رپورتاژ آگهی

الزامات لاتاری آمریکا و پاسپورت برای متقاضیان ثبت نام لاتاری 2025

در این مقاله با ما همراه باشید تا الزامات ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا را با هم مرور کنیم در پایان اطلاعات کاملی درباره لاتاری آمریکا خواهید داشت.

لاتاری تنوع نژادی، لاتاری گرین کارت آمریکا یا DV Lottery هر ساله از اوایل مهر تا اواسط آبان ماه، امکان شرکت افراد متقاضی گرین کارت آمریکا از سرتاسر جهان را فراهم می کند. شرایط ثبت نام لاتاری که توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام می شوند، بسیار مهم و لازم الاجرا هستند.

از این رو پروسه ثبت نام لاتاری ، امری مهم و تخصصی به شمار می رود. به همین دلیل است که هر گام در این مسیر بدون داشتن تجربه و دانش کافی، عملا شانس ثبت نام کنندگان لاتاری را از بین خواهد برد.

در ادامه با ما همراه شوید تا آگاهی خود را به عنوان یک متقاضی ثبت نام لاتاری تنوع نژادی (لاتاری گرین کارت آمریکا) افزایش دهید.

لاتاری چیست

برای ثبت نام لاتاری تنوع نژادی، در هر سال یک دوره زمانی محدود (اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر) تعیین می شود که متقاضیان طی آن می توانند برای لاتاری ویزای مهاجرتی تنوع نژادی ثبت نام کنند.

هر سال قبل از شروع رسمی لاتاری تنوع نژادی، وزارت امور خارجه ایالات متحده الزامات لاتاری و دستورالعمل های دقیقی را برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا منتشر می کند.

این دستورالعمل ها شامل تاریخ شروع و پایان ثبت نام، کشورهای مجاز و غیر مجاز و سایر شرایط و اطلاعات مورد نیاز، که شامل اطلاعات مربوط به پاسپورت هم می شود، هستند.

در برخی دوره ها، برای نفر اصلی ثبت نام کننده داشتن پاسپورت الزامی بوده و در بعضی دوره ها نیز بدون داشتن پاسپورت امکان ثبت نام لاتاری برای متقاضی اصلی وجود داشته است.

برای ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا، احتمالا مانند دستورالعمل منتشر شده برای دوره قبل، نیازی به داشتن پاسپورت نیست.

البته در صورتی که ثبت نام کنندگان لاتاری دارای پاسپورت معتبر هستند، باید اطلاعات زیر از پاسپورت را به طور دقیق مطابق پاسپورت ثبت کنند:

  • نام و نام خانوادگی طبق پاسپورت
  • تاریخ تولد طبق پاسپورت
  • شهر محل تولد طبق پاسپورت

سن مجاز ثبت نام لاتاری به عنوان نفر اصلی الزامات لاتاری آمریکا 2025

طبق دستورالعمل های وزارت امور خارجه آمریکا، هیچ محدودیتی برای سن متقاضیان اصلی ثبت نام لاتاری تنوع نژادی تعریف نشده است.

به این ترتیب، تمامی افراد می توانند به شرط داشتن شرط تحصیلی یا شغلی، به عنوان نفر اصلی در لاتاری تنوع نژادی ثبت نام کنند.

از آن جا که در سیستم آموزشی ایران، افراد عموما در 18 سالگی دیپلم دوازده ساله دبیرستان را اخذ می کنند، می توان گفت که عملا افراد 18 سال به بالا به شرط داشتن دیپلم می توانند در لاتاری به عنوان نفر اصلی ثبت نام کنند.

سن مجاز ثبت نام لاتاری به عنوان زیرمجموعه الزامات لاتاری آمریکا 2025

سن مجاز ثبت نام لاتاری به عنوان زیرمجموعه الزامات لاتاری آمریکا 2025

در زمان ثبت نام، نفر اصلی باید تمام زیرمجموعه های خود را ثبت نام کند.

زیرمجموعه به معنی همسر رسمی و قانونی و فرزندان مجرد زیر 21 سال است.

فرزندان مجرد زیر 21 سال طبق قانون لاتاری تنوع نژادی به هر یک از عناوین زیر تعلق می گیرد:

  • فرزندان حاصل از ازدواج فعلی؛ یا
  • فرزندان حاصل از ازدواج های قبلی هر یک از زوجین (بدون در نظر گرفتن مساله حضانت)؛ یا
  • هر فرزندی که به صورت رسمی و قانونی به عنوان فرزندخوانده تحت سرپرستی زوجین یا یکی از آن ها است.

حداقل و حداکثر سن متقاضیان ثبت نام لاتاری

همان طور که پیش تر اشاره شد، هیچ محدودیت سنی برای نفر اصلی ثبت نام کننده در لاتاری وجود ندارد.

اگر یک متقاضی به عنوان نفر اصلی، در زمان ثبت نام، واجد شرایط لازم باشد، می تواند در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کند.

البته در این بین، یک مزیت برای افراد مجرد زیر 21 سال که واجد شرط تحصیلی یا شغلی باشند، وجود دارد.

مزیتی که از آن صحبت کردیم، به این صورت برای افراد مجرد زیر 21 سال واجد شرایط، اعمال می شود:

این افراد هم به صورت نفر اصلی و مجرد می توانند ثبت نام کنند و هم این که به عنوان زیرمجموعه والدین خود ثبت شوند.

به این ترتیب می توانند شانس بیشتری برای برنده شدن در قرعه کشی داشته باشند.

شرط تحصیلی الزامات لاتاری آمریکا (شرط اصلی ثبت نام لاتاری)

جهت واجد شرایط بودن برای ویزای تنوع نژادی، متقاضیان باید طبق قانون مهاجرت و ملیت (INA) در ایالات متحده پذیرفته شوند.

ثبت نام کنندگان باید حداقل دارای تحصیلات دوازده ساله دبیرستانی یا حداقل دو سال سابقه کار در پنج سال اخیر در رشته شغلی با نمره SVP هفت به بالا (با توجه به سایت ONETONLINE.ORG) باشند.

در واقع اصلی ترین شرط ثبت نام لاتاری این است که نفر اصلی ثبت نام کننده باید حداقل مدرک تحصیلی معادل دیپلم آمریکا داشته باشد، که این دیپلم معادل دوازده سال تحصیل است.

در سیستم آموزشی ایران دیپلم نظام قدیم (دبیرستان چهارساله)، دیپلم نظام قدیم یازده ساله بعلاوه مدرک پیش دانشگاهی، و دیپلم های نظام جدید، دوازده ساله و واجد شرکت در لاتاری هستند.

متقاضیان اصلی که به عنوان آخرین مقطع تحصیلی زیردیپلم، دیپلم فنی و حرفه ای، کار و دانش، هنرستان، بزرگسالان، متفرقه، شبانه و یا از راه دور دارند، واجد شرایط ثبت نام نیستند مگر اینکه در زمان ثبت نام دانشجو بوده و حداقل یک سال تحصیل در دانشگاه را پشت سر گذاشته باشند.

دانش آموزان سال آخر دبیرستان نمی توانند به عنوان نفر اصلی در لاتاری ثبت نام کنند، زیرا در زمان ثبت نام هنوز مدرک دیپلم خود را دریافت نکرده اند (واجد شرط تحصیلی نیستند).

شرط تحصیلی برای نفر اصلی الزامی است، اما افراد خانواده که به عنوان زیرمجموعه ثبت می شوند، الزامی برای داشتن این شرط ندارند.

اگر نفر اصلی، شرط تحصیلی را نداشته باشد باید دارای سابقه شغلی قابل قبول وزارت امورخارجه آمریکا باشد.

شرط شغلی الزامات لاتاری آمریکا 2025

متقاضیانی که به عنوان نفر اصلی در لاتاری ثبت نام می کنند و شرط تحصیلی، یعنی حداقل دوازده سال تحصیل، را ندارند باید طی ۵ سال گذشته حداقل ۲ سال در مشاغل با امتیاز svp بالاتر از ۷ سابقه کار داشته باشند (با توجه به سایت ONETONLINE.ORG).

عکس لاتاری

عکس لاتاری

همان طور که در ابتدا ذکر کردیم، شرایط ثبت نام لاتاری که توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام می شوند، بسیار مهم و لازم الاجرا هستند. در این بین، عکس لاتاری از موارد مهمی است که ضوابط مربوط به آن بسیار دقیق هستند.

این اهمیت از آن جا مشخص می شود که هرگونه اشتباه در تهیه عکس لاتاری، به رد شدن برندگان در مصاحبه سفارت منجر می شود. هر فرد برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا، علاوه بر اطلاعات شخصی نیاز به آپلود عکس نیز دارد.

پس لازم است نکات مهم تهیه عکس لاتاری را با ایرانیان لاتاری مرور کنید تا در زمان ثبت نام لاتاری، به درستی عکس خود را تهیه و آپلود نمایید.

عکس لاتاری برای نفر اصلی و افراد زیرمجموعه

ثبت نام خانوادگی لاتاری نیازمند عکس از تمامی افراد ثبت نام کننده است.

فرد اصلی که به عنوان کیس اصلی نیز شناخته می شود باید همسر و تمام فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را نیز به عنوان زیرمجموعه ثبت کند.

در این حالت، باید عکس خود و تمام افراد زیرمجموعه را در هنگام ثبت نام آپلود کند.

پس ضوابط عکس برای کیس اصلی و زیرمجموعه ها یکسان و لازم الاجرا هستند.

اگر کیس اصلی به دلیل استفاده از عکس غیراستاندارد رد شود، زیرمجموعه ها نیز شانس خود را از دست می دهند.

از طرف دیگر، اگر عکس هر کدام از زیرمجموعه ها نادرست باشد، احتمالا فقط همان شخص شانس خود را برای ویزا شدن از دست می دهد، اما در بعضی موارد ممکن است شانس ویزای کیس اصلی و سایر زیرمجموعه ها نیز به خطر بیافتد.

جمع بندی

در این مقاله هر آن چه یک متقاضی ثبت نام لاتاری باید بداند را با هم مرور کردیم. همانطور که متوجه شدید، ثبت نام لاتاری تنوع نژادی در ظاهر ممکن است امر ساده ای به نظر برسد، اما جنبه های مختلفی دارد که فقط افراد متخصص به تمامی آن ها آگاه هستند.

از سوی دیگر، در سال های اخیر سختگیری سفارت ها نسبت به اشتباهاتی که برندگان در زمان ثبت نام لاتاری به صورت سهوی یا عمدی مرتکب شده اند، به صورت قابل توجه ای افزایش یافته است.

پیشنهاد ما، به عنوان ارائه دهنده تخصصی خدمات ویزاهای لاتاری تنوع نژادی، این است که ثبت نام خود را به افراد متخصص بسپارید. همچنین در زمان اعلام نتایج لاتاری نیز با ما خیالتان آسوده خواهد بود.

موسسه ایرانیان مهاجر همراه با شماره ثبت 52036 که با نام ایرانیان لاتاری معروف است، تخصصی ترین موسسه در زمینه ویزاهای لاتاری تنوع نژادی آمریکا به شمار می رود، و از ثبت نام لاتاری تا اخذ ویزا و اقامت در آمریکا در کنار تمام متقاضیان محترم است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا