بیوگرافی و تاریخچه

بیوگرافی مریم عظیمی هاشمی ؛ مدیر فروش مشهدی شرکت اپل

مریم عظیمی هاشمی کیست ؟

مریم عظیمی هاشمی کیست؟ مریم عظیمی هاشمی، جایگاه «مهندس کیفیت تصویر دوربین» را در اپل دارد و از ۲ سال و ۶ ماه پیش کار خود را در این شرکت آغاز کرده است.، یکی از نخبه‌ترین و موفق‌ترین مهندسان ایرانی است که در سن 28 سالگی، به عنوان اولین زن ایرانی، معرفی محصولات جدید این شرکت را بر عهده داشت.

عظیمی هاشمی در سال 1375 در شهر مشهد به دنیا آمد. او تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در مشهد گذراند و در سال 1393 با رتبه 10 در رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه فردوسی مشهد فارغ التحصیل شد.

بیوگرافی مریم عظیمی هاشمی ؛ مدیر فروش مشهدی شرکت اپل

پس از آن، عظیمی هاشمی برای ادامه تحصیل به ایالات متحده آمریکا رفت و در دانشگاه کلمبیا، در رشته مهندسی سیستم‌های نرم‌افزاری، تحصیلات خود را ادامه داد. او در سال 1398 با مدرک دکترا از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.

پس از فارغ التحصیلی، عظیمی هاشمی به شرکت اپل پیوست و در بخش فروش این شرکت مشغول به کار شد. او در مدت کوتاهی، با تلاش و پشتکار فراوان، پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرد و در سال 1401، به عنوان مدیر فروش شرکت اپل منصوب شد.

عظیمی هاشمی، علاوه بر موفقیت‌های حرفه‌ای، در زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی نیز فعال است. او عضو هیئت مدیره چند سازمان خیریه ایرانی-آمریکایی است و در حمایت از حقوق زنان و کودکان فعالیت می‌کند.

عظیمی هاشمی، با معرفی محصولات جدید اپل، به عنوان یک الگوی موفق برای زنان ایرانی، شناخته شد و نام خود را در تاریخ ایران ثبت کرد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  لیست بهترین بازیگران دهه هشتادی ایرانی [ بهترین 80ای های 2023 ]

بیوگرافی مریم عظیمی هاشمی ؛ مدیر فروش مشهدی شرکت اپل

در ادامه، به برخی از نکات برجسته در زندگی و کار مریم عظیمی هاشمی اشاره می‌شود:

  • او در سن 28 سالگی، به عنوان اولین زن ایرانی، معرفی محصولات جدید شرکت اپل را بر عهده داشت.
  • او در رشته مهندسی سیستم‌های نرم‌افزاری، از دانشگاه کلمبیا، با مدرک دکترا فارغ التحصیل شد.
  • او عضو هیئت مدیره چند سازمان خیریه ایرانی-آمریکایی است.
  • او در حمایت از حقوق زنان و کودکان فعالیت می‌کند.

عظیمی هاشمی، با موفقیت‌های خود در زمینه‌های مختلف، نشان داد که زنان ایرانی، با پشتکار و تلاش، می‌توانند به هر موفقیتی دست یابند.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا