جی تی ای 6 در راه است! [آخرین اخبار و شایعات بازی GTA 6]

gta-6-release-date
بازی GTA 6، نسخه اجتناب ناپذیر بعدی در سری Grand Theft Auto یا دزدی بزرگ ماشین شدیدا از سوی طرفداران مورد انتظار است با اینکه هنوز طرفداران از GTA 5 آنلاین لذت می‌برند، در انتظار دیدن شهر جدید راک استار برای کشف تجربیات تازه هستند.

نکته‌ی روشنی که در همین ابتدا وجود دارد این است که با توجه به موفقیت‌های ادامه دارِ GTA V و عرضه موفق Red Dead Redemption 2 در سال جاری، احتمال اینکه بازی GTA 6 در سال 2019 و یا حتی سال بعداز آن یعنی 2020 منتشر شود چیزی نزدیک به صفر است، با این وجود به نقل از نشریه Techradar بازی GTA 6 هم اکنون در مرحله پیش تولید قرار دارد.

لیست آخرین و قوی‌ترین شایعات پیرامون بازی GTA 6

 

چند روز پیش یک کاربر Reddit به نام JackOLantern1982 جزئیات جدیدی از بازی GTA 6 پخش کرد که برای شایعه بودن زیادی دقیق هستند و البته با هم با شایعات قبلی و هم چندین شایعه همزمان و قدرتمند دیگر همخوانی دارند.

 • کار توسعه‌ی بازی GTA 6 از سال 2012 آغاز شده ولی تا سال 2015 خیلی جدی پیش نرفته است، حتی بعد از سال 2015 هم بیش‌تر تمرکز Rockstar روی Red Dead Redemption 2 بوده.
 • این بازی قاعدتا یک بازی جهان باز دیگر از Rockstar خواهد بود.
 • بیش‌تر در Vice City و یک شهر ساختگیِ جدید بر اساس ریو دو ژانیرویِ برزیل اتفاق می‌افتد.
 • بعضی از ماموریت‌ها در Liberty City است ولی ماموریت‌های این شهر جهان باز نیست.
 • بازی تعادلی میان تخیل و واقعیت ایجاد کرده و به اندازه‌ی Red Dead Redemption 2 واقع گرا نخواهد بود.
 • فقط یک شخصیت قابل بازی کردن دارد و برخلاف شایعات گذشته اینبار هم خبری از شخصیت اصلی مونث نیست.
 • بازی در سال‌های بین 1970 و 1980 اتفاق می‌افتد.
 • شخصیت شما در بازی که “Ricardo” نام دارد یک قاچاقچی مواد مخدر است که در کنار شخصیت مهم دیگری به نام “Kacey” کار خود را با قاچاق کوکائین به منطقه‌ای بزرگ در آمریکای جنوبی آغاز می‌کنید و با برقرار کردن ارتباط با بزرگترین قاچاقچیان آمریکای جنوبی به شهرهای جدید راه پیدا می‌کنید.
 • قسمتی از بازی در یک زندان بسیار بزرگ اتفاق می‌افتد.
 • تمرکز بسیاری روی آب و هوا بوده و انواع آب و هوا را در بازی شاهد خواهیم بود(طوفان، برف، باران و…).
 • هرچه بازی به سمت جلوتر می‌رود شهرها تغییر می‌کنند و ماشین‌ها جدیدتر می‌شوند دقیقا مثل دنیای واقعی شهرها دائما در حال تغییر و مدرن شدن هستند.
 • بازی تا حد زیادی تحت تاثیر سریال Narcos از شبکه‌ی Netflix است.
 • صدای پس زمینه بازی، یک صدای زمینه‌ی فوق‌العاده، الهام گرفته شده از موسیقی‌های دهه‌ی 70 و 80 میلادی است.
 • ساختن یک امپراطوریِ مواد مخدر چیزی شبیه به بازی Vice City Stories است ولی بزرگتر، سیستم بازی GTA V Online را در نظر بگیرید و آن را ده برابر بزرگتر کنید.
 • شما فقط می‌توانید اسلحه را در دست داشته باشید و مثل Red Dead Redemption 2 خبری از کوله‌ی بزرگ نیست همچنین همه‌ی وسایل شما در صندوق ماشینتان است و مثلا اگر جلیقه‌ی ضد گلوله را از ماشین بردارید و تن کنید، دیگر فقط یک چیز نامرئی که از شما دفاع می‌کند نیست و واقعا آن را بر تن کاراکتر می‌بینید.
 • منتظر خوندن مقدار زیادی زیرنویس باشید، بازی قرار است یک تجربه‌ی واقعی را به شما القا کند پس وقتی در آمریکای جنوبی قرار دارید انتظار شنیدن انگلیسی نداشته باشید هرچند در Vice City بیش‌تر اوقات مکالمه‌ها انگلیسی است.
 • بازی بر روی کنسول‌های نسل فعلی عرضه نخواهد شد و فقط برای کنسول‌های نسل آینده یعنی PS5 و کنسول خارج شده از Project Scarlett قابل بازی کردن خواهد بود.
 • بازی GTA 6 در حال حاضر تمرکز اصلی Rockstar در کنار Bully 2 است.
 • انتشار بازی احتمالا به سال‌های 2023 یا 2024 کشیده خواهد شد پس فعلا باید منتظر بمانیم.
بخوانید :  بهترین بازی‌ های اندروید [معرفی برترین بازی های Android]

این لیست شامل همه‌ی شایعات قدرتمند پیرامون GTA 6 است ولی اگر علاقه‌مند به چزئیات بیش‌تر هستید ادامه‌ی این مطلب به اطلاعات دقیق‌تر و کامل‌تر پیرامون نکات بالا می‌پردازد.

تاریخ انتشار بازی GTA 6

به طور کلی انتظار شنیدن اخبار دقیقی درمورد GTA 6 در چند ماه آینده کمی خوش‌بینانه است، ما فکر می‌کنیم که منطقی است که بازی GTA 6 پیرو مدل عرضه پیشینیان خود یعنی GTA V  و GTA IV باشد که در این صورت بازی درپایان دوره‌ی نسل اخیر و روی کنسول‌های نسل آینده معرفی و عرضه خواهد شد تا بتواند بیشترین پتانسیل نصب روی انواع کنسول را داشته باشد.

کمپانی راک استار سال 2023 را به عنوان تاریخ انتشار اولیه بازی در نظر گرفته است، اما با توجه به آنکه در حال حاضر این کمپانی بر روی عنوان محبوبِ  دیگر خود یعنی Bully 2  کار می‌کند احتمالا به تاریخ اولیه مورد انتظار خودِ کمپانی برای عرضه بازی GTA 6 دست نخواهد یافت وانتطار می‌رود که بازی GTA 6 در سال 2023 معرفی و احتمالا سال بعد از آن به بازار عرضه شود.

 

تریلر بازی GTA 6: کی منتظر دیدنش باشیم؟

بازی GTA 6

 

چیزی که در مورد کمپانی راک استار وجود دارد این است که این کمپانی به شدت رازآلود عمل می‌کند پس انتظار لو رفتن تریلر را نداشته باشید مگر اینکه کسی خیلی جدی دسته گل به آب دهد.

فقط نگاهی کنید به اینکه راک استار برای بازی‌های GTA 5 و Red Dead Redemption 2 چطور عمل کرد، این شرکت ترلیرهردوی این بازی‌ها را فقط چند روز بعد از معرفی منتشر کرد.

اگر ترلیر GTA 6 منتشر شود شما هم باخبر خواهید شد چرا که این خبر اینترنت را منفجر خواهد کرد  و البته ما هم شما رو خبردار می‌کنیم.

بخوانید :  بهترین بازی‌ های آیفون [معرفی برترین بازی های ios]

در حال حاضر تریلری در فضای مجازی منتشر شده با ادعای تریلر بازی GTA 6 که البته همینجا صحت این خبر را رد می‌کنیم.

این بازی در شهر Vice خواهد بود

بازی GTA 6 شهر احتمالی بازی

 

بزرگترین شایعه اخیر بازی Grand Theft Auto 6 از کانال YouTube به نام The Know نشات می‌گیرد این کانال بیان کرده که یک منبع داخل کمپانی  گفته است که این بازی تحت کد پروژه آمریکا در حال تولید است.

دلیل انتخاب این کد به عنوان کد پروژه ظاهرا این است که بازیکنان می‌توانند در این بازی بین کشورهای آمریکای جنوبی و ایالات متحده پرواز کنند که البته بیشتر بازی در شهر Vice(ورژن راک استاری میامی در آمریکا) قرار خواهد داشت.

بدون هیچ تاییدی از راک استار این شایعه فقط در حد یک شایعه باقی مانده ولی این خبر نشان دهنده پتانسیل بالای بازی GTA 6 در انتخاب محل اتفاق افتادن بازی است.

بازی GTA 6 حتما عرضه خواهد شد و ایده‌های جالبی در این مورد وجود دارد

بازی GTA 6

 

چیزی که می‌دانیم این است که این بازی حتما ساخته خواهد شد و با ایده‌های جدیدی همراه خواهد بود با اینکه هنوز در مراحل اولیه تولید است.

لزلی بنزیس رئیس کمپانی راک استار در یک مصاحبه با مجله Develop گفت که :”ما هنوز نمی‌دانیم که بازی GTA 6 چگونه خواهد بود ولی ایده‌هایی نو برای آن داریم”.

بله این یک خبر طولانی و باجزئیات کامل نیست ولی یک کلام کوتاه و دقیق مستقیم از خود منبع است که تایید می‌کند GTA 6 وجود خواهد داشت و ایده‌هایی نو نیز در آن به کار خواهد رفت.

اما ناامید نشوید لزلی در ادامه وارد جزئیات بیشتری هم شد و ادامه داد که “ما می‌خواهیم ایده‌هایی که 45 سال است قصد پیاده سازی آنهارا داریم استفاده کنیم و ما بهترین‌هایش را برای این بازی انتخاب خواهیم کرد.”

بخوانید :  بهترین بازی های انیمه ای اندورید و آیفون ( 10 بازی برتر از نظر اوتاکوها )

“اول باید ایده محل بازی نهایی شود بعد اون میتونه ماموریت‌هارو تحت تاثیر خودش قرار بده به عنوان مثال ماموریت‌هایی که توی لس‌آنجلس ‌اتفاق می‌افتند از نیویورک و میامی متفاوت هستند.”

“محل بازی و داستان در کنارهم قرار می‌گیرن و اونا تعیین می‌کنن که دقیقا ماموریت‌ها به چه صورت هست.”

ما خیلی خوشحالیم که راک استار ایده‌های زیادی دارد که می‌‌خواهد آن‌هارا در این بازی پیاده کند و امیدواریم که بتواند آن‌هارا طوری سازمان‌دهی کند که برای ماخطبانش بیشترین جذابیت را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

adbanner
بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی و تقویت زبان در کودکی【10 انیمیشن برتر】بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی و تقویت زبان در کودکی【10 انیمیشن برتر】