رپورتاژ آگهی

کمپرس یخ بعد از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک درمان برای دندان های از دست رفته است که در آن به کمک یک جراحی کوچک، پایه در درون استخوان قرار می گیرد و به آن جوش می خورد. بعد از جراحی ایمپلنت یک سری مراقبت ها برای کاهش عوارض و افزایش سرعت جوش خوردن ایمپلنت انجام می شود. یکی از این مراقبت های کمپرس یخ می باشد که باعث کاهش تورم می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

کمپرس یخ بعد از ایمپلنت دندان

کمپرس یخ بعد از ایمپلنت دندان

اطلاع از نحوه نگه داری و مراقبت از ایمپلنت دندان یکی از مهمترین مواردی است که دندانپزشکان و متخصصین این حوزه تاکیدی زیادی برآن دارند.

اگر این علائم هشدار دهنده را نادیده بگیرید، امکان ابتلا به عفونت های لثه، استخوان فک و سایر دندان های خود را افرایش داده اید. این شرایط می تواند منجر به مسائل و هزینه های بیشتر شود و همچنین رویکرد درمانی شما را برای اختلالات توجیه کند.

یکی از علائم و عوارض کاشت ایمپلنت دندان که بعد از انجام آن و ممکن است تا 3 روز به طول بکشد تورم ناحیه ایمپلنت شده است.

برخی از بیماران به اشتباه بر این باورند که تورم یا کبودی که پس از کاشت ایمپلنت ایجاد می‌شود، ناشی از عفونت در نتیجه این مشکل است، اما این کاملا نادرست است. ایجاد عفونت پس از این عمل کاملاً غیرمعمول است و حتی می توان با استفاده از تعدادی تکنیک از آن جلوگیری کرد.

با این حال، برش ایجاد شده در لثه برای کاشت عامل تورمی است که به محض امکان پذیر شدن پس از کاشت ایمپلنت روی صورت بیمار و ناحیه تحت درمان ظاهر می شود. کبودی‌هایی که روی پوست ایجاد می‌شوند معمولاً ناشی از خونریزی زیربافتی است که همراه با این زخم رخ می‌دهد.

علت اصلی ایجاد تورم بعد از انجام ایمپلنت دندان

پس از کاشت ایمپلنت دندان، تورم کاملاً معمولی است. التهاب فقط روی لثه ها به صورت داخلی یا خارجی روی صورت شما دیده می شود. برخی از افرادی که به جراحی قابل توجهی نیاز ندارند ممکن است اصلاً تورم نداشته باشند. در واقع، شدت تورم صورت پس از ایمپلنت با عمق و پیچیدگی عمل افزایش می‌یابد. ناحیه اطراف چشم شما نیز ممکن است دچار التهاب و تورم شدید شود.

راهکار کاهش تورم بعد از ایمپلنت دندان

راهکار کاهش تورم بعد از ایمپلنت دندان

برای از بین بردن تورم و کبودی چه باید کرد یکی از حیاتی ترین مباحث در مورد مراقبت های بعد از ایمپلنت این موضوع است. قبل از پاسخ دادن، باید توضیح دهم که کاشت دندان، که توسط فناوری پشتیبانی می‌شود، احتمال خونریزی، تورم و کبودی را کاهش می‌دهد.

اما اگر این فرآیند با استفاده از تکنیک های مرسوم و جراحی باز و گسترده انجام شود، این خطرات افزایش می یابد. رایج ترین عوارض کاشت ایمپلنت دندان که بلافاصله بعد از انجام آن ممکن است اتفاق بیافتد تورم است. حداقل سه روز پس از عمل کاشت ایمپلنت دندان برای استفاده از کمپرس یخ در ناحیه تحت درمان توصیه می شود.

بیشتر بخوانید» قیمت ایمپلنت

طبیعتاً باید تاکید کرد که کمپرس را برای مدت طولانی روی صورت خود قرار ندهید وگرنه ممکن است پوست شما یخ زده و قرمز شود. برای این منظور ترجیحاً کمپرس را یک بار در ساعت به مدت 15 تا 20 دقیقه گذاشته و خارج کرده و سپس این کار را تکرار کنید.

از طرف دیگر، ممکن است هنگام استفاده از کمپرس، آن را در یک حوله یا دستمال تازه بپیچید. برای کمک به کاهش تورم صورت در 24 ساعت اول پس از جراحی، این روش را به همان روش تکرار کنید. 24 ساعت اول پس از پروسه ایمپلنت دندان بسیار حیاتی در نظر گرفته می شود. تورم بعد از ایمپلنت دندان ممکن است با ادامه این روش تا روز دوم کاهش یابد. البته انجام این روش اساساً بیش از 72 ساعت هیچ تاثیری ندارد.

کمپرس سرد بهتر است یا کمپرس گرم؟

در این مورد مطالب زیادی در اینترنت ممکن است خوانده باشید اما آنچه که مهم می باشد این است که تنها فردی که می تواند نسبت به شرایط شما اظهار نظر قطعی بکند دندانپزشک مختصص شما می باشد.

دندانپزشک شما با بررسی شرایط عمل شما و همچنین وضعیت دهان و دندان می تواند بهترین پیشنهاد را به شما برای استفاده از کمپرس سرد یا گرم به شما بدهد. اما دندانپزشکان و متخصصان این حوزه استفاده از کمپرس سرد را تا سه روز متوالی بعد از انجام عمل کاشت ایمپلنت به شما پیشنهاد می دهند این کار هم باعث کاهش تورم و هم التهاب ناشی از انجام عمل را از بین می برد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی تاثیر کمپرس یخ بر روی کاهش تورم ایجاد شده بعد از عمل ایمپلنت پرداختیم. از مهمترین مواردی که بعد از24 ساعت ازعمل کاشت ایمپلنت دندان باید رعایت شود کاهش تورم ایجاد شده با استفاده از مواردی همچون کمپرس یخ می باشد. رعایت این مورد و پیروی از دستورالعمل های دندانپزشک متخصص شما می تواند به کاهش التهاب ناشی از عمل ایمپلنت شما کمک بکند. البته استفاده از موارد دیگر همچون استفاده از دارو برای کاهش تورم و همچنین کمپرس گرم برای رفع کبودی احتمالی می بتواند مفید واقع شود.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا