بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

داماد ابراهیم رئیسی کیست؟ از عضویت در هیئت مدیره موسسه قرآنی تا انتصابات فامیلی

داماد رئیسی کیست ؟

مقداد نیلی، داماد ابراهیم رئیسی، یکی از چهره‌های پرحاشیه در دولت سیزدهم است. او که از اعضای هیئت مدیره موسسه قرآنی مکتب امام رضا است، در زمان تشکیل کابینه گفته می‌شد که به عنوان رئیس دفتر ریاست‌جمهوری منصوب خواهد شد، اما این اتفاق رخ نداد. در ادامه این مطلب از تایم سیتی جزئیات بیشتری از زندگی داماد رئیسی را بازگو خواهیم کرد.

مقداد، برادر میثم نیلی

مقداد، برادر میثم نیلی

مقداد نیلی، فرزند حسین نیلی احمدآبادی، وزیر معادن و فلزات دولت‌های خامنه‌ای و موسوی، است. او برادر میثم نیلی، سردبیر رجانیوز و یکی از چهره‌های اصلی جبهه پایداری، است.

تحصیلات و فعالیت‌های مقداد نیلی

نیلی فارغ‌التحصیل دانشگاه امام صادق است. او در زمان ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضاییه، عضو هیئت مدیره موسسه قرآنی مکتب امام رضا بود.

انتقادات از مقداد نیلی در دولت رئیسی

انتقادات از مقداد نیلی در دولت رئیسی

برخی سایت‌ها نوشته بودند که میثم نیلی در انتصابات دولت رئیسی نقش داشته است. همچنین محمود احمدی بیغش، نماینده مجلس، گفته بود که در دولت رئیسی نیز پدیده مقدادیسم همان نقش غلطی را ایفا می‌کند که آشناییسم در دولت روحانی ایفا می‌کرد.

بیشتر بخوانید:

مواضع سیاسی مقداد نیلی

با وجود اینکه مقداد نیلی، داماد ابراهیم رئیسی است؛ مواضع سایت رجانیوز به مواضع سعید جلیلی نزدیک‌تر بوده است. این سایت اساسا در حمایت از دولت محمود احمدی‌نژاد تاسیس شد و پس از آن نیز همواره مواضعی تند در حوزه سیاست خارجی داشته است.

ریحانه رئیسی همسر مقداد نیلی کیست؟

ریحانه رئیسی همسر مقداد نیلی کیست؟

ریحانه سادات رئیسی، متولد دهه ۶۰، دختر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، است. او دارای مدرک دکترا در رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران است.

ریحانه سادات رئیسی در سال ۹۶، زمانی که پدرش نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری بود، به عنوان نماینده وی در تلویزیون حاضر شد و مصاحبه‌ای جنجالی انجام داد. او در این مصاحبه گفت که بزرگترین دستاورد اخیر پدرش برخورد با فساد به ویژه در تشکیلات قضایی بوده است.

ریحانه سادات رئیسی در پاسخ به این سوال که تصویر اشتباهی که مردم از پدر شما دارند چیست؟ گفت: دیوار، تصویری که از ایشان در سال ۹۶ ایجاد شد که بین زن و مرد دیوار می‌کشد ولی پدرم بین مردم دیوار نمی‌کشد بلکه پل می‌سازد.

او در این مصاحبه همچنین گفت که پدرش در سال‌های اخیر با وجود فشارهای زیادی که به او وارد شده، از مبارزه با فساد دست نکشیده است. ریحانه سادات رئیسی همسر مقداد نیلی و ساکن تهران است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا