آبان تتر

ترتیب دیدن فیلم های مارول چگونه است؟ [ خط داستانی مارول ]

marvel movie

ترتیب تماشای فیلم های مارول به چه صورتی است؟ شاید این سوالی باشد که بسیاری از دوست داران کمپانی مارول به دنبال آن باشند.

خط‌های داستانی درهم پیچیده فیلم های مارول، کار تماشا را کمی سخت کرده است؛ از همین رو، ما قصد داریم در ادامه این مطلب لیستی از ترتیب تماشای فیلم‌های مارول را به شما عزیزان و همراهان تایم سیتی ارائه دهیم.

این لیست براساس Timeline اعلام شده مارول ارائه شده است و شما می‌توانید با خیال راحت، ترتیب زیر را  جهت تماشا مورد استفاده قرار دهید.

توجه داشته باشید که در ادامه‌، توضیحات فیلم‌ها ارائه شده و خطر لو رفتن داستان (اسپویل) وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از لیست پایین، دسترسی سریع و آسانی به ترتیب تماشای فیلم های مارول داشته باشید.

فهرست مطالب:

خط زمانی یا تایم لاین تماشای فیلم های مارول در یک نگاه کوتاه

توجه داشته باشید که این Timeline براساس اعلام کمپانی مارول ارائه شده و شما می‌توانید مرجع این مقاله که وبسایت رادیوتایمز است را مشاهده کنید.

 1. کاپیتان آمریکایی: اولین انتقام‌جو
 2. کاپیتان مارول
 3. مرد آهنی
 4. مرد آهنی 2
 5. هالک شگفت‌انگیز
 6. تور 2011
 7. انتقام جویان
 8. تور: دنیای سیاه
 9. مرد آهنی 3
 10. کاپیتان آمریکایی: سرباز زمستان
 11. نگهبانان کهکشان
 12. نگهبانان کهکشان 2
 13. انتقام جویان: عصر اولترن
 14. مرد مورچه‌ای
 15. کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی
 16. بیوه سیاه
 17. پلنگ سیاه
 18. مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه
 19. دکتر استرنج
 20. تور: راگناروک
 21. مرد مورچه‌ای و زنبورک
 22. انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت
 23. انتقام جویان: پایان بازی
 24. سانگ چی و افسانه ده حلقه
 25. مرد عنکبوتی: دور از خانه
 26. جاودانگان
 27. مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست
 28. دکتر استرنج در مالتی‌ورس جنون
 29. ثور: عشق و رعد
 30. پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد
 31. مرد مورچه‌ای و زنبورک: کوانتومانیا
 32. نگهبانان کهکشان 3

فیلم کاپیتان آمریکایی Captain America

1. کاپیتان آمریکایی: اولین انتقام‌جو – Captain America: The First Avenger

کاپیتان آمریکایی: اولین انتقام‌جو، پنجمین فیلم مارول است ولی شما باید آن را در ترتیب دیدن فیلم های مارول به عنوان اولین فیلم بدانید که با مرد آهنین، هالک و ثور ترکیب می‌شوند و ما در طول جنگ جهانی دوم شاهد پدیدار شدن سرباز فوق‌العاده‌ای که به کاپیتان آمریکایی شهرت پیدا می‌کند هستیم و همچنین در این فیلم یک شیء به نام Tesseract معرفی می‌شود که یکی از شیء‌های کلیدی برای جهان مارول است.

فیلم کاپیتان مارول

2. کاپیتان مارول – (Captain Marvel (1995

کاپیتان مارول با اینکه محصول سال 2019 است اما در ترتیب دیدن فیلم های مارول باید توجه کنید که این فیلم به عنوان دومین فیلم خط داستانی را طی می‌کند و داستان آن برای سال 1995 تنظیم شده است یعنی چند سال بعد از جنگ جهانی دوم که یک قهرمان زن برای مبارزه با بیگانگان پا به زمین می‌گذارد.

مرد آهنی iron man

3. مرد آهنی – Iron Man

مرد آهنی محصول سال 2008 است و به عنوان سومین فیلم در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول شناخته می‌شود داستان این فیلم اما در سال 2010 اتفاق می‌افتد و موضوع آن در مورد یک سازمان تروریستی است که قصد دارد آخرین سلاح ساخته شده توسط یک نابغه را به دست آورد سلاحی که مثل یک کت و شلوار روی بدن یک انسان سوار می‌شود با این حال نابغه‌ی داستان ( استارک ) می‌تواند با ارتقاء سلاح خود از این موضوع فرار کند با یک کت و شلوار آهنی!

مرد آهنی 2 iron man 2

4. مرد آهنی 2 – Iron Man 2

مرد آهنی 2 محصول سال 2010 است که در آن دولت از سلاح ساخته شده توسط استارک با خبر می‌شود و از او می‌خواهد که تکنولوژی آن را در اختیار دولت قرار دهد ولی او این موضوع را نمی‌پذیرد و شخص دیگری پیدا می‌شود که با ساخت ماشینی جدید حاظر است هر کاری را برای دولت انجام دهد و این فیلم معرف Black Widow و War Machine نیز است.

نکته:

از لحاظ فنی شما می‌توانید فیلم هالک باور نکردنی ( The Incredible Hulk ) را قبل از مرد آهنی ( Iron Man ) تماشا کنید زیرا مارول اعلام کرده است که هالک و مرد آهنی و همچنین فیلم تور همه در یک زمان اتفاق می‌افتند هرچند که فیلم هالک باور نکردنی چند سال قبل از فیلم‌های نام برده منتشر شده است، درست است که کمی گیج کننده به نظر می‌رسد ولی ما قصد داریم راه رسمی مارول را برای ارئه داستان‌هایش و ترتیب دیدن فیلم های مارول را به درست برای شما معرفی کنیم و توصیه می‌کنیم ابتدا فیلم مرد آهنی را ببینید و بعد هالک شگفت انگیز

پیشنهاد مطالعه:  بهترین سریال ‌های اکشن کره ای | {از همه ما مرده ایم تا بازی مرکب}

 The Incredible Hulk هالک

5. هالک شگفت انگیز – The Incredible Hulk

هالک شگفت انگیز محصول سال 2008 است و داستان آن در مورد آزمایش‌هایی است که ارتش آمریکا انجام ‌می‌دهد برای به دست آوردن موجودی قدرتمند در وجود انسان اما آزمایشات نتیجه‌ی خوبی ندارد و آن‌ها نمی‌توانند این موضوع را کنترل کنند تا این‌که راس تصمیم به ایجاد نسخه شخصی خود از هالک با استفاده از یک سرباز دیگر می کند، اما او به سرعت کنترل خود را از دست می دهد، بازیگر نقش هالک در ابتدا ادوارد نورتون بوده اما مارک روفالو در سال 2012 جایگزین او شده است و تا به حال ایفای این نقش را بر عهده داشته است.

فیلم ( Thor ) تور

6. تور – (2011) Thor

فیلم تور محصول سال 2011 است که معرف خدای رعد برق که یکی از خدایان باستانی در زمان‌های گذشته بوده است می‌باشد، اودین پدر تور او را از سرزمین آسگار به زمین تبعید می‌کند زیرا از بردار تور یعنی لوکی (Loki) فریب خورده است و تور نیاز دارد که بر روی زمین قدرت خود را باز یابد و به همراه پتکی که تنها خود توان جا به جا کردنش را دارد به جنگ با لوکی برود پیش از آن‌که او بتواند کنترل کامل آسگار را به دست گیرد.

The Avengers
انتقام جویان

7. انتقام جویان – (2012) The Avengers

انتقام جویان محصول سال 2012 است و در واقع این فیلم فاز اول نمایش قهرمانان مارول محسوب می‌شود با توجه به این‌که این قهرمانان پیش از این معرفی شده بودند چالش واقعی این بود که به اندازه کافی دشمن قدرتمندی داشته باشند که مجبور به همکاری با یکدیگر شوند، قدرت ترکیبی Tesseract و loki و یک گروه تروریستی بیگانه که به شهر نیویورک حمله می کنند، نشان دهنده ی مسابقه ای بود که این ابر قهرمانان را در زندگی و در خط مقدم با یکدیگر همکار و دوست می‌کند.

Thor: The Dark World تور

8. تور: دنیای سیاه – Thor: The Dark World

دومین فیلم تور نیز داستانش پس از حمله به شهر نیویورک اتفاق می‌افتد و شما باید آن را به عنوان نهمین فیلم در ترتیب دیدن فیلم های مارول در نظر داشته باشید این فیلم محصول سال 2013 است و هنگامی است که تور به سرزمین خود یعنی آسگار باز می‌گردد ولی زمان زیادی برای استراحت ندارد زیرا دشمنان بسیار قدیمی آسگار که پیش از این توسط پدر بزرگ تور شکست خورده بودند، دوباره بازگشته‌اند با اینکه تصور اهالی آسگار این بوده که آن‌ها برای همیشه از بین رفته‌اند.

دشمنان آسگار به دنبال سلاحی بسیار قدرتمند به نام Aether هستند که به عنوان یک سنگ بی‌نهایت قدرتمند شناخته می‌شود و البته یکی از 6 قهرمان بسیار توانمند مارول محسوب می‌شود.

 Iron Man 3 مرد آهنی 3

9. مرد آهنی 3 – Iron Man 3

فیلم مرد آهنی 3 محصول سال 2013 است و شش ماه پس از مبارزه عظیم در شهر نیویورک را روایت می‌کند و تونی استارک به علت نبرد سنگینی که در نیویورک به وقوع پیوسته بود و او را تا سر حد مرگ کشانده بود سعی در ساخت ارتشی از لباس‌های آهنی دارد، تا بتواند همیشه آماده باشد.

 Captain America: The Winter Soldier کاپیتان آمریکایی

10. کاپیتان آمریکایی: سرباز زمستان – Captain America: The Winter Soldier

سرباز زمستان محصول سال 2014 است و داستان آن در مورد این است که کاپیتان آمریکایی در عین همکاری با انتقام جویان با سازمان دولتی ویژه‌ای به نام Shield نیز مشغول کار است و کم کم انگیزه‌های این سازمان برای او غیر قابل درک می‌شود و آن‌ها را زیر سوال می‌برد، این فیلم همچنین The Falcon را معرفی می کند که توسط آنتونی مککی بازی شده است.

Guardians Of the Galaxy نگهبانان کهکشان

11. نگهبانان کهکشان – Guardians Of the Galaxy

فیلم نگهبانان کهکشان محصول سال 2014 است که در واقع نشان دهنده‌ی یک گروه سارق سرکش است که شامل افراد عجیبی مثل راکون سخنگو و یا درخت سخنگو و چند شخص دیگر است و با اتفاقی عجیب آن‌ها به یک باره پیشگامان مبارزه با Ronan Accuser می‌شوند تا او نتواند سنگ نهایی را بدست آورد.

Guardians of the Galaxy Vol 2 نگهبانان کهکشان 2

12. نگهبانان کهکشان 2 – Guardians of the Galaxy Vol 2

نگهبانان کهکشان 2 محصول سال 2017 است و شما باید آن را به عنوان دوازدهمین فیلم در ترتیب دیدن فیلم های مارول در نظر داشته باشید داستان این فیلم در ادامه‌ی قسمت اول خود اتفاق می‌افتد و بیشتر به باز کردن شخصیت‌های داستان و گذشته‌ی آن‌ها مشغول است.

The Avengers: Age of Ultron 
انتقام جویان

13. انتقام جویان:عصر اولترن – The Avengers: Age of Ultron

این فیلم محصول سال 2014 است و در آن انتقامجویان برای مقابله با اشتباهاتی که توسط تونی استارک و بروس بنر ایجاد شده، مجددا متحد می شوند تا با Ultron مبارزه کنند، این فیلم هم‌چنین انتقام جویان جدید یعنی Scarlet Witch و Quicksilver و Vision را معرفی می‌کند.

Ant-Man 
مرد مورچه ای

14. مرد مورچه‌ای – Ant-Man

مرد مورچه‌ای محصول سال 2015 است و داستان آن در مورد لباسی است که توانایی بزرگ کردن و کوچک کردن انسان را دارد و سازنده‌ی این لباس برای جلوگیری از استفاده‌ی این لباس برای موارد نظامی در تلاش است اما شاگرد او لباسی مشابه آن را ساخته و قصد در دست گرفتن دنیا را دارد همچنین مرد مورچه‌ای توانایی ارتباط با حشرات را با استفاده از لباس خود به دست آورده است.

Captain America: Civil War
کاپیتان آمریکایی

15. کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی – Captain America: Civil War

این فیلم محصول سال 2016 است و اگر چه به عنوان فیلم کاپیتان آمریکایی شناخته می‌شود اما کمی از انتقام جویان ندارد با حضور تقریباً همه‌ی اعضای انتقام جوبان به علاوه‌ی مرد مورچه‌ای، پلنگ سیاه و البته مرد عنکبوتی جدید، داستان در این مورد است که بین انتقام جویان اختلافاتی شکل می‌گیرد که باعث دو دستگی میان آن‌ها می‌شود و در این بین مبارزاتی علیه یکدیگر نیز در میان آن‌ها به وجود می‌آید.

ترتیب تماشای فیلم های مارول ؛ بیوه سیاه - Black Widow

16. بیوه سیاه – Black Widow

این فیلم در سال ۲۰۲۱ ساخته شده است اما اتفاقات قبل از مرگ ناتاشا و بعد از جنگ داخلی بین انتقام‌جویان را روایت می‌کند. در خط زمانی مارول این فیلم را باید بعد از فیلم کاپیتان آمریکا جنگ داخلی تماشا کنید.

 ناتاشا به‌دنبال اخبار سکویا می‌رود اما در این مسیر متوجه فعالیت رد روم می‌شود. رد روم مکانی بود که ناتاشا را شکنجه کرده و به‌عنوان بیوه سیاه و یک جاسوس و قاتل تربیت کردند. ناتاشا تصمیم می‌گیرد تا رئیس این سازمان را پیدا کرده و انتقام خودش را از او بگیرد.

پیشنهاد مطالعه:  دانلود سریال سرگیجه قسمت 6 [فیلم ایرانی سرگیجه تمامی قسمت ها]

Black Panther Wallpaper On Wallpaper Timecity Hd

17. پلنگ سیاه – Black Panther

فیلم پلنگ سیاه محصول سال 2018 است و داستان آن پس از بمباران سازمان ملل متحد در کاپیتان آمریکایی اتفاق می‌افتد جایی که T’Challa باید به سرزمین خود وکندا برگردد تا به عنوان پادشاه نام‌گذاری شود ، وکندا سرزمینی است بسیار منزوی که همین منزوی بودن امنیت آن را بی‌نهایت بالا برده است به طوری که به نظر غیر قابل نفوذ می‌رسد.

توجه:

پلنگ سیاه بعد از اتفاقات کاپیتان آمریکایی به وقوع پیوسته است و شما می‌توانید آن را بعد از سری کاپیتان آمریکایی تماشا کنید اما مارول بهترین راه را برای فهمیدن داستان کلی، قرار دادن این فیلم به عنوان هجدهمین فیلم در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول می‌داند

Spider man: Homecoming 
مرد عنکبوتی

18. مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه – Spider man: Homecoming

این فیلم محصول سل 2017 است و داستان در مورد پیتر پارکر” (تام هلند) پس از تجربه ای که با گروه انتقام جویان داشت به خانه بازمی‌گردد تا با عمه‌ی خود زندگی کند. او در همین حال که تحت نظر مربی اش “تونی استارک” (رابرت داونی جونیور) است، سعی می‌کند با هویت جدیدش کنار بیاید، حوادث این فیلم بعد از همکاری‌های مرد عنکبوتی با انتقام جویان رخ می‌دهد پس باید در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول آن را بعد از اتفاقات رخ داده برای انتقام جویان ببینید تا متوجه روند داستان سینمای مارول شوید.

Doctor Strange 
دکتر استرنج

19. دکتر استرنج – Doctor Strange

این فیلم محصول سال 2016 است و در مورد یک دکتر بسیار موفق است که با توجه به توانایی‌های فوق‌العاده‌ی پزشکی خود توانسته است ثروت زیادی به دست آورد اما همین توانایی‌ها باعث ایجاد غرور و خود شیفتگی در او می‌شود.

پس از آن در یک حادثه‌ی رانندگی او توانایی عصبی دست‌هایش را از دست می‌دهد و دیگر قادر به انجام کارهای پزشکی نیست او پس از این‌که متوجه می‌شود فردی که قبلاً توانایی حرکت نداشته است این قدرت را دوباره به دست آورده شروع به تحقیق می‌کند و با جادوگری بزرگ برخورد می‌کند که او را برای یادگیری علم‌های باستانی راهنمایی می‌کند و پس از آن دکتر استرنج توانایی جادوگری با روش‌های مختلف را با تمرین‌های فراوان به دست می‌آورد.

این فیلم چهاردهمین فیلم مارول است اما در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول شما باید آن را به عنوان فیلم هفدهم تماشا کنید.

 Thor: Ragnarok
فیلم تور

20. تور: راگناروک – Thor: Ragnarok

سومین فیلم انفرادی تور محصول سال 2017 است و نوزدهمین فیلم در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول است، دو سال پس از نبرد سوکوویا، ثور به دنبال سنگ‌های ابدیت است و توسط سرتر در موسپل‌هایم زندانی شده‌است. سرتر به اطلاع ثور می‌رساند که پدرش اودین دیگر در آزگارد نیست و پادشاهی او به زودی در آخرالزمانی موعود (رگنراک) نابود می‌شود. ثور موفق می‌شود تا سرتر را شکست بدهد و تاج پادشاهی او را در اختیار می‌گیرد و تصور می‌کند که از وقوع رگنراک جلوگیری کرده‌است.

پس از پشت سر گذاشتن اتفاقات گوناگون تور به سرزمینی می‌رود و در آن‌جا دستگیر می‌شود و به عنوان گلادیاتور باید در قفس مبارزه کند و آن‌جا متوجه می‌شود که کسی که باید با آن بجنگد دوست قدیمی خود یعنی هالک است و ….

Ant-Man and the Wasp
مرد مورچه ای و زنبورک

21. مرد مورچه‌ای و زنبورک – Ant-Man and the Wasp

این فیلم محصول سال 2018 است داستان این فیلم در مورد بازگشت جنت ون داین است فردی که در مبارزه با مرد مورچه‌ای شکست خورد و هیچ وقت نتوانست از دنیای کوانتومی که در آن گیر افتاده نجات یابد از طرفی دیگر سو هنک (مایکل داگلاس) و هوپ پیم (اوانجلین لیلی) در آزمایشگاهه تلاش می‌کنند تابتوانند جنت را باز گردانند ،هوپ میراث مادرش که تبدیل به زنبوری ریز شدن است را بدست می‌آورد و….

این فیلم به عنوان بیستمین فیلم در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول می‌تواند داستان زندگی مرد مورچه‌ای و حوادث پیرامون آن را برای شما روشن کند.

Avengers: Infinity War
انتقام جویان

22. انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت – Avengers: Infinity War

جنگ بی‌نهایت انتقام جویان محصول سال 2018 است که در لیست بهترین فیلم های مارول نیز می‌درخشد بیست و یکمین فیلمی است که برای به ترتیب دیدن فیلم های مارول باید در نظر بگیرید داستان این فیلم مربوط به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های منفی در دنیای سینما به نام تانوس است که تمام جهان را گشته تا بتواند سنگ‌های با قدرت فراوان را در نزد خود جمع آوری کند که این سنگ‌ها در جای جای جهان هستی پخش شده‌اند و او توانسته بسیاری از آن‌ها را به دست آورد و تنها سد پیش روی او انتقام جویان هستند.

هدف تانوس برای به دست آوردن قدرت بی نهایت از بین بردن نیمی از جمعیت جهان هستی فقط با یکه اشاره‌ی انگشت است و این‌ کار را به دلیل اتفاقی که در گذشته‌ی او رخ داده است انجام می‌دهد.

Avengers: Endgame 
انتقام جویان

23. انتقام جویان: پایان بازی – Avengers: Endgame

پایان بازی محصول سال 2019 است و همانطور که از اسمش پیداست پایان نهایی گروه انتقام جویان است و آخرین فیلمی است که برای به ترتیب دیدن فیلم های مارول باید آن را تماشا کنید، این فیلم در لیست بهترین فیلم‌های 2019 نیز حضور دارد و داستان آن بعد از نابود شدن نیمی از جمعیت جهان توسط تانوس رخ می‌دهد جایی که انتقام جویان باید تمام تلاش خود را کنند تا همه چیز را درست کنند و بعد از گذشت پنج سال فرصت بسیار کوچکی برای این کار به دست می‌آورند.

اما پیش از آن تونی استارک و کاپیتان آمریکایی نیز باید به آن‌ها بپیوندد تا نهایی‌ترین گروه انتقام جویان پدید آید.

آخرین فیلم مارول مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه است (Spider man: Far From Home ) اما این شروع فاز سوم سینمای مارول است تا پس از گذشت بیش از 10 سال انتقام جویان کار خود را به پایان برسانند و قهرمانان جدید مارول برای نجات دنیا پا بر روی زمین بگذارند.

ترتیب تماشای فیلم های مارول ؛ شانگ چی و افسانه ده حلقه - Shang Chi and the Legend of the Ten Rings

24. شانگ چی و افسانه ده حلقه – Shang Chi and the Legend of the Ten Rings

در ترتیب دیدن فیلم های مارول، این فیلم جایگاه بیست‌وپنجم را به خودش اختصاص می‌دهد و با توجه به خط داستانی مارول باید آن را بعد از اسپایدرمن دور از خانه تماشا کنید.

پیشنهاد مطالعه:  10 ایده جالب از هواداران سریال بازی تاج و تخت برای پایان داستان

شانگ چی در سان فرانسیسکو یک زندگی عادی دارد تا این که توسط پدرش و سازمان مجرمانه او، ده حلقه، مورد حمله قرار می‌گیرد. او تلاش می‌کند تا خواهرش را نجات دهد اما در نهایت هر دوی آن‌ها در مقابل پدرشان قرار می‌گیرند. شانگ چی در این مسیر متوجه می‌شود که هیولایی در حال فریب پدرش است.

مرد عنکبوتی: دور از خانه - Spiderman: Far From Home

25. مرد عنکبوتی: دور از خانه – Spiderman: Far From Home

این فیلم پس از انتقام‌جویان پایان بازی ساخته‌شده و داستانش‌ هم پس از آن اتفاق می‌افتد. مرد عنکبوتی دور از خانه از فیلم‌های فاز چهارم مارول است که داستان مرد عنکبوتی را بعد از مرگ آیرون من و بازنشست شدن بسیاری از انتقام‌جویان دیگر روایت می‌کند. در خط داستانی مارول این فیلم دقیقا بعد از انتقام‌جویان پایان بازی قرار می‌گیرد.

زندگی پیتر پارکر تحت تاثیر مرگ تونی استارک قرار می‌گیرد و او به‌دنبال یک جایگزین و الگوی دیگر برای خودش می‌گردد. او که از معدود انتقام‌جویان باقی‌مانده است، با یک قهرمان قلابی به‌نام میستریو همکاری می‌کند تا یک دشمن و تهدید جعلی را از بین ببرد.

ترتیب تماشای فیلم های مارول ؛ جاودانگان - Eternals

26. جاودانگان – Eternals

فیلم جاودانگان در تایم لاین مارول، ۲۶مین فیلم است که باید تماشا کنید و داستان آن بعد از اتفاقات فیلم شانگ چی رخ می‌دهد. جاودانگان گروهی از انسان‌های جاودانه هستند که از پیدایش دنیا زنده‌اند و از زمین در مقابل دشمنان محافظت می‌کنند.

وظیفه اصلی آن‌ها محافظت از انسان‌ها تا نقطه‌ای است که یک سلستیال، موجودی با قدرت‌های خدایی، از هسته زمین زاده شده و زمین را نابود کند. با این حال بسیاری از جاودانگان تلاش می‌کنند تا با آن مبارزه کنند و درنهایت آن را شکست می‌دهند اما رئیس این گروه از این موضوع راضی نیست.

ترتیب تماشای فیلم های مارول ؛ مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست - Spiderman: No Way Home

27. مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست – Spiderman: No Way Home

در ترتیب دیدن فیلم های مارول بر اساس خط زمانی، این فیلم را باید بعد از اترنالز و به عنوان فیلم ۲۷م تماشا کنید. با این حال داستان این فیلم در ادامه فیلم قبلی اسپایدرمن یعنی دور از خانه رخ می‌دهد؛ دقیقا بعد از زمانی‌که میستریو هویت مرد عنکبوتی را به مردم جهان لو داد.

پیتر پارکر از یکی از قهرمانان باقی‌مانده در زمین،‌ دکتر استرنج، کمک می‌گیرد تا با یک طلسم باعث شود مردم او را به‌عنوان اسپایدرمن فراموش کنند. اشتباهاتی که در اجرای این طلسم رخ می‌دهد باعث می‌شود تا دشمنان اسپایدرمن از تمام دنیاهای دیگر برای کشتن پیتر پارکر به زمین بیایند.

ترتیب تماشای فیلم های مارول ؛ دکتر استرنج در مالتی‌ورس جنون - Doctor Strange in the Multiverse of Madness

28. دکتر استرنج در مالتی‌ورس جنون – Doctor Strange in the Multiverse of Madness

اگر نسخه‌های دیگر اسپایدرمن را در فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست دیدید، خودتان را برای دیدن نسخه‌های دیگر دکتر استرنج آماده کنید. داستان دکتر استرنج ۲ پس از سریال وانداویژن ساخته‌شده توسط مارول رخ می‌دهد؛ زمانی‌که واندا پس از دست دادن خانواده خیالی‌اش تلاش می‌کند تا به یک دنیای دیگر سفر کند.

واندا که به اسکارلت ویچ تبدیل شده است، قدرت‌مندترین انسان روی زمین است و می‌خواهد در دنیایی زندگی کند که خانواده دارد. دکتر استرنج تلاش می‌کند تا در مقابل او بایستد و در این راه مجبور می‌شود به دنیاهای دیگر سفر کرده و با نسخه‌های دیگر خودش ملاقات و مبارزه کند.

ترتیب تماشای فیلم های مارول ؛ ثور: عشق و رعد - Thor: Love and Thunder

29. ثور: عشق و رعد – Thor: Love and Thunder

اگر شما هم راجع‌به سرنوشت ثور پس از مرگ تونی استارک و اتفاقات اند گیم کنجکاو هستید،‌ مارول این فیلم را برای شما ساخته است. چهارمین فیلم از سری فیلم‌های ثور، بیست‌ونهمین فیلم در خط زمانی فیلم های مارول است.

ثور که با نگهبانان کهکشان تیمی تشکیل داده بود،‌ تصمیم به نجات دنیاهای دیگر غیر از زمین می‌گیرد اما همچنان به دنبال بخش گم‌شده زندگی‌اش می‌گردد. زمانی‌که شخصی شروع به کشتن خدایان می‌کند،‌ او مجبور می‌شود به زمین برگردد و با جین فاستر،‌ ثور جدید، روبه‌رو شود. آن‌ دو با کمک هم گور قصاب خدایان را نابود می‌کنند اما سرنوشت غم‌انگیزی در انتظارشان است.

ترتیب تماشای فیلم های مارول ؛ پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد - Black Panther: Wakanda Forever

30. پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد – Black Panther: Wakanda Forever

یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های مارول، ادامه فیلم پلنگ سیاه است که با مرگ بازیگرش به تعویق افتاد تا فیلم‌نامه آن عوض شود. پس از مرگ پلنگ سیاه،‌ محافظ واکاندا، ملکه راموندا از واکاندا دربرابر تهدیدات کشورهای دیگر محافظت می‌کند و در تلاش است تا منبع ویبرانیوم دیگری برای واکاندا پیدا کند.

در این میان با سرزمینی به نام تالوکان آشنا می‌شوند که توسط شخصی به نام نامور حکم‌رانی می‌شود. ملکه راموندا در این مسیر زندگی خودش را از دست می‌دهد اما شوری قدرت پلنگ سیاه را به دست می‌آورد و به محافظ جدید واکاندا تبدیل می‌شود.

ترتیب تماشای فیلم های مارول ؛ مرد مورچه‌ای و زنبورک: کوانتومانیا - Ant Man and the Wasp: Quantumania

31. مرد مورچه‌ای و زنبورک: کوانتومانیا – Ant Man and the Wasp: Quantumania

این فیلم در ترتیب دیدن فیلمهای مارول، سی‌ویکمین فیلم است و باید آن را بعد از پلنگ سیاه مشاهده کنید. داستان آن بعد از فیلم انتقام‌جویان پایان بازی رخ می‌دهد؛ زمانی‌که انت من تلاش می‌کند تا آرامش را به زندگی خودش بازگرداند اما در این مسیر با دخترش در دنیای کوانتوم گیر می‌افتد.

آن‌ها یک قلمروی مخفی داخل دنیای کوانتوم پیدا می‌کنند که کانگ فاتح به آن حکم‌رانی می‌کند. کانگ که به شکل اتفاقی توسط جنت به قدرت رسیده بود، در تلاش است تا از دنیای کوانتوم خارج شود و می‌خواهد از انت من برای این کار کمک بگیرد. با مخالفت انت من و تهدید کانگ، نبردی بین آن‌ها شکل می‌گیرد.

ترتیب تماشای فیلم های مارول ؛ نگهبانان کهکشان ۳ - Guardians of the Galaxy Vol. 3

32. نگهبانان کهکشان ۳ – Guardians of the Galaxy Vol. 3

سومین فیلم از سری فیلم‌های نگهبانان کهکشان که احتمالا به آخرین فیلم این مجموعه حداقل با این تیم تبدیل خواهد شد. فیلمی که یکی از احساسی‌ترین فیلم‌های مارول لقب گرفته است؛ نگهبانان کهکشان این بار به نبرد با سازنده راکت و شکنجه‌گر او می‌روند.

کوئیل که گامورا را از دست داده است، یکی از دوستان دیگرش را در خطر می‌یابد و باید برای نجات او تلاش کند. نگهبانان در این مسیر یکی از سخت‌ترین نبردهای خودشان را تجربه می‌کنند و در نهایت تصمیم به جدایی از یک‌دیگر می‌گیرند. راکت نگهبانان کهکشان جدید را ساخته و رهبری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

adbanner
بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو (21 فیلم تحسین شده + لینک پخش)بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو (21 فیلم تحسین شده + لینک پخش)