اخبار فیلم و سریال

لوک بسون کارگردان فرانسوی از اتهامات تجاوز جنسی تبرئه شد

مدتها پیش خبر اتهام تجاوز لوک بسون منتشر شد و جامعه هنری را در شوک فرو برد. حالا لوک بسون از اتهام جنسی تبرئه شده است که در ادامه می توانید از جزئیات تبرئه لوک بسون از تجاوز مطل شوید.

لوک بسون از تجاوز جنسی تبرئه شد

دادگاه عالی فرانسه شکایت تجاوز جنسی لوک بسون، بازیگر بلژیکی-آلمانی علیه لوک بسون را در روز چهارشنبه هفته جاری رد کرد. رسانه های فرانسوی گزارش دادند که دادگاه عالی فرانسه بسون را از اتهامات تجاوز جنسی در سال 2018 تبرئه کرد.

فن روی اولین بار این شکایت را در 18 می 2018، تنها چند ساعت پس از ملاقات با بسون در هتلی در پاریس، ارائه کرد. او دو ماه بعد شکایت دوم را ارائه کرد و مدعی شد که کارگردان او را در سال های 2016-2018 مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. وکیل این بازیگر، آنتوان گایتون، پس از رد شکایت در سال 2021، درخواست تجدیدنظر داد. فن روی شکایت دیگری را علیه بسون در زادگاهش بلژیک تنظیم کرده است. طبق قوانین بلژیک، این پرونده تا پایان سال 2023 بررسی می شود.

کارگردان لوک بسون

فن روی از بسون در پاریس شکایت کرد، زمانی که 9 زن دیگر در مجله Mediapart بین ژوئیه و نوامبر 2018 اتهامات آزار جنسی را علیه این کارگردان مطرح کردند. بسون در اکتبر 2019 در مصاحبه با کانال BFMTV سکوت خود را شکست و به این اتهامات واکنش نشان داد. بسون گفته بود:

این قضیه از ابتدا تا انتها دروغ است. من به آن زن تجاوز نکردم. من هرگز در زندگی ام به هیچ زنی تجاوز نکرده ام. من دست روی هیچ زنی بلند نکرده ام. من هیچ وقت زنی را تهدید نکرده ام.

این اتهامات در زمانی مطرح شد که استودیوی بسون در پاریس، Europacorp با مشکلات مالی مواجه بود و Valerian او در گیشه یک شکست تجاری بود. کارگردان آنا را در سال 2019 ساخت و به زودی فیلم DogMan را در جشنواره فیلم ونیز به نمایش خواهد گذاشت.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  تیپ جدید و جنجالی بهنوش طباطبایی با کت زرد

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا