مقالات

قسمت 6 فصل 8 گیم اف ترونز [ سریال چگونه به پایان میرسد ؟ ]

بلاخره به حساس‌ترین بخش سریال ” بازی تاج و تخت ” یعنی « قسمت 6 فصل 8 » رسیدیم . اتفاقات بسیار زیادی در طول سریال رخ داده و همگی موجب شدند تا ما شاهد یکی از بهترین نمایش‌های تلویزیونی باشیم .

طبق روال گذشته ما قصد داریم اتفاقات قسمت قبلی را مرور کنیم و سپس تئوری‌هایی که امکان اتفاق افتادن آنها بالاست را بررسی کنیم .

به طور کلی شما در این مطلب شاهد

 • تاریخ پخش قسمت 6 فصل 8 گیم اف ترونز
 • مرور و بررسی قسمت پنجم سریال
 • نگاهی به تئوری‌هایی که ممکن است در قسمت پایانی سریال رخ دهد

خواهید بود . با تایم سیتی همراه باشید تا پایان مرموزترین سریال قرن را حدس بزنیم .


اگر قسمت نهایی سریال را تماشا کرده‌اید ، میتوانید در این صفحه نظر خود را در مورد اتمام سریال بیان کنید .

قسمت نهایی سریال گیم اف ترونز – شوکه کننده‌ترین قسمت سریال

زمان پخش قسمت اخر فصل 8 گیم اف ترونز چه زمانی است ؟

قسمت نهایی بازی تاج و تخت در تاریخ « دوشنبه 30 اردیبهشت 98 » منتشر میشود و بنا به اتفاقاتی که در طول سریال شاهد بودیم ، حساس‌ترین قسمت و سرنوشت گیم اف ترونز دراین قسمت رقم میخورد .

بیشتر بخوانید : دانلود قسمت های ۱ تا ۵ سریال هیولا [ آخرین طنز مهران مدیری ]

بعد از مدتها دوری از سبک و سیاق اصلی ، نهایتا قسمت پنجم توانست رضایت مخاطبان را به دست بیاورد . بیرحمی تولیدکنندگان در حذف کاراکترها ، سیاست هایی که یکباره جریان سریال را عوض میکنند و سوپرایزهایی که به خوبی ذهن مخاطب را مشغول میکنند باری دیگر در قسمت 5 نمایش داده شد .

برخلاف تمام تئوری‌ها و نظریه‌هایی که انتظار میرفت در قسمت پنجم رخ دهد ، هدف سریال به سمت دیگری رفت و چهره‌های مثبت سریال را منفور ، و تا حدودی چهره‌های منفور را مثبت کرد .

در اولین بخش ازاین قسمت شاهد حذف ناگهانی لرد واریس از سریال بودیم ; او که پیش‌تر برنامه ی خیانت کردن به دنریس را داشت ، به وسیله‌ی تیریون لنیستر لو رفت و به طرز وحشتناکی از سریال حذف شد . نکته‌ای در مورد مرگ واریس وجود داشت و آن هم نامه‌ای بود که در سکانس نخست سریال مشغول مکاتبه‌ی آن بود . ظاهرا واریس حدس‌هایی در مورد اینکه ممکن است لو برود کرده بود و زمانی که آخرین تلاش او برای متقاعد کردن جان اسنو بیهوده شد ، متوجه موعد مرگ خود شد.

در ادامه‌ی سریال شاهد مرگ کاراکترهای زیادی بودیم و نکته‌ی بسیار قشنگی که در این قسمت وجود داشت ، تلاش‌های بازیگران بود که بتوانند بدون خونریزی جنگ را پیروز شوند .

در یکی از سکانس ها دیدیم که تیریون پیش جیمی رفت و عاجزانه ازاو درخواست کرد تا به مقر فرماندهی وارد شود و با سرسی فرار کند ، این تلاش تیریون میتوانست به قیمت جونش تمام شود و دیدیم که دنریس کاملا قاطع به او هشدار داد که اگر باری دیگر اورا نااُمید کند ، وی را خواهد کشت . با این وجود تیریون این ریسک را به جان خرید و حاضر شد جان خودش را در برابر جان انسان‌هی زیادی قرار دهد .
لازم به ذکر است که این سکانس یکی از احساسی‌ترین دیالوگ‌های طول سریال را به همراه داشت و کمتر کسی میتواند بگوید که پس از شنیدن صحبت‌های میان این دو برادر به وجد نیامده .

نهایتا جنگ آغاز شد و دنریس موفق شد تمام تیروکمان‌های سرسی را نابود کند و به طرز غیرقابل تصوری ، نتیجه ی جنگ را تغییر دهد . دروازه شکسته شد و چند دقیقه بعد ، صدای زنگ به نشانه‌ی تسلیم شدن مردم وستروس به صدا درآمد . چیزی که انتظار میرفت این بود که دنریس پس از شنیدن این صدا به نیروها دستور عقب نشینی بدهد و با تنگ کردن عرصه ، سرسی را وادار به تسلیم شدن کند .

اما یکی از سوپرایزهای کارگردانان اینجا اتفاق افتاد و دنریس با خشم زیادی که در وجود داشت ، شروع به نابود کردن شهر و سوزاندن مردم کرد . به نظر شما دلیل این کار دنریس چه چیزی بود ؟ در ادامه بیشتر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد ، و همچنین منتظر نظرات شما عزیزان دراین باره هستیم .

ویران کردن شهر شروع شده بود و تلاش سایر کاراکترها به ثمر ننشسته بود . جان ، سرداووس و تیریون ازاین اتفاق شوکه شده بودن و سندور و آریا به قلعه رسیده بودند . یکی از زیباترین سکانس‌های سریال در این لحظه اتفاق افتاد ، زمانی که سندور و برادرش مقابل هم قرار گرفتند . ابتدا نحوه‌ی کشته شدن کایبرن که به طرز خوشایندی رخ داد ، و سپس مشخص شدن موجودی که پشت زره‌های فولادی وجود داشت . درگیری کلیگن‌ها کاملا حماسی به پایان رسید و مسلما مخاطبین از این اتفاق راضی هستند .

Game of thrones Episode 5 review

کمی بعد سکانس دراماتیک سرسی و جیمی اتفاق افتاد و دیدیم علی رقم چیزی که انتظار میرفت اتفاق افتاد . آنها در زیر ساختمان های وستروس گیر افتادند و زیر آوار کشته شدند . مرگ سرسی شاید به مزاج خیلی ها « از جمله خودم » خوش آمده باشد ، اما انتظار نداشتم که جیمی از سریال حذف شود ، هرچند که از ابتدای سریال جیمی تقریبا شخصیت منفی و بد داستان بود .

در قسمت 6 فصل 8 گیم اف ترونز چه اتفاقاتی ممکن است رخ دهد ؟ چه چیزی خواهیم دید ؟

در تیزری که از قسمت 6 فصل نهایی سریال بازی تاج و تخت منتشر شده ، شاهد وجود برف روی زمین هستیم . این تئوری که ممکن است شاه شب باری دیگر به سریال برگردد با توجه به سرمای ناگهانی میتواند قوت بگیرد . اما آیا تولیدکنندگان میتوانند نایت کینگ را به طوری که طبیعی باشد به سریال بازگردانند ؟ با توجه به سوپرایزی که برای پایان سریال درنظر گرفته شده و بارها آن را بازگو کرده‌اند ، چندان بعید نیست که این اتفاق بیفتد .

Game of thrones season 8

پس از اینکه دنریس 2 بار جان اسنو را تست کرد که ببیند حس او نسبت بهش تغییر کرده یا نه ، این حس که ممکن است حان تاج و تختش را تهدید کند به وجود آمد و احتمالا تصمیم گرفته که فرمانروایی خود را بر پایه ترس بنا کند . شاید این همان دلیلی باشد که وستروس را به ویرانه تبدیل کرد . در طول سریال بارها دیده بودیم که دنریس مقابل دشمنانش به شدت بیرحم است . اما اینبار این اتفاق در برابر مردمی کاملا بیگناه رخ داد ; مردمی که خودرا تسلیم کرده بودند و ممکن است این اتفاق ، دنریس را در آخرین لحظات سریال تبدیل به چهره منفور کند .

در سکانس های پایانی قسمت پنجم دیدیم که آریا با ناراحتی و شاید خشم به جسد سوخته دخترک و مادری که از ابتدای قسمت 5 با او همراه شده بودند داشت . امکان دارد که دنریس هم به لیست مرگ آریا اضافه شود.

تا قبل از نابود کردن شهر توسط دنریس ، میشد گفت که امکان دارد جان اسنو با معرفی خود و روشن کردن شخصیت واقعی‌اش تاج و تخت آهنین را به دست آورد ، اما دنریس باری دیگر موجب شد تا نام تارگرین‌‌ها با بدنامی یاد شود .

اکنون میتوان گفت تنها نبرد باقی مانده میان نیروهای دنریس و شمال است و همچنین امکان دارد که رویاهای دنریس « نابود شدن تخت آهنین » و به دنیا آمدن فرزندش در کنار کال دروگو به واقعیت بدل شود.


دوست دارم نظر شما همراهان تایم سیتی را در مورد نحوه‌ی به پایان رسیدن سریال بدانم . فکر میکنید در پایان چه اتفاقی رخ خواهد داد . این را هم مد نظر داشته باشید که اکثر بازیگران و تولید کنندگان پایانی غیرقابل توصیف را بازگو کرده اند و امکان دارد که اتفاق غیر منتظره‌ای در قسمت ششم از فصل 8 گیم اف ترونز رخ دهد . نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید .

بیشتر بخوانید

امتیاز کاربران: 3.67 ( 41 رای)
برچسب ها

141 دیدگاه

 1. اول اونجا که آریا میخواست رد بشه به خود سربازهای شمال گفت میخواد سرسی رو بکشه نه اینکه قصد عبور از وستروس رو داره شما پرچمها رو نگاه علامت گرگ روشه
  نکته دوم اونجا که دوتراکیها و سپاه دنریس دارن خوشحالی میکنن که شمال نیست برادر رو زمین هم برف ننشسته اونجا پایتخته اونا همه خاکسترهای شهره پس وینترفیل هم نسوخته و خراب نشده
  یکبار دیگه خوب ببین این قسمت رو

  1. سلام . بسیار متشکرم سهراب جان . مطلب اصلاح شد .
   خوشحال میشم نظرتون رو راجب نحوه‌ی اتمام سریال بدونم

   1. سلام خواهش میکنم
    این سریال اینقدر جالبه که نمیشه حدث زد اما نامه اولی که لرد واریس داشت مینوشت داخلش داشت اشاره میکرد که جان وارث تاج و تخته ولی برای کی مینوشت ما نمیدونیم ولی فکر کنم از این راه همه میفهمن که حقیقت چیه
    احتمالا جان دنریس رو میکشه و با در اختیار گرفتن اژدها همه ارتشش رو هم از بین میبره.برون ادمکشی که قول قلعه از برادران لنیستر گرفته بود تریون رو میکشه و آریا هم برون رو میکشه
    آریا بر میگرده به معبدی که فنون هیچکس شدن رو یاد گرفته چون اشاره کرد درقسمت 4 که دیگه به شمال ممکنه بر نگرده
    کرم خاکستری سردسته ارتش دنریس هم بوسیله جان کشته میشه
    شاه شب هم بنظر من کلا تموم شده هست
    تخت آهنین هم از بین میره
    حتی ممکنه خود جان هم بمیره چون در قسمتهای قبل خدای آتش انو زنده کرده و خدای آتش هر کسی رو برای انجام یه کاری زنده میکنه وقتی اون کار رو انجام داد دیگه باید بمیره کار جان اسنو هم کشتن دنریس هست که ملکه دیوانه شده حالا
    طولانی شد شرمنده

    1. سلام
     بنده حدس میزنم اریا دنریس رو از بین میبره و تریلر فصل هشت میگه اریا میمیره پس این قسمت خودش هم از بین میره دراین فصل اریا باید بمیره.
     و مثل همیشه پاکان پشت ملکه ان و به شمالی ها حمله میکنه
     و جان برنده و شاه میشه
     یک نظریه دیگه هم هست که احتمال داره دنریس سانسا رو بکشه که بفکر تاج و تخت نباشه اریا برای انتقام میره خودش کشته میشه و در اخر جان انتقام خواهر هارو میگیره پاکان جان رو میکشن و شمال رو شکست میدن و مثل همیشه خوش شانس ترین کاراکتر فیلم یعنی تریون لنیستر زنده میمونه و شاه خوبی میشه چون در اخر کتاب تارگارین ها به قدرت نمیرسن
     جان و دنریس تارگارین هستن سانسا در قسمت های قبلی گفت پادشاهی بهتر هم شاید باشه که منظور تریون هست
     اریا که از قدرت خوشش نمیاد
     برن که کلا معلوم نیست چیکار میخواد بکنه
     و فقط تریون باقی میمونه
     دوستتون دارم.
     نظر لطفا

     1. من با نظر دومتون موافقم . تریون بهترین گزینه ی پادشاهیه و حقشه . به نظر منم اریا دنریسو میکشه جان برمیگرده شمال مثل ند استارک قدرت رو نمیخواد تیریون پادشاه میشه و برن در اخرین دقایق فیلم نایت کینگ جدید میشه .

     2. به نظر من برن مهمترین شخصیت قسمت آخر میشه . و احتمالش هم هست که نایت کینگ جدید باشه . به گفته خود برن ( در دنیای واقعی) او منفورترین کاراکتر سریال میشه . و خوب ما تا حالا هیچ اثر نفرت انگیزی از او ندیدیم.

     3. تریون حرومزاده تارگارین ها هست پس ممکنه اونم به تاج تخت نرسع

     4. بنظر من هم تریون پادشاه میشه
      و حدسم اینه دنریس ب دست جان کشته میشه

    2. بیاید خوش بین باشیم. جان و دنریس باهم ازدواج میکنن بر میگردن وینترفل باهم حکومت میکنن. داستان هم به خوبی و خوشی تموم میشه 😂😂😊😂😂

     1. دنریس میشه عمه ی جان. چجوری با برادر زاده ی خودش ازدواج کنه؟

    3. اقای سهراب عزیز شما یه جوری نظر دادین کمه انگار کارگردان فیلم هستین یا باهاش ارتباط نزدیک دارین. تو جمله هاتون نه شاید دیده میشه نه احتمالا و نه فکر میکنم که اینجوری بشه

    4. اره حرفاتون منطقیه. ولی من فک میکنم بر خلاف همه ی این حدس هایی که زدیم باشه. چون نویسنده و کارگردان همه ی حدس و گمانهای مارو پش بینی میکنه و سورپرایزم ن میکنه

   2. سلام ملکه سرخ به آریا گفته بود که چمهای زیادی رو میبندی از جلمه چشم های سبز و قهوه و آبی چمهای دنریس هم سبز هستش به نظر من آریا دنریس رو خواهد کشت و از آنجا که دوست آهنگرش به اون پیشنهاد حکومت رو داده بود و اون هم قبول نکرد تاج و تخت رو به جان واگذارمی کند

  2. سلام نظر بنده اینه شاید اژدهایه دیگه ای وجود داره که لردواریس تونامه بهش اشاره کرده برای جان

  1. 😂😂😂😂😂ایول کاملا موافقم الان من 19 سالمه از 13 سالم هنوز ایران نگاه نکردم

   1. آریا دنریس رو میکشه چون میلساندرا گفته بود چشم آبی و قهوه ای و سبز میکشه که تنها شخصیت چشم سبز دنریسه.اما دنریس قبل از کشته شدن جان رو میکشه. به نظرم هیچ کدومشون زنده نمیمونن. مقر پادشاهی نابود شده پس سانسا توی وینترفل فرمانروایی جدید برای کل وستروس رو شروع میکنه. دنریس برای فرمانروایی زیادی رو کشتن دشمناش حساسه و خیلی هم مغروره. جان هم زیادی دل رحمه. قبلا آلیسر تورن به جان گفته بود این دل رحمیش سرشو به باد میده. فقط سانسا این وسط یاد گرفته و میدونه چجوری باید فرمانروایی کنه.

  2. سلام با ارادت فراوان ، شایسته دیدم فیلم “طعم گیلاس” اثری از عباس کیا رستمی رو به شما معرفی کنم
   شاید تاثیری بر روی نگاه شما به سینما داشته باشد

 2. همونطور که دوستمون گفتن این همون وستروسه و دارن توش خوشحالی میکنن و خاکستر اجسام اتیش گرفته روی زمین ریخته شده.
  دنریس خودش گفت من اینجا فقط ترس همراهمه دلیل اینکه وستروس به اتیش کشید ترسش بود و کسی که میترسه شیدیدترین واکنش رو نشون میده و مورد دیگه اش هم این بود که دیگه تنها شده بود و چندین نفر از نزدیکانش رو از دست داده بود و فشار روحی باعث شد تبدیل بشه به مد کویین!!
  اریا هم که سوزوندن مردم رو توسط مد کویین دید قاطی کرده و میخواد مد کویین رو بکشه!
  وریس داشت نامه مینوشت قبل از ورود دخترک به اتاقش و همیچنین چند نامه نوشته شده و اماده ارسال هم کنار دستش بود این یعنی اینکه کل دنیا رو خبر کرده (دهن لق)، احساس میکنم قصد داشت به وسیله اون دختر غذای سمی بده به دنریس و اون رو مسموم کنه، یعنی چه دلیلی داشت به دختر بگه کارهای با پاداش بیشتر، ریسک بیشتری دارن، بعد دختر رو هم میفرسته بره اشپزخونه!!

  1. همه این نظرها محترمن اما به نظر من هیچ کدومشون اتفاق نمیفته،اگه یادتون باشه قسمت آخر فصل هفت رکورد پربیننده ترین را زد این قسمت هم متفاوت خواهد بود به همین دلیل.
   این قسمتو هم به خاط این که میخان رکورد بزنن عوض میکنن البته این تأخیر زمانی هم به خاطر همینه،هرچه بیشتر طولش بدن بیشتر بیننده ها مشتاق میشن که ببینن چه میشه به خاطر همینم طولش دادن
   البته من خیلی هم روی این نظر میل ندارم خودتون میدونید دیگه قسنت آخره باید سرتهشو هم بیارن.

   1. اتفاقا برعکسه…اکثر بیننده های این سریال با این ک انقد زود تو فصل آخر این اتفاقا رخ داد و هول هولی انگار میخوان سر و ته همه چیزو هم بیارن موافق نیستن و زیاد خوشحال نشدن از این کار…با فیلم نامه مشکلی نیس اتفاقا خیلی جالب و قشنگ بوده تو همه ی این سال ها ولی تو فصل آخر خیلی اتفاقا رو کوتاه و سریع نمایش دادن…
    مجموعه کتاب های این داستان 11تاس و اگ میخواستن فیلم و قشنگ بسازن طولانی تر میشد ولی اینا ن طولانیش کردن ن خیلی مختصر کل فیلمو…فقط تو فصل 8دارن سروتهشو هم میارن و این خوب نبود

 3. مد کویین قبلا جان رو تهدید کرد که هر کس بدونه که جان یک تاگرین هست، اون رو میکشه، حالا دنیا هم فهمیدن (طبق نامه های وریس) که چه خبر، پس دنریس با سانسا مشکل داشت و سانسا رو مقصر میدنست توی کشته شدن وریس و حالا هم که همه فهمیدن دیگه احتمال کمر همت میبنده بره که برن سم و سانسا رو و هرکسی که میدونه رو بکشه، احتمالا جنگ بین شمال و نیروهای دنریس اتفاق می افته و وحشی ها که رفته بودن به شمال خودشون برمیگردن به شمال استارکینا و کمک جان دنریس هم که فاتحه اش خوندس دیگه، یا جان با استفاده از قدرت تارگریانی که داره یا با استفاده از اون وسیله ای که با سم توی شمال پیدا کرده بود همراه بود با دراگون گلس اژده ها رو از دنریس میگیره یا اینکه جان با استفاده از قدرتش دارگون رو کنترل میکنه (اینا حدس شاید هم کارگردانان باز جوری دیگه ای رقم بزنن فیلم رو)

  1. یا هم اینکه برن با استفاده از قدرتش، دراگون رو کنترل میکنه ( اشتباهی نوشته جان)

  2. کارگردان ها نقشی در فیلمنامه ندارند بنظرم آخرش خیلی گند تموم شد جان دنی رو کشت به همین دلیل برگردوندنش به دیوار باید بهتراز اینا می‌بود برن پادشاه شش اقلیم شد سانسا شمال آزاد ومستقل رو ملکه شد تریون مشاور برن

 4. یه چند تا سوال:
  1-چرا لشکر انسالید ها جمعیتشون زیاد میشه؟زاد و ولد میکنند؟مگه اینها خواجه نبودند
  2-اونهمه اسکوربین به همین سادگی نابود شد؟
  3-دوتراکی ها مگه توی وینترفل نمردند؟حداقل باید یه تعداد کمی ازشون بمونه

  1. سلام . درست میفرمایید . هر قسمت میبینیم که تعدادشون بیشتر میشه xD
   منظورتون از اسکوربین رو نفهمیدم دوست من ..
   یه تعداد کمی از دوتراکی ها زنده موندند ، اما اینجا هم مثکه زاد و ولد کردن 🙂

   1. چه اخرش مسخره بود اه کله ۷ فصله قبلشو خراب کرد با این فصل اخریه افتضاححححححححح

 5. چند نکته ودر اخر نظر من در مورد پیان سریال:
  1-در کنار درخت برن به جان گفت که انتخاب با خودته(یه قسمت از بیرحمی دنریس تقصیر جانه که به خواهراش گفت)
  2-دنریس برن و سانست رو هم مقصر در مرگ دوستانش میبینه.
  3-دختران جنگل گفتن که ما بخاطر تو نایت کینگ رو بوجود اوردیم.

  به نظر من قسمت اخر دنریس مرگش حتمی ،یا توسط جان و یا توسط اریا.
  و شاید جان بخاطر حفاظت از برن در مقابل دنریس،تبدیل به نایت کینگ بشه. (چون نایت کینگ هم بنظر یه تارگرین بود گه در اتش نسوخت
  برن میتونه وارد ذهن اژدها بشه و و دنریس خلع سلاح شه).
  پس از تبدیل جان به نایت کینگ و رفتن به اون طرف دیوارئبرن دوباره دیوار رو بسازه.
  و اینکه مطمئنا هدف بجود اومدن نایت کینگ مشخص میشه.
  (از اینکه انسان ها به هم رحم نمیکنن و از اینجور پیام ها)

  ببخشید خیلی طولانی شد

  1. دختران جنگل گفتن برای شما شما انسانها ( from you from men)
   نه بخاطر تو، بخاطر شماها
   برای کشتن مد کوئین نیازی به ساختن نایت کینگ نیست! جان تارگرین و تارگرین برحق از طرفی برن هم توانایی کنترل دراگون رو داره!

 6. ب نظر دوستان با توجه به لینکه سازندگان سریال خیلی از تعجب آور بودن آخر سریال حرف میزنن قصد ندارن اىامه بدن این سریال رو؟؟؟؟
  منظورم Game Of Thrones 2 است

  1. سلام محمد جان . بعیده همچین کاری کنن .
   این سریال اسپین اف های زیادی داره که اگر اشتباه نکنم ساخت 2 تاشون قطعی شده .
   اما مسلمه که تمام اتفاقات فعلی توی قسمت 6 به پایان میرسه و اسپین آف ها احتمالا در مورد جنگ های نخستین انسان ها و فرزندان جنگل علیه وایت واکرهاست و گفته شده اسپین آف دیگر درباره‌ی تارگرین‌ها و حکومت 300 ساله به 7 اقلیمه

 7. به نظر من این سریال مصداق واقعی از دوران معاصر ماست ، و خیلی قشنگ توی این سریال داره نشون میده بزرگترین دشمن انسان خود انسان هست ، توی قسمت چهار ما دیدیم که حتی ارتش مردگان هم از انسان شکست خوردن ، و به وضوح دیدیم که عطش قدرت حتی با دنریس که با نیت نجات انسان های بیگناه از دست پادشاهان ظالم و ادعای اینکه او مثل پدرش نیست ، برای باز پس گیری سرزمین پادشاهی امده بود ولی ترس ازدست داد قدرت از او چه موجودی ساخت و در این سریال به دفعات دیده ایم عکس العمل پادشاهانی را وقتی که با ترس مواجه میشوند و یا احساس ضعف میکنند انها شروع به خشونت و کشت و کشتار میکنند و سریال خیلی واضح نشان داد بزرگترین خطر نابودی انسان خود انسان و شهوت قدرت است

 8. بنظر من حدس وگمانع زنی در مورد قسمت ششم نمیتونه تا حد زیادی به واقعیت نزدیک بشه.
  بنظر شما کی فکرش می کرد دنریس در آخر قسمت پنجم یه چهره منفور بشه

  1. اقایون خانوما حدس همتون خوبه ولی سریال خیلی نسبت به حرفای ما چرت تر درمیاد حالا ببینین
   کلی در مورد نگاه یورون تو تریلر فصل ۵ حرف زدیم و نظر دادیم بعد یه چیز تخیلی دیدیم یه اژدها به اون همه تیر کمان

  2. از اول فصل ۸ مشخص بود که دنریس قراره کینگز لندینگو اینجوری به آتیش بکشه

  3. دنريس هر ان ميخواست چهره منفور بشه كه مشاورانش نميداشتن اما ميشد حدس زد كه ميشه

 9. فراموش نکنید اون زنه که جان رو زنده کرد به اریا چه گفت! گفت چشمای زیادی رو میبندی چشمای ابی قهوه ای و چشمای سبز! ابی که نایت کینگ بود قهوه ای هم قاتلای مادرش و برادرش سبز هم انتظار میرفت سرسی باشه ولی نبود پس چشمای دنریسه که سبزه!

 10. به نظرم داستان خیلی ساده تر از این حرفا تموم میشه
  تو تمام این مدت ویدئو های زیادی از تۓوری های عجیب و غریب در رابطه با اتفاقات آینده ساخته یا بحث شده ولی تقریبا هر دفعه قابل پیش بینی ترین هاشون عملی شده.
  الانم قابل پیش بینی ترین اتفاقات، درگیری جان و دنیریس، یا در واقع شمال و جنوب با هم دیگست و طی یک جنگ خونین احتمالا هم دنیریس هم جان هم خیلی های دیگه نابود و کشته میشن و سوپرایزی مثل برگشتن ارتش مرگان و این حرفا غیر محتمل

  1. اخه جان ک سوگند خورده این یک و دو اینکه با وجود اژدها و این آتش سوزی و دواراکی ها و ارتش دیگه جنگ با شمال چیه..تا اونا برن شمال این با اژدها اونجار سوزونده

 11. سلام دوستان طبق فیلم نامه لو رفته جان دنریس رو میکشه و خودش دوباره به نگهبانان شب برمیگرده برن روی تخت آهنین میشینه و تیریون و سر داوس وزیر میشن و آریا هم به معبد بی چهره ها بر میگرده

  1. اخه چرا باید جان بره اونجا!!!؟
   مگه وقتی مگه وقتی جیمی مد کینگ رو کشت رفت دیوار
   رن نمیتونه تخت رو تصاحب کنه خودش بارها این رو گفته مگه فیلم رو نمیبینید!!!

 12. جان میخواد بره نگهبان شب بشه از چی محافظت کنه آخه؟!! مردگان که مردن وحشی ها هم که اهلی شدن تو فیلم رو دیدی؟!! خوابی؟

  1. دانشمند نگفتم این نظر منه اگر زبان انگلیسی بلدی توی اینترنت به انگلیسی سرچ بکن تا متوجه بشی لزرگوار

 13. یه ایده پشم ریزون اینکه برن دراگون گلس میکنه تو سینش و میاد پایتخت مرده هارو زنده میکنه

  1. داداش اگه قرار بود برن شاه شب بشه که شاه شب قبلی نمیخاست اونو بکشه باهاش متحد میشد که دنیا رو تبدیل به وایت واکر کنه،اههههه

 14. تو کل سریال که نگاه میکنیم از برن چیز خاصی ندیدیم تنها درباره ی جان ی چیزی گفته و بعد خودش و طعمه قرار داده
  به نظر من اون اسب سفید از طرف برن بود تا آریا رو برگردونه از ی طرفی هم چون آریا نایت کینگ رو کشته ی ذره هم احتمال نداره که دنریس رو هم بکشه
  ولی ی چیزی هست که واریس اون نامه هارو به چه کسی مینوشت با اون همه نفوذ و سیاستی که داشت حتما باید ی کاری از دستش بر بیاد
  از ی طرفی چرا باید تو این قسمت های پایانی و حساس ی دختر بچه رو وارد فیلم بکنن اونم ابتدای قسمت پنجم به نظر من ی چیزی هست که میخواستن همه بفهمن به نظر من ی اژدهای خیلی بزرگتری در جریان قسمت پایانی خواهد بود

  1. سلام .. در مورد برن و فرستادن اون اسب دقیقا منم همین نظر رو دارم . حتی اگه دقت کنید توی اون سکانس یه موسیقی شبیه موسیقی « Good Bye Brother » نواخته میشه و میتونه اشاره‌ای به برن داشته باشه .
   واریس هم مطمئنا با اون نامه یه برنامه‌ای داره ، چون احتمال اینکه لو بره رو درنظر گرفته بود .

  2. به نظر من دنويس و جان با هم به مشكل ميخورن و دنريس هم از ترس اينكار رو كرد جان هم از ته دل نتونست با عمه خودش باشه واويس هم بقيه اقليم هارو خبر كرد كه جان وارث تخت آهنينه البته اگه الان وجود داشته باشه و آريا با تغيير چهره كه به نظرم با چهره اي كه آشنا هست مياد و دنريس رو ميكشه و جان ميشه كينگ اف گيم

 15. بنظر من دنریس تصمیم میگیرره جان رو به خاطر خیانت بکشه(لحظه ای که جان تصمیم گرفت نجنگه) . وزمانی قصد اعدام اون رو با آتیش اژدهاش داره همون جور که میدونیم آتش نمیتونه جان رو بکشه اینجاست که همه متوجه میشن جان کیه. وبه حمایت از جان بلند میشن وشاهد یه درگیری بین شمالی ها و تارگین ها با سربازان وفادار به دنریس خواهیم بود و در آخر هم دنریس رو از اونجا که جان عاشقش هست ونمیتونه بکشه خواهر جونش دنریس رو میکشه

  1. این نکته رو هم در نظر بگیرید که دنریس میدونه جان یه تارگرینه و با آتیش نمیمیره ، در واقع تمام این نفرت و خشمی که توی قسمت 5 دیدیم به این خاطر بود که حس میکرد ممکنه مردم به نفع جان علیه‌اش قیام کنند ، با این کار ترس و به جونشون انداخت تا شاید فکر خیانت کردن به سر مردم نزنه .

    1. به نظر میاد هیچکس به غیر از Glen بازیگر سر جورا و امیلیا کلارک نمیدونه که چی گفته شده چرا که حتی تو فیلمنامه هم فقط گفته شده “دنریس چیزی در گوش جورا زمزمه می‌کند” و بازیگران هم گفتن این مثل راز همیشه بین ما میمونه و قرار نیست فاش بشه در واقع جمله یک جمله خود ساخته توسط امیلیا کلارکه.

   1. خیر جان یه دورگه است و ما نمیدونیم که چه کسی در اتش نمیسوزد اما اکر قرار به نسوختن بود حق ویسیریس بیشتر بود چون اون یه تاگرین کامل بود

     1. دنریس که حتی امتحان هم شده و لقب نسوخته در آتش رو هم دارد.

     1. یه حسی بهم‌میگ بین جان و برن که یه وایت واکر میشه جنگ میشه و برن جان رو از بین میبره اریا هم دنریس رو میکشه و با استفاده از چهرش اژدهارو ب دست میگیره و بین اریا و برن هم جنگ میشه و برن پیروز میشه و ارتش مرگانه خودش رو داره با مشاور هاش .تخیلی بود ولی امکانش هست که همه همدیگر رو نابود کنن .

     2. پس دقت کجا رفته تو فصل دو یا سه جان دستشو هنگام زدن به این نگه دارنده های آتش سوزوند به علاوه تو کتاب گفته شده تارگرین های اصیل این توانایی رو دارن

     3. بله دوستان دیگه هم اشاره کردن که جان یه بار دستش سوخته ولی توی این نقطه از داستان سریال انقدر روی منطق‌های قبلی خودش پا گذاشته که اصلا نمی‌تونم قضاوت کنم که آیا اون سکانس عمدی بوده یا خیر!
      و راجع به کتاب هم که همونطور که میدونین فصل 8 بیش‌تر از همیشه از کتاب فاصله گرفته و فیلمنامه فقط هسته اصلی داستان رو داره و تقریبا همه چیز تغییر کرده.
      در کل بعید می‌دونم که جان حتی اگر قابل سوختن باشه به این روش بمیره ولی بازهم میگم نمیشه قضاوت کرد چون سریال نقاط مبهم و متناقض زیادی داشته بخصوص در فصل 8!

    1. اصلا به تارگرین بودن ربط نداره بردار خود دنیریس که یه تارگرین اصیل بود کال دراگو با رختن مذاب روش کشتش

  2. آتیش رو جان اثر داره مثل عموش تو فصل اولا هم که به نگهبانان شب پیوسته بود یه وایت واکر کچلو اورده بودن تو که به اون پیرمرده پدر مورمنت حمله کرده بود که جان یه چیز گرمو انداخت طرف کچله اون اتیش گرفت دست خود جان هم سوخت

  3. اگه اشتباه نکنم تو فصل یک زمانی که جان داشت با یک وایت مبارزه میکرد در نهایت مجبور شد یه فانوس که دست مورمنت بودو بگیره و پرت کنه طرف وایته…که بخاطر همین دستش سوخت…در صورتی که وقتی دنریس به تخم های اژدهای داغ دست میزد دستش نمیسوخت….نمیشه نتیجه گرفت که آتش جانو میسوزونه…همون طور که ویسریسو سوزوند؟؟؟

  4. من هم همین نظر رو دارم فقط فرقش اینه که میگم دنی حکم اعدام جان رو میده ولی وقتی به اژدهاش میگه دکاریس اژدها جان رو نمیسوزونه تا حالا دنی همه رو با آتش اژدها اعدام کرده با جان هم همین کار میکنه فقط اژدها جان رو آتیش نمیزنه چون اگه یادتون باشه فصل قبل جان دقیقا به همین اژدها دست زد و وقتی بهش دست زد دوربین زوم کرد روی چشم اژدها که مردمک چشم اژدها بزرگ شد …. بنظرتون چه دلیلی داره که این صحنه رو نشون بدن ؟

  5. کی گفته آتش نمیتونه جان رو بکشه؟؟ اولین مرده ای (جایی که مورمنت فرمانده قلعه سیاه رو نجات داد) رو که کشت با پرتاب چراغ نفتی بود که دستش سوخت

 16. سلام خسته نباشید
  باید بگم که دنریس زنده میماند و به حکمرانی خود ادامه میدهد
  ولی برای حکمرانی دنریس باید جان اریا و سانسا رو بکشه سوزاندن رد کیپ
  تقصیر همه یه کاراکتر ها بود از قسمت دوم به بعد شاهد کوبیدن دنریس و
  بی ارزش خواندن زحمات او بودیم دنریس همه را خواهد کشت و بعد با اژدهای خود در افق
  محو میشود یکبار دیگر میگویم دنریس همه را میکشد و با اژدهایش در افق محو میشود

  1. ازونجایی که می‌دونیم پایان داستان پایان شیرین است بعید به نظر می‌رسه

 17. برن همون نایت کینگه به دلایل زیاد. که طولانیه نوشتنش و نایت کینگ میخواست برن رو بکشه یعنی گذشته ی خودش رو. که نایت کینگی به وجود. نیاد ولی اریا اونو کشت و برن هنوز. زندس پس در. اینده برن نایت کینگ میشه و دوباره روز. از. نو روزی از. نو😉

  1. نه برن وایت کینگ نیست بنظرم،برن همون کلاغ سه چشمه توی درخته،یجورایی گذشته ی اونه،چوم جفتشون فلجن ،میدونست وایت واکر لمسش کرده و خیلی چیزای دیگه…

 18. اقا انقد نظر ندید امروز شمبه هستش و دوروز دیگه قسمت شش میاد ببینید چی میشه. بنظر من برن وقتی از برج افتاد و بیهوش شد تمام این ماجراها رو تو خواب میبینه و وقتی بهوش میاد به ند و ننش میگه و همه متهد میشن و ننه نایت کینگ رو میدن دست دنریس تا باهاش بره با کال دروگو ازدواج کنه وسلام اگر این نشد من کچل میکنم و وسط شهر قم برای اخوندها میرقصم حالا ببین

  1. من میخوام ی نظر منطقی بنویسم آقا دنریس عاشق جان شده تو این قسمت پایانی جان گم و گور میشه دنریس هم کلا از علاقه ی ملکه بودن میافته و کلا ولش میکنه به نظر من سانسا ملکه ی هفت پادشاهی میشه و همه چی اینجوری تموم میشه منطقی ترین نظری بود که به فکرم رسید

  2. یه سوال ، اگه اینجوری که میگی باشه ، برن رو چچوری میخوان جوونش کنن و به دوران بچگی بیارنش 😄؟؟؟

  1. سلام سینا جان خوبی ؟
   دوست من ما تئوری‌هایی که امکان داره اتفاق بیفته رو بررسی میکنیم ، اونم اکثرش با کمک و مشارکت شما عزیزان اتفاق میفته .
   از دید بنده ممکنه یکی از این اتفاق‌ها بیوفته و یا از دید شما ممکنه چند سناریوی دیگه وجود داشته باشه ، قصدمون اینه که با هم دیگه یه چالش برگزار کنیم . درست و غلط بودنش زیاد اهمیتی نداره .
   شما هم میتونید نظرتون رو درمورد پایان سریال و اتفاقایی که ممکنه بیوفته بیان کنید .
   با تشکر

 19. اون قسمت که گفتید زندگی پیش کال دروگو که من قبولش ندارن..چون هیجوقت با عشق با کال دروگو نبود و اوایل بردش بود و اصلی ترین سختی ای که کشید هم همون بود کهدمن حس میکنم درونش یک نفرت نهادینه کرد..علاوه بر اون اینکه همش به جان می گفت مردم تور دوست دارن و من دوست ندارن ناراحتش می کرد..همجنین اون شهد باعث سقوط پدرش و اینهمه بدبختیش شد مردمی که به هیچ شاهی وفا نمی کردن و شاهد کشته شدن هم پدرش هم شاه همسر سرسی هم شاه شمال هم فرزندان سرسی بودن و مردمی بی بخار بودن..درکل این فیلم شمالیار با غیرت و جنوبیهار بی غیرت نشون داده..همه اینها باعث اینکارش شد اما اینکه قسمت بعدی چی میشه اصلا اومدن شاه شب که ممکن نیست..جان اسنو هم نمیاد شمال علیه اژدها و همچنین دوتراکی ها بندازه…اینکهدچی میشه چیز قابل حدث نیست البته صحنهدهای الکی مثل کشته نشدن جیمی لنستر با دوتا خنجرخوددن هم کم چیز بی معنی ای نبود..بهترین سکانس هم اریا رفت سمت اسب بود خخخ فک کنم شبیه کربلا و این داستانا هم بود…در کل من یاد حمله امریکا به ایران افتادم و زود بیدار نشدن ما و رضا پهلوی و عملکردش ک مثل دنریس میشه یا نه

 20. نه برن وایت کینگ نیست بنظرم،برن همون کلاغ سه چشمه توی درخته،یجورایی گذشته ی اونه،چوم جفتشون فلجن ،میدونست وایت واکر لمسش کرده و خیلی چیزای دیگه…

 21. دنریس سانسا رو نمیتونه بکشه الان کل جنگ توی پایتخته ولی سانسا توی شمال مونده دنریس که پا نمیشه بره تا شمال سانسا رو بکشه دوباره برگرده داخل ی قسمت که نمیتونه هم اریا رو هم جان رو بکشه بعدم پاشه بره تا شمال سانسا رو بکشه
  و اگه سانسا نمیره دنریس نمیتونه ملکه بشه به خاطر همین به نظرم اریا دنریس رو میکشه و جان میشه پادشاه

 22. برن نایت کینگ جدید میشه و در تدارک ارتش مردگان جدید، چون تو یه قسمت از فیلم گفت من دیگه انسان نیستم.
  سانسا توسط بومیان شمال کشته میشه، آریا دنریس رو میکشه، جادوگره، ملیساندارا تو یه سکانس گفت که آریا تو چشم آبی ها، چشم سبز ها و چشم قهوه ای ها رو می کشی…
  جان اسنو هویت خودش رو بر ملا نمیکنه و تریون رو پادشاه میکنه

 23. آقا من یه سؤال دارم از چند فصل قبل
  عموی سانسا یا برن فرقی نداره حالا وقتی که برن پشت دیوار دیدش بعد قیبش زد کسی میدونه چه اتفاقی براش افتاده چون اون هم مثل نایت کینگ شیشه اژدها تو قلبش بود.
  ممنون میشم یکی جواب بده
  باتشکر

 24. دنریس در قسمت آخر با افشای هویت جان منزوی تر میشه، در از بین بردن جان و تیریون ناکام میشه
  برای کشتن سانسا و برن و سمول به سمت وینترفل میره
  اژدها توسط برن کنترل میشه
  دنریس تارگرین به ملکه شب تبدیل میشه و این بار شانسشو با ارتش مردگان، که بیشتر عزیزانش در اون هستن برای حکومت امتحان می کنه
  برن، کسی که چیزی نمی خواد، پادشاه هفت هفت اقلیم میشه
  جان اسنو به سمت مردم شمال واقعی میره، و همراه اونها، در مقابل ملکه شب جدید، ازدیوار و قلمرو زنده ها دفاع می کنه.

 25. این فصل مخصوصا قسمت پنجم طبق نظر تقریبا تمام منتقدین ضعیفترین قسمت سریال لقب گرفته من نمیدونم شما چجوری ازش تعریف کردید

  1. سلام مجتبی جان حالتون خوبه ؟ اتفاقا الان داشتم نظرات منتقدین راتن تامیتوز رو نگاه میکردم و تعجب کردم که چرا انقدر نگاه منفی داشتن به این قسمت ، ما کاری به منتقدین نداریم ، نظر شما عزیزان و مخاطبین مهمه برامون . اگر خودتون این قسمت رو دوست داشتید لزومی نداره به نقد‌های منتقدین توجه کنید .
   قسمت 5 از نظر بنده جالب بود و نکاتی که درِش وجود داشت رو گفتم ، سایر مسیر رو بنا به نظر شما عزیزان ادامه دادیم که ظاهرا اکثر دوستان ازاین قسمت خوششون اومده

 26. سلام دوستان
  به نظر من به چیزی که هیچ یک از دوستان توجه نمی کنن face lace بودن آریاست یعنی اینکه آریا هر کسی رو که می کشه می تونه چهره اون رو به صورتش بزنه و قسمت سوم آریا شاه شب رو کشت که این یعنی آریا می تونه چهره شاه شب رو داشته باشه به همیمن خاطر در آخرین قسمت آریا به صورت شاه شب در میاد و دنریس رو میکشه و احتمال داره اونجا همه یعنی جان و تریون و بقیه بفهمن که شاه شب قصدش خیر بوده و اینطوری همه منتظر میشن که اسپین آف های جدید بیاد تا شاه شب رو بهتر بشناسن به نظر من در این قسمت کاری می کنن که مردم منتظر ساخته شدن سریال جدید باشن

  1. اخه چرا چرتو پرت مینویسین شاه شب تبدیل به میلیون ها تیکه شیشه شد صورتش کجا بود

 27. برن اون اسب رو فرستاد دنبال اریا ک دنریس رو بکشه و وقتی برن تبدیل ب یه وایت واکر میشه از جان انتقام میگیره و جنگ بین اریا و برن شروع میشه و برن خاهرای خودش رو هم میکشه و تخت رو به دست میاره

 28. دوستان به یه جا دقت نکردیم……بدن تو پشت صحنه گفت که بعد فیلم همه از من متنفر میشن پس احتمال داره بدن یه کارای کن .
  نظریه ی اول . بزن همون شاه شب نمیاد همه رو می کشه
  نظریه ی دوم. آقا کی گفته شاه شب میخواست همه رو بکشه شاید اصلا میخواست شمشیرش تقدیم برن کنه که یهو اریا امد کشتش
  نظریه ی سوم . اگه بزن شاه شب باشه دوباره همه رو زامبیا میکنه بعد خودش میشه پادشاه
  نظریه ی بعدی اینه که یادتون سرسی به اون یارو که اسمشو یادم نیست (دوست ترین و جیمی ) گفت برو تریون رو بکش شاید بدن اند کنترل که دیگه برو دنریس و تریبون و جان و بکش بهرحال بزن صد در صد یه نقشی مهم و بدی در این فصل اخر داره

 29. فرآیند دیوانه شدن دنریس خیلی زود اتفاق افتاد، شاید حداقل چند قسمت دیگه نیاز بود تا به اینجای سریال برسیم، به هر حال. میشه از خیلی سکانس ها فهمید که ممکنه چه اتفاقی قراره بیافته، از اینکه جان زنده شد تا کار بزرگی بکنه، از اینکه آریا دست از کشتن سرسی برداشت، از اینکه وینترفل سالم موند و سانسا آسیبی ندیده، اینجا به همه چی اشاره شد ولی به برن که الان کلاغ سه چشمه اشاره ای نشد. مگه میشه اون فلج بشه که فقط تقدیر اونو ببره به سمت کلاغ سه چشم و اون هم برن رو تبدیل به کلاغ سه چشم کنه؟ همین؟ که چی بشه؟ داستان هودور رو یادآوری کنید. هودور از بچگی آماده شده بود برای اون لحظه، یعنی برن تاثیر گذار بر آینده هم هست حتی اگه به دنیا هم نیومده باشه، جایی که گذشته رو مرور میکردن زمانی که ند استراک در جوانی از پله های برج بالا میرفت تا خواهرشو ببینه، برن پدرشو صدا زد، کلاغ سه چشم بهش گفت با این کارت همه چیو خراب میکنی و از خواب بیدار شد، هر اتفاقی که بیافته مطمعنا به مزاج خیلی از ماها خوش نمیاد، همه دوست داریم جان پادشاه بشه، تو مصاحبه ها جان گفته بود آخر داستان نا امید کنندست، منتظر یه پایان خاص باشید.

  1. سلام علی جان خوبی ؟
   یه مقاله توی سایت هست در مورد روند دیوانه شدن دنریس ، توی سریال بارها و بارها اتفاق افتاده و ما بهش توجهی نکردیم .
   اگر دوست داشتید اون مقاله هم بخونید

 30. سلام. با احترام به نظرات دوستان عزیز بنده هم نظر خودمو عرض میکنم
  تیزر قسمت اخر که نشون دادن. چهره آریا رو که به شدت عصبیه نشون میده که ممکنه یه کارایی بکنه که به نظر من شاید با استفاده از قدرتش بخواد بر علیه دنیرس کاری بکنه. و همچنین چهره تیریون هم که کاملا متعجب هستش و اینکه تیریون یه لنیستر هستش که برادر و خواهرش کشته شده. تیریون تو قسمت 5 هم نشون داد که تعصب خاصی به خونوادش داره مخصوصا برادرش
  و همچنین در اخرین لحظات تیزر شاهد ملکه دیوانه بودیم که دوربین از پشت نشونش میده در حالی که مقابلش انسالید ها و دوتراکی ها دارن خوشحالی میکنن و همچنین شهری که داره میسوزه. به نظرم احتمال اینکه برن تو این قسمت یه کارایی بکنه زیاده
  در مورد اون نامه هم که واریس داشت مینوشت من فکر میکنم مقصد نامه شهر سیتادل و استادانی که اونجا هستن باشه

 31. سلام
  در قسمت 4 فصل 5 از جیمی لنستر سوال میشه که دوسداری چطوری بمیری؟
  در جواب میگه بغل زنی که عاشقشم
  در قسمت 5 فصل 8 شاهد همین اتفاق بودیم
  این فیلم واقعا منو حیرت زده کرد
  مرسی از ادمین با مطالب عالی

  1. سلام
   نظرتون چیه اریا کلاغ سه چشم رو حاکم کنه خودش بره جان هم دوباره محافظ شب بشه
   سرسی و کالیسی هم بیمرن😁😁😁😁

 32. دنریس بخاطر ترسش از جان دستور میده جان رو ب جرم خیانت دستگیر کنن بعدش کل وستروس میفهمن که جان تارگرینه …. دنریس از این موضوع عصبانی میشه و همه رو جمع میکنه و بعد میگه جان رو بیارید و به مردم میگه تارگرین ها تو آتیش نمیسوزن اگه واقعا جان تارگرین باشه نباید تو آتیش اژدها بسوزه اینجوری به اژدها دستور میده که جان رو آتیش بزنه ولی دنریس میدونه که جان با آتیش میمیره چون یک دورگه هست فقط تارگرین اصیل نمیسوزه دنی حکم اعدام جان رو میده ولی وقتی به اژدهاش میگه دکاریس اژدها جان رو نمیسوزونه فقط اژدها جان رو آتیش نمیزنه چون اگه یادتون باشه فصل قبل جان دقیقا به همین اژدها دست زد و وقتی بهش دست زد دوربین زوم کرد روی چشم اژدها که مردمک چشم اژدها بزرگ شد …. بنظرتون چه دلیلی داره که این صحنه رو نشون بدن ؟تا حالا اژدها همیشه با فرمان دکاریس دنی همه رو آتیش زده ولی وقتی این دفعه نافرمانی میگه همه پی به این میبرن که جان تارگرینه

 33. باو ول کنید دیگه!!!۳هفته پیش فیلمنامه ۳قسمت اخر لو رفت یکم همت میکردین به جای این حدس و گمان ها…
  اسپویل قسمت اخر (صد درصد درست هست*)
  دنریس میخواد تیریون رو به جرم خیانت و ازاد کردت جیمی اعدام کنه….جان از دتریس تقاضا میکنه که این کارو نکنه و دنریس قبول نمیکنه…تیریون در زندان به جان میگه که چون تارگرین هست جونش در خطر هست و دنریس از سر راه برمیدارش…جان علیرغم این که خودش رو متعهد به دنریس میدونه تصمیم به خیانت میگیره و دنریس با خنجر میکشه…شورایی توسط تیریون برای اینده وستروس تشکیل میشود…جان به جرم خیانت به ملکه به دیوار تبعید میشود،اریا حاکم شمال میشود،اریا به ناکجا اباد میرود،تیریون سخنرانی جالبی میکند و تصمیم میگیرند برن رو پادشاه کنند.
  تمام!

 34. سلام دوستان همتون از یه کس غافل شدید و اون رابین آرین پسرخاله سانسا و لرد ویل هست و با ارتش شوالیه هایی که داره پادشاه هفت اقلیم میشه،میگید نه نگاه کنید ببینید

 35. سلام
  بنظر من شاه شب برن هستش و وقتی رفته بود زیر درخت و به ظاهر طعمه شده بود و شماشو بست رفت که ارتش مردگان رو رهبری کنه و حدس میزنم که در قسمت های بعدی برگرده

 36. تمام داستان و سریال بعد از قسمت اول فصل یک،
  رویای برن در بیهوشی بعد از سقوطش از برجه،
  برن به هوش نیومده تمام این خیالاتو تو رویاهاش میبینه،
  همه سرکار بودیم.
  تئوری من.

 37. سلام
  نباید یادمون بره که برن یه وارگر و میتونه موجوداتو کنترل کنه و از اونجا که سرسی با اون تیرکمان های بزرگش نتونست جلو اژده های دنیریسو بگیر پس اگه دنیریس به شپال حمله کنه هیچ کس جز برن نمی تونه جلوشو بگیره
  احتمالا دنیریس برای نابود کردن سانسا و هم پیماناش به شمال حمله کنه و برن از قدرتش استفاده کنه و اژدها کنترل کنه و شمال جنگو پیروز بشه و دنیزیس تسلیم بشه و توسط اریا کشته بشه
  سانسا پادشایی شپال بشه و جانم پادشایی اصلی

  1. سلام
   با قسمتی از نظرتون موافقم ولی فکر نمی‌کنم جنگ دیگه‌ای در راه باشه!
   چون معمولا قسمت‌هایی که جنگ توشون اتفاق میوفته توسط Miguel Sapochnik کارگردانی میشه که متخصص کارگردانی جنگه ولی کارگردان این قسمت خود David benioff و D.B.Weiss هستند پس قسمت آخر جنگ بزرگی در راه نیست.

   1. من دوس دارم اریا تبدیل به وایت واکر بشه در اخرین لحظه چون نایت کینگ لمسش کرده . توی صحنه اخر چشماشو باز کنه و ابی باشه . پایان خوش رو دوس ندارم. بقیه هم همدیگرو بکشن و یکیشون بالاخره میمونه که پادشاه بشه ☺

   2. من دوس دارم اریا تبدیل به وایت واکر بشه در اخرین لحظه چون نایت کینگ لمسش کرده . توی صحنه اخر چشماشو باز کنه و ابی باشه . پایان خوش رو دوس ندارم. بقیه هم همدیگرو بکشن و یکیشون بالاخره میمونه که پادشاه بشه ☺ برن همـحتما یه حرکت خفنی میزنه چون تا حالا کار خاصی نکرده .

 38. رابطه دوقلو های طلایی لنیستر خیلی خاص بود. اونا یه روح در دو بدن بودن و باهم به دنیا اومدن و به هم تعلق داشتن و حالا لازم بود باهم دنیا رو ترک کنن.
  جیمی واقعا عاشق خواهرش بود هرچند که بعد از قطع شدن دستش و به قول برین مرد شرافتمند و خوبی شده بود و خودش و سرسی رو نفرت انگیز میدونست ولی در نهایت رفت تا همونطور که آرزو داشت در آغوش خواهرش/معشوقه‌ش زنی که تمام عمر عاشقش بود بمیره چون در آخر سرسی چیزی بود که براش اهمیت داشت و سرسی هم همونطور که پیشگویی میگفت آخرش مزه
  خوشبختی در هانش خاکستر شد و همه چیزش رو از دست داد و در دستهای ”والنکای” برادر کوچکترش/معشوق‌ش که نه برای کشتن اون بلکه برای نجاتش اومده بود جون داد.

  دیوانگی دنریس با اون همه بدبختی که برای به دست آوردن چیزی که حقش بود کشید و حالا بخاطر خیانت کسایی که بهشون اعتماد داشت قابل توجیهه.
  بنظر من جان در هر حال حرامزاده است و ریگار پدرش یه احمق
  اون نمیتونست ازدواج اولش که از طرف دوتا بچه داشت رو بهم بزنه
  من که جان رو به عنوان تارگرین قبول ندارم.

 39. من که اصلا حرفی ندارم.معلوم نیست چی میشه ولی فرض کنید اون صحنه ای که آریا و اون دختره از معبد(که اون دختره بهش پیشنهاد میدهباهم بجنگن)آریا مرده باشه و اون دختره الان خودشو جای آریا جازده

 40. واقعا عجب نقدی کردی برف ؟ ننایتکینگ برف چیه خاکستر بود جدا یک منتقد که داره این سریالو نقد میکنه متوجه فرق خاکستر یا برف نشد ؟ خیلی ضعیف بود فقط بدیهیات بیان شد

 41. من که میگم جان انقدر از دنریس به خاطر کشتن آدمای بیگناه عصبانی شده که با بقیه وستروس متحد میشه همه میریزن دنریسو بکشن ولی باز از یه سوراخ سمبه ای چیزی آریا زودتر از همه دنریسو میکشه بعدشم جان میره بالا سر دنریس گریه مکنه و یه مدت بعدشم شاه میشه بعد وقتی دارن تاجو رو سرش میذارن صحنه مات میشه و فیلم برمیگرده به وقتی که جان و بقیه دارم به برن تیرکمون یاد میدن و کلا هممون اسکل میشیم🤣🤣🤣

 42. سلام به نظر من لرد واریس اون نامه رو به شخص مهمی میفرسته که قدرت نابودی دنریس رو داره دو احتمال وجود داره:اول اینکه استنیس باراتیون تو اون قسمت نمرده باشه این شاید غیر منطقی بیاد ولی چرا تو سکانس اغازی سریال همیشه تصویر گوزن رو نشون میده؟ک احتمال دوم اینکه ند استارک زنده باشه و اون کسی که مرده ی بی چهره باشه!.اگه یادتون باشه ند استارک با اخرین کسی که قبل از مردن حرف زد لرد واریس بود!شاید تو همون زندان جاشو با ی بی چهره عوض کرده . و احتمال اخر اینکه صد درصد دنریس ایگون تارگریان (جان) رو میکشه ن برعکسش چون سریال همیشه غیر منتظرس 💙

 43. چرا هیچکس به گندری اشاره ای نکرد؟ اونم یه شاهزادس و به احتمال زیاد شاه میشه :/

 44. 😀 من میگم اخر فیلم میفهمیم همش خاطره گذشته توی ذهن برن بوده و همه سر کاریم 😀

  1. مزخرف ترین پایانی بود که دیده بودم واقعاً به هرچیزی جز این پایان فکر میکردم ولی درسته که غافگیر شدم اما هر غافگیر شدنی خوب نیست فقط میخواستن یکاری کنن که ما فکرشم نمی کردیم

 45. من که کلا از فصل ۸نامید شدم اون از نایت کینگ کشتنشون که ایقد منتظر بودیم یدفعه به راحتی هر چه تمام تر کشته شد اونم از ارتش طلایی که با یه شعله اژدها بدون اینکه ینفر بکشن به فنا رفتن…کلا وحشتناک ضعیف بود فیلمنامه این فصل

 46. همش چرت و پرت … با این فیلم ساختنشون ……برن اوسکول شاه میسه …کلا فصل هشت همش چرت بود

 47. این همه سال منتظر بودن که آخرش اینجوری تموم شه اصلی ترین شخصیت ها یا مردن یا بلا تکلیف موندن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا