اخبار سینما

فصل 5 پیکی بلایندرز [ تاریخ اکران و جدیدترین اخبار ]

بدون شک یکی از زیبا ترین آثاری که طی سالهای گذشته به سینما وارد شده ، سریال پیکی بلایندرز است . اخبار زیادی پیرامون فصل 5 پیکی بلایندرز منتشر میشود و ما در این مطلب قصد داریم موثق ترین و جدیدترین آنهارا برای شما قرار دهیم .

این مطلب دائما آپدیت میشود و به محض در دسترس قرار گرفتن اخبار و اتفاقات جدید پیرامون این سریال ، میتوانید در همین صفحه آنرا بخوانید ، لذا پیشنهاد ما به شما این است که این صفحه را در مرورگر خود « Bookmark – بوکمارک » کرده تا دسترسی آسانتری به آن داشته باشید .

اگر به طور خلاصه بخواهیم نگاهی به جزئیات مطلب داشته باشیم ، قرار است نگاهی به موارد زیر بیاندازیم :

 • تاریخ پخش فصل 5 سریال پیکی بلایندر ؟
 • کارگردان جدید این مجموعه چه کسی است ؟
 • کدام بازیگران در فصل 5 سریال حضور دارند ؟
 • داستان فصل 5 پیکی بلایندرز به چه گونه ای جلو میرود ؟
Peaky blinders season 5

فصل چهارم سریال پیکی بلایندرز لحظه ای به پایان رسید که شخصیت محبوب و دوست داشتنی سریال « تامی شلبی » به عنوان نماینده مجلس در بخش جنوبی منطقه بیرمنگام انتخاب شد و به عنوان یک عضو از شورای سلطنتی ، قدرت زیادی به خانواده شلبی وارد کرد .

اما آیا با توجه به مشکلات روان درمانی تامی شلبی که رو به افزایش است ، میتوان خانواده شلبی را در فصل پنجم به دور از جنجال و آشوب دید ؟

چه زمانی پیکی بلایندرز به تلویزیون باز میگردد ؟

پس از پایان فصل چهارم در سپتامبر 2017 ، تأیید شده که سریال در سال 2019 به سینما باز میگردد . فیلمبرداری سریال آغاز شده و اولین تصاویر در « خیابان Brum » در تاریخ 17 سپتامبر به ثبت رسیده . همچنین تصاویری مبنی بر تصویربرداری و عوامل ساخت ، از سوی طرفداران سریال و کاراکتر محبوب « کیلیان مورفی » در اینستاگرام منتشر شده که اخبار فوق را تأیید میکند .

با شروع فیلمبرداری ها ، میتوان امیدوار بود که فصل 5 پیکی بلایندرز به زودی به تلویزیون بازگردد .

هرچند هنوز تاریخ دقیقی برای شروع فصل 5 پیکی بلایندرز مشخص نشده ، اما به محض مطلع شدن از آن ، در همین قسمت تاریخ دقیق انتشار آنرا برای شما عزیزان قرار میدهیم .

تغییرات در فصل 5 پیکی بلایندرز

در ساخت فصل جدید ، هیچکدام از سازندگان و خدمه ساخت جایگزین نشده اند و تنها اتفاقی که افتاده ، تغییر شبکه پخش کننده فیلم است که برخلاف فصل های قبلی که BBC Two آنرا منتشر میکرد ، اینبار BBC One مسئولیت پخش آنرا دارد .

شارلوت مور ، مدیر بخش محتوای شبکه ی BBC درباره ی این تغییر میگوید

Peaky Blinders یک درام سطح یک جهانی است و از نظر محتوا و داستان کاملا غنی و قانع کننده است ، اما زمان آن رسیده که آنرا به بزرگترین شبکه ی انگلیسی انتقال دهیم . من میخواهم فرصتی به BBC One برای توزیع آن دهم و معتقدم بدین روش ، حتی میتوان مخاطبین بیشتری را به این سریال جذب کرد .

این حرکت میتواند به BBC Two یک فرصت دیگر برای آزمایش یک درام سطح جهانی دیگر بدهد .

با این اوصاف و بنا به آخرین سخنان شارلوت مور ، میتوان انتظار داشت که به زودی سریال جدیدی در سطح و اندازه ی Peaky Blinders تولید میشود . با اینحال این تغییرات تفاوت زیادی برای ما ایجاد نمیکند .

peaky blinders season 5 release date

کدام بازیگران در فصل 5 Peaky Blinders حضور دارند ؟

سوالی که بارها پرسیده شده و حساسیت زیادی را دربر دارد . در فصل آخر سریال شاهد حذف شدن یکی از کاراکترهای اصلی و محبوب سریال بودیم ، برادر تامی شلبی « جان شلبی » که توسط بازیگر توانمند بریتانیایی « جو کول » انجام شد .

با اینحال حضور کیلیان مورفی « تامی شلبی » قطعی است و همانند فصول گذشته ، محور داستان پیرامون نبوغ این کاراکتر میچرخد .

آرتور شلبی ، مایکل گری ، آیدا تورن ، پالی گری که بازیگران اصلی و خانواده شلبی را تشکیل میدهند نیز در فصل 5 پیکی بلایندرز حضور دارند .

ستاره سریال بازی تاج و تخت « Aidan Gillen – پیتر بیلیش » نیز در فصل جدید حضور دارد . BBC با انتشار تصویری از این بازیگر ، در تاریخ 21 مارچ ، حضور مجدد او در سریال را نشان داد .

Peaky Blinders s5 cast

متحد ناخوشایند شلبی ها ، آبراما گلد و پسرش بوکسر بانی ، در فصل 5 پیکی بلایندرز حضور دارند .

در همین حال ، متاسفانه دیگر شاهد حضور « تام هاردی » در سریال نیستیم . در سکانس های پایانی فصل 4 سریال ، شاهد مرگ « اِلفی سالامونز » توسط تامی شلبی بودیم و بدین صورت این کاراکتر از سریال حذف شد . سالامونز یکی از شخصیت های فرعی سریال بود که با بازی تام هاردی ، تبدیل به یکی از کاراکترهای مورد انتظار و محبوب سریال شده بود .

خروج تام هاردی از سریال ، برای تولید کنندگان سریال نیز یک سورپرایز بود و پائول اندرسون در این باره گفته که « نمیدونستیم قراره همچین اتفاقی بیفته . »

tom hardy in peaky blinders

بازیگران جدیدی نیز برای حضور در فصل 5 پیکی بلایندر انتخاب شده اند که درمیان آنها میتوان به « سم کلفلین » بازیگر توانمند مجموعه « بازیهای عطش – The Hunger Games » و همچنین بازیگر فیلم Hollyakos یعنی « Emmet J Scanlan » اشاره کرد .

خط داستانی فصل 5 Peaky Blinders به چه گونه ای است ؟

فصل چهارم به گونه ای تمام شد که تامی شلبی ، به عنوان نماینده مجلس منطقه بیرمنگام انتخاب شد و این نشان دهنده افزایش قدرت شلبی هاست .

سیاست برای خانواده شلبی تبدیل به یک امر واجب شده و میتوان انتظار داشت که کاراکتر آشوب پذیر پل اندرسون « آرتور شلبی » نیز روابط پارلمانی به دست آورد .

اما این امر زیاد به مزاج طرفداران خوش نیامد و نمیخواستند که برادران شلبی را که پیش از این در آشوب و جنجال حرف اول میزدند را ، در نقش نخست وزیر و نماینده مجلس ببینند . به همین خاطر پیش از هرچیزی ، پاول اندرسون در مصاحبه ای که با مترو داشته گفته که :

مطمئن باشید که سیاست جدید تامی شلبی ، فقط برای افزایش قدرت نفوذ و استفاده بیشتر از محیط اطراف است . تامی در موقعیتی قرار دارد که میتواند پوشش بیشتری برای خانواده شلبی داشته باشد و این امر قدرت خانواده مارا بیشتر از قبل میکند .

تبدیل شدن تامی به یک نماینده مجلس صرفا به این خاطر است که او تلاش میکند امپراطوری خودرا افزایش دهد . حاه طلبی توماس این است که در زمینه های زیادی قدرت داشته باشد و این فقط یکی از آنهاست .

بنابر این میتوان خوشحال بود که خانواده شلبی ها همانند گذشته ، خرابکاری و درگیری های زیادی را دارند .

همچنین این احتمال وجود دارد که نگاهی به بررسی وضعیت درمان مشکلات روانی تامی داشته باشیم ، در فصل گذشته دیدیم که رهبر شلبی ها ، پس از مرگ همسرش به مشکلاتی برخورد و برای برطرف کردن آنها ، 3 ماه از خانواده و بیرمنگام دور بود . حال میتوان متوجه شد که آیا تامی در حال برطرف سازی آن مشکلات است ؟ یا مسائلی که پس از جنگ جهانی اورا آزار میدهند ، هنوز با او باقی میمانند ؟

این در حالی است که نویسنده داستان « استیون نایت » پیشتر اعلام کرده که دوست دارد نگاهی به افزایش فاشیسم در دوران جنگ 1930 داشته باشد و رازهای آن دوران را کشف کند . او در مصاحبه ای با Mail Birmingham گفته که :

مسائل زیادی وجود دارد که میتواند مارا به دهه ی 30 و جنگ ببرد . افسردگی تامی شلبی و فاشیسم بخشی از داستان است . در واقع اینها میتوانند جزئیات زیادی را به ما نشان دهند .


نظر شما راجب این سریال چیست ؟ آیا فصل 5 پیکی بلایندر میتواند همانند فصول گذشته محبوبیت بالایی را ایجاد کند ؟

بیشتر بخوانید

خبرهای به دست آمده از ساخت فصل ششم و هفتم سریال پیکی بلایندرز
معرفی و پیشنهاد سریال پیکی بلایندرز
بهترین سریال های خارجی از نظر بینندگان (30 سریال برتر تاریخ جهان)
بهترین موسیقی های متن تاریخ سینما – 40 آهنگ ماندگار [ به همراه لینک دانلود ]

امتیاز کاربران: 4.34 ( 28 رای)
منبع
Radiotimes
برچسب ها

9 دیدگاه

 1. خیلی عالیه بی صبرانه منتظرم که فصل جدید بیاد ولی کاش مثل فصل سه تامی شلبی اینقدر ضعیف نباشه واقعا شخصیت تامی باید قوی باشه توی فصل سه خیلی ضعیف بود مشکلات روانیش خیلی خسته کنندست

  1. اینطور که از مصاحبه های کارگردان سریال مشخصه ، این فصل یکی از بهترین بخش های سریاله و تامی شلبی قراره اتفاقای بزرگی رو رقم بزنه ، از الان میشه حدس زد که یه فصل خیلی قوی در انتظارمونه .

 2. بسیار سریال عالی هست و به نظرم باید حتی از گات و وایکینگ دد هم بالاتر باشه و بیشتر براش تبلیغ کنن

 3. سلام.مطالبتون بد نبود ولی یکجا گفتین نسبت ب عکسها مشخصه ک فصل پنج توراهه ولی تو اکثر عکسها جان ک مرده بود حضور داره و فصل اخر تا جایی ک من یادمه تام هاردی یا همون سالامون فرار کرد و تمام تشکیلاتشو بیخیال شد ولی ندیدیم کشته بشه

  1. سلام فرشاد جان . اون قسمتی که راجب سالامون فرمودید ، اگر کامل فصل 4 رو ندیدید بهتره که نگاش کنید ، چون اتفاقات مهمی میفته برای تام هاردی .
   در مورد حضور جان تو عکس هم باید بگم که اون والپیپر برای معرفی و نشان دادن پیکی بلایندرز هست و صرفا برای بازیگرانی که توی فصل 5 حضور دارند نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا