بیوگرافی و تاریخچهبازیگران

دین داریوش مهرجویی و همسرش چیست؟ آیا او بهایی بود؟

داریوش مهرجویی، کارگردان فقید سینمای ایران، شیعه و مسلمان بود. او در خاطراتش گفته بود که مادربزرگش بسیار نمازخوان و متدین بود و این موضوع روی او نیز تأثیر زیادی گذاشته بود. تا سن 15 سالگی، مهرجویی نماز و روزه خود را قضا نمی‌کرد.

شایعاتی مبنی بر بهایی بودن یا مسیحی بودن مهرجویی وجود دارد که صحت ندارند. این شایعات پس از قتل او و همسرش در ویلای شخصی‌شان در کرج مطرح شدند و شاید دلیلش هم اختلاف نظرها و انتقادهایی بود که در یکسال گذشته از اون شنیده‌ایم.

مهرجویی یکی از کارگردانان بزرگ سینمای ایران بود که از قبل انقلاب تا سال 1402 در این عرصه فعالیت می‌کرد. از بهترین فیلم های داریوش مهرجویی می‌توان فیلم‌هایی مانند «گاو»، «پستچی»، «هامون» و «لیلا» را نام برد که تأثیر زیادی بر سینمای ایران گذاشتند.

مهرجویی بازیگران گمنام زیادی را به شهرت رساند و استعدادهای زیادی را کشف کرد.

دین همسر مهرجویی چیست؟

دین همسر مهرجویی چیست؟

همسر داریوش مهرجویی مرحوم وحیده محمدی فر هم  اسلام و مذهب او نیز شیعه بود.

ماجرای تهدید فقیه سلطانی پس از قتل داریوش مهرجویی

فقیه سلطانی، بازیگر سینما و تلویزیون، اخیراً ادعا کرده است که توسط یک کاربر مجازی تهدید به مرگ شده است. این کاربر به سلطانی گفته است که او بهایی است و باید بمیرد.

این ادعای سلطانی در حالی مطرح شده است که پس از قتل مهرجویی، بازار شایعات نیز داغ شده است. برخی افراد با طرح چنین شایعاتی سعی دارند توجه دیگران را به خود جلب کنند.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا