این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

توضیح پایان‌بندی فصل 1 سریال ماندالورین (The Mandalorian)
  • محمد مقصودی
  • شنبه 7 دی 98
  • 0
  • 950

توضیح پایان‌بندی فصل 1 سریال ماندالورین (The Mandalorian)

فصل نخست سریال ماندالورین (The Mandalorianسرانجام به‌پایان رسید و طرفداران این مجموعه درنهایت پاسخ برخی از سوال‌های خود را دریافت کردند. طی این مطلب قصد داریم پایان‌بندی این سریال را توضیح و قسمت نهایی آن با نام Redemption (به کارگردانی تایکا وایتیتی) را شرح دهیم. جهت پی بردن به جزئیات کامل پایان‌بندی فصل نخست سریال ماندالورین با تایم‌سیتی همراه باشید.

 

The Mandalorian

 

داستان این سریال که توسط جان فاورو خلق شده است پنج سال قبل از حوادث فیلم جنگ ستارگان: بازگشت جدای (Star Wars: The Return of the Jedi) رخ می‌دهد. داستان بر روی کاراکتر دین و تلاشش جهت انجام جدیدترین ماموریت خود تمرکز دارد: دین طی این ماموریت عهد می‌بندد تا از بچه‌ای با نژاد یودا محافظت کند.

زندگی ماندو زمانی دچار تغییری بزرگ شد که ماندالورین تصمیم گرفت جهت مقابله با امپراطوری، بچه را نزد خود نگه داشته و پیوسته از او مراقبت کند. فصل نخست این سریال هشت قسمت داشت که بیشتر روال قصه‌گویی را درپیش گرفت.

طی قسمت هفته قبلی با نام The Reckoning که توسط دبوراه چاو کارگردانی شده بود، حوادث به‌شکلی رقم خورد که در قسمت پایانی شاهد معرفی کاراکتر موف جیدئون (با بازی جانکارلو اسپوزیتو) باشیم. این کاراکتر درواقع شرور اصلی داستان بود و همچنین شخصی بود که پشت پرده نقشه شکار بیبی یودا قرار داشت.

 

ماموریت جدید دین دجارین با بیبی یودا

 

The Mandalorian

 

بعد از نبردی شدید با موف جیدئون و سربازانش و همچنین از دست دادن چند متحد، دین دجارین و بیبی یودا توانستند بدون هیچگونه آسیب‌دیدگی نوارو را با پیوندی محکم‌تر از همیشه ترک کنند. رویارویی شوکه‌آور آن‌ها با The Armourer (با بازی امیلی اسوالو) به‌هنگام حضور در تونل‌های زیرزمینی سیاره در نوع خود جالب‌توجه بود.

بیبی یودا درواقع یک مسئولیت سنگین برای ماندالورین محسوب می‌شود. او باید تا زمان رسیدن بیبی یودا به سنی مناسب و بازگشت نزد گونه‌های خودش از این موجود محافظت کند. تا آن زمان دین به‌عنوان پدر و سرپرست اصلی در کنار بیبی یودا حضور خواهد داشت.

با تمام چیزهایی که ذکر کردیم، دین ماموریت جدیدی را آغاز خواهد کرد: بازگرداندن بیبی یودا نزد مردمان خودش. از آنجایی که ما اطلاعات کمی راجع‌به این گونه‌ها داریم (علاوه‌بر بیبی یودا از افراد دیگر این گونه که با آن‌ها آشنا شدیم می‌توان به یودا و یادل اشاره کرد)، احتمالا فصل دوم سریال که تولید آن قبلا آغاز شده است در این زمینه چیزهای جدیدی را به ما نشان خواهد داد.

همچنین ممکن است بیبی یودا به ارباب جدای سپرده شود، تا او به بیبی یودا کمک کند از توانایی‌اش برای استفاده از Force استفاده کند. اینکه ماندالورین در جدیدترین تلاش خود موفق خواهد شد یا خیر هنوز مشخص نیست؛ اما طرفداران حداقل می‌توانند انتظار ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز بیشتری را از این دو در ادامه داستان داشته باشند.

 

دین پیشرفت‌های خود را کامل کرده است

 

The Mandalorian

 

بعد از قبول ماموریت از مشتری‌اش طی قسمت نخست، دین به تجهیزات پیشرفته‌تری مجهز شد؛ او یک قالب فلز بسکار به‌دست آورد و سریعا آن را نزد آرمورر آورد تا او بتواند پالدرون جدیدی برایش بسازد. او یک کامتونو پر از همین فلز گران‌بها را جهت ارتقا زره‌اش استفاده و باقی آن را برای بچه ذخیره کرد. فصل یک سریال ماندالورین سرانجام ارتقا زره او را تکمیل کرد.

اگرچه ارتقاهای قبلی دین بسیار تاثیرگذار بودند، اما زره او تا زمانی که طی قسمت آخر فصل یک مجهز به جت‌پک شد کامل نشده بود. بعد از پی بردن به اینکه او در Rising Phoenix آموزش دیده است، آرمورر موشک مخصوص به خود را به او داد.

طی اوایل فصل زمانی که گروهی از ماندالورین‌ها به‌رهبری پاز ویزلا (با صداپیشگی جان فاورو) نزد دین آمدند، او راجع‎‌به دریافت یکی از همین سلاح‌های اضافی برای زره‌اش صحبت کرده بود. جت‌پک دین سریعا مفید ظاهر شد و به او کمک کرد تا جنگنده موف جیدئون را نابود کند.

 

تنفر ماندالورین از درویدها و IG-11

 

The Mandalorian

 

تنفر دین از درویدها از همان قسمت‌های ابتدایی سریال ماندالورین کاملا مشخص بود. او طی این فصل کاملا آشکار کرد که اصلا علاقه ندارد آن‌ها در اطرافش حضور داشته باشند. دین معتقد بود که درویدها قابل‌اعتماد نیستند. این تنفر ریشه در زخمی دارد که درویدها قبلا طی جنگ‌ها کلون به او وارد کردند؛ درویدهای جنگی به سیاره خانگی او حمله کرده، والدینش را کشتند و حتی نزدیک بود دین را نیز بکشند.

به‌همین دلیل بود که حتی بعد از برنامه‌ریزی دوباره (برپایه عملکرد حفاظتی و پرستاری) IG-11 توسط کوییل (با بازی نیک نولتی) جهت نجات دین، کارا دونه (با بازی جینا کارانو) و گریف کارگا (با بازی کارل ویترز) به‌هنگام محاصره شدن آن‌ها توسط سربازان موف جیدوئون، دین تصور می‌کرد که این ربات قصد دارد او را بکشد. بااین‌حال گذشت زمان ثابت کرد دین اشتباه می‌کند.

بعد از اینکه این ربات با استفاده از مخزن مایع بکتا دین را نجات داد، احساسات او به‌شکل شگفت‌انگیزی نسبت به IG-11 تغییر کرد. هنگامی که این ربات پیشنهاد می‌کرد جهت نجات آن‌ها فداکاری کند، ماندالورین پیوسته او را از این کار منع می‌کرد و می‌گفت آن‌ها هنوز به او نیاز دارند.

متاسفانه جهت نجات از مخمصه پیش‌آمده هیچ راهی جز مرگ دروید وجود نداشت. بنابراین IG-11 بر روی رودخانه گدازه قدم گذاشت و با منفجر کردن خود گروهی از استورم تروپرها را که در پایان تونل منتظر دین و تیم بودند، منفجر کرد. او با این کار سلامتی اعضای گروه را تضمین کرد.

 

ماندن گریف کارگا و کارا دونه در نوارو

 

The Mandalorian

 

طرفداران از همان ابتدای سریال ماندالورین با رهبر گروه بونتی (که دین زمانی عضوی آن بود)یعنی گریف کارگا آشنا شدند. او یکی از اشخاصی بود که مشتری را با ماندالورین جهت انجام کار خطرناک نجات بچه آشنا کرد. اگرچه گریف و دین بر سر تصمیم جهت بازگرداندن بیبی یودا وارد مشکلاتی شده بودند، اما درنهایت طی قسمتی که در هفته پیش پخش شد آن‌ها این مشکلات را کنار گذاشتند.

کارا دونه بعدا در سریال به طرفداران معرفی شد؛ این تروپر سابق زمانی که دین و بیبی یودا با او آشنا شدند در Sorgan پنهان شده بود. او و کوییل توسط ماندالورین برای انجام یک ماموریت جهت رهایی از نیروهای امپراطوری استخدام شدند. بعد از شکست موفقیت‌‌آمیز نیروهای امپراطوری در نوارو، هم گریف و هم کارا تصمیم به ماندن در همین سیاره گرفتند.

از آنجایی که گریف هنوز رهبر گروه بونتی است، سعی کرد تا دین را برای بازگشت دوباره به این گروه متقاعد کند. اما او این پیشنهاد را رد کرد و تصمیم گرفت طبق گفته آرمورر به بیبی یودا جهت بازگشت نزد نژاد خود کمک کند. گریف که ظاهرا رابطه خوبی با کارا داشت، به او نیز پیشنهاد داد تا به گروهش بپیوندد؛ اما کارا نیز این پیشنهاد را رد کرد. با توجه به نبود نیروهای امپراطوری در آن اطراف، کارا تصمیم به ماندن در این سیاره گرفت.

موف جیدئون دارک‌سیبر را دارد و هنوز شرور اصلی سریال است

 

The Mandalorian

 

درست زمانی که همه فکر می‌کردند دین با موفقیت موف جیدئون را با نابود کردن جنگنده‌اش شکست داده است، در لحظه آخر فصل یک سریال ماندالورین مشخص شد نه‌تنها او از این حادثه زنده ماند، بلکه او صاحب دارک‌سیبر نیز هست. ما ابتدا طی فیلم جنگ ستارگان: جنگ‌های کلون (Star Wars: The Clone Wars) با این سلاح تیغه سیاه باستانی که برای مردمان ماندالوره بسیار مهم است، آشنا شدیم.

این سلاح ابتدا در اختیار تاره ویزسلا قرار داشت که او با آن به مقام رهبری ماندالوره رسید. این سلاح دارای تاریخچه‌ای طولانی است. بین زمانی که بو کاتان به‌عنوان آخرین مالک دارک‌سیبر شناخته می‌شد و زمان درگیری جیدئون به‌عنوان افسر دفتر امنیتی امپراطوری با ماندالورین‌ها، ممکن است جیدئون این سلاح را گرفته و تحت تصرف خود درآورده باشد. درهرصورت تمام شواهد حاکی از آن است که موف جیدئون شرور اصلی سریال ماندالورین طی فصل دوم خواهد بود.

نظرها شما راجع‌به فصل نخست سریال ماندالورین چه بود؟ آیا فصل نخست توانست انتظارات شما را برآورده کند؟ نظرهای خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.


بیشتر بخوانید:

سریال دل قسمت 5 [ دانلود قسمت پنجم سریال دل با ترافیک نیم بها]
آشنایی با دنیای The Witcher: نکاتی که باید قبل از تماشا بدانید!
نقد و بررسی مینی سریال کوتاه سرود کریسمس (A Christmas Carol)
سریال مانکن قسمت 19 [ دانلود قسمت نوزدهم مانکن با ترافیک نیم‌بها ]

 

نظرات

captcha Refresh
rtyddrt75667