این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

ترتیب تماشای فیلم های مارول چگونه است؟ (خط داستانی مارول)

ترتیب دیدن فیلم های مارول برای فهمیدن خط داستانی که همه‌ی فیلم‌های مارول را به هم وصل می‌کند می‌تواند برای علاقه‌مندان به قهرمانان بسیار مهم باشد و چون ترتیب به نمایش در آمدن این فیلم‌ها با ترتیب داستان‌هایشان یکسان نیست می‌تواند کمی گیج کننده باشد زیرا دنیای مارول دنیای درهم تنیده‌ای است که به راحتی می‌توان در آن گم شد.

شما همراهان عزیز تایم سیتی می‌توانید لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول را در این پست مشاهده بفرمایید، اولین فیلمی که باید در این مجموعه ببینید فیلم کاپیتان آمریکایی است.

توجه داشته باشد اگر تا کنون فیلم‌های مارول را ندیده‌اید برخی از داستان‌های این فیلم‌ها در این پست لو رفته است ( اسپویل شده ) و شما می‌توانید در انتها فقط لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول را بدون توضیحات اضافی مشاهده فرمایید

1. کاپیتان آمریکایی: اولین انتقام‌جو

( Captain America: The First Avenger )

فیلم کاپیتان آمریکایی Captain America

کاپیتان آمریکایی: اولین انتقام‌جو، پنجمین فیلم مارول است ولی شما باید آن را در ترتیب دیدن فیلم های مارول به عنوان اولین فیلم بدانید که با مرد آهنین، هالک و ثور ترکیب می‌شوند و ما در طول جنگ جهانی دوم شاهد پدیدار شدن سرباز فوق‌العاده‌ای که به کاپیتان آمریکایی شهرت پیدا می‌کند هستیم و همچنین در این فیلم یک شیء به نام Tesseract معرفی می‌شود که یکی از شیء‌های کلیدی برای جهان مارول است

 

2. کاپیتان مارول

( Captain Marvel )

فیلم کاپیتان مارول

کاپیتان مارول با اینکه محصول سال 2019 است اما در ترتیب دیدن فیلم های مارول باید توجه کنید که این فیلم به عنوان دومین فیلم خط داستانی را طی می‌کند و داستان آن برای سال 1995 تنظیم شده است یعنی چند سال بعد از جنگ جهانی دوم که یک قهرمان زن برای مبارزه با بیگانگان پا به زمین می‌گذارد.

3. مرد آهنی

( Iron Man )

مرد آهنی iron man

مرد آهنی محصول سال 2008 است و به عنوان سومین فیلم در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول شناخته می‌شود داستان این فیلم اما در سال 2010 اتفاق می‌افتد و موضوع آن در مورد یک سازمان تروریستی است که قصد دارد آخرین سلاح ساخته شده توسط یک نابغه را به دست آورد سلاحی که مثل یک کت و شلوار روی بدن یک انسان سوار می‌شود با این حال نابغه‌ی داستان ( استارک ) می‌تواند با ارتقاء سلاح خود از این موضوع فرار کند با یک کت و شلوار آهنی!

4. مرد آهنی 2

( Iron Man 2 )

مرد آهنی 2 iron man 2

مرد آهنی 2 محصول سال 2010 است که در آن دولت از سلاح ساخته شده توسط استارک با خبر می‌شود و از او می‌خواهد که تکنولوژی آن را در اختیار دولت قرار دهد ولی او این موضوع را نمی‌پذیرد و شخص دیگری پیدا می‌شود که با ساخت ماشینی جدید حاظر است هر کاری را برای دولت انجام دهد و این فیلم معرف Black Widow و War Machine نیز است.

نکته:

از لحاظ فنی شما می‌توانید فیلم هالک باور نکردنی ( The Incredible Hulk ) را قبل از مرد آهنی ( Iron Man ) تماشا کنید زیرا مارول اعلام کرده است که هالک و مرد آهنی و همچنین فیلم تور همه در یک زمان اتفاق می‌افتند هرچند که فیلم هالک باور نکردنی چند سال قبل از فیلم‌های نام برده منتشر شده است، درست است که کمی گیج کننده به نظر می‌رسد ولی ما قصد داریم راه رسمی مارول را برای ارئه داستان‌هایش و ترتیب دیدن فیلم های مارول را به درست برای شما معرفی کنیم و توصیه می‌کنیم ابتدا فیلم مرد آهنی را ببینید و بعد هالک شگفت انگیز

5. هالک شگفت انگیز

( The Incredible Hulk )

 The Incredible Hulk هالک

هالک شگفت انگیز محصول سال 2008 است و داستان آن در مورد آزمایش‌هایی است که ارتش آمریکا انجام ‌می‌دهد برای به دست آوردن موجودی قدرتمند در وجود انسان اما آزمایشات نتیجه‌ی خوبی ندارد و آن‌ها نمی‌توانند این موضوع را کنترل کنند تا این‌که راس تصمیم به ایجاد نسخه شخصی خود از هالک با استفاده از یک سرباز دیگر می کند، اما او به سرعت کنترل خود را از دست می دهد، بازیگر نقش هالک در ابتدا ادوارد نورتون بوده اما مارک روفالو در سال 2012 جایگزین او شده است و تا به حال ایفای این نقش را بر عهده داشته است.

6. تور

( Thor )

فیلم ( Thor ) تور

فیلم تور محصول سال 2011 است که معرف خدای رعد برق که یکی از خدایان باستانی در زمان‌های گذشته بوده است می‌باشد، اودین پدر تور او را از سرزمین آسگار به زمین تبعید می‌کند زیرا از بردار تور یعنی لوکی (Loki) فریب خورده است و تور نیاز دارد که بر روی زمین قدرت خود را باز یابد و به همراه پتکی که تنها خود توان جا به جا کردنش را دارد به جنگ با لوکی برود پیش از آن‌که او بتواند کنترل کامل آسگار را به دست گیرد.

7. انتقام جویان

( The Avengers )

The Avengers
انتقام جویان

انتقام جویان محصول سال 2012 است و در واقع این فیلم فاز اول نمایش قهرمانان مارول محسوب می‌شود با توجه به این‌که این قهرمانان پیش از این معرفی شده بودند چالش واقعی این بود که به اندازه کافی دشمن قدرتمندی داشته باشند که مجبور به همکاری با یکدیگر شوند، قدرت ترکیبی Tesseract و loki و یک گروه تروریستی بیگانه که به شهر نیویورک حمله می کنند، نشان دهنده ی مسابقه ای بود که این ابر قهرمانان را در زندگی و در خط مقدم با یکدیگر همکار و دوست می‌کند.

8. مرد آهنی 3

( Iron Man 3 )

 Iron Man 3 مرد آهنی 3

فیلم مرد آهنی 3 محصول سال 2013 است و شش ماه پس از مبارزه عظیم در شهر نیویورک را روایت می‌کند و تونی استارک به علت نبرد سنگینی که در نیویورک به وقوع پیوسته بود و او را تا سر حد مرگ کشانده بود سعی در ساخت ارتشی از لباس‌های آهنی دارد، تا بتواند همیشه آماده باشد.

9. تور: دنیای سیاه

( Thor: The Dark World )

Thor: The Dark World تور

دومین فیلم تور نیز داستانش پس از حمله به شهر نیویورک اتفاق می‌افتد و شما باید آن را به عنوان نهمین فیلم در ترتیب دیدن فیلم های مارول در نظر داشته باشید این فیلم محصول سال 2013 است و هنگامی است که تور به سرزمین خود یعنی آسگار باز می‌گردد ولی زمان زیادی برای استراحت ندارد زیرا دشمنان بسیار قدیمی آسگار که پیش از این توسط پدر بزرگ تور شکست خورده بودند، دوباره بازگشته‌اند با اینکه تصور اهالی آسگار این بوده که آن‌ها برای همیشه از بین رفته‌اند.

دشمنان آسگار به دنبال سلاحی بسیار قدرتمند به نام Aether هستند که به عنوان یک سنگ بی‌نهایت قدرتمند شناخته می‌شود و البته یکی از 6 قهرمان بسیار توانمند مارول محسوب می‌شود.

10. کاپیتان آمریکایی: سرباز زمستان

( Captain America: The Winter Soldier )

 Captain America: The Winter Soldier کاپیتان آمریکایی

سرباز زمستان محصول سال 2014 است و داستان آن در مورد این است که کاپیتان آمریکایی در عین همکاری با انتقام جویان با سازمان دولتی ویژه‌ای به نام Shield نیز مشغول کار است و کم کم انگیزه‌های این سازمان برای او غیر قابل درک می‌شود و آن‌ها را زیر سوال می‌برد، این فیلم همچنین The Falcon را معرفی می کند که توسط آنتونی مککی بازی شده است.

11. نگهبانان کهکشان

( Guardians Of the Galaxy )

Guardians Of the Galaxy نگهبانان کهکشان

فیلم نگهبانان کهکشان محصول سال 2014 است که در واقع نشان دهنده‌ی یک گروه سارق سرکش است که شامل افراد عجیبی مثل راکون سخنگو و یا درخت سخنگو و چند شخص دیگر است و با اتفاقی عجیب آن‌ها به یک باره پیشگامان مبارزه با Ronan Accuser می‌شوند تا او نتواند سنگ نهایی را بدست آورد.

12. نگهبانان کهکشان 2

( Guardians of the Galaxy Vol 2 )

Guardians of the Galaxy Vol 2 نگهبانان کهکشان 2

نگهبانان کهکشان 2 محصول سال 2017 است و شما باید آن را به عنوان دوازدهمین فیلم در ترتیب دیدن فیلم های مارول در نظر داشته باشید داستان این فیلم در ادامه‌ی قسمت اول خود اتفاق می‌افتد و بیشتر به باز کردن شخصیت‌های داستان و گذشته‌ی آن‌ها مشغول است.

13. انتقام جویان: سن اولترن

( The Avengers: Age of Ultron)

The Avengers: Age of Ultron 
انتقام جویان

این فیلم محصول سال 2014 است و در آن انتقامجویان برای مقابله با اشتباهاتی که توسط تونی استارک و بروس بنر ایجاد شده، مجددا متحد می شوند تا با Ultron مبارزه کنند، این فیلم هم‌چنین انتقام جویان جدید یعنی Scarlet Witch و Quicksilver و Vision را معرفی می‌کند.

14. مرد مورچه‌ای

Ant-Man

Ant-Man 
مرد مورچه ای

مرد مورچه‌ای محصول سال 2015 است و داستان آن در مورد لباسی است که توانایی بزرگ کردن و کوچک کردن انسان را دارد و سازنده‌ی این لباس برای جلوگیری از استفاده‌ی این لباس برای موارد نظامی در تلاش است اما شاگرد او لباسی مشابه آن را ساخته و قصد در دست گرفتن دنیا را دارد همچنین مرد مورچه‌ای توانایی ارتباط با حشرات را با استفاده از لباس خود به دست آورده است.

15. کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی

( Captain America: Civil War )

Captain America: Civil War
کاپیتان آمریکایی

این فیلم محصول سال 2016 است و اگر چه به عنوان فیلم کاپیتان آمریکایی شناخته می‌شود اما کمی از انتقام جویان ندارد با حضور تقریباً همه‌ی اعضای انتقام جوبان به علاوه‌ی مرد مورچه‌ای، پلنگ سیاه و البته مرد عنکبوتی جدید، داستان در این مورد است که بین انتقام جویان اختلافاتی شکل می‌گیرد که باعث دو دستگی میان آن‌ها می‌شود و در این بین مبارزاتی علیه یکدیگر نیز در میان آن‌ها به وجود می‌آید.

 

16. مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه

( Spider man: Homecoming )

Spider man: Homecoming 
مرد عنکبوتی

این فیلم محصول سل 2017 است و داستان در مورد پیتر پارکر” (تام هلند) پس از تجربه ای که با گروه انتقام جویان داشت به خانه بازمی‌گردد تا با عمه‌ی خود زندگی کند. او در همین حال که تحت نظر مربی اش “تونی استارک” (رابرت داونی جونیور) است، سعی می‌کند با هویت جدیدش کنار بیاید، حوادث این فیلم بعد از همکاری‌های مرد عنکبوتی با انتقام جویان رخ می‌دهد پس باید در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول آن را بعد از اتفاقات رخ داده برای انتقام جویان ببینید تا متوجه روند داستان سینمای مارول شوید.

17. دکتر استرنج

( Doctor Strange )

Doctor Strange 
دکتر استرنج

این فیلم محصول سال 2016 است و در مورد یک دکتر بسیار موفق است که با توجه به توانایی‌های فوق‌العاده‌ی پزشکی خود توانسته است ثروت زیادی به دست آورد اما همین توانایی‌ها باعث ایجاد غرور و خود شیفتگی در او می‌شود.

پس از آن در یک حادثه‌ی رانندگی او توانایی عصبی دست‌هایش را از دست می‌دهد و دیگر قادر به انجام کارهای پزشکی نیست او پس از این‌که متوجه می‌شود فردی که قبلاً توانایی حرکت نداشته است این قدرت را دوباره به دست آورده شروع به تحقیق می‌کند و با جادوگری بزرگ برخورد می‌کند که او را برای یادگیری علم‌های باستانی راهنمایی می‌کند و پس از آن دکتر استرنج توانایی جادوگری با روش‌های مختلف را با تمرین‌های فراوان به دست می‌آورد.

این فیلم چهاردهمین فیلم مارول است اما در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول شما باید آن را به عنوان فیلم هفدهم تماشا کنید

18. پلنگ سیاه

( Black Panther )

فیلم پلنگ سیاه محصول سال 2018 است و داستان آن پس از بمباران سازمان ملل متحد در کاپیتان آمریکایی اتفاق می‌افتد جایی که T'Challa باید به سرزمین خود وکندا برگردد تا به عنوان پادشاه نام‌گذاری شود ، وکندا سرزمینی است بسیار منزوی که همین منزوی بودن امنیت آن را بی‌نهایت بالا برده است به طوری که به نظر غیر قابل نفوذ می‌رسد.

توجه:

پلنگ سیاه بعد از اتفاقات کاپیتان آمریکایی به وقوع پیوسته است و شما می‌توانید آن را بعد از سری کاپیتان آمریکایی تماشا کنید اما مارول بهترین راه را برای فهمیدن داستان کلی، قرار دادن این فیلم به عنوان هجدهمین فیلم در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول می‌داند

19. تور: راگناروک

( Thor: Ragnarok ) 

 Thor: Ragnarok
فیلم تور

سومین فیلم انفرادی تور محصول سال 2017 است و نوزدهمین فیلم در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول است، دو سال پس از نبرد سوکوویا، ثور به دنبال سنگ‌های ابدیت است و توسط سرتر در موسپل‌هایم زندانی شده‌است. سرتر به اطلاع ثور می‌رساند که پدرش اودین دیگر در آزگارد نیست و پادشاهی او به زودی در آخرالزمانی موعود (رگنراک) نابود می‌شود. ثور موفق می‌شود تا سرتر را شکست بدهد و تاج پادشاهی او را در اختیار می‌گیرد و تصور می‌کند که از وقوع رگنراک جلوگیری کرده‌است.

پس از پشت سر گذاشتن اتفاقات گوناگون تور به سرزمینی می‌رود و در آن‌جا دستگیر می‌شود و به عنوان گلادیاتور باید در قفس مبارزه کند و آن‌جا متوجه می‌شود که کسی که باید با آن بجنگد دوست قدیمی خود یعنی هالک است و ....

20. مرد مورچه‌ای و زنبورک

( Ant-Man and the Wasp )

Ant-Man and the Wasp
مرد مورچه ای و زنبورک

این فیلم محصول سال 2018 است داستان این فیلم در مورد بازگشت جنت ون داین است فردی که در مبارزه با مرد مورچه‌ای شکست خورد و هیچ وقت نتوانست از دنیای کوانتومی که در آن گیر افتاده نجات یابد از طرفی دیگر سو هنک (مایکل داگلاس) و هوپ پیم (اوانجلین لیلی) در آزمایشگاهه تلاش می‌کنند تابتوانند جنت را باز گردانند ،هوپ میراث مادرش که تبدیل به زنبوری ریز شدن است را بدست می‌آورد و....

این فیلم به عنوان بیستمین فیلم در لیست ترتیب دیدن فیلم های مارول می‌تواند داستان زندگی مرد مورچه‌ای و حوادث پیرامون آن را برای شما روشن کند.

21. انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت

( Avengers: Infinity War )

Avengers: Infinity War
انتقام جویان

جنگ بی‌نهایت انتقام جویان محصول سال 2018 است که در لیست بهترین فیلم‌های مارول نیز می‌درخشد بیست و یکمین فیلمی است که برای به ترتیب دیدن فیلم های مارول باید در نظر بگیرید داستان این فیلم مربوط به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های منفی در دنیای سینما به نام تانوس است که تمام جهان را گشته تا بتواند سنگ‌های با قدرت فراوان را در نزد خود جمع آوری کند که این سنگ‌ها در جای جای جهان هستی پخش شده‌اند و او توانسته بسیاری از آن‌ها را به دست آورد و تنها سد پیش روی او انتقام جویان هستند.

هدف تانوس برای به دست آوردن قدرت بی نهایت از بین بردن نیمی از جمعیت جهان هستی فقط با یکه اشاره‌ی انگشت است و این‌ کار را به دلیل اتفاقی که در گذشته‌ی او رخ داده است انجام می‌دهد.

22. انتقام جویان: پایان بازی

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame 
انتقام جویان

پایان بازی محصول سال 2019 است و همانطور که از اسمش پیداست پایان نهایی گروه انتقام جویان است و آخرین فیلمی است که برای به ترتیب دیدن فیلم های مارول باید آن را تماشا کنید، این فیلم در لیست بهترین فیلم‌های 2019 نیز حضور دارد و داستان آن بعد از نابود شدن نیمی از جمعیت جهان توسط تانوس رخ می‌دهد جایی که انتقام جویان باید تمام تلاش خود را کنند تا همه چیز را درست کنند و بعد از گذشت پنج سال فرصت بسیار کوچکی برای این کار به دست می‌آورند.

اما پیش از آن تونی استارک و کاپیتان آمریکایی نیز باید به آن‌ها بپیوندد تا نهایی‌ترین گروه انتقام جویان پدید آید.


آخرین فیلم مارول مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه است (Spider man: Far From Home ) اما این شروع فاز سوم سینمای مارول است تا پس از گذشت بیش از 10 سال انتقام جویان کار خود را به پایان برسانند و قهرمانان جدید مارول برای نجات دنیا پا بر روی زمین بگذارند.

لیست نهایی: فیلم های مارول را چگونه ببینیم؟

 1. کاپیتان آمریکایی: اولین انتقام‌جو
 2. کاپیتان مارول
 3. مرد آهنی
 4. مرد آهنی 2
 5. هالک شگفت‌انگیز
 6. تور
 7. انتقام جویان
 8. مرد آهنی 3
 9. تور: دنیای سیاه
 10. کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی
 11. نگهبانان کهکشان
 12. نگهبانان کهکشان 2
 13. انتقام جویان: سن اولترن
 14. مرد مورچه‌ای
 15. کاپیتان آمریکایی: جنگ داخلی
 16. مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه
 17. دکتر استرنج
 18. پلنگ سیاه
 19. تور: راگناروک
 20. مرد مورچه‌ای و زنبورک
 21. انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت
 22. انتقام جویان: پایان بازی
 23. مرد عنکبوتی: دور از خانه

نظر شما در مورد این روش دیدن فیلم‌های مارول چیست؟ شما چگونه این فیلم‌ها را دیده‌اید آن را با ما به اشتراک بگذارید


بیشتر بخوانید:

 

 

نظرات

captcha Refresh
مشاهده نظرات (21)
Emre Paşa
۰۰
پاسخخیلی خوبه که ب ترتیب نگاه کنیم اما ی سری مشکل کوچیک هست ک باید حل بشه اونم جا ب جا بودن بعضی ترتیباس مثلا پلنگ سیاه جایگاه هجدهم اما تو فیلم جنگ داخلی هست و مرد مورچه ای هم همینطور کسی ک ندیده فیلمارو میخاد ب ترتیب ببینه قاطی میکنه
alireza
۰۰
پاسخخوب بود ولی به نظرم کاپیتان مارولو اشتباه قرار داد اگه قبل دکتر استرنج بود بهتر بود
علی راستین
۰۰
پاسخخیلی مفید بود
ممنون
مصطفی کیانی‌تبار
۰۰
پاسخ

خواهش میکنم علی جان

Zayn
۰۰
پاسخسلام
من فک میکردم باید طبق ترتیبی ک فیلم‌ها تولید شدن ببینمشون.. پس اینجوری با این ترتیبی ک قرار دادین ببینم واقعا اوکیه؟ ی سوالِ دیگه=) چرا و چجوری میگین بقیه ی فیلم‌هایی ک در اینجا قرار داده نشده جز خط داستانی نیس؟ یا مثلا بقیه فیلمهای اسپایدر من!؟
مصطفی کیانی‌تبار
۰۰
پاسخ

سلام. یه مقدار پیچیده‌اس خط داستانی فیلم‌ها. دقیقا جنگ ستارگان هم همین سبکه. یعنی یه ترتیبه خاصی داره برای دادن، هرچند که من خودمم زمانی متوجه شدم که تمامشون رو دیده بودم و دیگه فایده‌ای نداشت برام دونستنش xD بگذریم.

این ترتیبیه که خوده کمپانی اعلام کرده و خط داستانی فیلم‌ها به هم متصل میشه تا انتقام جویان 4 .. اسپایدرمن: دور از خانه هم که بعد از Avengers اومد خط داستانی و فاز جدید مارول رو شروع کرد که به زودی و با فیلم Eternals شروع می‌شه.

راجب قسمت‌های قبلی اسپایدر-من هم خدمتتون عرض کنم که 3 قسمت اول این فیلم توسط سونی پیکچرز منتشر میشد. خالق کاراکتر اسپایدر من کمپانی ماروله، اما بنا به دلایلی نمیخواستن دیگه ازش استفاده کنن و سونی حق پخشش رو از مارول خرید. 3 تا فیلم اول رو سونی ساخت و بعد دوباره مارول تصمیم گرفت که کاراکتر رو به دنیای Marvel Comics برگردونه. این شد که مرد عنکبوتی یهو وارد یه دنیای سینمایی دیگه شد و جزء قهرمانان مارول شناخته شد.

خیلی خلاصه بخوام بگم پاراگراف بالا رو. 3 قسمت اول مرد عنکبوتی رو سونی میساخت و برنامه‌ی خاصی برای این کاراکتر نداشت. اما از قسمت 4 دوباره مرد عنکبوتی به مارول برگشت و وارد خط داستانی و ابرقهرمانا شد.

میر عباس موسوی
۰۰
پاسخیک سوال داستم؟ هالک شگفت انگیز رو باید تمام فیلم هاس رو ببینیم یا فقط فیلم اول رو؟
پیمان کردی
۰۰
پاسخسلام فیلم اول برای فهمیدن خط داستانی مارول کافیه
میلاد
۱۰
پاسخخب اینکه خیلی ناقصه
فیلم های مارول چندبرابر این فهرسته
پس بقیه اش چی
پوریا کردی
۰۱
پاسخفیلم‌هایی که اصطلاحا در دنیای سینمایی مارول MCU (Marvel Cinematic Universe) قرار می‌گیرن همین موارد هستن موارد دیگه مثل جوخه انتحاری یا لوگان و X-men به این خط داستانی و به این دنیا ارتباطی ندارن پس قاعدتا در ترتیب تماشا هم جایگاهی ندارن و می‌تونید هر وقت خواستید اون موارد رو تماشا کنید.
Nwid91
۱۰
پاسخسلام وقتتون بخیر
من بین سیر داستانی مارول حدود ۶ قسمت رو ندیدم بقیشم قاطی پاتی دیدم الان دوباره دارم از اول میبینم اونم با ترتیب
ممنون از لطفتون
پیمان کردی
۰۰
پاسخسلام ممنون خوشحالم که دوست داشتین
Erf
۰۱
پاسخAge of ultran رو ترجمه کردید : سن اولتران ؟ به خدا قصد توهین ندارم ولی کلی خندیدم دمتون گرم :)
reza
۰۰
پاسخکاپیتان مارولو خیلی زود گذاشتین
ادم تا اون اخر یادش میره :///
پوریا کردی
۰۰
پاسخسلام در واقع ترتیب پیشرفت داستان به همین صورته :) بنده تقصیری ندارم با تشکر از نظرتون
Ali
۰۰
پاسخسلام
وقتتون بخیر
ممنونم بابت سایت خوبتون و اطلاعات عالی و بی نقصی که در اختیار مخاطباتون قرار میدین...
جسارتاً شماره ی ۲۳ (spider man : far from home) میشه اسپایدر من دور از خانه ولی شما نوشتین بازگشت به خانه
خواستم اطلاع بدم که درستش کنین
بازم ممنون بابت سایت خوبتون
مصطفی کیانی‌تبار
۰۰
پاسخعلی آقا سلام. خیلی خیلی ممنون از اشاره‌ای که کردین.
بله الان فیکسش می‌کنیم. ممنونم ازتون.
خیلی خیلی لطف دارید شما علی جان.
Ali
۰۰
پاسخخواهش میکنم
در برابر لطفی که شما میکنین بابت اطلاعاتتون من کاری نکردم، پس من ممنونم از شما
ممنونم از اینکه توجه کردین و درست کردین، ولی جسارتاً جایی ک نوشتین آخرین فیلم مارول اسپایدر من هستش رو درست نکردین، هنوز بازگشت به خانه هستش
مصطفی کیانی‌تبار
۰۰
پاسخسلامی مجدد. الان درست شده علی جان. عنوان 23اُم ..
ممنون از راهنماییتون دوسته من
Mds
۰۰
پاسخقسمت ولش بازشگت به خانست و قسمت دومش دور از خانه
عیسی
۰۱
پاسخ1مرد اهنی2مرد اهنی23تور1 4کاپیتان1 5انتقام جویان1 6مرد اهنی3 7تور2 8کاپیتان2 9محافظان کهکشان1)از یک خوشم نیومد واس همین دو رو ندیدم) 10انتقام جویان2 11کاپیتان3 12مرد عنکبوتی 13دکتر استرنج 14انتقام جویان3 15اتقام جویان4
rtyddrt75667
213asd234123124
asdasd