اخبار بازیبازی

نسخه واقعیت مجازی بازی‌های اسسینز کرید و اسپلینترسل در راه است

این‌گونه که پیدا است فیس‌بوک به‌عنوان توسعه‌دهنده هدست واقعیت مجازی هدست اوکولوس قراردادی را برای انتشار انحصاری نسخه‌ای واقعیت مجازی از بازی‌های اسسینز کرید و اسپلینترسل به امضا رسانده و به‌رغم اینکه اطلاعات زیادی در حال حاضر از این بازی‌ها در دست نیست انتظار می‌رود با عناوین جذابی در دنیای واقعیت مجازی طرف باشیم.

مالکیت بازی‌های اسسینز کرید و اسپلینترسل در اختیار شرکت فرانسوی یوبی‌سافت است و این شرکت تاکنون بازی‌هایی مانند «پرواز عقاب» (Eagle Flight) و استارترک: بریج‌کرو (StarTrek: Bridge Crew) را برای هدست‌ واقعیت مجازی آکولوس ریفت توسعه داده است. از طرف دیگر چند نسخه‌ از بازی‌های جانبی مجموعه اسسینز کرید را در قالب واقعیت مجازی نیز برای این هدست‌ها شاهد بوده‌ایم.

آمار و ارقام نیز از اهمیت بازی‌های انحصاری برای افزایش فروش هدست آکولوس ریفت و «کوئست»، حکایت دارد که در این زمینه می‌توان به نسخه مجازی بازی «راچت اند کلنک»، (Ratchet & Clank) اشاره کرد که از جانب شرکت معروف «اینسومنیاک گیمز» (Insomniac Games)، به‌صورت انحصاری برای آکولوس ریفت توسعه داده شده است. این شرکت یک بازی انحصاری دیگر را نیز با نام »استورم‌لند» (StormLand) در دست کار دارد تا برای این هدست‌های واقعیت مجازی منتشر کند.

Oculus VR
Oculus VR

این سکه روی دیگری نیز دارد و سونی به‌عنوان رقیب مهم آکولوس، تاکنون بازی‌های انحصاری مهمی مانند «اسکاریم وی‌آر» (Skyrim VR)‌ را برای هدست‌ پلی‌استیشن وی‌آر منتشر کرده است. شرکت «فرام‌سافت‌ور» (FromSoftWare) نیز که ید طولایی در ساخت بازی‌های تراز اول دارد و «بلادبورن» (BloodBorne) را به‌صورت انحصاری برای پلی‌استیشن ۴ توسعه داده است در حال ساخت یک بازی بسیار جذاب برای هدست‌ پلی‌استیشن وی‌آر است.

با این حساب می‌توان گفت تصمیم جدید فیس‌بوک برای انتشار باز‌ی‌های انحصاری جهت هدست‌ واقعیت مجازی آکولوس از عزم این شرکت برای حضور بیشتر در دنیای گیم خبر می‌دهد. در همین رابطه «جیسون رابین» (Jason Robin) یکی از مدیران ارشد واحد ساخت هدست اوکولوس در مصاحبه‌ای گفت که اشکال‌تراشی‌هایی که که در حال حاضر برای حفظ حریم شخصی کاربران به فیس‌بوک وارد شده است باعث شده تا این غول‌ شبکه‌های اجتماعی از تجربه بازی‌های پرطرفداری مانند فورتنایت درس بگیرد و جای پای محکمی برای خود در صنعت گیم پیدا کند.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم تاکنون تجربه جالب و سودمندی از هدست‌های واقعیت مجازی داشته‌اید و خاطره‌ خوبی از بازی با این هدست‌ها دارید، در قسمت نظرات برای ما و دیگر خواننده‌ها از این تجربه‌های جالب بگویید.

بیشتر بخوانید:

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + نه =

دکمه بازگشت به بالا