فصل‌های بعد آثار سرویس ویدیو نتفلیکس منتظر بمانیم.

اگر تأخیر در عرضه فصل دوم سریال کریستال تاریک به اندازه چند ماه باشد، مشکل چندانی وجود نخواهد داشت. عصر مقاومت شاید یک سریال مخصوص کودکان باشد اما در فصل اول دیدیم که عناصر تیره مخصوص فیلم The Dark Crystal در اقتباس سریالی نیز حفظ شده است. پس ما احتمال می‌دهیم که فصل جدید سریال دارک کریستال را در فصل پاییر یا زمستان سال 2020 ببینیم. فصل یک در ماه می 2017 معرفی شد و ماه آگوست 2019 پخش گردید. با این حساب می‌توان تصور کرد که بین فصل یک و فصل دوم فاصله 14 ماهه وجود داشته باشد. فصل دوم سریال The Dark Crystal احتمالاً در انتهای سال 2020 در دسترس بینندگان قرار خواهد گرفت.

 

داستان فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance

 

فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance

 

در فصل یک سریال The Dark Crystal ما متوجه شدیم که جهان سیاره ترا در حال مرگ است، کریستال حقیقت آسیب دیده و توسط نیروی اهریمنی اسککسیس آسیب دیده است و همچنین یک بیماری در حال شیوع است. پس از آنکه سه گلفلینگ متوجه حقیقت قدرت نهفته در اسککسیس می‌شوند، ماجراجویی نیز از جایی آغاز می‌شود که آتش شورش به‌پا شده و بر سر سیاره جنگ بزرگی شکل می‌گیرد. یا حداقل، آنچه در خلاصه داستان پیش از عرضه سریال منتشر شد، آمده است که خود سریال از توصیف ارائه‌‎شده عمیق‌تر، متحرک‌تر و ترسناک‌تر خواهد بود.

ما انتظار داریم که فصل دوم ماجراهای ریان، بری و دیت را ادامه بدهد و تیم هنسون (تهیه‌کنندگان) دنیای ترا را گسترش بدهند و شخصیت‌های جدیدی را در نبرد بین گلفلینگ‌ و اسککسیس معرفی نمایند. همچنین اگر به این سریال علاقه زیادی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که مجموعه کتاب‌های نوجوانانه دارک کریستال که با کتاب سایه‌های کریستال تاریک آغاز می‌شود را بخوانید. این کتاب قطعاً منبع الهام فصل یک سریال The Dark Crystal: Age of Resistance بوده است حتی اگر سریال به‌طور از روی آن اقتباس نشده باشد. پس مطمئن هستیم که شواهد و مدارک زیادی در صفحات کتاب پیدا خواهید کرد. یکی از تهیه‌کنندگان ارشد سریال یعنی خاویر گریلو مارکساش در مصاحبه با io9 گفته است:

ما در این رمان‌های جوانانه می‌بینیم که در ابتدای کار تمدن نژاد گلفلینگ‌ها در اوج خود قرار دارد. در این سریال هفت نوع گلفلینگ داریم پس شما طیف کاملی از تمدن آنها را می‌بینید. شما سیاره‌ای را مشاهده خواهید کرد که توسعه یافته است، جوامع مختلف دارد، گروه‌های نژادی متنوع دارد و دسته‌های مختلفی بین گونه‌های مختلف ایجاد شده است و مواردی از این قبیل.

 

پس ما در فصل اول سریال دارک کریستال: عصر مقاومت اعضای هفت قبیله گلفلینگ را می‌بینیم و حالا منتظر تعداد بیشتری از آنها هستیم و همچنین در فصل دوم نیز یک تهدید متحد جدید را مشاهده خواهیم کرد. اما تا زمانی که سریال به تمثالسیاسی خود ادامه بدهد ما نیز خوشحال خواهیم بود. گریلو مارکساش گفته است:

نژاد گلفلینگ دارای فرهنگ رییسِ خاندانی است پس آنها سیستم مدیریتی خاص خودشان را دارند. این چیزی است که ما به‌طور نامحدود درباره آن صحبت می‌کنید و برای ما جذابیت بی‌پایانی دارد. اما همچنین اسککسیس‌ها نیز اربابان کریستال هستند و کریستال همان قلب ترا است. چیزی که شما در این سریال می‌بینید، گلفلینگ‌ها تحت فرمانروانی اسککسیس  که آنها را بی‌خطر می‌پندارند چه کارهایی انجام می‌دهند و این امر چگونه بر سیاست‌های داخلی آنها اثر می‌گذارد. یک نوع پیچیدگی در این قضیه وجود دارد اما یک نوع رویارویی بسیار شدید و بسیار جالب بین گلفلینگ‌ها و اسککسیس‌ها و نحوه کار دنیای آنها وجود دارد. طرز کنترل سیاره توسط اسکسیس بدین صورت است که آنها کاری می‌کنند تا گلفلینگ به‌طور سراسری به یکدیگر اعتماد نداشته باشند.

 

همچنین در فصل دوم سریال کریستال تاریک: عصر مقاومت، خواهیم دید که به‌دنبال اتفاقات قسمت آخر فصل یک تاریکی بیشتری در دنیا حکمفرما خواهد شد. گریلو مارکساش در ادامه صحبت‌های خود گفت:

یکی از بزرگترین تمثیل‌های اکولوژیکی در این سریال این است که شما سیستمی دارید که توسط توهین واردشده توسط اسککسیس‌ها به آن دچار رنجش شده است. اسککسیس از ترا نیست، آنها شاید از یک کهکشان دیگر آمده باشند، ما نمی‌دانیم. آنها اینجا مشغول دستکاری سیستم هستند. دیت را تاریکی دربرمی‌گیرد و این تماماً درون او وجود دارد اما تاریکی حالا در اکوسیستم نیز دیده می‌شود. او با پیروزی در آن نبرد کاری را که مجبور بود و هرچه که در توانش بود انجام داد اما تاریکی در این سریال هنوز هم نقش مهمی دارد.

 

بازیگران فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance

 

فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance

 

هر سه قهرمان اصلی سریال یعنی گلفلینگها، ریان (تارون اگرتون)، بری (آنیا تیلور جوی) و دیت (ناتالی امانوئل) به سریال بازخواهندگشت. ما انتظار داریم این بازیگران نیز مجدداً در نقش گلفلینگ‌ها بازی کنند: ناتالی دورمر، توبی جونز، تئو جیمز، مارک استرانگ، کیتریونا بلف، هلنا بونهام کارتر، هریس دیکینسون، ادی ایزارد، شازد لطیف، گوگو امباتات راو و آلیشیا ویکاندر.

البته هنوز هیچ تأیید رسمی بابت بازگشت بازیگران مطرح نشده است اما می‌توان فرض کرد که تمام بازیگران فصل 1 سریال The Dark Crystal: Age of Resistance برای بازگشت علاقه‌مند هستند. ناتالی امانوئل در مصاحبه با رادیو تایمز درباره برنامه‌های فصل دوم گفت:

فکر می‌کنم اجازه ندارم به این سؤال جواب بدهم، نمی‌توانم تأیید کنم اما بله من دوست دارم به سریال کریستال تاریک بازگردم. فصل قبل بسیار لذت‌بخش بود.

 

همچنین در میان اسککسیس‌ها و میستیک‌ها باید منتظر بازگشت سایمون پگ، مارک همیل، رالف اینسون، جیسون آیزاکس، کیگان مایکل کی، هاروی فیرستاین، اولافور داری اولافسون و اندی سمبرگ باشیم. همچنین اگر نتفلیکس بتواند این مجموعه بی‌نظیر از بازیگران را حفظ کند و به تعداد آنها در فصل دو بیفزاید، شاید شاهد یکی از بزرگترین مجموعه هنرپیشگان باشیم.

 

تریلر فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance

 

فصل دوم سریال The Dark Crystal: Age of Resistance

 

هنوز زمان زیادی تا انتشار اولین تریلر از فصل جدید سریال کریستال تاریک باقی مانده است.

بیشتر بخوانید:

کدام‌یک بهتر است؟ مقایسه دو سریال دوستان (Friends) و آشنایی با مادر (How I Met Your Mother)

وقایع سریال چرنوبیل (Chernobyl) تا چه حد حقیقت دارد؟ تمام دروغ‌های سریال چرنوبیل

نقد و بررسی فصل 1 سریال ویچر (توضیح پایان بندی و قسمت‌های مبهم)

نظرات اولیه منتقدان نسبت به فصل اول سریال جانشین (Deputy)

نظرات

captcha Refresh
rtyddrt75667