اخبار سینما

رکورد تعداد فیلم‌های ارسالی به اسکار برای رشته‌ی بهترین فیلم خارجی زبان شکسته شد.

93 کشور فیلم‌های خود را برای نامزدی در رشته بهترین فیلم خارجی زبان برای آکادمی فرستاده‌اند و این رکورد جدیدی محسوب میشود.

92nd Oscars

آکادمی لیست کامل فیلم‌هایی که کشورهای مختلف ارسال کرده‌اند را منتشر کرده است که در این میان نام کشورهای جدیدی مانند غنا، نیجریه و ازبکستان نیز دیده میشود که برای اولین بار فیلم‌های خود را فرستاده‌اند.

رکورد قبلی تعداد فیلم 92 فیلم بود که در سال 2017 اتفاق افتاد و سال گذشته نیز 87 فیلم برای این نامزدی در این رشته فرستاده شدند که در پایان فیلم مکزیکی “Roma” به کارگردانی آلفونسو کوآرون برنده این جایزه شد.

از مهم‌ترین فیلم‌هایی که امسال برای نامزدی فرستاده شده‌اند میتوان به فیلم “Parasite” از کره جنوبی اشاره کرد که برنده جایزه نخل طلایی کن شد. همچنین اسپانیا فیلم “Pain And Glory” به کارگردانی پدرو آلمودوار باتجربه و با درخشش آنتونیو باندراس از شانس‌های اصلی نامزدی این رشته به حساب می‌آید.

فیلم جالب توجه دیگری که میتوان به آن اشاره کرد “Papicha” نام دارد که ساخت کشور نیجریه است و داستان زنی شورشگر را روایت میکند که در جامعه‌ای بسیار افراطی قصد برپایی یک شوی لباس را دارد. این فیلم در کشور نیجریه ممنوع اعلام شده است و حتی یک روز هم به روی پرده‌های سینمای نیجریه نرفته است البته قوانین آکادمی نیز فیلمسازان را مجاب کرده است که فیلم‌هایشان باید حداقل هفت روز در سینماها پخش شوند و حالا به نظر میرسد آکادمی تصمیم گرفته است تا قوانین خود را برای “Papicha” زیر پا بگذارد و اجازه رقابت را به این فیلم داده است.

از ایران مستند “در جست‌وجوی فریده” برای آکادمی فرستاده شده است که داستان زنی 40 ساله به نام فریده را دنبال میکند که سال‌ها پیش توسط خانواده‌ای هلندی به سرپرستی گرفته شده است اما حالا به دنبال پدر و مادر واقعی خود میگردد.

لیست مهم‌ترین فیلم‌های فرستاده‌شده را برایتان آورده‌ایم:

  • فیلم “Heroic Losers” به کارگردانی Sebastian Boresztein از کشور آرژانتین
  • فیلم “Bouyancy” به کارگردانی Rodd Rathjen از کشور استرالیا
  • فیلم “Joy” به کارگردانی سودابه مرتضایی از کشور اتریش
  • فیلم “Invisible Life” به کارگردانی Karin Ainouz از کشور برزیل
  • فیلم “Antigone” به کارگردانی Sophie Deraspe از کشور کانادا
  • فیلم “Ne Zha” به کارگردانی Yu Yang از کشور چین
  • فیلم “Mali” به کارگردانی Antonio Nuic از کشور کرواسی
  • فیلم “Queen Of Hearts” به کارگردانی May el-Toukhy از کشور دانمارک
  • فیلم “Stupid Young Heart” به کارگردانی Selma Vilhunen از کشور فنلاند
  • فیلم “Les Miserables” به کارگردانی Ladj Ly از کشور فرانسه
  • فیلم “System Crasher” به کارگردانی Nora FingScheidt از کشور آلمان
  • فیلم در جست‌وجوی فریده به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی از ایران
  • فیلم “The Traitor” به کارگردانی Marco Bellocchio از کشور ایتالیا
  • فیلم “Weathering with you” به کارگردانی Makato Shinkai از کشور ژاپن
  • فیلم “1982” به کارگردانی Oualid Mouaness از کشور لبنان
  • فیلم “The Chambermaid” به کارگردانی Lila Aviles از کشور مکزیک
  • فیلم “Instinct” به کارگردانی Halina Reijn از کشور هلند
  • فیلم “Out Stealing Horses” به کارگردانی Hans Petter Moland از کشور نروژ
  • فیلم “Corpus Christi” به کارگردانی Jan Komasa از کشور لهستان
  • فیلم “Beanpole” به کارگردانی Kantemir Balagov از کشور روسیه
  • فیلم “Parasite” به کارگردانی Bong Joon Ho از کشور کره جنوبی
  • فیلم ” Pain And Glory” به کارگردانی Pedro Almodovar از کشور اسپانیا
  • فیلم “And Then We Danced” به کارگردانی Levan Akin از کشور سوئد
  • فیلم “The Boy Who Harnessed the Wind” به کارگردانی Chiwetel Ejiofor از بریتانیا

آکادمی نام ده فیلم اولیه را در روز 16 دسامبر 2019 اعلام میکند و نامزدهای اصلی در تاریخ 13 ژانویه 2020 اعلام میشوند سپس باید تا تاریخ 9 فبریه منتظر بمانیم تا جایزه‌ها اهدا شوند.


بیشتر بخوانید:

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا