بازینقد و بررسی بازی

بازی GTA 6 در راه است! [شایعات باور نکردنی پیرامون جی تی ای 6]

بازی GTA 6

GTA 6، نسخه اجتناب ناپذیر بعدی در سری Grand Theft Auto یا دزدی بزرگ ماشین شدیدا از سوی طرفداران مورد انتظار است با اینکه هنوز طرفداران از GTA 5 آنلاین لذت می‌برند، در انتظار دیدن شهر جدید راک استار برای کشف تجربیات تازه هستند.

نکته‌ی روشنی که در همین ابتدا وجود دارد این است که با توجه به موفقیت‌های ادامه دارِ GTA V و عرضه موفق Red Dead Redemption 2 در سال جاری، احتمال اینکه بازی GTA 6 در سال 2019 و یا حتی سال بعداز آن یعنی 2020 منتشر شود چیزی نزدیک به صفر است، با این وجود به نقل از نشریه Techradar بازی GTA 6 هم اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد.

تاریخ انتشار بازی GTA 6

به طور کلی انتظار شنیدن اخبار دقیقی درمورد GTA 6 در چند ماه آینده کمی خوش‌بینانه است، ما فکر می‌کنیم که منطقی است که بازی GTA 6 پیرو مدل عرضه پیشینیان خود یعنی GTA V  و GTA IV باشد که در این صورت بازی درپایان دوره‌ی نسل اخیر و روی کنسول‌های نسل آینده معرفی و عرضه خواهد شد تا بتواند بیشترین پتانسیل نصب روی انواع کنسول را داشته باشد.

کمپانی راک استار سال 2023 را به عنوان تاریخ انتشار اولیه بازی در نظر گرفته است، اما با توجه به آنکه در حال حاضر این کمپانی بر روی عنوان محبوبِ  دیگر خود یعنی Bully 2  کار می‌کند احتمالا به تاریخ اولیه مورد انتظار خودِ کمپانی برای عرضه بازی GTA 6 دست نخواهد یافت وانتطار می‌رود که بازی GTA 6 در سال 2023 معرفی و احتمالا سال بعد از آن به بازار عرضه شود.

تریلر بازی GTA 6: کی منتظر دیدنش باشیم؟

بازی GTA 6


چیزی که در مورد کمپانی راک استار وجود دارد این است که این کمپانی به شدت رازآلود عمل می‌کند پس انتظار لو رفتن تریلر را نداشته باشید مگر اینکه کسی خیلی جدی دسته گل به آب دهد.

فقط نگاهی کنید به اینکه راک استار برای بازی‌های GTA 5 و Red Dead Redemption 2 چطور عمل کرد، این شرکت ترلیرهردوی این بازی‌ها را فقط چند روز بعد از معرفی منتشر کرد.

اگر ترلیر GTA 6 منتشر شود شما هم باخبر خواهید شد چرا که این خبر اینترنت را منفجر خواهد کرد  و البته ما هم شما رو خبردار می‌کنیم.

در حال حاضر تریلری در فضای مجازی منتشر شده با ادعای تریلر بازی GTA 6 که البته همینجا صحت این خبر را رد می‌کنیم.

اخبار و شایعات بازی GTA 6: آنچه تابحال درباره بازی می‌دانیم

این بازی در شهر Vice خواهد بود

بازی GTA 6 شهر احتمالی بازی


بزرگترین شایعه اخیر بازی Grand Theft Auto 6 از کانال YouTube به نام The Know نشات می‌گیرد این کانال بیان کرده که یک منبع داخل کمپانی  گفته است که این بازی تحت کد پروژه آمریکا در حال تولید است.

دلیل انتخاب این کد به عنوان کد پروژه ظاهرا این است که بازیکنان می‌توانند در این بازی بین کشورهای آمریکای جنوبی و ایالات متحده پرواز کنند که البته بیشتر بازی در شهر Vice(ورژن راک استاری میامی در آمریکا) قرار خواهد داشت.

بدون هیچ تاییدی از راک استار این شایعه فقط در حد یک شایعه باقی مانده ولی این خبر نشان دهنده پتانسیل بالای بازی GTA 6 در انتخاب محل اتفاق افتادن بازی است.

بازی GTA 6 حتما عرضه خواهد شد و ایده‌های جالبی در این مورد وجود دارد

بازی GTA 6


چیزی که می‌دانیم این است که این بازی حتما ساخته خواهد شد و با ایده‌های جدیدی همراه خواهد بود با اینکه هنوز در مراحل اولیه تولید است.

لزلی بنزیس رئیس کمپانی راک استار در یک مصاحبه با مجله Develop گفت که :”ما هنوز نمی‌دانیم که بازی GTA 6 چگونه خواهد بود ولی ایده‌هایی نو برای آن داریم”.

بله این یک خبر طولانی و باجزئیات کامل نیست ولی یک کلام کوتاه و دقیق مستقیم از خود منبع است که تایید می‌کند GTA 6 وجود خواهد داشت و ایده‌هایی نو نیز در آن به کار خواهد رفت.

اما ناامید نشوید لزلی در ادامه وارد جزئیات بیشتری هم شد و ادامه داد که “ما می‌خواهیم ایده‌هایی که 45 سال است قصد پیاده سازی آنهارا داریم استفاده کنیم و ما بهترین‌هایش را برای این بازی انتخاب خواهیم کرد.”

“اول باید ایده محل بازی نهایی شود بعد اون میتونه ماموریت‌هارو تحت تاثیر خودش قرار بده به عنوان مثال ماموریت‌هایی که توی لس‌آنجلس ‌اتفاق می‌افتند از نیویورک و میامی متفاوت هستند.”

“محل بازی و داستان در کنارهم قرار می‌گیرن و اونا تعین می‌کنن که دقیقا ماموریت‌ها به چه صورت هست.”

ما خیلی خوشحالیم که راک استار ایده‌های زیادی دارد که می‌‌خواهد آن‌هارا در این بازی پیاده کند و امیدواریم که بتواند آن‌هارا طوری سازمان‌دهی کند که برای ماخطبانش بیشترین جذابیت را داشته باشد.

نقشه بازی GTA 6: بازی در کجا اتفاق می‌افتد؟

بازی GTA 6


هرچند هنوز درباره اخبار دقیق محل بازی چیزی به گوش نمی‌رسد اما تقریبا همه شایعات به یک سمت اشاره می‌کنند و آن هم یک نقشه عظیم برای این بازی است.

و وقتی می‌گوییم عظیم منظورمان عظیم در اندازه یک شهر نیست بلکه احتمالا عظیم به بزرگی کل ایالات متحده.

بعضی از شایعات حاکی از آن است که نقشه بازی کل ایالات متحده را در بر خواهد گرفت و نوعی تلپورت برای جابجایی راحت تر بازیکنان در نقشه وجود خواهد داشت.

البته شایعاتی هم وجود دارد که ممکن است بازی کاملا خارج از ایالات متحده و در شهر لندن یا شهر‌های بزرگ و یا حتی کشورهای بزرگ دیگر اتفاق افتد که امری محتمل تر از همه‌ی گمان‌های قبلی در مورد محل بازی GTA 6 است چرا که دن هوسر(Dan Houser) از بنیان گذاران راک استار در یکی از توییت‌های خود گفت:” این طور به نظر می‌رسد که در حال حاضر GTA یک بازی با تم عصر حاضر به زبان انگلیسی و در کشور آمریکا است چرا که سبک بازی تابحال اینطور بوده است، ولی این بازی را محدود به همین ویژگی‌ها نمی‌کند و ممکن است در آینده این ویژگی‌ها تغییر کنند”

این صحبت کوتاه نشان می‌دهد که ممکن است بازی GTA 6 به طور کلی زیر و رو شود و به  یک بازی خارج از زمان حال، به زبانی غیر از انگلیسی و در شهری خارج از ایالات متحده تبدیل شود که البته در صورت تغییر زبان حتما این گزینه حالت اختیاری خواهد داشت.

شخصیت جدید بازی GTA 6: انتظار شخصیت زن داشته باشیم؟

بازی GTA 6


با توجه به اینکه تابحال در هیچ یک از بازی‌های راک استار شخصیت مونث وجود نداشته و با توجه به صحبت‌های دن هوسر:”ما واقعا بهش فکر نکردیم که شخصیت زن دشته باشیم اینطور نبود که نمی‌خواستیم یا نمی‌تونستیم شخصیت زن داشته باشیم ولی فقط تابحال اینطور پیش اومده که همه شخصیت‌های ما مرد باشند.”

“در آینده می‌تونیم شخصیت مونث داشته باشیم؟ البته که می‌تونیم فقط هنوز بازی مناسب برای قرار دادن یک شخصیت خانم رو پیدا نکردیم، اما این یکی از چیزهایی هست که ما درحال حاضر بهش فکر می‌کنیم.”

با صحبت‌های بالا و تاریخچه خالی از شخصیت مونث راک استار احتمال وجود یک شخصیت زن در بازی GTA 6 بسیار بالا است و این هم یکی دیگر از دلایلی است که فکر می‌کنیم GTA 6 چهره راک استار و صنعت بازی‌های ویدئویی را دگرگون خواهد کرد.

واقعیت مجازی برای بازی GTA 6

بازی GTA 6


شایعه جذاب دیگری که وجود دارد این است که بازی از واقعیت مجازی پشتیبانی کند اگر بخواهیم واقع بین باشیم با وضعیت حال حاضر واقعیت مجازی و با توجه به بالا بودن اکشن و سرعت بازی GTA 6 و همچنین نقشه عظیم این بازی، واقعیت مجازی شدن این بازی غیر ممکن به نظر می‌رسد.

اما با توجه به اینکه تا زمان عرضه بازی فاصله زیادی باقی مانده این شایعات می‌توانند تا چند سال آینده به واقعیت تبدیل شوند چرا که سرعت رشد تکنولوژی واقعیت مجازی فوق العاده بالاست و احتمال اینکه بتواند تا زمان عرضه GTA 6 برای پردازش این بازی سنگین آماده شود وجود دارد.

والبته احتمال دیگر این است که همه‌ی بازی قابلیت پشتیبانی از واقعیت مجازی نداشته باشد اما بخش‌هایی از بازی این کار را انجام دهند که این ویژگی هم به خودی خود می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

اگر فرصت نکرده‌اید همه مطلب را بخوانید خلاصه زیر را مطالعه کنید.

 • اخبار دقیق زیادی راجع به بازی وجود ندارد ولی شایعاتِ موجود کمی قابل اتکا هستند.
 • بازی در سال 2019 و 2020 عرضه نخواهد شد.
 • محتمل ترین سال‌های معرفی و عرضه این بازی به ترتیب سال‌های 2022 و 2023 هستند.
 • لزلی بنزیس رئیس راک استار میگوید که قصد دارد بهترین ایده‌های 45 ساله  کمپانی راک استار را در این بازی پیاده سازی کند.
 • این بازی می‌تواند دنیای بازی‌های ویدئویی را متحول کند.
  • چرا که این بازی به احتمال قوی روی نسل بعدی کنسول‌ها عرضه خواهد شد و راک استار قصد دارد از پتانسیل نسل بعدی استفاده کند.
  • احتمالا اولین شخصیت زن راک استار در بازی GTA 6 حضور خواهد داشت.
  • ممکن است نقشه بازی به بزرگی کل ایالات متحده باشد و یا برای اولین بار بازی در خارج از ایالات متحده در دیگر شهرهای محبوب دنیا مانند لندن اتفاق بیفتد.
  • ممکن است بازی از چند زبان مختلف پشتیبانی کند و احتمال دارد که بازی در زمان حال نباشد.
  • احتمال اینکه همه یا بخشی از بازی از واقعیت مجازی استفاده کند وجود دارد.

مطالب مشابه

به این مطلب امتیاز دهید

امتیاز کاربران: 3.61 ( 9 رای)
برچسب ها

4 دیدگاه

 1. راست میگن قابلیت تخریب در این بازی هست؟؟ یعنی مثلا با ماشین بری تو خونه دیوارش میریزه و اینکه ایا میگن شخصیت دوم بازی یک پلیسه؟؟امیدوارم راست باشه خیلی خیلیییییییییی باحال میشه

  1. در حال حاضر همه چیز در حد شایعه است و متاسفانه یا خوشبختانه راک استار در رازداری تا روزهای آخر عرضه بازی بسیار ماهر است.
   اما با توجه به شناخت نویسندگان و فعالان بازی از کمپانی‌های بزرگ خیلی ازین شایعات می‌تونن در آخر به حقیقت تبدیل بشن.
   در مورد قابلیت تخریب به احتمال فراوان شاهد این ویژگی هستیم چرا که Red Dead Redemption 2 این قابلیت وجود داشت و احتمال استفاده اون توی بازی‌های دیگه زیاد میشه.
   اما درمورد شخصیت‌ها واقعا بعید هست که از حالا کسی خبر از شخصیت‌های بازی داشته باشه چرا که احتمالا خود راک استار هم هنوز تصمیم قطعی در این مورد ندارد.

 2. کاش میشد وارد خونه های مردم بشی ، و ادم تو اون خونه ها باشن ، همه خونه ها اداره ها و…

  1. واقعا اگر همچین حالتی وجود داشت بینهایت جذاب میشد بازی . اما میشه حدس زد که این کار چقدر سخت و پیچیدس و اگر بخوان همچین کاری کنن زمانه زیادی رو باید صرف کنن .
   اما خیلی حالت جالبی میشه اینجوری .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 13 =

دکمه بازگشت به بالا