بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

نازیلا معروفیان کیست؟ بیوگرافی خبرنگار جنجالی (همسر + عکس جدید)

بیوگرافی نازیلا معرفیان خبرنگار

به گزارش خبرگزاری تسنیم  بر اساس اخبار خبرگزاری‌ها خارجی در روزهای اخیر به نقل از نازیلا معروفیان ادعا کرده‌اند که این فرد در طول دوران بازداشت خود مورد آزار و اذیت و تعرض قرار گرفته است. این ادعاها در حالی مطرح شده‌اند که نه معروفیان و نه وکیل او شکایتی در این زمینه تنظیم نکرده‌اند و همچنین در مراحل پذیرش او در زندان هیچ گزارشی از خشونت و تعرض اعلام نشده است.

پیگیری‌ها نیز نشان می‌دهد که خانم معروفیان همانند تمام زندانیان در هنگام ورود به زندان، معاینه‌ای از او صورت گرفته و هیچ نشانی از وقوع حوادث مشکوک نیست. اما در ادامه این مطلب از تایم سیتی همراه ما باشید تا جزئیات بیشتری از سرگذشت و زندگی این خبرنگار پرحاشیه را خدمت شما ارائه دهیم.

بیوگرافی نازیلا معروفیان

روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی ایرانی” نازیلا معروفیان، یک روزنامه‌نگار و فعال مدنی ایرانی است که در جریان اعتراضات سال ۱۴۰۱ ایران به دلیل مصاحبه با پدر مهسا امینی و حواشی پس از آن بازداشت شد.

نازیلا معروفیان، کرد تبار است و در شهر سقز متولد شده و تا مدتی قبل در تهران زندگی می‌کرد. او دانشجوی دانشگاه علامه طباطبائی بوده و همچنین به عنوان خبرنگار در “رویداد ۲۴” فعالیت می‌کرد.

ماجرای مصاحبه نازیلا معروفیان با پدر مهسا امینی

ماجرای مصاحبه نازیلا معروفیان با پدر مهسا امینی

در تاریخ ۲۷ مهر ۱۴۰۱، نازیلا معروفیان مصاحبه‌ای با امجد امینی، پدر مهسا امینی، منتشر کرد. پس از این مصاحبه جنجالی بود که نام او بر سر زبان‌ها افتاد و باعث اتفاقات عجیبی در بهبوهه اعتراضات در سطح جامعه و فضای محازی ایجاد شود.

اخراج از محل کار با ادعای توهین جنسی

در خرداد ۱۴۰۲، نازیلا معروفیان خبر داد که به دلیل روایت از توهین جنسی توسط مأموران، از محل کار خود اخراج شده است. او این اقدام را به عنوان تلاشی برای جلب توجه به وضعیت او توصیف کرد.

دستگیری نازیلا معروفیان

در پی مصاحبه با امجد امینی، پدر مهسا امینی، در تاریخ ۸ آبان ۱۴۰۱، نازیلا معروفیان توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و به بازداشتگاه ۲۰۹ منتقل شد.

بیشتر بخوانید:

انتقال به بیمارستان و واکنش‌های بعدی

در تاریخ ۱۵ دی ۱۴۰۱، نازیلا معروفیان به بیمارستان منتقل شد. بع گفته معروفیان او پس از چند ساعت و بدون طی شدن مراحل درمانی به زندان بازگردانده شد و در این مرحله تصمیم به توییت نکات مهم این مصاحبه را انتشار داد.

بیوگرافی نازیلا معرفیان خبرنگار

حکم دادگاه و محکومیت نازیلا معروفیان

در تاریخ ۸ بهمن، نازیلا معروفیان اعلام کرد که توسط دادگاه به دو سال حبس تعزیری، ۵ سال ممنوع‌الخروجی و ۱۵ میلیون تومان جریمه محکوم شده است.

بازداشت مجدد و تأثیرات آن

در تاریخ ۱۷ تیر ماه ۱۴۰۲، نازیلا معروفیان پس از مراجعه به دادسرا دوباره دستگیر شد و به زندان اوین منتقل شد. این بازداشت جدید بعد از مصادره لپ تاپ و گوشی او و تحمیل حکمی انجام شد.

آزادی نازیلا معروفیان

در تاریخ ۱۸ شهریور، نازیلا معروفیان به قید کفالت از زندان اوین آزاد شد و  تصمیم به خروج از ایران گرفت. او ادعا کرد که در سلیمانیه عراق نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

در پایان با توجه به تمام توضیحات بالا خانم انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور هم در رابطه با این موضوع توضیحاتی ارائه دادند:

واحد‌های نظارتی سازمان زندان‌ها و نیز مراجع قضایی به طور پیوسته، نحوه نگهداری زنان زندانی را رصد نموده، به گونه‌ای که در طول شبانه روز با دوربین‌های مدار بسته زیر نظر مراقبین و مسئولین زندان زنان که خودشان نیز از بانوان هستند، مراتب دائما مورد کنترل واقع می‌شود.

در پایان این اطلاعیه، تاکید شده این سازمان حق شکایت به دستگاه قضایی، از تمام کسانی که مبادرت به انتشار اخبار کذب و دروغ می‌نمایند را برای خود محفوظ می‌داند.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا