رپورتاژ آگهی

چطور به زبان انگلیسی مسلط شویم؟ ( 6 نکته مهم)

یک انگلیسی روان و سلیس می‌تواند کل آینده شما را با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید تغییر دهد. اگر در یک سازمان چند ملیتی کار می‌کنید، تسلط به انگلیسی یک الزام و ضرورت است. با دانستن زبان‌های بیشتر، نسبت به سایر رقبای شغلی که فقط به یک زبان صحبت می‌کنند، برتری دارید. به همین خاطر تسلط بر زبان انگلیسی یکی از دغدغه‌های همه کسانی است که برای مدتی روی یادگیری زبان انگلیسی وقت و هزینه صرف کرده‌اند. توصیه معمول اما همیشه این است که هرچه بیشتر تمرین و تلاش کنید، خب طبیعتا بیشتر هم نتیجه می‌گیرید. این درست است که تمرین و ممارست جواب نهایی سوال چطور به زبان انگلیسی مسلط شویم است، اما تلاش و صرف هزینه‌ی زمانی و پولی و انرژی روحی جسمی وقتی نتیجه بخش است که به شکلی هوشمندانه صرف گردد و بر مبنای یک برنامه‌ریزی صحیح  انجام شود. در این مطلب ما به شما می‌آموزیم که با شرکت در کلاس زبان انگلیسی در کنار سایر تمرین‌ها و تکنیک‌ها به زبان انگلیسی مسلط شوید.

آنچه آموخته‌اید را تثبیت کنید

برای اینکه آنچه آموخته‌اید را تثبیت کنید باید مدام آن‌ها را مرور کنید. اما این تا ابد لازم نیست انجام شود. خودبه‌خود از یک نقطه‌ای به بعد می‌فهمید که دیگر این دایره لغات برای شما همیشگی است. اما باز شدن قفل memorization در یک زبان خارجی نیاز به این دارد که درست مثل ورزش بدن‌سازی، روی حافظه خودتان فشار بیاورید تا رفته‌رفته یاد بگیرد که مجبور است با این زبان جدید هم کنار بیاید و عملکرد صحیح را ارائه کند. پس اول باید بیاموزید که قفل این مرحله را چطور باز کنید.
یک دفتر لغت برای کلمات (رسمی)formal و یک دفتر لغت برای کلمات (محاوره‌ای)Slang و حتی یک دفتر لغت برای عبارت‌های پیچیده‌تر و (ضرب‌المثل)proverb هاداشته باشید. شما باید بتوانید دانش خود را مدیریت کنید و در طبقه‌بندی شده‌‌ترین حالت ممکن آن‌ها را کلاس‌بندی کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن امکان مراجعه و مرورشان برایتان میسر باشد. این کار در وقت شما خیلی صرفه‌جویی می‌کند.

هر روز صحبت کنید

حتی شده با خودتان موقع پیاده‌روی، ده دقیقه به صورت فی‌البداهه صحبت کنید. اگر بتوانید پارتنر انگلیسی داشته باشید که عالی است. شما می‌توانید حتی برای دوستانتان پیام صوتی به انگلیسی ضبط کنید و به صورت متقابل کار یکدیگر را تصحیح کنید و اشتباهات در تلفظ و گرامر را حین صحبت به هم بگویید و کار همدیگر را بهتر و بهینه‌تر گردانید. این روزها در فضای مجازی و بلاگ‌های آموزش زبان، کلی نکات کلیدی درباره صحبت به شیوه‌ی نیتیو‌ها آموزش داده می‌شود. حتی یکی از آن‌ها هم نباید از چشمتان دور بماند. همه را باید در یک دفتر با ماژیک با خط خوانا یادداشت کنید، و یک جزوه خود‌نوشت از این نکات برای خودتان تهیه کنید تا هر روز به آن مراجعه کرده و یک به یک آن‌ها را مسلط شوید.
تکنیک سایه خیلی ساده ولی بسیار کار آمد است. شما باید ابتدا یک متن را به انگلیسی برای خودتان پخش کنید. سپس آن را استاپ کنید و صدای گوینده متن را تقلید بنمایید. این تکنیک ساده به مغز شما می‌آموزد چطور باید بر زبان انگلیسی مسلط شویم.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  گردنبند استیل بهتر است یا نقره

 زمینه‌ی کلمات سطح بالای انگلیسی را درک کنید

کافی نیست که فقط کلمات پیچیده و سطح پیشرفته انگلیسی را به تنهایی از حفظ کنید. شما باید یاد بگیرید مترادف‌های یک کلمه در چه بستری می‌توانند جایگزین شوند. باید بتوانید زمینه و سبک نوشتاری یا گفتاری سوژه‌ی گوینده مطالب را درک کنید و مطابق و هم سطح او پاسخ‌ها را جمله‌سازی کنید.
به خاطر داشته باشید هر زبان دارای ویژگی‌های منحصر به فرد مختلفی در مورد خود است. باز کردن قفل این موارد برای تسلط به زبان انگلیسی بسیار مهم است زیرا به شما این امکان را می‌دهد که از مکان و نحوه استرس در یک جمله یا کلمه آگاه باشید، به خصوص که این تفاوت‌های ظریف از زبانی به زبان دیگر و از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت است. یک دسته از ساختارهای جمله وجود دارد که افراد خیلی محلی به آن صحبت می‌کنند و معمولا در سطوح ابتدایی تا میانی انگلیسی آموزش داده نمی‌شوند. شما باید تا جای ممکن این ساختارها را پیدا کنید و پاسخ این سوال که چطور به انگلیسی مسلط شویم را از دل آن‌ها بیابید.

از فناوری کمک بگیرید

امروزه فناوری ابزار ارزشمندی برای دستیابی به تسلط به زبان خارجی است. از یک اپلیکیشن تلفن همراه با آموزش‌های صوتی برای تمرین تلفظ تا منابع تعاملی و بازی‌ها برای ایجاد دایره لغات شما، امروزه فناوری برای یادگیری یک زبان خارجی ضروری است. پس تا جای ممکن سعی کنید از فناوری و هوش مصنوعی کمک بگیرید.
هوش مصنوعی همچنین می‌تواند برای شما یک برنامه آموزشی دقیق برای اینکه بدانید چطور به زبان انگلیسی مسلط شویم؟ تدوین و ارائه کند آن هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن.کلاس های آنلاین سفیر با ارائه جلسات افلاین یادگیری با فیلم و صوت سرعت یادگیری را بهبود می‌بخشد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  ارزش پول کشورهای مختلف در مقایسه با ایران

 به کلاس زبان بروید

کلاس‌های درس یک محیط یادگیری موثر برای دانش‌آموزان در سراسر جهان در نظر گرفته می‌شود. تسلط زبان را می‌توان با شرکت فعال در کلاس و تمرین لهجه و تلفظ کلمات و عبارات نیز بهبود بخشید. به‌علاوه، مکالمات همتا به همتا در کلاس درس به توسعه بیشتر مهارت‌های شما کمک می‌کند. شما در کلاس می‌توانید پارتنر زبانی پیدا کنید و این بسیار به شما در توسعه مهار‌ت‌های زبانی‌تان کمک می‌کند.

کتاب کمک‌آموزشی گرامر حل کنید

برای بسیاری از مردم یادگیری گرامر دشوار است. مردم اکثرا از یادگیری قواعد دستور زبان آن فرار می‌کنند. اما با داشتن یک کتاب آموزش گرامر خوب همراه با تمرینات کافی شما می‌توانید در اندک زمانی مهارت‌های گرامری خود را تقویت کنید و سعی کنید از سطح متوسط به سطح پیشرفته حرکت کنید. کتاب‌های انتشارات کمبریج با عنوان Grammar in Use می‌تواند جزو بهترین کتاب‌های کمک آموزشی در کنار حضور مستمر در یک کلاس انگلیسی خوب باشد.برای آموزش گرامر زبان انگلیسی از سایت سفیر مگ هم می‌توانید استفاده کنید.

کلام آخر

انگلیسی در 75 کشور مختلف در سراسر جهان زبان رسمی است، به این معنی که 39 درصد از کشورها انگلیسی را به عنوان یکی از زبان‌های رسمی خود ثبت کرده‌اند. متوسط سنی که کودکان در سراسر جهان شروع به یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه می کنند 7 سال و نیم است. پس باید از سن کم سعی کنیم انگلیسی را در دستور کار خود قرار دهیم. دوره‌های عمومی زبان انگلیسی می‌تواند برای بهبود تسلط شما در صحبت کردن، صیقل دادن مهارت‌های نوشتاری و هدف قرار دادن مهارت‌های خاصی که برای یک محیط اجتماعی یا حرفه‌ای خاص نیاز دارید مفید باشد. چنین دوره‌هایی نیز می‌توانند لذت بخش و غنی باشند. سفیر با تجربه و تیم حرفه‌ای خود می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان شما را برای ورود به عرصه‌های بین‌المللی آماده کند.برای ارتباط با سفیر با شماره‌های 02184346 تماس بگیرید.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  معرفی بهترین وکیل برای دفاع در دیوان عدالت اداری

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا