مقالات

منفورترین کاراکترهای گیم اف ترونز چه کسانی بودند ؟

پس از 8 سال ، گیم اف ترونز به پایان رسید . پایانی که شاید نتوانست آنطور که باید رضایت مخاطبین را جذب کند .

صحبت ها و بحث های بسیار زیادی در مورد ضعف 2 فصل پایانی سریال وجود دارد که اکثر آنها را میتوان « انتقادات به جا » حساب کرد .
از تمام نکات و این موضوعات که بگذریم ، گیم اف ترونز یکی از قدرتمندترین مجموعه‌های تلویزیونی تاریخ است و به قدرت آن نمیتوان شک کرد . کاراکترهای بسیار زیادی که در این سریال حضور داشتند و مسیر داستانی که هرکدام از آنها ایفا کرد از عوامل بسیار مهمی در موفقیت بازی تاج و تخت است .

در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به منفی ترین شخصیت های گیم اف ترونز و با کمک شما عزیزان بررسی کنیم که کدام کاراکترها منفورتر از سایرین و در نهایت کدام کاراکتر نفرت آمیز ترین شخصیت سریال بوده است .

Game of thrones Characters

در ابتدا لازم به ذکر است که ممکن است تعدادی از کاراکترهای منفی سریال از یاد بنده رفته باشد و اگر متوجه نبود شخصیتی شدید آنرا در بخش نظرات به ما اطلاع دهید و در کامل کردن این مطلب خودرا سهیم بدانید .


جافری – Joffrey

Joffrey baratheon

یکی از کاراکترهایی که از همان لحظات نخست منفور بودن خود را نشان داد « جافری باراتیون » یا جافری لنیستر بود . لحظه‌ای که جافری از سریال حذف شد یکی از خوشحال کننده ترین لحظات بازی تاج و تخت بود .


ویسریس تارگرین – Viserys Targaryen

Viserys Targaryen

یکی دیگر از کاراکترهای منفوری که عمر زیادی در گیم اف ترونز نداشت ، پسر دوم « پادشاه دیوانه – آیریس تارگرین » و برادر دنریس بود . اذیت کردن های دنریس توسط این کاراکتر در اوایل سریال خشم همه‌ی مخاطبین را درآورده بود و با مرگ دلنشینی که سازندگان برایش درنظر گرفته بودند کمی احساس آرامش و رضایت در مخاطبان به وجود آمد .
کال دروگو با طلای ذوب شده اورا کشت و ثابت کرد که یک تارگرین اصیل نبوده است .


رمزی اسنو « بولتون » – Ramsey Snow [ Bolton ]

Ramsey bolton

رمزی بولتون « حرامزاده‌ی روس بولتون » یکی دیگر از شخصیت های منفی سریال گیم اف ترونز بود که یکی از چندش‌آور ترین کاراکترهای سریال بود . از منفور بودن رمزی که بگذریم ، بازی بسیار زیبا و دلنشین « ایوان رئون » باعث شد تا لحظات و سکانس‌های زیبایی در خضور این شخصیت شاهد باشیم . زجرهایی که رمزی به تئون گریجوی و سانسا وارد کرد بسیار بیرحمانه بود و در نهایت توسط سگ‌های شکاری گرسنه خود خورده شد و مرگی زجرآور نصیبش شد .


گنجشک اعظم – High Sparrow

High Sparrow

یکی از کسل کننده ترین کاراکترهای سریال گیم اف ترونز « گنجشک اعظم » بود . زمانی که سکانس‌های مربوط به این کاراکتر فرا میرسید با تمام وجود دوست داشتم که دیالوگ ها زودتر تمام شوند و صحنه‌ی بعدی شروع شود .
این شخصیت توسط سرسی و با آتش وحشی از سریال حذف شد و یکی از خوشایندترین مرگ های سریال را به نام خود رقم زد .


سرسی لنیستر – Cersei Lannister

Cersei Lannister

دیگر شخصیت منفی سریال « سرسی لنیستر » است که علاوه بر منفور بودن ، محبوبیت زیادی نیز میان طرفداران سریال بازی تاج و تخت دارد .
سرسی یکی از مهم ترین کاراکترهای سریال از ابتدا تا انتها بود و همیشه یکی از وزنه‌های اساسی مجموعه بود . تصمیمات بیرحمانه و غیرقابل تصور او در طول سریال جذابیت ویژه‌ای داشت . قتل ها و جنگ های بسیار زیادی توسط سرسی به وجود آمد و نهایتا با مرگی دردناک و البته احساسی از سریال حذف شد . او در آغوش معشوقه و برادر دوقلوی خود زیر آوارهای قلعه سرخ مدفون شد .


لیسا آرین – Lysa Arryn

Lysa Arryn

دیگر شخصیت منفور گیم اف ترونز « لیسا آرین » بود . او خواهر کتلین استارک و خاله‌ی آریا ، سانسا و برن بود . روان پریشی لیسا و برخوردهای بد او با خواهر زاده‌ی خود یعنی « سانسا » اورا به یک کاراکتر منفی تبدیل کرده بود و نهایتا از دریچه‌ی آسمان به پایین پرتاب شد .
پیتر بیلیش اورا از سریال حذف کرد و یکی دیگر از لحظات خوشایند سریال را رقم زد .


آلیسر تورن – Alliser Throne

Alliser Thorne

آلیسر تورن یکی از فرماندهان نگهبانان شب بود که از چهره‌ ی منفوری برخوردار بود . او مدام جان اسنو و سم تارلی را مورد آزار و اذیت قرار میداد و سخت ترین و کم ارزش ترین کارهای قلعه را به آنها میسپرد . آلیسر نهایتا توسط جان اسنو اعدام شد .
دلیل اعدام او توطئه علیه فرمانده نگهبانان شب بود که در آن زمان فرماندهی به جان اسنو رسیده بود .


پادشاه شب – Night King

Night King

نایت کینگ را شاید نتوان یکی از شخصیت های منفور سریال حساب کرد ، اما وظیفه‌ی او در سریال تاریک بود و یکی از کاراکترهای منفی بازی تاج و تخت به شمار میرفت .
از قسمت نخست سریال تبلیغات برای ورود این کاراکتر شروع شد و پس از گذشت 71 قسمت ، او به شمال پا گذاشت و نهایتا توسط آریا از سریال حذف شد .
مرگ نایت کینگ و وایت واکرها یکی از ضعیف ترین بخش های سریال محسوب میشود . بحث های بسیار زیادی پیرامون این موضوع وجود دارد و حذف این کاراکتر نیز ، یکی دیگر از ضعف های فصل پایانی سریال به شمار میرود .


مرین ترانت – Meryn Trant

Meryn Trant

کاراکتر منفور بعدی مرین ترانت « فرمانده گارد جافری » است که یکی از منفی ترین نقش های بازی تاج و تخت را ایفا کرد . مرین ترانت یکی از افرادی بود که در لیست مرگ آریا حضور داشت و نهایتا دیدیم که به طرز وحشتناکی از سریال حذف شد .
آریا خود را به شکل دختر دیگری در آورد و در یکی از فاحشه خانه ها اورا به قتل رساند .


ویف – The Waif

The waif

دیگر شخصیت زننده و نفرت انگیز گیم اف ترونز « ویف » است . ویف کاراکتری بود که توسط « جیکن » آموزش دیده بود تا تبدیل به « هیچکس – No One » شود . منظور از هیچکس یعنی بی هویت بودن ، دقیقا همان چیزی که آریا شده بود و به هرکسی که میخواست تبدیل میشد .
او که بارها آریا ار مورد اذیت قرار داده بود و حتی یکبار سعی کرد آریا را به قتل برساند ، توسط « آریا استارک » از سریال حذف شد .


پیتر بیلیش – Petyr Baelish

Petyr Baelish

همانطور که شما عزیزان در بخش نظرات اشاره کردید ، پیتر بیلیش یکی دیگر از کاراکترهایی است که زیاد چهره‌ی خوبی ندارد .
بیلیش از ابتدای سریال همیشه تصمیمات کلیدی و مهمی میگرفت و یکی از مهمترین سیاست مداران طول سریال بود . از همان لحظات ابتدایی فصل اول نشان داد که سمت و سویی ندارد و فقط به دنبال منافع خودش است ، او اینکار را با توطئه علیه ند استارک نشان داد و در ادامه بارها و بارها این کار را تکرار کرد .
از مهمترین و دلنشین‌ترین کارهایی که او کرد ، فراری دادن سانسا از وستروس و سرسی بود ، اما بعد دیدیم که اورا اسیر « رمزی اسنو » کرد و روزهای سختی را برای بانوی وینترفل به ارمغان آورد .
پیتر بیلیش نهایتا در وینترفل کشته شد ، آریا و سانسا دادگاهی برای او برگزار کردند و خیلی سریع اورا محکوم کردند .


استاد اعظم پایسل – The Grand Maester Pycelle

Grand Maester Pycelle

از دیگر کاراکترهای منفور و منفی سریال گیم اف ترونز میتوان استاد اعظم پایسل را نام برد . او نیز همانند بیلیش از سیاست‌مداران بزرگ سریال بود .
دلیل نفرت انگیز بودن این کاراکتر دورو بودن اوست و دفعات زیادی در سریال شاهد بودیم که جهت خود را عوض میکرد و توطئه‌هایی به وجود میاورد .
سرسی که متوجه این موضوع شده بود تصمیم به حذف کردن او گرفته بود و نهایتا در روزی که گنجشک اعظم و مارجری تایرل را منفجر کرد ، این کاراکتر را نیز از سریال خارج کرد .
استاد پایسل به دست گنجشک های کوچک خود « بچه هایی که برای او خبرچینی میکردند » به قتل رسید .


نظر شما چیست ؟ فکر میکنید جای کدام کاراکتر در میان لیست بالا خالی است ؟ نظر ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید و در نظر داشته باشید که این لیست با همراهی و کمک شما عزیزان تکمیل میشود و شخصیت های بعدی از میان آرای شما برگزیده میشوند .

بیشتر بخوانید

امتیاز کاربران: 4.08 ( 6 رای)
از طريق
Ranker.com
برچسب ها

17 دیدگاه

 1. لرد بیلیش هم منفور بود بر علیه ند استارک توطئه کرد و باعث دستگیری اش شد تا اعدام شود همزمان عاشق زن و دخترش سانسا بود و با وجود ابراز عشق به سانسا او را به دام رمزی اسنو انداخت تا رجز بکشد..

  1. بله بیلیش یکی از منفی ترین کاراکترها بود . توی بروزرسانی جدید بیلیش اضافه میشه .
   ممنون از مشارکتتون

 2. به نظرم نه پادشاه شب، نه سرسی و نه حتی لرد بیلیش شخصیت تنفرانگیز نبودند، مخصوصاً سرسی که با کشتن گنجشک اعظم خودشو از تنفر خلاصی داد، اما میشه به اون شخصیتی که توی قسمت عروسی خونین راب استارک و مادرش رو کشت هم اشاره کرد به عنوان یه شخصیت تنفر برانگیز

  1. بله والدر فری و روس بولتون « پدر رمزی » .. این دوتا از نفرت انگیز ترین کاراکترای سریال بودن .
   سرسی شخصیتی بود که توازن سریال رو برقرار میکرد و نمیشه کاملا گفت منفوره ، اما از کاراکترای منفی بود و آماری که بنده از وبسایتای منبع گرفتم تعداد بیشماری به سرسی رأی منفی داده بودند .
   اما خوب همونطور که شما گفتید یکی از بهترین کارای سریال رو انجام داد و این بود که گنجشک اعظم رو منفجر کرد xD

 3. سلام یکی از منفور ترین شخصیتها اون پدره بود که با دخترهاش ازدواج میگرد و همینور تور اون کسی که کشتش.مرسی

  1. سلام افشین جان . منظورت کرستره . یکی از وحشی‌های بیرون دیوار . ممنون از مشارکتت

 4. وارث برحق رابرت براتیون ازنظر نداستارک یعنی برادر رابرت هم که راضی به مرگ همه برای به تخت نشستن بود، ازجادو برای کشتن راب استارک و برادر کوچکش استفاده کرد و دراخرم دختر خودشو زنده زنده سوزوند و فقط نظاره گر بود هم میتونه جزو لیستتون باشه. باتشکر ازمطالب خوبتون

  1. سلام مبین جان . مرسی از همکاریت دوست من . بله استنیس هم میتونه جزء این لیست باشه ، از شخصیت‌هایی بود که کلا هیچ هیجانی نداشت . تا حدودی مثل گنجشک اعظم بود ، حوصله سر بر

   1. بله استنیس اسمش یادم رفته بود، خواهش میکنم بازم منتظر مطالب متفاوت و خواندنی تان هستم.

 5. اینا منفورای مورد علاقه من:
  سرسی لنیستر
  گرگور کلیگین
  شاه شب
  رمزی بولتون
  جافری باراتیون
  ملیساندر
  پتایر بیلیش
  والدر فری
  گنجشک اعظم
  تایوین لنیستر

 6. خداییش چجوری دلتون میاد ب پیتر بیلیش بگین منفور
  بیلیش با اینکه انتاگونیست بزرگی بود ولی خیلی محبوب بود
  ب نظرم حتی میتونست انتاگونیست نهایی باشه ک با اون مرگ مسخره ای ک براش در نظر گرفتن همه چیز خراب شد
  سریال ب قوانین خودش خیانت میکرد
  در طول سریال نشون دادن ک بیلیش یکی از باهوش ترین شخصیتای سریاله و همه چیزو میدونه
  ولی توی فصل هفتم با اینکه حتی برندن استارک ب بیلیش هشدار داد ک از گذشتش باخبره وینترفلو ترک نکرد
  این ینی گند زدن ب شخصیتی ک چند فصل پرورشش دادی
  واقن ناامید کننده بود پایانش

 7. عجیبه که اسم “لرد والدر فری” و خاندان او که تراژدی عروسی سرخ استارکها رو راه اندازی کرد، در این متن آورده نشده، به نظر من لرد والدر فری بعد از جافری و رمزی اسنو منفور ترین شخصیت بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا