این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

نقد و بررسی قسمت اول سریال see (دیدن)

نقد و بررسی قسمت اول سریال see (دیدن)

انتشار : پنجشنبه 14 آذر 98

در این مطلب قصد داریم بررسی از قسمت اول سریال See داشته باشیم، عنوانی که یکی از مهم‌ترین سریال‌های اپل تی وی پلاس شناخته می‌شود و سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی روی آن انجام شده است.

توجه داشته باشید در این مطلب ممکن است بخشی از داستان این قسمت اسپویل شود زیرا آن را زیر تیغ بردیم.

همانطور که احتمالاً می‌دانید ژانر این سریال علمی تخیلی و فانتزی است، یعنی دنیایی که در سریال See وجود دارد دنیایی خیالی است و البته این دنیای خیالی بسیار جذاب است و می‌تواند سرتاسر وجودتان را پر از هیجان کند.

see

در ابتدای قسمت اول سریال See می‌بینیم که به صورت خلاصه وضعیتی از دنیای درون سریال به ما ارائه می‌شود جایی که به علت پخش شدن ویروسی خطرناک بیشر جمعیت کره زمین از بین رفته است و تنها دو میلیون انسان توانسته‌اند از دست این بیماری جان سالم به در ببرند و البته آن‌ها هم به طور کامل مصون نبوده و قدرت بینایی خود را از دست داده‌اند.

حال داستان از چندصد سال بعد از این اتفاق شروع می‌شود، دراینجا انسان‌ها آنقدر با نابینا بودن خو گرفته‌اند که دیدن را یک افسانه می‌دانند و این توانایی قدرتی شیطانی محسوب می‌شود، به نظر داستان بسیار جذابی است نه!

همه‌ی انسان‌ها به ظاهر انسان‌های اولیه هستند ولی آن‌ها نسلی هستند که تمام تکنولوژی‌ها را پشت سر گذاشته‌اند و انگار دنیا دوباره به اول برگشته است.

حتی حرف زدن در مورد قدرت دیدن باعث نابودی خواهد شد زیرا ملکه‌ای بر این جهان پساآخرالزمانی حکومت می‌کند که می‌توان گفت از نور متنفر است، این‌که چرا در دورانی که قدرت بدنی حرف اول را می‌زند و یک جورهایی شبیهه به دنیای قبیله‌ای انسان‌های اولیه است یک زن بر دنیا پادشاهی می‌کند شخصاً برای من سوال است و این امر کمی غیر منطقی است ولی این هم می‌توان در دنیای سریال پذیرفت که اینگونه تعریف شده و شاید کمی شیطنت‌های فمنیستی هم در آن به چشم می‌خورد.

قبلیه‌ای که در ابتدا با آن آشنا می‌شویم الکنی نام دارد و فردی با نام باباواس با بازی جیسون موموآ ریاست آن را برعهده دارد قبیله به خاطر اطلاع یکی از ساکنان آن به ملکه مورد حجوم قرار گرفته است زیرا به ملکه گفته شده که فردی به نام جرلامارل که یک فرد ترد شده است و ظاهراً از توانایی شیطانی دیدن نیز برخوردار است در آن‌جا دیده شده است.

اما در واقع او این‌جا نیست و زنی باردار را به این قبیله سپرده است، در هنگام شروع جنگ بچه‌های ماگرا که در حال حاظر همسر باباواس نیز هست به دنیا می‌آیند دوقلوهایی که توانایی دیدن دارند، باباواس به علت این‌که نمی‌توانسته بچه‌دارد شود ازدواج و حمایت از یک زن باردار را پذیرفته است.

جنگ میان دو قبیله و یا بهتر است بگوییم یک قبیله و یک ارتش آغاز می‌شود بدون شک دیدن مبارزه عده زیادی انسان که توانایی دیدن ندارند بسیار جذاب است و در سریال See سعی شده جاهای خالی که در هنگام مبارزه بدون چشم به وجود می‌آید با افرادی که مثلاً حس بویایی بسیار قوی دارند و یا می‌توانند حس موجود در هوا را از راه دور متوجه شوند پرکنند زیرا اگر افرادی با قدرت خاص نبود هیچ‌کس نمی‌توانست بفهمد که این افراد که به سمت قبیله می‌آیند چند نفر هستند یا حتی قصدشان چیست و به نظرهم این حرکت مخاطب را راضی خواهد کرد و درک این موضوع را برایش آسان‌تر خواهد شد.

پس از این نبرد دشوار از آنجایی که قبیله می‌داند ملکه بی‌جهت به جایی هجوم نمی‌برد متوجه علت این هجوم در میان خودشان می‌شوند و آن هم چیزی نیست جز مارگا و بچه‌هایش، اما باباواس اجازه تسلیم کردن آن‌ها را به قبیله نمی‌دهد و از همین ابتدا اختلافاتی کوچک و بزرگ میان قبیله الکنی نیز به چشم می‌خورد.

بالاخره الکنی‌ها از این مخمسه به صورتی که قصد توضیح آن را ندارم ( بهتر است خودتان ببینید) موفق به فرار از این مهلکه می‌شوند و جایی جدید را برای زندگی میابند حال باباواس باید رهبر قبیله‌ای باشد که دو شیطان در آن زندگی می‌کند یکی پسر، دیگری دختر و ملکه هر طوری هست می‌خواهد آن‌ها را از بین ببرد.

در نهایت باید گفت قسمت اول سریال See بسیار جذاب شروع شد و هیجان کاملاً در آن به چشم می‌خورد صحنه‌های مبارزه بسیار جذاب بود و قابل باور، هرچند که در برخی جاها اغراق آمیز نیز بود.

در ادامه داستان احتمالاً باید منتظر تعقیب و گریز افراد ملکه و قبیله الکنی باشیم تا کم کم روند کلی داستان شکل گیرد.

فضای فیلم‌برداری از محیط‌های طبیعی بسیار چشم نواز بود و داستان نیز کاملاً گیرایی دنبال شدن را در خود دارد و باید در ادامه ببینیم روند این سریال چگونه پیش می‌رود و آیا می‌تواند جذابیت خود را حفظ کند یا خیر!

نظر شما همراهان تایم سیتی در مورد قسمت اول سریال See چیست؟ آن را با ما به شاتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی قسمت اول سریال see (دیدن)

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

نظرات

captcha Refresh
علی
۰۰
پاسخشاید کسانی که نظر من رو می خونند اعتقادی به دین نداشته باشند و یا این حرفها رو خیالبافی بدونند
ولی خود فیلمسازی غرب نشون داده به این حرفها اعتقاد داره و به شدت در فیلم هاشون انعکاس داره
توی این فیلم داره میگه مردم که توانایی دیدن رو از دست دادند فکر می کنند که این تکنولوژی ها فقط می تونه کار خدا باشه و نه انسان ها و می خواد به نحوی خلقت جهان توسط خدا رو که تفکر مادی گرایان کاملا ضد اونه زیر سوال ببره و بگه ممکنه موجوداتی قبل از ما که دارای توانایی هایی بودند این کار رو کردند و حالا ما چون قدرتشو نداریم می گیم خدا کرده و حتی توی قسمت دوم ملکه شون می گه که من جانشین خدا رو زمین هستم و وقتی میگه می خواهم نیایش کنم خودارضایی می کنه که شبیه حرف های کسانی مثل شاهین نجفی در مورد پیامبر و اسلام هست ( پرستش شهوتشون به اسم خدا)
به طور کلی نمایش فیلم های آخر الزمانی به وفور در آثار غرب دیده میشه که کمی دقت در نکات فیلم ما رو متوجه پیام هایی که فیلم یا سریال داره می کنه وخیلی ساده لوحانه است که بگوییم آنها تنها هدفشان ساخت یک فیلم متفاوت و جذاب است و هیچ پیامی را نمی خواهند به بیننده منتقل کنند
ناهید
۰۰
پاسختوضیحتون عالی بود. موافق هستم