بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

واگعیه یا کیکه یعنی چی؟ قضیه این جمله از کجا شروع شد؟

جریان واقعیه یا کیکه چیست؟

واقعیه یا کیکه” یک چالش اینترنتی است که در آن افراد تصاویری از اشیا یا پدیده‌هایی را که به نظر واقعی می‌رسند، منتشر می‌کنند و از بینندگان می‌پرسند که آیا این تصاویر واقعی هستند یا یک کیک. این چالش از اواخر سال ۲۰۲۲ در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تیک‌تاک و توییتر محبوب شده است.

در این چالش، افراد از مهارت‌های خود در ساخت کیک‌های واقع‌گرایانه برای فریب بینندگان استفاده می‌کنند. کیک‌های این چالش اغلب به قدری واقعی به نظر می‌رسند که تشخیص آنها از اشیا یا پدیده‌های واقعی دشوار است.

قضیه واگعیه یا کیکه چیست؟

در روزهای اخیر، کلیپ‌های یک پسر نوجوان ایرانی با عنوان “واگعیه یا کیکه” در شبکه‌های اجتماعی به سرعت وایرال شده است. این پسر بچه که با آیدی Amir_piva در یوتیوب فعالیت می‌کند، در این کلیپ‌ها تصاویری از اشیا یا پدیده‌هایی را که به نظر واقعی می‌رسند، نشان می‌دهد و از بینندگان می‌پرسد که آیا این تصاویر واقعی هستند یا یک کیک.

تلفظ بامزه و لهجه شیرین این پسر بچه، باعث شده است که کلیپ‌های او بسیار جذاب و سرگرم‌کننده باشند. به همین دلیل، این کلیپ‌ها در مدت زمان کوتاهی، میلیون‌ها بار بازدید شده‌اند و باعث شهرت این پسر نوجوان شده‌اند.

در یکی از کلیپ‌های این پسر بچه، او تصویر یک سیب را نشان می‌دهد و می‌پرسد: “واگعیه یا کیکه؟”. سپس، با ضربه زدن به تصویر، نشان می‌دهد که این تصویر یک کیک است. در کلیپ دیگری، او تصویر یک تخته سنگ را نشان می‌دهد و می‌پرسد: “واگعیه یا کیکه؟”. سپس، با ضربه زدن به تصویر، نشان می‌دهد که این تصویر نیز یک کیک است.

این پسر بچه در کلیپ‌های خود، از مهارت‌های خود در ساخت کیک‌های واقع‌گرایانه استفاده می‌کند. کیک‌های این پسر بچه اغلب به قدری واقعی به نظر می‌رسند که تشخیص آنها از اشیا یا پدیده‌های واقعی دشوار است.

محبوبیت کلیپ‌های این پسر بچه، نشان می‌دهد که چالش “واقعیه یا کیکه” در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. این چالش، یک چالش سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیز است که به بینندگان کمک می‌کند تا مهارت‌های خود در تشخیص واقعی از غیرواقعی را تقویت کنند.

بیشتر بخوانید:

پیج اینستاگرام واقیعه یا کیکه؟

اینستاگرام واقیعه یا کیکه

لینک ورود به اینستاگرام

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

‫18 دیدگاه ها

  1. خواهرم از مدرسه اومده بود (دبستانیه) میگفت این واگعیه یا کیکه تو دبیرستان خودمون هم همینجوری هس

  2. باسلام حالا یه پسر بچه یه اشتباهی کرده واژه فیک به معنی غیر اصلی رو کیک تلفظ کرده چرا بقیه مردم از اون روزحتی در مباحث جدی ورسمی بجای فیک واژه کیک رو بکار میبرن کیک که یه ترجمه بیشتر نداره و اون هم یه نوع شیرینیه که با آرد درست میشه مگه میشه بجای فیک بگیم کیک .

  3. وای رفتم مدرسه هعی بچه هامون زر زر میکرد که این کیکه یا واگعیه😂

  4. وای خدا😂تو گروها می دیدم میگن گفتم خدایااا دوباره این چ صیغه ایه من خبر ندارم😂

    1. آخ منمممم همین امرزو بلند شدم ببینم بچها تو دبیرستان چی میگن -_-
      این چه ….. استغفرالله دنیا داره کجاها میره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا