بازیمقالات

نینجا اولین سلبریتی ورزش های الکترونیک

سال 2019 یک قدم بزرگ رو به جلو در ورزش‌های الکترونیک خواهد بود و نشانه‌هایش از همین حالا پدیدار شده‌اند.

Google Front

سال آینده Netflix ،Google و Snapchat رسما کار خود را در زمینه بازی‌های ویدئویی و استریم بازی ها که از مهمترین پایه های ورزش های الکترونیک است آغاز می‌کنند.

و امسال هم مثل همه‌ی سال‌های گذشته مسابقات با جوایز سرسام آور در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود از پیش‌بینی جایزه 30 میلیون دلاری برای The International رشته دوتا 2 گرفته تا جایزه 100 میلیون دلاری Fortnite همگی نشان دهنده جدی‌تر شدن ورزش‌های الکترونیک هستند.

مهمترین قدم ورزش‌های الکترونیک: سوپر استار شدن نینجا

اما از میان همه‌ی خبرهای فعلی و اتفاقات در راه به نظر می‌رسد مهمترین اتفاق سال‌های اخیر ورزش‌های الکترونیک معرفی اولین سلبریتی و سوپر استار خود یعنی تایلر بلوینز است که با نام Ninja شناخته می‌شود.

Ninja and Neymar

اما چرا این اتفاق انقدر مهم است؟ خب، اگر نگاهی به مهمترین موانع سر راه ورزش‌های الکترونیک یعنی پذیرفته شدن توسط عموم و جذب اسپانسرهای بزرگ بیندازیم یعنی همان دو نکته‌ای که باعث شده‌اند ورزش کاران سنتی بسیار پولدارتر و معروف‌تر از ورزش کاران الکترونیک باشند متوجه می‌شویم که نینجا نقش بزرگی در رد شدن از هر دو مانع پیش‌روی ورزش های الکترونیک دارد.

اول از همه او با حضور در برنامه‌های پر مخاطب دنیا از جمله Ellen و Tonight Show و مصاحبه‌های متعدد با شبکه‌های خبری و ورزشی بزرگ دنیا مثل ESPN مفهوم ورزش کار الکترونیک را در ذهن عموم مردم جا می‌اندازد و چند سال بعد کمتر کسی است که بپرسد: واقعا؟ شما از بازی کردن پول در می‌آورید؟ مثل اتفاقی که امروز برای ورزش کاران سنتی افتاده.

و اما نکته دیگر حضور اسپانسرهای بزرگ در ورزش‌های الکترونیک است، اسپانسرهایی مثل Redbull و Samsung که حضورشان در این عرصه به لطف نینجا یعنی رد شدن از مانع بزرگ جذب سرمایه و اسپانسر، که از مهمترین پایه‌های رشد در هر صنعتی به شمار می‌رود و در کنار این‌ها جذب سرمایه از خود شرکت‌های توسعه بازی مثل هزینه‌ی یک میلیون دلاری از EA برای بازی کردن Apex Legends که مقداری از درآمد فروش بازی‌ها را به ورزش‌های الکترونیک تزریق می‌کند.

نینجا اولین سلبریتی ورزش‌های الکترونیک دنیا است ولی به احتمال بسیار زیاد آخرین آنها نخواهد بود و با قدم نهادن کمپانی‌های بزرگ دنیا مثل گوگل در این میدان باید انتظار یک تحول در نگاه عمومی و جذب سرمایه در سال‌های آینده داشته باشیم و امروز محبوب شدن ورزش‌های الکترونیک به اندازه ورزش‌های سنتی دست نیافتنی به نظر نمی‌رسد و شاید تا حدی هم اجتناب ناپذیر باشد

به نظر شما سلبریتی بعدی دنیای گیم چه کسی خواهد بود؟ ورزش‌کار الکترونیک مورد علاقه‌ی شما کیست؟


امتیاز کاربران: 5 ( 5 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا