اخبار فیلم و سریال

آهنگ جدید گروه افسانه ای بیتلز؛ هوش مصنوعی جان لنون را به زندگی بازگرداند

هوش مصنوعی که امروزه در همه صنایع ورود می کند، این بار نوبت بازسازی صدای خواننده افسانه ای، جان لنون بوده است.پل مک کارتنی، همکار و هم گروه جان لنون در مصاحبه ای حرف از انتشار آهنگی جدید زده است که قرار است صدای جان لنون در آن به کمک هوش مصنوعی بازسازی شود.

پل مک کارتنی صدای جان لنون را بازسازی می کند

پل مک کارتنی در مصاحبه ای جدید با بی بی سی تایید کرد که از هوش مصنوعی برای بازسازی صدای جان لنون برای آخرین آلبوم بیتلز استفاده کرده است. لنون در سال 1980 درگذشت. مک کارتنی می گوید:

دمویی بود که جان روی آن کار می کرد و ما آن را به تازگی تمام کردیم، امسال منتشر می شود. ما توانستیم صدای جان را بگیریم و با هوش مصنوعی آن را خالص کنیم، سپس طبق معمول ضبط را میکس کردیم. این به شما یک راه فرار می دهد، بنابراین یک جنبه روشن و یک جنبه ترسناک دارد که ببینید به کجا می رود.

اگرچه مک کارتنی نامی از این آهنگ نبرده است، اما احتمالاً از آهنگسازی لنون در سال 1978 که نامش اکنون و سپس بود برمی‌آید. این دمو یکی از چندین آهنگ روی نوار کاست با برچسب «برای پل» بود که لنون کمی قبل از مرگش در سال 1980 ساخت و یوکو اونو، همسر لنون، ​​آن را بعداً به مک کارتنی داد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  عکس مشکوک مینا وحید با این مرد در اینستاگرام

هوش مصنوعی صدای John Lenon را بازسازی کرد

پل مک کارتی صدای جان لنون را بازسازی می کند
پل مک کارتنی و صدای هوش مصنوعی جان لنون

این خواننده هوش مصنوعی را بسیار جالب می داند و می گوید:

موضوعی که امروز همه ما درگیر آن هستیم و تلاش می کنیم به آن بپردازیم. چه مفهومی داره؟ من این سوال را نمی شنوم چون زیاد در اینترنت نیستم، اما مردم می گویند: ترکی با صدای جان در یکی از آهنگ های من آمد. اما اینطور نیست. این فقط هوش مصنوعی است. همه این چیزها به نوعی ترسناک هستند، اما هیجان‌انگیز هم هستند، زیرا آینده به آن سمت می‌رود.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا