مقالات

قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز [ چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ ]

پس از مدت ها انتظار ، فصل نهایی سریال محبوب بازی تاج و تخت رو به اتمام است و تئوری ها و نظریه ها در مورد پایان این داستان ، بیشتر از هر زمان دیگری در نقطه ی اوج و حساسیت خود قرار گرفته .

در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به

 • تاریخ انتشار قسمت چهارم فصل 8 گیم اف ترونز
 • مروری بر قسمت سوم و اتفاقاتی که رخ داد
 • بررسی تئوری ها و فرضیه های که امکان دارد در قسمت 4 فصل 8 بازی تاج و تخت اتفاق بیفتد

بنابراین تا پایان مطلب همراه تایم سیتی باشید تا پایان جنجالی ترین سریال قرن را حدس بزنیم .

Game of thrones

تاریخ پخش قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز : چه زمانی میتوانیم آنرا ببینیم ؟

در ابتدا لازم به ذکر است که قسمت چهارم فصل 8 گیم اف ترونز در تاریخ « 2 شنبه 16 اردیبهشت 1398 » منتشر میشود . به خاطر داشته باشید که میتوانید از طریق وبسایت ما ، نقد و بررسی هر قسمت از سریال را مشاهده نمایید .


دانلود سریال طنز سالهای دور از خانه از مجید صالحی

قسمت سوم شاید از جهاتی حیرت آور ترین پایان را داشت ، اما یکی از ضعیف ترین قسمت ها در طول سریال بود . فضایی تاریک در سراسر این بخش و نهایتا پایانی که صرفا حماسی بود . تقریبا غیر ممکن است که ارتشی بدین وسعت متوجه حمله آریا نشوند و جلوی اورا نگیرند .

اما با تمام این وصفیات ، گیم اف ترونز بزرگترین سریال قرن است و شاید فوق العاده بودن این داستان در طول 8 فصل ، انتظارات مارا کمی بالا برده باشد .

این قسمت علی رغم اینکه تماما جنگ را نشان داد ، نکاتی در خود جای داده بود که میتوانند آینده سریال را تغییر دهند . یکی از آنها لحظه ای بود که تیریون و سانسا در سردابه مخفی شده بودند و دیدیم که تیریون عاشقانه دست سانسا را بوسید ، این امکان وجود دارد که عشق تیریون به سانسا ، مسیر مشاوره های او به دنریس را تغییر دهد و باید دید که چه اتفاقاتی خواهد افتاد .

نایت کینگ توسط آریا و خنجری که برَن به او داده بود کشته شد و بدین ترتیب باری دیگر شاهد نبرد میان انسان ها هستیم . دو ارتش و چند فرمانروا که پس از پشت سرگذاشتن سختی های فراوان ، اکنون آماده فرمانروایی هستند .

چه کسی موفق میشود بر تخت آهنین بنشیند ؟ آیا سرنوشت تاج و تخت در قسمت 4 فصل 8 مشخص میشود ؟

شاید تصمیم گیری برای این موضوع کمی زود باشد ، اما قصد داریم تئوری های ممکن را بررسی کنیم و شانس خودرا برای حدس زدن پایان سریال امتحان کنیم .

لازم به ذکر است که شما عزیزان میتوانید نظر خودرا با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید .

مسلم است که در قسمت های آینده نبردی سهمگین میان انسان ها صورت میگیرد . نبردی که هم اکنون میتوان گفت منصفانه است، دنریس و دو اژدها و ارتش باقی مانده‌اش ، در مقابل ارتش بزرگ سرسی و تیر و کمانش .

از طرفی دنریس بهترین مشاوران سریال را در اختیار دارد و میتوان گفت ارتشی که هم اکنون برایش باقی مانده ، دیگر از چیزی ترس ندارند .

سمت دیگر نیز نیروهای تازه نفس و تعلیم دیده گلدن کمپانی و یورون گریجوی و ناوگان آهنین وجود دارند که قضاوت را سخت میکنند .

با تمام این اوصاف ، چند کاندیدا در سریال وجود دارد که هرکدام از آنها ویژگی ها و قابلیت های مخصوص خودشان را دارند . در ادامه نگاهی به آنها خواهیم داشت .

 • دنریس
 • سرسی لنیستر
 • جان اسنو
 • سانسا استارک
 • تیریون لنیستر
 • هیچکس

دنریس

Daenerys on Throne

دنریس کسی است که مدت ها در میان دوتراکی ها زندگی کرده ، قوانین برده داری را تغییر داده و مدت زیادی است که درحال کسب تجربه برای تبدیل شدن به یک ملکه قدرتمند است .
تمامی قسمت های سریال دنریس را به سمت تبدیل شدن به ملکه جلو میبرد و میتوان گفت تمام قدم هایی که تاکنون طی کرده اورا بیشتر به تاج و تخت آهنین نزدیک کرده .
دنریس اکنون با تیم مشاوره حرفه ای خود که بزرگترین سیاست مداران سریال هستند ، یکی از محتمل ترین گزینه ها برای فرمانروایی وستروس است .

علاوه بر اینها دنریس مادر اژدهایان است و در طول سریال مشاهده کرده ایم که عده ی زیادی به او وفادارند و حاضرند جانشان را برای او بدهند . به علاوه اینکه درحال حاضر دنریس یک اژدها دارد که میتواند از هر ارتشی قویتر عمل کند .


جان اسنو « اگان تارگرین »

John snow

گزینه ی دیگر میتواند جان اسنو باشد . همانطور که در پایان قسمت اول مشاهده کردیم ، جان متوجه میشود که فرزند حقیقی لیانا استارک و شاهزاده ی تارگریان ها « ریگار » است . درحال حاضر او وارث حقیقی تاج و تختی است که زمانی قرار بود به ریگار برسد .

اما بارها در سریال اتفاق افتاده که جان علاقه ای به فرمانروایی ندارد . همانطور که علاقه ای به پادشاهی شمال نداشت . اما دیدیم که او به خاطر احساس مسئولیتی که نسبت به شمال داشت ، فرمانروایی را پذیرفت و بعید نیست که اگر حس کند وستروس به او نیاز دارد ، تاج و تخت را پس بزند .


سانسا استارک

sansa stark

از ابتدای سریال مشخص شد که سانسا علاقه ی فراوانی به ملکه بودن دارد و به همین خاطر او با جافری ازدواج کرد . در طول سریال « قسمت ششم از فصل 7 » نیز شاهد بودیم که آریا بو او گفت : تو فقط دوست داری که ملکه شوی .

به علاوه او در تمام فصل های گذشته به طور ناخواسته تحت تعلیم بزرگترین و زیرک ترین شخصیت های سریال ( سرسی – اِلِنا تایرل – پیتر بیلیش ) بوده است . به علاوه سکانسی که در قسمت 3 فصل 8 گیم اف ترونز شاهدش بودیم ، نشانگر علاقه ی تیریون به او بود . تیریون نیز یکی دیگر از سیاست مداران خبره بازی تاج و تخت است که تاکنون توانسته اتفاقات بزرگی را در سریال به وجود بیاورد .

از طرفی دیگر ، سانسا علاقه ی خاصی به شمال دارد و اکنون که اورا بانوی وینترفل میدانند ، بعید است که تخت فرمانروایی شمال را رها کند .


سرسی لنیستر

Cersei on iron throne

سرسی در حال حاضر هم تخت آهنین را دارد ولی به نظر نمی‌رسد که چندان دوامی داشته باشد و جادوگر فصل پنجم قسمت اول هم پیش‌بینی کرده بود که او در پایان نا امید خواهد شد از طرف دیگر فکر نمی‌کنم پیروز شدن سرسی به مذاق هیچ یک از طرفداران خوش بیاید.

در حال حاضر باید ببینیم که در قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز چه نقشه ای در سر سرسی میگذرد .


تیریون لنیستر

Tyrion on Iron Throne

تیریون شاید محبوب‌ترین شخصیت گیم اف ترونز باشد و کاراکتر مورد علاقه‌ی خود آرآر مارتین هم هست ولی او بیش‌تر یک مشاور است تا یک فرمانروا و به گفته خودش که بارها هم در طول سریال تکرار کرده آینده‌اش را طور دیگری تصور می‌کند و به پادشاهی علاقه‌ای ندارد، هرچند واریس در فصل دوم قسمت سوم به او گفت: “یک مرد کوچک می‌تواند سایه‌ی بسیار بزرگی داشته باشد” اما در نهایت احتمال پادشاهی تیریون هم کم است.

با توجه به اتفاقاتی که در مسیر سریال رخ داده ، انتظار میرود یکی از مهم ترین اتفاقات پیش رو در سریال توسط تیریون رقم بخورد . میتوان گفت قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز ، حساس ترین لحظات برای تیریون لنیستر است ، چراکه باید مسیر خود را مشخص کند که به دنریس وفادار بماند ، یا با توجه به علاقه ای که به سانسا دارد مسیر آینده خود را تغییر دهد .


هیچکس

Game of thrones

یک بخشی از همه‌ی داستان گیم اف ترونز همیشه این بوده که تخت آهنین باعث مشکلات فراوان است و باعث جنگ میان مردم می‌شود در حالی که باید با یکدیگر متحد باشند، به خاطر قدرت همه به هم حتی فرزندان و پدرانشان حتی خواهران و برادرانشان خیانت می‌کنند و به نحوی منفورترین چهره‌ی گیم اف ترونز خود تخت آهنین است که پادشاهان دیوانه، الکلی و وحشی بر روی آن می‌نشیند و بقیه ظلم می‌کنند.

نشانه‌هایی وجود دارد که تخت آهنین نابود خواهد شد، در رویای دنریس میبینیم که همه چیز با آتش اژدهاها یا آتش وحشی سوخته و نابود شده، شاید تخت آهنین نابود شود و همه‌ی هفت قلمرو جدا شده و هر کدام فرمانروای خودشان را داشته باشند تا این بازی قدرت و خیانت پایان یابد.

یا روش جدیدی از حکومت شکل بگیرد همان حکومتی که تیریون در فصل 7 قسمت ششم پیشنهاد داد: “راه‌های دیگری برای انتخاب فرمانروایان وجود دارند، برادران نایت واچ راه خودشان را دارند و آیرون بورن‌ها با همه ایراداتشان راه‌ها خود را دارند” یعنی می‌توان برای انتخاب پادشاه از راه‌های دیگری عمل کرد یا وقتی که دنریس در فصل 6 قسمت ده گفت: “تو می‌تونی صلح رو نگه داری وقتی که مردم خودشان رهبرشان را انتخاب کنند.” یا وقتی که گفت: “من می‌خواهم این چرخ را بشکنم” یعنی می‌خواهم این روش قدیمی را عوض کنم که همگی می‌توانند معنای نوعی دموکراسی در انتخاب فرمانروا باشند.

از سوی دیگر سریال گیم اف ترونز که چشم همه‌ی دنیا به آن است می‌تواند با شکستن تخت آهنین یک پیام جهانی ارسال کند که قدرت در همبستگی مردم است و قدرت دادن به یک فرد یا خاندان همیشه باعث مشکلات خواهد شد این پایان می‌تواند کمی گیج کننده باشد ولی امید به همراه دارد امیدِ بهاری پایدار و “یک پایانِ شیرین ولی دردناک!


نظر شما عزیزان چیست ؟ فکر میکنید در قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز چه اتفاقاتی رخ میدهد ؟ و اینکه به نظر شما کدام شخصیت به تخت آهنین و فرمانروایی بر وستروس دست میابد ؟

بیشتر بخوانید

امتیاز کاربران: 4.08 ( 23 رای)
برچسب ها

83 دیدگاه

  1. بله حق با شما بود ازونجایی که پایان قسمت قبل خیلی خوب تکلیف اژدهای جان روشن نشد احساس کردیم که کشته شده.
   مچک بابت تشکر اصلاح شد!

  1. نمیشه مطمئن بود راجب این قضیه ، توی لحظه ی آخر یکی از آدرها رو نشون داد که پشتشو نگاه کرد ، انگار که توی ثانیه آخر متوجه شد آریا داره خودشو میرسونه . اما با ویژگی های آریا بعید نیست که همچین کاری کرده باشه .. ممنونم از توجه بالاتون

   1. نکته دیگه در مورد آریا این بود که توانایی های زیادی کسب کرده بود به جز تغییر چهره، وقتی تو کتابخونه که گیر افتاد متوجه شد لشگر مردگان به صدا حساس هستند پس به نظرم از این حربه استفاده کرد و بدون صدا به نایت کینگ نزدیک شد.

    1. دقیقا درسته، توی کتابخونه جوری راه رفت که هیچ کدوم از وایت واکرها نتونستن صدای پاهاش رو بشنون ولی زمانی که زیر میز بود قطرات خون اریا که به زمین میخورد رو به راحتی شنیدن، کارگردان با این کارش میخواست مهارت اریا رو نشون بده. نیازی نبود خودش رو به وایت واکر تغییر بده، اریا توی کتابخونه نشون داده بود که میتونه بدون جلب توجه مسیری رو طی کنه

   2. اریا تنها نفری بود تو کل لشکر زنده ها که میتونست نامرئی باشه و تقریبا قوی ترین شخص به خاطر تعلیماتی که دیده بود و بیشترین سختی رو هم در کل فیلم متحمل شده بود پس خیلی دور از ذهن نبود.من فکر میکنم به این دلیل نگارنده قسمت سوم رو ضعیف میدونه که انتظار داشته جان اسنو کار پادشاه شب رو تموم کنه ولی دیدیم که جان اسنو به هیچ وجه امکانش رو نداشت. چون پادشاه شب از همه نظر قوی تر بود و همه چیز رو درست برنامه ریزی کرده بود من البته فکر میکنم که دیگه بیش از حدمعمول بیننده رو منتظر نگه داشتن به طوریکه اگر تو قسمت بعدی شاهد یه لشکر بزرگ در مقابل سرسی باشیم این کاملا دور از ذهن و غیر واقعیه.چون چیزی که دیدیم این بود که لشکر مرده ها به زن ها و بچه ها رسیده بودن و خیلی از اونها رو هم از بین برده بودن .واین یعنی اینکه چیز زیادی از لشکر زنده ها باقی نمونده.از نظر من اینکه با چنین شکست و فشاری فقط یکی دو نفر از شخصیت های مهم لشکر کشته شدند و مابقی زنده موندن باز نشون میده نویسنده برای جنگ بعدی به زور اونهارو زنده نگه داشته تا اونجا به مقام شهادت نائل بشن.و مورد اخر اینکه در طول چنین جنگ بزرگی ما تقریبا سه الی ۴ تا چهره از سیاهی لشگر مردگان رو بیشتر ندیدیم و این نشون میده اخرکاره و رمقی برای کارگردان و گروه گریم باقی نمونده و ترجیح دادن بیشتر با جلوه های ویژه کار رو انجام بدن.در مجموع به نظر من اگر از قسمت اول بشینیم و دوباره نگاه کنیم میبینیم که از ابتدای داستان نویسنده تمام پازل هارو چیده تا به این قسمت برسه و قطعا این قسمت اوج و فینال واقعی فیلمه. اما تو مرحله ماقبل فینال.و البته مهیج ترین قسمتش هم بود ولی متاسفانه صحنه های جنگ خیلی نامفهوم بود و مثلا مدت زیادی دو اژدها بی هدف پرواز میکردن در حالیکه مرده ها مشغول گرفتن قلعه بودن.ضمنا در اخر مشخص نشد اگر قرار بود پادشاه شب سراغ کلاغ سه چشم بره پس چرا جان اسنو به جای اژدها سواری همونجا منتظر پادشاه شب نموند.این موارد به نظر من نقاط ضعیف این قسمت بودولی نقاط قوتش خیلی زیاد بود و تقریبا یادم نمیاد هیچ وقت اینجوری میخکوب منتظر نتیجه و انتهای فیلمی بوده باشم

    1. اگه یادتون باشه موقعی که توفان نایت کینگ شروع شد جان رفت پیش برن، بعد بالای سرش نایت کینگ رو دید و تعقیب و گریز از اونجا شروع شد و بعدش هم درگیری …

 1. هیچی دیده نمیشد! هیچی ندیدم! بی کیفیت ترین فیلمی بود که تا حالا دیدم، با انگار کل اپیزود رو با نوکیا 1100 فیلم گرفتن.

  1. فیلم رو با دقت و با بررسی قسمت های قیلی ببینید . اولا تاریکی به خاطر نبرد با پادشاه شب (تاریکی ، خدای مردگان) بودش در ضمن آریا تو قسمت های قبل تر و فصل 7 یه سری ویژگیهای خاص مثل تغییر چهره و ناپدید شدن و… رو پیدا کرده بود و قبلا هم گفته شده بود که چشم آبی ها رو تو خواهی کشت.

  2. اتفاقا من با کیفیت عالی این قسمت رو دانلود کردم ، منتها گمون کنم بخاطر حمله وایت واکرها و حضور سرد و دنیای تارک شون بود که کارگردان میخواست دقیقا همون فضا رو برای بیننده هم رقم بزنه تا بتونه مخاطب رو هم عمیقا با این قسمت همراه کنه . ولی بهتره داخل برنامه splash ببینید کیفیت عالی داره برخلاف kmplayer که فضایی دوچندان تاریک ایجاد میکنه .

   1. دوست عزیز اریا بکمک برن و پرواز کلاغ ها از بین پادشاهان شب گذشت و درواقع هیچ شبه ای نداشت شما کم دقت کردین

   2. باید در محیط تاریک مثل سینما نگاه کنید،چراغهای اطرافو خاموش کنید واضح میشه

  3. داش بهترین کیفیت رو داره چرا متوجه نشدی باید با کیفیت1080دان میکردی عزیز

 2. آقا فراموش کردین که دنریس شهر اربابان رو سپرد به معشوقش،اسم شهرو یادم نیست ولی مثله احرام مصر بود،پس دنریس هنوزم بزرگترین ارتش رو داره چون سرزمینهای زیادی تحت فرمانشن،جنگ بزرگی تو راهه هرچند سیاست بازای سریال بازم نقششون پر رنگتر خواهد شد

  1. دنریس از قسمت اول این فصل مدام داره اشتباهاتی انجام میده که کاراکترهای پررنگ این سریال هم قبلا انجام میدادن و در نهایت مورد غضب کارگردان قرار میگرفتند و میمردند. دنریس هم داره خیلی به تخت و تاجی که مال اون نیست اشاره میکنه و واکنش های بد و تندی داره که این میتونه نشون بده که دنریس به تخت و تاج نمیرسه!

 3. راستی من متوجه نشدم گرگ جان اسنو کجا بود که فصل 8 باز پیداش شد و اینکه بعداز جنگ با وایت واکرها چی شد؟زنده موند؟

  1. این گرگ داخل کتاب مدت ها قبل مرده ولی توی سریال نکشتنش حالا نمیدونن باهاش چکار کنن فقط همینجوری هست !

 4. بنظر شما این احتمال که آریا و پسر آهنگر که حرام زاده پادشاه قبلی هست نمیتونن برای تخت و تاج مدعی باشن؟(البته اگه اول ازدواج کنن)

  1. بله میتونن
   اتفاقا در ویدئوهای گیم اف ترونزی خیلی بهشون اشاره میشه ولی بعید می‌دونم که نهایتا اینجوری تموم بشه که یکی از این شخصیت‌ها پادشاه بشه، قاعدتا احتمال پادشاه شدنه شخصیت‌های سیاستمدار که توی جنگ با نایت کینگ تاثیر زیادی نداشتن بیشتر از بقیس.

 5. فراموش کردی که شوالیه که دوست تیریون و برادرش بود از طرف سرسی مامور شد تا بیاد برادرهارو بکشه. این قسمت خیلی زود تکلیف مردگان مشخص شد و عتش برای دیدن قسمت بعدی خیلی کم شد. زمزمه هایی هست که اریا در قسمت بعد کشته میشه ولی بنظرم با تعقیر چهره خیلی میتونه تاثیر گذار در روند فیلم باشه و علاقه ای که بین جان و دنی هست و الان جان بخت اول تخت هستش و در نبود سر جورا مطمعنا بخت اول جان میمونه مگر اینکه مثل این قسمت اتفاق نادری بیافته. و قسمت سوم دختر گریجوی یک نکته انحرافی بود ذهن بیننده منحرف بشه و فک کنن جنگ دومی بین مردگان اتفاق میافنه ولی به نظرم دختر گریجوی برای قسمت پنجم اماده هستش و تاثیر گذار. تیرینیون و سانسا احتمال غریب به یقین مزدوج میشن. این نظر ممن بود

 6. به نظرم آریا با کمک جادوگر تونست خودشو برسونه به نایت کینگ و باتوجه به قدرتی که تو مخفی کردن خودش داره پس خیلی هم دور از انتظار و ضعیف نیست ، من همش تو فکرم بود که آریا باید یکاری بکنه و دمش گرم تونست، :))) و اینکه تمرکز اصلی فیلم از همون اول روی سرسی و تخت پادشاهی بود نه وایت واکرها پس منطقیه یجایی وایت واکرها باید از بین میرفتن در غیر این صورت فیلم از هدف اصلیش منحرف میشد و اینکه اون اتفاق هیجان انگیزی که منتظرش هستیم به نظرم تو قسمت اخر رخ میده، در هر صورت این فیلم همیشه غیرقابل پیش بینی بوده و همین اونو جذاب میکنه

  1. بله اونجور که بوش میاد این سه قسمت آخر بهترین قسمت‌های گیم اف ترونز خواهند بود اینو بازیگرا خودشون تایید کردن!
   و همونطوز که گفتین احتمالا پایان خیلی جذابی هم در انتظارمون هست

 7. آیا اژدهاها برای همیشه نابود میشوند؟
  آیا ممکن نیست این اژدهاها زاد و ولد کرده باشن آنهم ب دور از چشم دنریس و مخاطبان فیلم؟
  آیا اونجایی ک در قسمت اول دنریس ب جان گفت اژدهاها کم خوراک شدن صرفا یه دیالوگ بود یا دلیلی مثل ضعف بخاطر تخم گذاری و این چنین چیزایی بود؟؟؟؟؟؟
  مشکوک نیست این دیالوگ؟؟؟
  البته شاید هم بخاطر بالا رفتن سن اونا و تحلیل رفتن توانایی هاشون بوده باشه ک البته خیلی احتمالش کمه چون تو سریال واقعا ضعف چشم گیری از اونها ندیدیم

 8. تو همه چیزایی که اینجا نوشتید برن رو از قلم انداختید، اصلا فکر کردید پادشاه شب چرا دنبال برن بود؟ در اصل نایت کینگ واقعی برن هستش، چیزایی در مورد برن هست که هنوز شخصیتای فیلم چیزی ازش نمیدونن،
  مطمعنم یه چیز قافل گیر کننده در مورد برن اتفاق میفتده،
  و یه چیز دیگه که من احتمال میدم اینه که یه فیلم دیگه مربوط به برن و در ادامه این سریال ساخته بشه

  1. نایت کنیگ برن باشه یا نه مشخص نیست ولی چیزی که خود برن بهش توی قسمت 2 بهش اشاره کرد دنبال خاطراتش بود که از بین ببرش تا انسان ها رو تحت کنترل بگیره.
   توی این فصل یه بخش همراه با هر قسمت سریال میاد به اسم اینساید اپیزود، توی اینساید قسمت 3 به دو مورد که من دقت کردم اشاره شده، یک اینکه اریا از 3 سال پیش برای کشتن پادشاه شب انتخاب شده بود، مورد بعدی هم اینکه برن میدونست که قرار پادشاه شب چطور کشته بشه، یادتون نرفته که برن اینده رو هم میتونه ببینه ( اونجا که اشاره میکنه منتظر یه دوست قدیمیه توی اخر قسمت اول) برای همین خنجر رو توی فصل 7 به اریا میده.

  2. برن حافظه زمینه.روح طبیعت.بعیداست رابطه ای با واکرهاداشته باشه.ولی نابودشدن مردگان بنظرم رو جذابیت فیلم تاثیرگذاره،هرچند که شاید کلا نابود نشده باشن.مردگان درگذشته یکباردیگرنبردی داشتن(نبردطلوع)که توسط فرزندان جنگل و انسانهای نخستین عقب رانده شدن.وایت ها بعداز نابودکردن درختان مقدس و خود فرزندان جنگل توسط فرزندان جنگل بافروکردن ابسیدن در قلب دیگران بوجود آمدند که نمادی از بلایست که انسان داره سرطبیعت ودنیامیاره که باتغیرات شدیدآب وهوا وتخریب محیط زیست وحیوانات و…به نوعی انسان رابه انقراض میکشاند که درفیلم با مردگان و فرزندان جنگل به زیبایی بة تصویر کشیده شده است.در پایان شخصیت سم تارلی میتواند از اثرگذارترین شخصیتهای پایان فیلم باشد که مارتین شخصیت سم را بسیار به خودش نزدیک میداند.

 9. یه سوال داشتم اینکه سریال طبق کتاب نغمه اتش و یخ اجرا شده یا فرق میکنه اگه طبق کتتل باشه یعنی تو کتاب مشخص نکرده اخر داستان چی میشه

 10. ببینید حتما یه چیز غافلگیر کننده تو این ۳ قسمت اخر وجود داره . اخه اصلا مگه میشه گیم او ترونزی ک این همه خرج میکنه و این همه به جزییات توجه میکنه به راحتی نایت کینگو از بین ببره . ینی میخوام بگم که این سریال ۷ فصل محوریتش رو نایت کینگ بوده . حالا مگه میشه تو یه قسمت اونم با یه چاقوی کوچیک به راحتی بمیره و دشمن اصلی سرسی باشه . با عقل جور در نمیاد . الان خیلی چیزا گنگه . مخصوصا برن استارک هیچی ازش معلوم نیس و به احتمال زیاد اون نیات کینگ واقعی خواهد بود و جالب اینجاست ک گیم او ترونز شوکه اور ترین سریالیه ک تا بحال دیدیم و همه میدونیم ک تو این جنگ بزرگ حتی یه شخصیت اصلی هم نمرد. در نتیجه یه چیز خیلی بزرگتر تو راهه. ممنون

 11. دوستان عزیز هنوز داستان وایت واکرها تموم نشده کایبرن رو فراموش نکنید که شبیه دکترفرانکشتاینه. و درحال ساخت هیولاها و یک سئوال دیگه هدف واقعی خدای هزارچهره چیه آیا رازی شوک آور وجود داره سپاسگزار

  1. خیلی دور از انتظاره که بخوان همچین کاری با وایت واکرها کنن ، یعنی بعیده که دوباره زندشون کنن یا توی 3 قسمت باقی مونده برگردن به سریال . میشه گفت محتمل ترین گزینه ای که مربوط به واکرها باشه اینه که مشخص بشه نایت کینگ کی بوده .
   در مورد سوالتون هم جواب قانع کننده ای نمیشه داد ، میشه گفت هدفش تعلیم دادن آریا بود که به همچین نقطه ای برسه ، همونجور که پروردگار نور بریچ رو زنده کرد تا از آریا محافظت کنه . به نظر میرسه تمام خدایان سریال میخواستن به نحوی جلوی نایت کینگ ایستادگی کنن و هرکدوم روش خودش رو پیش گرفته .

   1. اینکه معلومه ک تمامی وایت واکر ها زنده نخواهند شد ولی احتمالا این اتفاق درمورد نایت کینگ اتفاق میوفته . همچنین نایت کینگ هیچیش معلوم نیس و رابطه قوی هم بین برندون و نایت کینگه . حتی علامت هایی ک تو فصلای قبل از وایت واکر ها دیدیم همشون معلوم نیس چه معنی میده

 12. مثل اینکه همه یادشون رفته وقتی ک کال دروگو طلا ذوب کرد ریت رو سر داداش دنریس و اون مرد . بعد دنریس گفت اگه داداشم واقعا تارگریان بود نبود با طلای مذاب میمیرد همونطوری ک خود دنریس با اتیش نمیمیره . پس جان اسنو هم حق حکومت نداره .

  1. مگه مشخص شده که جان اتیش میگیره، خود دنریس هم تا توی اب داغ نرفت متوجه نشد که نسبت به حرارت و گرما عایق 🙂

  2. دادا تو دیگه خیلی جزئیاتو جدی گرفتی اینکه جان اسنو یه تارگرینه که تو فیلم ثابت شد و شده بود و جانشین برحقه حالا اینه با اتیش میسوزه رو نمیدونم چرا یااصلا من ندیدم امتحان کننش

  1. ازونجایی که آرآر مارتین گفته که پایان خوشی داره خیلی بعید به نظر می‌رسه 🙂

 13. خلاصه فیلم رو برن تموم میشه هیچ کدوم از سیاست مداران یا اونایی که تو جنگ نایت گینک بودن رقم نخواهد خورد تخت اهنین یا به کل نابود میشه یا برن استارک فرمانروا خواهد شد

  1. بین همه‌ی حالت هایی که بررسی کردیم من هم نابود شدن تخت آهنین رو محتمل‌ترین حالت میدونم!

  1. واقعا فکر نمی‌کنم که برن پادشاه بشه ! 🙂 دلیل خاصی هم براش ندارم بجز اینکه برن کلاغ سه چشم شده و خیلی به سیاست و اینا اهمیت نمیده، در کل اینطوری حس میکنم.
   شاید هم حق باش شما باشه.

  2. به نظر نمیرسه برن پادشاه بشه چرا که یه استارکه و از اونجایی که آخرین استارک باقی ماندس باید تو وینترفل باشه

  3. برن خودش گفته که نمیتونه پادشاهی کنه توی فصل 7 به سانسا گفت، گفت که کلاغ سه چشم و نمیتونه به تخت پادشاهی شمال بشینه.

 14. من تو یوتیوب دیدم چی میشه شاه شب که اریا کشتش هنو زندس جان اسنو دوباره با هاش درگیر میشه میکشتش و خودش تبدیل میشه به شاه شب و با خخاطر این که به کسی اسیب نزنه میره و هیشکی دیگه پیداش نمیکنه و تریون و سانتا استارک با هم ازدواج میکنن و تریون شاه میشه و روی تخت میشینه و سنتا میشه ملکه
  دنریس هم میمیره و اژدهاش بالا سرش اینقدر میشینه تا از قسه میمیره اریا هم با اهنگر میزارن میرن

  1. واقعا امیدوارم اینطور باشه 🙂 البته نمیشه به همه ویدئوها اعتماد کرد

  2. داداش قببل اینکه فصل هشتو بسازن خودشون گفتن که پایان داستان به چند روش متفاوت فیلم برداری کردن که قصه اصلی لو نره و احتنالا اینی که دیدی یکی از داستان ساختگی که مشخص نشه کدوم اصلیه ساختن برا جلوگیری از لو رفتن داستان اصلی

 15. به نظر من که تا این لحظه تمام قسمت های این سریال را با دقت دنبال کردم، این قسمت واقعا یک فاجعه بود. تمام سکانسها در شب ظلمانی اتفاق افتاد که حتی با هیج ترفندی نمیتونستین چیزی تشخیص بدین. در حالیکه مردگان در قسمت های قبل در روز هم جنگیده بودن. به کشتن دادن این همه سرباز جنگجو بدون هیچ استراتژی، مرگ مسخره شاه شب، بی خاصیت بودن برادر کوچک که معلوم نیست قدرت هاش چه موقع به درد خواهد خورد، بی خاصیت بودن جان اسنو و عمه اش در این جنگ با اینکه قویترین سلاح در دست اونها بود، گیج و منگ بودن شاه شب هنگام حمله آریا و ….. به نظر من قشنگترین قسمت اون صحنه اژده ها در آسمان هنگام مهتاب بود. بقیش سرکاری بود. شاید تو قسمت های بعدی گندی رو که زدن درست کنن.

  1. خیلی‌ها حتی خودم از اتفاقات این قسمت شوکه شدیم و مرگ نایت کینگ رو خیلی بد دیدیم یه مقاله دارم مینویسم راجع به مرگ نایت کینگ که به نظرم میتونه همه‌ی کسایی که به این قسمت نقد دارن رو خوشحال کنه هرچند همه‌ی ضعف‌ها رو نمیشه جبران کرد اما این خبرهای جدید نشون میده که قسمت‌های بعدی اونجوری که همه فکر میکنن نیست!
   برای خوندن مقاله میتونین 4 ساعت دیگه به سایت مراجعه کنید!

  2. ظلمتی که گفتی رو توی فصل 7 و دیگر فصل ها اشاراتی شده بهش و گفته زمانی که پادشاه شب میاد با خودش ظلمت سنگینی میاره که حتی روز رو به شب تبدیل میکنه، اون تاریکی هم همزمان با ورود جناب نایت کینگ به وجود اومد تا بتونه سرما و تاریکی رو به عنوان امتیاز داشته باشه، مثل اون زمانی که هر کاری میکردن نمیتونستن خندق رو اتیش بزنن یا جان و دنی دید کافی برای کمک به نیروهاشون رو نداشتن و حتی جناب نایت کینگ هم برای خودش توی غبار غلیظ میموند و نیروهاش رو کنترل میکرد.
   برن کار خودش رو انجام داد، پادشاه شب رو به یه منطقه باز کشوند تا پادشاه شب فکر کنه که قرار جان و دنی با اژده هاشون بیان سر وقتش ولی خب یهو دید که بچه گربه از پشت بهش حمله کرد، همین دلیل گیج و منگ بودنش بود و اینکه برن مثل قاق چارشاخ شده بود و توی چشماش نگاه میکرد و هیچ عکس العملی نشون نمیداد، برن قوی ترین کلاغ سه چشمه چون میتونه حیوانات و ادم هایی مثل هودور رو هم کنترل کنه.
   سربازها دوترکی فرمانده شون مورموند بود که خبر نداشت چی به چیه! مثل وحشی رفتن و خوردن به موج عظیم وایت واکر دو له شدت. اصن در برابر مردگان که مثل سونامی داشت میومد سمتشون چه استراتژی میشه داشت!؟
   جان بدبخت دهنش سرویس شد از بس وایت واکر کشت، حمله به نایت کینگ و در اخر هم اژه ها مرده سبز شد سر راهش، دیگه بدبخت باید چیکار میکرد!؟

 16. بنظرم واقع تو قسمت سوم گند زده بودن چرا تیریون تو جنگ بلک واتر از اتش وحشی استفاده کرد ولی اینجا خیچ غلطی نکردن.چرا جنگی ک واسه دوتراکی مثه تفریحه بدون ی صحنه تموم میشن.واقعا بدجور رفتن رو مخ ما

  1. میخواست نشون بده دوترکی ها هم در برابر این لشکر مرده هیچ پخی نیستن، تریبیون اتش وحشی نداشت و علم ساخت ش رو هم نداشت!! پس به قول سانسا قهرمانانه ترین کار همین بود که توی سردابه میموند!! خودش اشاره کرد که چرا من نباید اون بیرون باشم و سانسا هم در جواب محترمانه گفت هیچ غلطی نمیتونی بکنی همینجا بگیر بشین!

 17. به نظر من جان اسنو از جنگ کناره میگیره و عملا کارش تمومه
  دنریسم انقدر غرور داره که تو نبرد اول شکست میخوره ولی برای ادامه جنگ یکی به کمکش میاد که در نهایت با خیانت به تخت آهنی میرسه
  اینو بر این اساس میگم که یه جا خوندم سازنده هاش گفتن که پایانش به مزاغ خیلیا خوش نمیاد

 18. آقا همه یادشون رفته چرا همسر جان اسنو از دست جان ناراحت میشه و سه روز قهر میکنه
  چیکار میکنه جان ؟ اینو نقد کنین

 19. سلام
  بنظرم همچین شاخ نبود این قسمت با اینکه 1080 دانلود کرده بودم ولی همش تو عذاب بودم
  شایدم انتظاراتمونو بالا برده بود و بلخره این وایت واکرها باید یجوری تموم میشدن چون هیچجوره نمیمردن… و همه میدونستیم ک باید اصل کاری بمیره ولی من ترجیح میدادم ب دست برن بمیره ن اونجوری پیش پا افتاده
  در ادامه هم قطعا نبرد بین انسان ها جدابتره(حداقل توی روز اتفاق میبفته)
  پادشاه برحق جان اسنو مگر اینکه داستان جوره دیگه ای رقم بخوره….
  توی تریلر قسمت چهارم اثری از جان نبود
  انگار رابطه دنی و جان شکرابه فعلا

 20. سلام بچه ها نظرتون نسبت به آخرین فرزتد پسر کرستر که میداد به وایت واکرا چیه ؟همون سم که گیلی مامانشه؟؟؟به نظرتون وایت واکر نمیشه؟😕

 21. به نظر من برن خیلی نقش داشته توی همه اتفاق ها ، یعنی برن جان اسنو رو زنده کرده و همینطور بقیه رو
  چون این احتمال هست که با توجه به توانایی برن اون تونسته از پارادوکس زمان استفاده کنه و به زمان قبل بره و دست کاری کنه
  همینطور زمانی که نایت کینگ در مقابل برن وایساده بود انگار در ماورای جهان باهم صحبت میکردن و من نظرم اینه که آریا با کمک برن تونست خودشو به نایت کینگ برسونه
  ولی نویسنده این سریال از اول گفته بود که جوری میسازه این سریال رو که هیچ کس نتونه پیش بینی کنه یعنی امکان داره همون سرسی پادشاه بمونه و یا خیلی چیزهای دیگه

 22. اریا از جایی ک ارتفاع داشته خودشو پرت کرده سمت نایت کینگ ولی واقعا تو 7 فصل کلیت داستان اومدن زمستان بود
  اینک مثلا تو یه جنگ همچیز تموم شه یا اصن توانایی مبازره نایت کینگ اصلا مشخص نشد
  حداقل یه جنگ تن به تن هم نداشت با شخصیتی از داستان
  واقعا میشد بهتر نایت کینگ تموم شه

 23. در قسمت 5 تکلیف تخت آهنین مشخص میشه و در قسمت 6 دوباره با نایت کینگ جدید یعنی برن استارک جنگ خواهد شد و ایندفعه جان اسنو آذراهای واقعی نایت کینگ رو میکشه نه آریا

 24. چیزی که شما نوشتین که تقریبا غیر ممکن هست اریانا از بین همچین ارتشی عبور کند درست نیست .چون اریانا قابلیت تغییر چهره رو داره که تونسته از این استفاده بکنه تا به فرمانده مرده ها برسه

 25. ب نظر من از این شخصیت های ک گفتین هیچکدوم پادشاه نمشه ولی نظر من اینه ک اریا ب قدرت میرسه

 26. دوستان اگه به همون تیکه ی اخر که نایت کینگ شمشیرش رو میخواد در بیاره توجه کنین میبینین که یه وایت والکر رو نشون میده که پلک میزنه و به سمت کمرا نگاه میکنه (اریاس) (وایت والکرا پلک نمیزنن) 😇 برای اونایی که نفهمیدن اریا چطور رسید اونجا

  1. برای تبدیل شدن به وایت واکر آریا باید اول یه وایت رو بکشه و صورتشو برداره که بتونه به اون شکل تبدیل شه .
   و اینکه وایت واکرها وقتی بمیرن میشکنن و خورد میشن ، بنابراین نمیتونسته خودشو تبدیل کنه

 27. کاشکی ب برندون ی اشاره ای میکردین.اون کلاغ سه چشمه توانایی دیدن هرچیزی ک درزمان حال و گذشته اتفاق میفته رو داره
  فکر میکنم اگه قراره فردی از اطرافیان یا خود استارک ها بشینه رو تخت،اون فرد برندون هستش درضمن سریال خیلی وقته چندان استفاده ای از قابلیتاش نکرده و این احتمالشو بیشتر میکنه

  1. سلام . کلاغ سه چشم یا برن دیگه استارک نیست . چیزی که بارها خودش تکرار کرده ، این موضوع حتی توی مصاحبه ها هم اعلام شده

 28. اوه دقیقا همینه چون تنها کسی،ک میتونست اون رو نابود،کنه آریا بود چون قدرت تعغیر چهره و قدرت اینو داشت ک کسی اونو نبینه حتی همون وایت واکرها اگه دقت کرده بودین قسمت اخرش ک اریا اومد یکی از وایه واکرها ب پشت سرش هم نگاه میکنه و ی چیزی حس میکنه اندازه ایی نیستیم ک براین فیلم انتقاد کنیم چون خیلی قوی تو از اون حرفاست ک کسی بخواد دربارش انتقاد کنه

  1. درسته این سریال از اول قوی بوده ، اما نمیشه گفت که بدون نقض بوده . حداقل میدونیم که قسمت سوم خیلی دور از چیزی بود که تصور میشد .
   دلایلی که برای ضعف قسمت سوم گفتیم حرفیه که اکثر بینندگان در سراسر دنیا بهش اشاره دارن .
   در مورد آریا هم تغییر چهره امکان پذیر نیست ، چون برای تبدیل شدن به یک صورت دیگه ابتدا باید صورت اون شخص رو ببره . وایت واکرها هم بعد از مرگشون خورد میشن ، پس نمیتونسته صورتشو ببره و تبدیل به وایت واکر بشه .

   1. شما قسمتی که توی کتابخونه بود رو توجه کردین؟ موقعی اریا راه میرفت هیچکدوم از وایت واکرها متوجه نشدن!!

 29. باسلام فکر کنم اخر سریالو خراب کردن و بی معنی تمومش کنن چون کارگردان گفته یه اتفاقی تو این فصل میفته که تو هیچ فیلم وسریالی نیافتاده ودر ضمن حیف این سریال که بعد ده سال بخواد اینجوری تموم بشه

  1. سلام
   به نظر من نگران پایان نباشین و از دیدنش لذت ببرین
   بیاین امیدوار باشیم پایان خوبی در انتظارومونه !
   اگر هم نبود دیگه اونوقت نمیشه کاریش کرد 🙂

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 19 =

دکمه بازگشت به بالا