بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

بیوگرافی سردار مهدی معینی فرمانده قرارگاه صابرین کیست؟ + نحوه شهادت

سردار مهدی معینی کیست

سردار مهدی معینی، فرمانده یگان ویژه صابرین و از بنیانگذاران این قرارگاه، در ۱ آبان ۱۴۰۲ به علت عوارض جنگ به شهادت رسید.

وی متولد نجف آباد بود و در اوایل دفاع مقدس به سپاه پاسداران پیوست. وی در طول جنگ تحمیلی در جبهه‌های مختلف حضور داشت و در عملیات‌های متعددی شرکت کرد.

سردار معینی پس از جنگ نیز در سپاه پاسداران به فعالیت خود ادامه داد و در سال‌های اخیر مسئولیت‌هایی همچون فرماندهی یگان ویژه صابرین، معاونت اجرایی سازمان بسیج مستضعفین و ریاست دانشکده شهید مطهری بسیج را بر عهده داشت.

شهادت سردار معینی موجب تأثر و اندوه فراوان در جامعه شد. وی یکی از فرماندهان برجسته و مخلص سپاه پاسداران بود که در طول دوران خدمت خود خدمات ارزنده‌ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد.

بیوگرافی سردار مهدی معینی فرمانده قرارگاه صابرین کیست؟ + نحوه شهادت

بیوگرافی سردار مهدی معینی

سردار سرتیپ دوم پاسدار مهدی معینی، سردار سپاه و معاون اجرایی سابق سازمان بسیج مستضعفین و رئیس دانشکده شهید مطهری بسیج، از جانبازان و فرماندهان دوران دفاع مقدس بود. او در طول جنگ ایران و عراق، همراه با شهیدان کاظمی و شوشتری، در پیشبرد عملیات ها و کمک به جبهه‌های نبرد بسیاری نقش داشت.

همچنین، سردار معینی برای مدتی فرماندهی سپاه استان آذربایجان غربی را بر عهده داشت و در عین حال همراه با حاج قاسم سلیمانی، در سوریه به جنگ با گروه‌های تروریستی داعش اشتغال داشت. مراسم خاکسپاری سردار مهدی معینی، سردار سپاه، در روز دوم آبان ماه در قطعه صالحین بهشت زهرا (س) برگزار شد.

علت شهادت سردار مهدی معینی

سردار مهدی معینی پس از سال‌ها تحمل بیماری و عوارض جسمانی ناشی از جنگ دفاع مقدس، درگذشت و به شهادت رسید. او پس از مدتی تحت درمان برای بیماری‌هایی که ناشی از زخم‌های جنگی بودند، دیگر قادر به بهبودی نبودند و در نهایت درگذشتند. به دلیل طلبه زیادی که سردار معینی در تهران داشت و همچنین به خواست خانواده او، مراسم خاکسپاری او در روز سه شنبه دوم آبان ماه ۱۴۰۲ در تهران برگزار شد.

بیوگرافی سردار مهدی معینی فرمانده قرارگاه صابرین کیست؟ + نحوه شهادت

سوابق شغلی و نظامی سردار معینی

سوابق سردار معینی شامل تجربه های متعددی است. او به عنوان معاون اجرایی سابق سازمان بسیج مستضعفین و رئیس دانشکده شهید مطهری بسیج فعالیت می‌کرد. همچنین، در طول مسیر خدمت خود، فرماندهی سپاه استان آذربایجان غربی و یگان ویژه صابرین را بر عهده داشت.

یگان ویژه صابرین چیست؟

نیروی ویژه صابرین که به نام “یگان ویژه صابرین” شناخته می‌شود، از آیه ۶۵ سوره انفال الهام گرفته است. در این آیه، خداوند قدرت و توان صابران در مقابل دشمن را به نسبت یک به ده بیان می‌کند. در این یگان، ایمان و اعتقاد به عنوان ویژگی برجسته‌ای تلقی می‌شود. علاوه بر این، داشتن تخصص و توان بالای جسمانی یکی از ویژگی‌های مهم نیروهای یگان ویژه صابرین است.

فرمانده سابق یگان ویژه صابرین، امان‌الله گشتاسبی، این یگان را به شرح زیر توصیف می‌کند: “یگان ویژه صابرین به دلیل نیاز و ضرورت برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شد.

این یگان با قبول مأموریت‌ها و انجام عملیات‌های سخت و ویژه در تمامی زمینه‌ها از جمله زمینی، هوایی، دریایی و حفاظت از مرزهای داخلی و خارجی، تشکیل یافت. نیروهایی که برای عضویت در یگان ویژه صابرین انتخاب می‌شوند، جزء داوطلبانه‌ترین، شجاع‌ترین و با سابقه‌ترین نیروهای نظامی هستند. یگان ویژه صابرین با جذب نیروهای داوطلب، از سایر یگان‌های نظامی متمایز می‌شود.”

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا