رپورتاژ آگهی

راهنمای خرید دستگاه شیردوش گاو ، گوسفند ، بز و…

دستگاه شیردوش وسیله ای است که اغلب دامداران از آن برای سهولت در عملیات شیردوشی استفاده میکنند. هنگام خرید شیردوش شما با بسیاری از سایت های فروش این محصول روبرو میشوید. اگر اطلاعاتی در زمینه دستگاه های شیردوش ندارید میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعات کامل و مفیدی را در این زمینه پیدا کنید.

 

آیا میتوان از شیردوش احشام برای یکدیگر استفاده کرد؟

مهمترین سوالی که در ذهن خریداران شیردوش ایجاد میشود این است که آیا میتوان با خرید یک شیردوش از احشام مختلف شیردوشی کرد؟ به معنای دیگر در برخی از خریداران دستگاه شیردوش این سوال پیش می آید که آیا با خرید یک گاو دوش میتوان از آن برای شیردوشی از گوسفند نیز استفاده کرد؟ خوب است بدانید که انجام این کار به دلایل مختلفی امکانپذیر نیست. از دلایلی که میتوان به آن اشاره کرد این است که اولاً پستان هر حیوان نسبت به دیگری متفاوت بوده و اندازه آنها با هم برابر نیست. ثانیاً ضربان ساز هر حیوانی نسبت به دیگری نیز متفاوت است. اگر بخواهیم توضیح بیشتری در این مورد بدهیم میتوانیم بگوییم که حیوان گاو نسبت به گوسفند به دلیل اینکه پستان بزرگتری داشته و نوزاد این حیوان در هنگام مصرف شیر ضربان خاصی را در پستان آن ایجاد میکند از شیر دوش آن نمیتوان برای شیردوشی از گوسفند استفاده کرد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  قیمت و انواع مبل راحتی برای جلو تلویزیون در ایزی خرید ( 2023 )

 

یک شیردوش استاندارد چه خصوصیاتی دارد؟

شیردوش ها نیز به دلیل اینکه توسط سازندگان مختلفی تولید میشوند همگی مثل هم نبوده و هر کدام از آنها از اجزاء مختلفی ساخته میشوند. یک شیردوش استاندارد دارای خصوصیات و ویژگی های مختلفی می باشد که در زیر به آنها اشاره شده است.

 

بدنه شیردوش

شاسی یا همان بدنه شیردوش های استاندارد از رنگ کوره ای می باشد. برخی از سازندگان شیردوش برای کاهش هزینه های تولید و افزایش سود دهی محصول خود شاسی شیردوش را با رنگ اسپری رنگ آمیزی میکنند! تفاوتی که شاسی رنگ خورده به واسطه کوره با رنگ اسپری دارد میتوان به طول عمر بالای آن اشاره کرد. بدنه شیردوش رنگ خورده با رنگ کوره بسیار با کیفیت تر از نمونه های مشابه بوده و امکان رنگ رفتگی و یا ایجاد زنگ زدگی در آن وجود ندارد.

 

موتور به کار رفته در ساخت شیر دوش

شیردوش های استاندارد از موتورآلات با کیفیتی برخوردار هستند. فرقی ندارد که این موتورآلات چینی باشند یا ایرانی ؛ مهم این است که از برند معروف باشد. شیردوش های غیر استاندارد از موتورآلات چینی درجه سوم در ساختار خود استفاده میکنند. این موضوع سبب میشود که این نوع محصولات طول عمر بالایی نداشته باشند.

 

نوع پولساتور شیردوش

پولساتور هر شیردوش می بایست متناسب با آن حیوان انتخاب شود. در برخی از شیردوش ها پولساتور به کار رفته در ساخت آنها بصورت یک محصول واحد می باشد. این بدان معنیست که روی گوسفند دوش همان پولساتوری نصب میشود که بر روی گاو دوش نصب شده است. این کار بسیار اشتباه بوده و می بایست پولساتور مطابق با حیوان انتخاب گردد. برای کسانی که در مورد پولساتور اطلاعاتی ندارند می بایست بگوییم که این قطعه نقش ضربان سازی برای طبیعی جلوه دادن پروسه شیردوشی را بر عهده دارد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  صفر تا صد رشد در اینستاگرام با برگزاری مسابقه

 

لاینر شیردوش

لاینرها عموماً از دو جنس استیل و یا پلیمر می باشند. کیفیت هر دو نوع لاینر با هم برابر بوده و تفاوتی میان آنها نیست. تنها باید توجه کنید که لایر استیل می بایست از استیل ضد زنگ و نگیر تشکیل شده باشد تا به سلامتی انسان تاثیر منفی نگذارد.

لاینر شیردوش

ظرف شیر شیردوش

ظرف شیر نیز یکی دیگر از بخش های یک شیردوش بوده و می بایست از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. ظرف شیر شیردوش ها معمولاً از جنس آلومینیوم می باشد. به دلیل اینکه آلومینیوم عنصری با دوام و سبک بوده و بر روی سلامتی انسان تاثیری ندارد این فلز استانداردترین برای استفاده در ساخت شیردوش های برقی می باشد. برخی از شیردوش ها از فلز استیل نیز در شیردوش های خود استفاده میکنند که میتوانید از این نوع محصولات نیز برای شیردوشی استفاده کنید.

منبع : https://shirdush.com

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا