اخبار فیلم و سریال

نقد سریال رهایم کن از کیوان کثیریان: درام با استانداردهای شبکه نمایش خانگی

کیوان کثیریان منتقد سینما به تازگی سریال رهایم کن را نقد کرده است. سریال رهایم کن با بازی محسن تنابنده و هوتن شکیبا مدتی پیش به اتمام رسید.

نقد سریال رهایم کن

کیوان کثیریان منتقد سینما درباره سریال رهایم کن اظهار کرد: با توجه به کارهای قبلی که از شهرام شاه حسینی کارگردان سریال رهایم کن دیده ایم، می توان گفت رهایم کن یک درام براساس استانداردهای مخاطبان تلویزیون شبکه خانگی بود.

وی با بیان اینکه سریال رهایم کن داستان عاشقانه ای را روایت می کند که آمیخته به روابط خانوادگی و دیگر مضامینی است که در داستان به وجود می آید، گفت: سریال رهایم کن کشش های دراماتیک زیادی داشت، شخصیت هایی که خلق شدند به اندازه کافی جذاب بودند و در سریال کلی چیزی بود که مخاطب می توانست دنبالش کند و توقع زیادی نداشت.

این منتقد سینما همچنین با اشاره به شباهت هایی بین سریال رهایم کن و می خواهم زنده بمانم، اثر قبلی شهرام شاه حسینی، گفت: به نظر من هیچ شباهتی بین این اثر و می خواهم زنده بمانم وجود نداشت، زمانی که یک کارگردان یک کار جدید چیزهایی را از خودش به آثار منتقل می کند که به هر حال کارگردان در کارهای مختلفش دیده می شود و این بد نیست.

کثیریان همچنین درباره مثلث های عشقی که معمولا در سریال های تلویزیونی دیده می شود و در سریال رهایم کن نیز وجود داشت، گفت: به هر حال این فیلم درام است و درام نیازمند دعوای شخصیت های داستان و یکی از عواملی است که می تواند. جذاب بودن در درام و عموماً استقبال عمومی از موانعی است که در مسیر عشق به وجود می آید، زیرا در فیلمنامه های عاشقانه عشق به تنهایی کافی نیست، به همین دلیل در این نوع داستان ها مثلث عشقی ایجاد می شود.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  رونمایی محمدرضا گلزار از ماشین لوکس میلیاردی‌اش

این منتقد سینما ادامه داد: به طور کلی مثلث عشقی در فیلم ها بد نیست اما باید به گونه ای با آن برخورد کرد که مخاطب مثلث عشقی را تایید کند و آن را پس نزند. تماشاگران آن را رد کردند و داستان به این شکل پیش رفت. به گونه ای که از کلیشه های قبلی فاصله گرفت و این به نقطه قوتی برای سریال تبدیل شد.

وی با بیان اینکه داستان رهایم کن به خوبی روایت شده است، گفت: البته در فیلمنامه مشکلاتی وجود داشت که قابل انکار نیست و شاید داستانی را تعریف می کردم که بارها مطرح شده است، اما نباید فراموش کرد که سابقه ندارد. . در جهان جدید است و خالق اثری است که سعی دارد آن را به گونه ای دیگر نشان دهد.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا