رپورتاژ آگهی

جدیدترین تکنولوژی کاشت دندان

میل به مراقبت بهتر از دندان و افزایش جمعیت سالمندان باعث رشد کاشت ایمپلنت دندان در بازار جهانی شده است. زیرا نیاز به ایمپلنت دندان با افزایش سن و مشکلات دهان و دندان بیشتر می شود. از زمان کشف زیست سازگاری تیتانیوم در بیش از 50 سال پیش و ادغام آن در فرآیند ایمپلنت دندان، پیشرفت های بزرگی وجود داشته است.

پرش های کوانتومی در فناوری ایمپلنت دندان باعث شده است که این روش 95 درصد موفقیت داشته باشد. همانطور که به خواندن ادامه می دهید، با 3 پیشرفت کلیدی آشنا شوید که به بازسازی لبخند به شیوه ای خارق العاده کمک می کند. خوشبختانه علم و فناوری مدرن به کسانی که از دندانپزشکی وحشت دارند کمک کرده است تا برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود به یک متخصص مراجعه کنند.

با این حال، این موضوع هنوز باید حل شود. کاشت ایمپلنت با استفاده از تکنیک هایی مانند ایمپلنت فوری، ایمپلنت دیجیتال و غیره توانسته است روند کاشت دندان را بهبود بخشد و با پیشرفت خود طول فرآیند درمان را کاهش دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایمپلنت دندان به همراه همراه انواع روش های جدید می توانید از صفحه ( https://markazimplant.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa/ ) دیدن فرمایید.

جدید ترین روش های کاشت ایمپلنت

در ادامه می‌توانید درباره جدیدترین روش‌های کاشت ایمپلنت مطالعه کنید.

توموگرافی کامپیوتری پرتو مخروطی (CBCT)

قبل از شروع جراحی ایمپلنت دندان، دندانپزشکان یک رویکرد حساب شده برای برنامه ریزی هر مرحله از عمل را اتخاذ می کنند. هر چه آنها در تلاش خود دقیق تر باشند، نتیجه بهتری خواهند داشت. آنها اکنون به یک نرم‌افزار شگفت‌انگیز دسترسی دارند که امکان ادغام فناوری اسکن CBCT (توموگرافی کامپیوتری با پرتو مخروطی) و قالب‌های دیجیتال (به نام STL) را می‌دهد.

ترکیب این دو جزء کلیدی به دندانپزشک اجازه می دهد تا یک طرح دیجیتالی ساده برای ایمپلنت و ترمیم نهایی طراحی کندCBCT. برای اولین بار در سال 2001 در دسترس قرار گرفت. همانطور که در اطراف سر بیمار می چرخد، این دستگاه اسکن با تشعشع کم به معنای واقعی کلمه صدها عکس دیجیتالی از دندان ها، فک ها، اعصاب و لثه ها می گیرد. به لطف گردآوری و اتصال این تصاویر توسط نرم افزارهای کامپیوتری، فک ها و سازه های اطراف را می توان از هر زاویه ای در فضا به صورت سه بعدی مشاهده کرد.

ایمپلنت های دندانی با اسکنرهای سه بعدی

ایمپلنت های دندانی با اسکنرهای سه بعدی

جدیدترین نوآوری ها در فناوری ایمپلنت دندان شامل اسکنرهای سه بعدی است. دندانپزشکان به لطف استفاده از اسکنرهایی از این دست که به آنها اجازه می دهد استخوان فک، دندان ها و لثه ها را با وضوح، کیفیت و رنگ استثنایی مشاهده کنند، می توانند به طور قابل توجهی موثرتر از گذشته؛ ایمپلنت های دندانی را قرار دهند.

در کوتاه ترین زمان ممکن، می توانید پایه و تاج دندان های خود را با استفاده از روش ایمپلنت دندان جایگزین کنید و نیازی به صبر برای جایگزینی دندان از دست رفته خود را از بین ببرید. اگر از روش ایمپلنت فوری دندان استفاده کنید، ممکن است از استفاده از دندان موقت یا مجبور به زندگی با فاصله دندانی خودداری کنید. افرادی که دندان های خود را از دست داده اند در نتیجه پیشرفت فناوری جدید ایمپلنت و موفقیت تکنیک ایمپلنت مایل به استفاده از روش ایمپلنت دندان دیجیتال هستند.

اگر قصد کاشت ایمپلنت دندان را دارید، باید مراقب باشید که این روش را با راهنمایی متخصصان آگاه و آموزش دیده استفاده کنید. زیرا اگر پزشک صلاحیت انجام ایمپلنت را نداشته باشد، مشکلاتی را تجربه خواهید کرد که قابل ترمیم نیستند. در صورت مراقبت مناسب، ایمپلنت دندان می تواند تا آخر عمر دوام بیاورد؛ اما گهگاهی اگر آسیب دیده و شکسته باشد، باید آن را تعمیر کنید. بسیاری از افراد این گزینه درمانی را انتخاب می کنند زیرا ایمپلنت های دندانی رنگ دندان های طبیعی شما را دارند.

ایمپلنت فوری

روش دیگری که به عنوان جدیدترین فناوری ایمپلنت دندان شناخته می شود، ایمپلنت فوری است. پروسه معمولی ایمپلنت به لطف کاشت آنی دیگر به زمان زیادی نیاز ندارد. تنها تفاوت بین ایمپلنت سریع و روش معمولی این است که با کاشت سریع، تمام مراحل ایمپلنت در یک جلسه انجام می شود و به همین دلیل به آن ایمپلنت یک روزه نیز می گویند. با این روش، بیمار مجبور نیست ماه ها منتظر بماند تا پایه ایمپلنت با استخوان فک او ترکیب شود و لثه ها بهبود یابد. در عوض، ایمپلنت نوع فوری به سرعت با استخوان فک جوش می‌شود و به طور قابل‌توجهی طول زمان درمان را کاهش می‌دهد.

ایمپلنت لیزری

ایمپلنت لیزری

یکی از جدیدترین فناوری‌ها در زمینه کاشت ایمپلنت دندان، استفاده از  لیزر است که برای سریع‌تر، دقیق‌تر و با کمترین ناراحتی و عوارض فرآیند کاشت دندان به کار می رود. با پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی، روش های جدید و ابتکاری برای ایمپلنت و ایمپلنت دندان توسعه یافته است. لیزر در روش های درمانی دهان و دندان  برای کاهش برش و تخریب لثه استفاده می شود که همچنین خونریزی و ناراحتی احتمالی را تا حد زیادی کاهش می دهد. جراحی انجام شده با این روش درمانی آسان و دقت درمان را بهبود می بخشد. از لیزر می توان برای کاهش احتمال عفونت های دندانی و افزایش میزان موفقیت ایمپلنت دندان استفاده کرد.

ایمپلنت پانچی

با استفاده از فناوری کاشت ایمپلنت یه روش پانچ، کاشت دندان با سرعت، دقیق‌تر و با عوارض جانبی کمتر انجام می‌شود. ایمپلنت پانچی امکان بازیابی سریع دندان های طبیعی را فراهم می کند. از سوی دیگر، می‌توانید دندان‌های خود را به سبکی کاملاً طبیعی و جذاب با استفاده از جدیدترین فناوری ایمپلنت دندان با استفاده از ایمپلنت‌های پانچی بازسازی کنید.

کلام آخر

یکی از بزرگترین چالش ها و موانعی که اخیرا دندانپزشکی به آن پرداخته است؛ موضوع جمعیت سالمندی است که در مقایسه با افراد جوان، استخوان کمتری برای انجام ایمپلنت ایده آل دارند و یا دارای مشکلات بهداشتی لازم برای نگه داری مطلوب ایمپلنت هستند. روش های جدید که امروزه از آن به عنوان روش های جدید کاشت ایمپلنت محسوب می شود در این مقاله به آن ها به صورت کامل پرداخته شد. استفاده از این روش ها بسته به شرایط بیمار و همچنین بررسی های دندانپزشک متخصص شما دارد. پس حتما قبل از انجام ایمپلنت دندان با دندان پزشک خود در مورد نحوه انجام فرآیند کاشت ایمپلنت مشورت بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا