این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

مثل آب خوردن به اهداف زبانت برس!

یادگیری زبان

 

اگه شما هم دارین این مقاله رو می خونین، پس از اون دسته آدمایی هستین که می خوایین زبان یاد بگیرین. سوال اینه که از کجا می خوایین شروع کنین؟ اگه هیچ هدف خاصی نداشته باشین، یاد گرفتن زبان انگلیسی میتونه سخت باشه. البته بعضیا هم هستن که هدف گذاری براشون آسونه، اما اغلب بهش نمی رسن، چرا؟ بهتون میگیم. قراره تو این مقاله به شما کمک کنیم که اهداف انگلیسیتون رو طوری تعیین کنین که بهشون پایبند بمونین و تو مسیر صحیح قرار بگیرین. پس این نکات ساده رو دنبال کنین.

 

چرا انگلیسی یاد می گیری؟

هر کی دلایل خاص خودش رو برای یادگیری انگلیسی داره. مال شما چیه؟ به مهارت های انگلیسی که قبلاً داشتین و مهارت هایی که نیاز دارین فکر کنین. آیا شما دارین به عنوان یه حسابدار کار می کنین؟ پس بیشتر اصطلاحات انگلیسی حسابداری رو نیاز دارین. آیا قراره یه سفر خارجی داشته باشین؟ پس برخی از اصطلاحات عامیانه و گفتاری رو تو برنامتون بذارین! می خوایین تو یه دانشگاه خارجی ادامه تحصیل بدین؟ پس باید برین سراغ آزمون و آموزش آیلتس. شما باید هدف خاص خودتون رو پیدا کنین، تعیین انگیزه بهتون کمک می کنه تا مطالعات خودتون رو به طور موثرتری متمرکز کنین و بیشترین پیشرفت رو داشته باشین.

 

learn english

 

هدفت باید متمرکز و قابل اندازه گیری باشه

یه هدف مبهم مثل: "من می خواهم زبان انگلیسی خودم رو بهتر کنم." هیچ کمکی بهتون نمیکنه. باید سطحی رو که می خوایین تو یادگیری زبان انگلیسی بهش برسین یا کار خاصی که می خوایین در رابطه با زبان انجام بدین رو مشخص تر کنین. پس یه هدف موثرتر اینه که مثلا بگین: "من می خوام سطح انگلیسی خودم رو از مبتدی به متوسط برسونم." یا "من می خوام به انگلیسی جلسات تجاری مسلط بشم." و یا "من میخوام با کلاس آیلتس نمره ی آزمونم رو به 7 برسونم."

 

هدفت باید تحقق پذیر و دست یافتنی باشه

دستیابی به اهداف و برنامه ها تا حدودی به خودتون بستگی داره، اما عوامل بیرونی زیادی هم تو رسیدن به اهدافتون تأثیرگذارن. متداولترینشون پول، وقت، دسترسی به متخصصین، و پشتیبانی خانواده و دوستان هست. با یه برنامه ریزی خوب، شما می تونین گام هایی رو برای محدود کردن تأثیری که این عوامل بر هدفتون دارن، بردارین. مثلا ممکنه شما بخوایین برای صرفه جویی تو مخارج، تو کلاس زبان انگلیسی شرکت نکنین و به صورت خودآموز زبان رو یاد بگیرین. اگه این طوره توی گوگل راهنمای کامل انتخاب منابع مناسب برای سلف استادی زبان اکسیر رو جستجو کنین. یا ممکنه شما بخوایین یه شخصی با هدفی یکسان پیدا کنین که با هم زبان یاد بگیرین.

 

کدوم مهارت ها سختته، میدونی؟

الان دیگه وقت اونه که در مورد سطح زبانتون دقیق بشین! پس لازمه که مشخص کنین کدوم یک از چهار مهارت زبان یعنی صحبت کردن، گوش دادن، خوندن و نوشتن برای یادگیری مهمترن یا در رابطه با هدفتون هستن. سعی کنین روی مهارت های مختلفی که به شما بیشتر کمک می کنن تمرکز کنین. مثلا، اگه می خوایین با اعتماد به نفس با انگلیسی زبانا صحبت کنین، روی مهارت های گفتاری خودتون تمرکز کنین. این نمونه ای از یه هدف دراز مدته یعنی مهارت خاصی که دوست دارین با گذشت زمان بهش برسین.

 

اهداف کوتاه مدت روزانه تعیین کردی؟

تو مسیر یادگیری زبان، شما باید اهداف کوتاه مدت هم داشته باشین. این یعنی اهداف خاصی که می خوایین تا آخر روز یا هفته انجام بدین. مثلا ممکنه یه روز یه اصطلاح انگلیسی جدید یاد گرفته باشین، می تونین تو اون روز استفاده از اون اصطلاح رو یه هدف کوتاه مدت قرار بدین. یا مثلا اگه به یه موضوع خاصی علاقه دارین، یادگرفتن چند کلمه ی مرتبط با اون موضوع هدف کوتاه مدت مناسبیه.

 

یادگیری زبان

دفترچه ی یادداشتت آماده ست؟

بهتره برای ثبت هدفهاتون یه دفتر یادداشت داشته باشین تا هر روز صبح اهداف کوتاه مدت تون رو یادداشت کنین. آخر روز، اهدافی رو که بهش رسیدین رو تیک بزنین و اگه با مشکلی رو به رو شدین یادداشتش کنین. رسیدن به اهداف کوچیکی که برای خودتون تعیین کردین می تونه اعتماد به نفستون رو افزایش بده و بهتون کمک کنه پیشرفت کنین.

 

تو چه شرایطی بهتر یاد می گیری؟

دونستن اینکه چطور و تو چه شرایطی بهتر زبان رو یاد میگیرین، یک گام بزرگ تو رسیدن به اهدافتونه. پس مطمئن بشین به روشی مطالعه می کنین که براتون سرگرم کننده و موثره. این رو بدونین که اگر انگلیسی خسته کننده بود، هیچ کس نمی خواست یادش بگیره.

 

کلی خبر خوب!

وبسایت و شبکه های اجتماعی اکسیر پر از کلی آموزش و محتوای رایگانه، که می تونه به شما چه تو هدف گذاری و چه تو رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده کمک بکنه.

  • دو جلسه اول پکیج های اکسیر رایگان
  • دانلود رایگان کتاب آموزش انگلیسی 800 صفحه ای اکسیر
  • دانلود رایگان کتاب آموزش آیلتس 400 صفحه ای اکسیر
  • راهنمای کامل انتخاب منابع مناسب برای سلف استادی زبان
  • 800 مقاله آموزشی رایگان روی وبسایت اکسیر
  • تعیین سطح و ارزیابی رایگان زبان انگلیسی
  • جزوه ی ایده های آیلتس مناسب برای رایتینگ و اسپیکینگ
  • دانلود سه هزار کلمه متداول لانگمن
  • راهنمای کامل انتخاب منابع مناسب برای سلف استادی آیلتس
  • صدها ویدیوی آموزشی زبان و آیلتس در اینستاگرام اکسیر

 

و حرف آخر!

خانواده بزرگ آکادمی اکسیر  دائما در حال گسترش کیفیت آموزش و ارائه راه حل های مطمئن آموزشیه. اگر تا امروز نتونستین از آموزش های بینظیر اکسیر استفاده کنین، الان این فرصت رو دارین تا شروع کنین. اکسیر، انتخاب بهترین هاست.


به این مطلب امتیاز دهید


تعداد رای: 0

نظرات

captcha Refresh
مشاهده نظرات (0)