اخبار بازی

اكس باكس لایو، رقیب جدید گوگل پلی !

كمپانی مایكروسافت امروز بطور رسمی، حمایت اكس باكس لایو از تلفن های هوشمند را معرفی كرد. این موضوع یك ماهی است كه خبرش را شاهد هستیم و متاسفانه هنوز درباره نسخه نینتندو سوییچ این پلتفرم اطلاعاتی موجود نیست.

در اوایل ماه فوریه مایكروسافت مشخص كرد كه در حال توسعه شبكه اكس باكس برای موبایل ها و تبلت ها می باشد كه باعث می شود بازی ها با قابلیت های سیستم Xbox اجرا شوند. توسعه دهندگان تحت این پلتفرم برای بازی های خود اچیومنت، امتیاز، كلاب ها و لیست دوستان را طراحی می كنند كه باعث می شود بصورت یكپارچه ای با ویندوز و اكس باكس قابل استفاده باشند.
تاكنون صرفا بازی هایی مانند ماینكرفت كه توسط مایكروسافت منتشر می شدند این قابلیت ها را دارا بودند و اكنون به وسیله كیت توسعه دهنده نرم افزاری جدیدی كه برای بازی سازان ارسال می شود، این موضوع به اكثریت عناوین آینده بسط پیدا می كند.

این كیت توسعه دهنده نرم افزاری كه با نام Microsoft Game Stack شناخته می شود مجموعه ای از ابزارهاییست كه در ساخت عناوین موثر هستند؛ مانند تكنولوژی پردازش ابری Azure كه قدرت اجرایی تلفن های همراه را تا حد تقریبا نامحدود (در آینده) ارتقا می دهد.
آقای Kareem Choudhry مدیریت بخش گیمینگ فضای ابری این شركت بار دیگر در مصاحبه با وبسایت The verge تایید كرد هدف اصلی مایكروسافت متحد كردن ٢ میلیارد بازیكن در سراسر جهان است.


بیشتر بخوانید

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یک =

دکمه بازگشت به بالا