جزئیات فصل جدید

فصل ۴ سریال سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)[تاریخ پخش، بازیگران و داستان]

سریال سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale) پیوسته در حال رشد و افزایش محبوبیت است. طی سال قبل اعلام شد قسمت نخست فصل دوم این مجموعه نسبت به قسمت ابتدایی فصل اول افزایش تعداد دوبرابری مخاطب را به‌همراه داشت. بنابراین جای تعجب ندارد که ساخت این سریال برای فصل چهارم تمدید شود. این خبر بلافاصله پس از پایان فصل سوم توسط کانال‌های شبکه‌های اجتماعی این مجموعه اعلام شد.

The Handmaid's Tale

در ادامه برای پی بردن به جزئیات کامل فصل چهارم سریال سرگذشته ندیمه با تایم‌سیتی همراه باشید.

تاریخ پخش فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه

حتی پیش از آنکه ساخت فصل چهارم این سریال رسما تایید شود، مدیر اجرایی شبکه هولو رندی فریر نسبت به سریال سرگذشت ندیمه و آینده آن بسیار خوشبین بود. او در این‌باره به ورایتی گفت:

«روند خلاقانه مشخص می‌کند که این مجموعه چهار فصل است یا پنج فصل؟ فکر می‌کنم در جهان استریم این یکی از مزایای مهم برای سازندگان محسوب می‌شود. مجموعه‌ها می‌توانند پیشرفت طبیعی داشته باشند. آن‌ها می‌توانند تا زمانی که باید زنده بمانند زندگی کنند. امیدوارم این موفقیت همینطور ادامه داشته باشد و ما شاهد فصل دهم سریال سرگذشت ندیمه باشیم.»

هنوز هیچ تاریخ عرضه رسمی برای پخش فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه اعلام نشده است. اما احتمالا هولو برای پخش فصل جدید از الگوی پخش فصول قبلی پیروی خواهد کرد. دو فصل ابتدایی این مجموعه به‌ترتیب در ماه آوریل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ عرضه شدند. فصل سوم نیز با کمی فاصله از ماه آوریل و در ماه ژوئن ۲۰۱۹ پخش شد.

از نظر تئوری این یعنی فصل چهارم در مقطعی از تابستان سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. اما برخی از منابع هشدار دادند فاصله بین فصول کمی بیشتر از حد معمول خواهد بود. ویراستاری به‌نام وندی هالام-مارتین ادعا کرده بود مراحل تولید فصل چهارم تا ماه مارس بعدی آغاز نخواهد شد. او گفت:

«آن‌ها در حال نوشتن هستند و تماشای فصل چهارم کمی زمانبر خواهد بود. بعد از آن باید با کتاب جدید مارگارت اتوود به‌نام The Testaments آشنا شوید. این کتاب اتفاقات زیادی از فصل بعدی را پوشش می‌دهد و ما طی این فصل پی‌ می‌بریم با کتاب The Testaments به چه سمتی حرکت می‌کنیم.»

بازیگران فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه

The Handmaid's Tale

تمام بازیگران عادی این سریال برای فصل سوم بازگشتند. این یعنی طی فصل بعدی نیز ما بار دیگر شاهد همین اتفاق خواهیم بود. ازجمله کاراکترهایی که طی فصل چهارم احتمالا شاهد بازگشت آن‌ها خواهیم بود می‌توان به جون/آفرد (با بازی الیزابت ماس)، امیلی/آف‌گلن (با بازی الکسیز بلدل)، فرمانده فرد (با بازی جوزف فاینز)، سرنا جوی (با بازی ایوان استراهوسکی)، مویرا (با بازی سمیرل وایلی)، جنین/آف‌وارن (با بازی مدلین بروور)، لوک (با بازی او-تی فاگبنل)، نیک (با بازی ماکس مینگلا)، عمه لیدیا (با بازی آن داود)، فرمانده جوزف لارنس (با بازی بردلی ویتفورد)، سلیویا (با بازی کلیا دووال) و ریتا (با بازی آماندا بروگل) اشاره کرد.

البته این خطر همیشه وجود دارد که افرادی را در آینده از دست بدهیم و به‌جای آن‌ها چهره‌های جدیدی جایگزین شوند.

داستان فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه

The Handmaid's Tale

طی فصل سوم جون در مقابل رژیم جیلاد مقامت کرده و افراد اطراف خود را نیز به همین کار تشویق کرد. اما آیا این موضوع بعد از پایان ۱۳ قسمت پایدار خواهد بود؟ سازنده بروس میلر طی مصاحبه با هالیوودریپورتر راجع‌به مسیری که سریال سرگذشت ندیمه دنبال خواهد کرد گفت:

«من دنیایی فراتر از دنیای فعلی را می‌بینم. من قسمتی را می‌بینم که راجع‌به محاکمه نورنبرگ و سقوط جیلاد است. جهان‌های بسیاری وجود دارند که به آن‌ها فکر کنید. جهان‌هایی که همه‌چیز در آن‌ها تغییر کرده است.»

البته او در ادامه اشاره کرد که می‌خواهد این سریال هنوز به محتوای منابع اصلی خود وفادار باشد. میلر گفت:

«اثر من هنوز بر پایه رمان و بر پایه تجربیات زنان در جیلاد است. مردم در مورد اینکه چگونه فراتر از کتاب رفتیم صحبت می‌کنند. ولی ما این کار را نکردیم. این کتاب آغاز و سپس با پرش ۲۰۰ ساله با یک بحث عرفانی به‌پایان می‌رسد. شاید ما آن را خلاصه کنیم ولی این مجموعه هنوز بر پایه رمان مارگارت است. ما فراتر از رمان حرکت نخواهیم کرد.»

کتاب نخست تنها منبعی نیست که نویسندگان این سریال هم‌اکنون می‌توانند از آن استفاده کنند. طی ماه سپتامبر ۲۰۱۹ نویسنده رمان سرگذشت ندیمه یعنی مارگارت اتوود سرانجام دنباله‌ این رمان را با نام The Testaments منتشر کرد. این کتاب که ۱۵ سال بعد از کتاب نخست منتشر شد حول محور سه کاراکتر عمه لیدیا و دو دختر نوجوان به‌ نام‌های آگاتا و دیزی می‌چرخد.

جون اصلا در داستان جدید حضور ندارد. اما طبق این دنباله او درنهایت موفق می‌شود بعد از چند تلاش برای ترور، از جیلاد فرار کرده و در کشور کانادا پنهان شود. در این آینده رژیم جیلاد هنوز سقوط نکرده است. اما مقاومت‌ها بسیار افزایش یافته و شکاف‌های بزرگی در این رژیم دیده می‌شود.

هنوز مشخص نیست چه میزان از حوادث فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه مستقیما از کتاب The Testaments تاثیر خواهد گرفت. اما به‌جرات می‌توان گفت تاثیر این کتاب برای پیشبرد داستان به سمت جلو در اتاق نویسندگان حس خواهد شد.

تریلر فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه

The Handmaid's Tale

با وجود اینکه تولید فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه رسما تایید شده است، اما تاکنون تریلری از این مجموعه منتشر نشده و پیش‌بینی می‌شود تا اوایل ماه منتهی به پخش نخستین قسمت فصل جدید این مجموعه شاهد تریلری از آن نباشیم. بنابراین احتمالا طی اواسط سال ۲۰۲۰ شاهد نخستین تریلر فصل جدید سریال سرگذشت ندیمه خواهیم بود.

آیا شما نیز یکی از طرفداران سریال سرگذشت ندیمه هستید؟ نظر شما راجع‌به فصل جدید این سریال چیست؟ آیا فصل چهارم موفقیت فصول قبلی را تکرار خواهد کرد؟ نظرهای خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.


بیشتر بخوانید:

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا