رپورتاژ آگهی

آیا ورزش کردن برای ترک سیگار مفید است؟

تاثیر ورزش در حفظ سلامت بدن و تناسب اندام همواره قابل مشاهده است، اما آیا ورزش کردن برای ترک سیگار نیز مفید می‌باشد؟ به طور کلی می‌توان گفت که انجام ورزش منظم به افراد کمک می‌کند تا با کاهش استرس و افزایش سطح انرژی بدن، سیگار را ترک کنند؛ همچنین ورزش کردن موجب بهبود خلق و خوی افراد بعد از ترک سیگار می‌شود. در ادامه این مطلب به بررسی تاثیر ورزش برای ترک سیگار می‌پردازیم.

ارتباط ترک سیگار با ورزش

همه ما می‌دانیم که سیگار کشیدن برای سلامت بدن مضر است ولی ترک سیگار نیز دشوار می‌باشد. با ترک سیگار علائمی مانند مشکلات خواب، افسردگی، عصبانیت و… خودشان را نشان می‌دهند که از نشانه های عوارض سیگار هستند؛ بنابراین باید به دنبال روشی موثر و با کمترین عارضه برای ترک سیگار باشید. تحقیقات ثابت کرده‌اند که ورزش کردن علائم ترک نیکوتین را کاهش خواهد داد. همچنین برخی تحقیقات نشان داده‌اند که حتی یک تمرین کوتاه 10 دقیقه‌ای نیز می‌تواند اثرات فوری بر کاهش هوس سیگار داشته باشد. اصلی‌ترین قسمت ترک سیگار مربوط به خودکنترلی و از بین بردن هوس سیگار کشیدن است؛ بنابراین اگر عادت کنید تا وقتی که میل به سیگار دارید ورزش نمایید، قطعاً هوس سیگار از بین رفته و انرژی بیشتری دریافت خواهید کرد.

آیا ورزش کردن برای ترک سیگار مفید است؟

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  چگونه کم خونی ژنتیکی تشخیص داده می‌شود؟

اصلاح سبک زندگی با ورزش کردن

ورزش کردن در بازه زمانی ترک سیگار می‌تواند به کاهش هوس نیکوتین و کاهش علائم ترک سیگار مانند استرس و عدم تمرکز کمک بسزایی کند. همچنین ورزش برخی از مواد شیمیایی مغز که نیکوتین را تقویت می‌کنند نیز افزایش می‌دهد. مطالعات متعدد نشان می‌دهند که ورزش‌های مختلف و به ویژه ورزش‌های هوازی، میل به سیگار را به طور چشمگیری کاهش خواهند داد.

ورزش کردن باعث کاهش اشتها شده و در نهایت منجر به کاهش وزن و تناسب اندام می‌شود. یکی دیگر از تاثیرات مستقیم ورزش منظم، کمک به تنفس و افزایش سطح انرژی در عرض 72 ساعت پس از ترک سیگار است. یک پژوهش علمی نشان داده زنانی که سیگار را ترک کرده‌اند و بیشتر ورزش می‌کنند می‌توانند خطر ابتلا به سرطان ریه را تا حد زیادی کاهش دهند.

برای ترک سیگار اقدام کنید

مطالب فوق به وضوح ثابت می‌کند که سیگار کشیدن به شدت بر سلامت ما تاثیر دارد. هدفی که همه باید در ذهن‌شان داشته باشند، ترک دائمی سیگار و شروع به انجام تمرینات برای سلامتی بهتر است. با کاهش تعداد سیگار در کنار افزایش مدت زمان ورزش می‌توانید ترک سیگار را شروع کنید؛ با شروع ورزش نه تنها ترک سیگار آسان‌تر می‌شود، بلکه بدن می‌تواند به طور موثرتری عمل کند و همچنین سلامت روان شما بهبود قابل توجهی می‌یابد. در راستای بهبود سلامت بدن ابتدا لازم است که برای ترک سیگار اقدام کنید، سپس زمان بیشتری را برای استراحت در نظر بگیرید و اوقات فراغت‌تان را به ورزش کردن اختصاص دهید تا زندگی سالم و شادتری داشته باشید.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  خرید لایک؛ فرصتی برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ

exercise 3

ترک سیگار با بهترین روش

روش‌های متعددی برای ترک سیگار وجود دارند، اما روش‌هایی که مبتنی بر جایگزینی سیگار با دارو هستند معمولاً موثر نخواهند بود. ترک سیگار فقط با کنترل ذهن و حفظ آرامش امکان‌پذیر است؛ همچنین استفاده از تجربیات دیگران نیز در فرایند ترک سیگار بسیار موثر می‌باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای ترک سیگار به وب‌سایت دیسگار مراجعه نمایید.

جمع‌بندی

در این مطلب تاثیر ورزش کردن برای ترک سیگار را بررسی کردیم. با توجه به این که افراد در فرایند ترک سیگار دچار عصبانیت می‌شوند و کنترل افکار خود را ندارند، بهتر است که در این بازه زمانی ورزش کردن را در برنامه زندگی‌شان قرار دهند؛ به این ترتیب برای ورزش کردن ترغیب می‌شوید و به مرور زمان عادت سیگار کشیدن در ذهن‌تان از بین خواهد رفت.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا