این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

  • پوریا کردی
  • چهارشنبه 15 آبان 98
  • 2
  • 347

"نیروی اهریمنی او" قرار نیست "گیم آف ترونز" بعدی باشد!

مدیر تولید سریال His Dark Materials (نیروی اهریمنی او) یک تفاوت بزرگ میان دو دنیای فانتزی و کم و بیش مشابه را بیان می‌کند.

His Dark materials

از زمانی که سریال گیم آف ترونز بعد از 8 فصل تمام شد تابحال طرفداران دائما به دنبال این سوال هستند که کدام سریال فانتزی جایگزین این سریال خواهد شد؟ جواب این است: سریالی بجز «نیروی اهریمنی او»

هرچند این سریالِ شدیدا مورد انتظار، مثل گیم اف ترونز از رمان‌های فانتزی الهام گرفته شده و حتی سازندگان گیم آف ترونز یعنی شبکه HBO در ساخت آن کنار BBC حضور داشته‌اند اما قرار نیست این سریال وارث گیم آف ترونز و دنیای وستروس باشد.

با توجه به گفته‌های جین ترنتر مدیر تولید سریال «نیروی اهریمنی او» این عنوان قطعا خیلی خانوادگی تر از گیم آف ترونز خواهد بود و قرار نیست شاهد صحنه‌های دلخراش و البته موارد بزرگسالانه به اندازه‌ی گیم آف ترونز باشیم.

گیم آف ترونز کلید راه تلویزیون برای ورود به مقیاس‌های بزرگتر بود و من فکر می‌کنم این موضوع به ما هم کمک کرد پس ما از گیم آف ترونز مچکریم ولی در سایه‌ی آن قرار نمی‌گیریم.

اصلا دلم نمی‌خواهد یک سریال بزرگسالانه و یک فانتزی مردانه بسازم چرا که در آن صورت احساس خوبی ندارم و فقط ادای گیم آف ترونزرا در می‌آورم اما نیروی اهریمنی او سریال جدایی است و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد.

این طور نیست که His Dark Materials برای بزرگسالان نباشد اما این سریال فقط منحصر به بزرگسالان نیست و کودکان هم می‌توانند و به نظر من باید آن را تماشا کنند.

جین ترنتر

این موضوعی است که تقریبا همه‌ی تیم تولید His Dark Materials با آن موافق هستند که هرچند این سریال به اندازه دیگر رقیبان فانتزی خود گران قیمت، پرطرفدار و بزرگ است اما برخلاف گیم آف ترونز قرار نیست مخاطب هدف خود را بزرگسالان قرار دهد و به اندازه گیم آف ترونز بی رحم باشد، شاید در نگاه اول کمی نا امید کننده به نظر برسد اما باید از صداقت BBC متشکر باشیم و البته به این نکته توجه کنیم که هرچند بخش بزرگی از جذابیت گیم آف ترونز از نگاه‌های بی‌رحمانه آن به واقعیت ناشی بود اما با کمی دقت به یاد می‌آورید که آثار بزرگی مثل ارباب حلقه‌ها هم وجود داشتند که توانستند بدون خشونت و دیگر ویژگی‌های بزرگسالانه یک فانتزی بی‌نظیر بسازند، حداقل نظرات اولیه نشان از این دارند که His Dark Materials پتانسیل تبدیل شدن به یک عنوان پر طرفدار دیگر را دارد.

بیشتر بخوانید

نظرات

captcha Refresh
علی
۰۰
پاسخمگه حتما باید یک فیلم درجه R داشته باشه تا بگیم فیلم قشنگیه
مصطفی کیانی‌تبار
۰۰
پاسخعلی آقا سلام . نه دوسته من حتما نباید درجه R داشته باشه. این حرفا صرفا گفته‌های خود سازنده سریال بوده.
توی متن هم اشاره شد این سریال قرار نیست یه درام فانتزی فقط برای بزرگسالان باشه. درواقع این اثر مخاطبین نوجوان و جوان رو هم توی بازار خودش قرار داده.
مطمئنا از سریالای خیلی تماشایی و مدعی می‌شه. باید منتظر بمونیم تا داستانش شروع شه و قدرتشو نشون بده.
rtyddrt75667