اخبار بازی

رونمایی از مدل لایتِ نینتندو و تفاوت‌های آن با Nintendo Switch

«نینتندو سویچ لایت» (Nintendo Switch Lie) کنسولی شبیه به همان نینتندو سوییچ ولی بهینه شده برای بازی کردن روی دست به حالت موبایلی است.

این کنسولِ جدید بازی‌های نینتندو سوییچ را اجرا می‌کند، کمی سبکتر، خوش دست تر و کوچکتر است ولی قبل از اینکه به خریدِ آن فکر کنید، باید نکات زیر و تفاوت‌های این کنسول با نینتندو سوییچ را در نظر بگیرید؛ در این راستا پنج تفاوت اصلی بین این دو کنسول وجود دارد.

Nintendo Switch Lite Vs Nintendo Switch
  1. نینتندو سوییچ لایت به تلویزیون وصل نمی‌شود و فقط می‌توانید از صفحه‌ی کوچک روی دستگاه به عنوان صفحه نمایش استفاده کنید که یک ضعف بزرگ در مقایسه با نینتدو سوییچ به حساب می‌آید ولی توجیه شرک این است که هدفِ این محصول بازی روی دست بوده و برای وصل شدن به تلویزیون باید کنسول اصلی را خریداری کنید.
  2. قسمت دکمه‌ها و اشاره گرها از سیستم جدا نمی‌شوند و همانطور که در ویدئو هم مشاهده می‌کنید کنسول کاملا یکنواخت و یک تکه است، این به معنی از بین رفتن تکنولوژی HD Rumble که برای ایجاد لرزش‌های طبیعی در دسته به کار می‌رفت و IR Motion Camera که البته قبل از این هم خیلی کاربردی نداشت است.
  3. اضافه شدن D-pad بجای چهارتا از دکمه‌های روی نینتندو سوییچ است که مدت‌ها بود کاربران متقاضی آن روی دسته‌ها بودند و حالا این تغییر فقط برای مدل لایت انجام شده، D-pad همان فلش‌های چهار طرفه‌ای هستند که روی دسته Xbox یا PS4 می‌بینید.
  4. صفحه نمایش مدل لایت کوچک‌تر است و با حذف شدن لرزش‌ها و IR Motion عمر باطری بیش‌تر از نسخه‌ی معمولی است البته این عمرِِ بیشتر فقط به اندازه‌ی نیم تا یک ساعت است که برتریِ خاصی به نظر نمی‌رسد.
  5. تنها برتری قابل بحثِ مدلِ لایت به نینتندو سوییچ معمولی قیمتِ آن است که 100 دلار یعنی بیش از 30% ارزانتر است بجز این موردِ خاص و چیزهای کم اهمیتی مثل وزن و یک تکه بودن، برتری دیگری در مدلِ لایت وجود ندارد که دلیلی برای خرید این کنسول باشد.

اما چرا این کنسول ساخته شده؟ برخلاف چیزی که خودِ نینتندو می‌گوید به نظر می‌رسد که هدفِ این محصولِ جدید فقط اضافه کردنِ یک کنسولِ دستی نیست بلکه هدف مخاطبان کم سن و سالتر هستند که احتمالا برای تعطیلات پایان سال خانواده‌ها ترجیح می‌دهند کنسولی ارزانتر برای آن‌ها تهیه کنند و نینتندو هم بدون هیچ زحمت خاصی این قابلیت را به آن‌ها ارائه داده است.


بیشتر بخوانید

امتیاز کاربران: 5 ( 3 رای)
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا