این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

نقد و بررسی قسمت چهارم سریال See (دیدن)

نقد و بررسی قسمت چهارم سریال See (دیدن)

انتشار : يکشنبه 8 دی 98

نقد و بررسی قسمت چهارم سریال See (دیدن)- در این مطلب قصد داریم نقد و بررسی از قسمت چهارم سریال پرطرفدار See (دیدن) را به شما همراهان تایم سیتی ارائه نماییم و این کار را تا پایان فصل اول انجام خواهیم داد، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

توجه داشته باشید در این مطلب ممکن است بخشی از داستان سریال اسپویل شود.

همچنین لازم به ذکر است که بخش زیر تیغ تنها به تحلیل قسمتی سریال‌ها نمی‌پردازد و بخشی است که در آن هر چیزی که در عمق یک مجموعه وجود دارد را برای شما موشکافی خواهد کرد که در آینده بیشتر با این بخش آشنا خواهید شد. 

see سریال دیدن

در ادامه روایت داستان می‌بینم که فصل جدیدی در زندگی باباواس و یارانش شروع می‌شود و بالاخره تلاش‌های برخی از افراد قبیله برای لو دادن مکان زندگی باباواس به ثمر می‌نشیند و ویچ فایندر و افرادش به قبیله آلکنی‌ها هجوم می‌آورند.

پیش‌تر به این موضوع اشاره کرده بودیم که وقتی جرلمارل جعبه‌ای را در اختیار فرزندانش قرار داده بود اولین چیزی که از آن بیرون آمد یک قایق بود و این صحنه نشان‌دهنده این بود که جرلمارل پیش از هرچیز راه فرار را به فرزندان خود آموخته نشان داده است، اما باباواس زودتر دست به کار شده و یک قایق را ساخته است، این‌که او بدون داشتن اطلاعات و علمی تواسنته یک قایق بسازد جای تعجب دارد ولی در بخشی از دیالوگ‌های ویچ فیاندر می‌گوید آیا کسی در این قبیله سازنده است!!! این یعنی این‌که توانایی باباواس برای ساختن یک قایق خیلی باعث تعجب افراد نابینا نشده است.

 به هر ترتیب باباواس و خانواده‌اش موفق به فرار می‌شوند و آخرین نامه جرلمارل نیز که در دست پاریس بود برای فرزندانش این موضوع را بیان می‌کند که او حکومتی بنا کرده است و منتظر است که فرزندانش به او ملحق شوند.

هانیوا تصورات بسیار مثبتی از این حکومت در ذهن خود می‌پروراند حکومتی که به جای خرافات با علم آینده را می‌سازد و می‌تواند به دنیا رنگ و بویی جدید دهد اما همانطور که احتمالاً با من موافقید این امر به این سادگی‌ها به نظر نمیرسد، زیرا چیزی که در طول جریان سریال See یا دیدن همواره به ما گوشزد شده است این است که ذات قدرت بی‌رحم و وسوسه کننده است و شاید جرلمارل اصلاً چیزی نباشد که در تصورات هانیوا وجود دارد.

پیش از این اشاره‌ای کوتاه به کتابی که در دست هانیوا به اسم 1984 بود کرده بودیم و ظاهرآ این کتاب تنها اشاره ای به یک کتاب خوب سیاسی نیست بلکه متن آن در لابه به لای سکانس‌های سریال گنجانده شده است و انگار تعریف دنیا دقیقاً چیزی است که در این کتاب نوشته شده است.

به عنوان مثال نا آگاهی های مردم که در نهایت دلیل ناشناخته ها را به نیروهای ماورایی نسبت می‌دهند و سیاهی و پلیدی که در سیاست وجود دارد همگی جزو موضوعاتی هستند که در این کتاب مطرح شده است.

دختری که به همراه خانواده باباواس فرار کرده بود همان سایه معروف است که بازهم در بررسی قسمت‌های قبلی به آن اشاره داشتیم و ظاهرآ نقش پررنگی را در ادامه ایفا خواهد کرد.

در نهایت سکانس‌های پایانی به صورت گنگ به نمایش درآمد و همه چیز به قسمت‌های بعد واگذار شد، این‌که چه کسانی از خانواده باباواس دزدی کردند، این‌که چه چیز با ارزشی همرا ماگرا بود و این‌که ملکه چطور باعث نابودی پادشاهیش شد و یا اصلاً این اتفاق افتاده است یا خیر؟

نظر شما هراهان تایم سیتی در مورد قسمت چهارم سریال See(دیدن) چیست؟ آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 


 

بیشتر بخوانید:

 

 

نقد و بررسی قسمت چهارم سریال See (دیدن)
خوب

سکانس‌های پایانی به صورت گنگ به نمایش درآمد و همه چیز به قسمت‌های بعد واگذار شد، این‌که چه کسانی از خانواده باباواس دزدی کردند، این‌که چه چیز با ارزشی همرا ماگرا بود و این‌که ملکه چطور باعث نابودی پادشاهیش شد و یا اصلاً این اتفاق افتاده است یا خیر؟

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 10

نظرات

captcha Refresh