این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

اسم گلخانه های تهران

گلخانه

 

اسم گلخانه های تهران

 

تعریف گلخانه

محیطی بسیار زیبا در چارچوبی فلزی که پرورش دهنده گل های زینتی است را گلخانه می گویند. برخی از گلخانه ها نیز پرورش دهنده میوه ها و صیفی جات متفاوتی هستند. سبزیجاتی که در گلخانه ها تولید می شوند، کیفیت بسیار بالایی دارند. بیشتر گلخانه های تهران ارائه دهنده صیفی جات، گیاهان دارویی و گل های زینتی و آپارتمانی به مشتریان هستند. نور و دما دو عاملی است که گل ها و گیاهان را پژمرده یا با طراوت می سازد. در یک گلخانه حرفه ای باید این دو عامل به دقت کنترل شده و گل های بسیار زیبایی را پرورش دهند. گلخانه ها در واقع مراکزی هستند که گل ها در آن ها محافظت می شوند و سرما و گرما نمی تواند آن ها را دچار آسیب کند. در گلخانه های بزرگ، تمامی مراحل کاشت و پرورش گل طی می شود. در نتیجه یک گل زیبا تمامی مراحل زندگی خود را در یک گلخانه طی کرده است. ارائه گل و گیاهان زینتی و دارویی به مشتریان نیز از دیگر وظایف یک گلخانه است.

مزایای گلخانه های تهران

گلخانه های تهران دارای مزایای ویژه ای هستند، وجود این گلخانه ها در این شهر بزرگ و پر از آلودگی سبب متعادل شدن هوای این شهر می شود. زیباتر کردن محیط شهر و خانه شما از مهم ترین مزایای گلخانه های شهر تهران است. مراقبت کردن از گل ها و گیاهان خانگی می تواند درمان مناسبی برای افسردگی و مشکلات امروزی انسان باشد. به همین جهت گلخانه ها می توانند از این نظر کمک زیادی به مردم این شهر نمایند. بیشتر گلخانه های تهران دارای تنوع بسیار زیادی هستند و با گل های زیبای خود طراوت و شادابی بیشتری به محیط خانه شما می بخشند. از دیگر مزایای این گلخانه ها میتوان به قیمت مناسب، تراکم جغرافیایی مناسب در تمامی سطح شهر تهران و دسترسی عالی به تمامی نمونه های گیاهان آپارتمانی اشاره کرد.

 

گلخانه

 

انواع گلخانه ها

گلخانه های تهران به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند. گلخانه های ثابت و متحرک از دسته بندی های کلی گلخانه هستند. بیشتر گلخانه های موجود در سطح شهر تهران از نوع ثابت هستند و در یک مکان مشخص فعالیت می کنند. گلخانه های متحرک نیز بیشتر در نمایشگاه های گل و گیاه و بازارهای گل تهران دیده

می شوند. برای ساخت این گلخانه ها از مصالحی مثل اسپیس فریم استفاده می شود که از ویژگی جا به جایی ساده برخورداند. بیشتر این گلخانه ها به صورت فصلی فعالیت می کنند.

امروزه بیشتر نیاز مردم شهر تهران از طریق گلخانه های ثابت تامین می شود. گلخانه های ثابت از دو ویژگی مهم برخوردارند، دسترسی دائمی و ارائه گل و گیاه آپارتمانی در تمامی فصول سال از ویژگی های بسیار مهم این گلخانه است.

گلخانه های ثابت نیز به سه دسته جزئی تقسیم بندی می شوند:

گلخانه یک طرفه: این نوع گلخانه تقریبا برای تولید و پرورش بذرهای تازه و گل های پیازی مورد استفاده قرار می گیرند.

گلخانه نیمه دو طرفه: در قسمت هایی که شدت نور در زمستان در حد بالایی قرار ندارد، از این گلخانه برای امور غیر تجاری یا نیمه تجاری استفاده می شود. بیشتر گلخانه های خانگی به این شکل ساخته می شوند. در این گلخانه معمولا بیشتر گل های ساده خانگی پرورش داده می شود و برای تولید انبوه چندان مناسب نمی باشند.

گلخانه های دو طرفه: گلخانه های تهران معمولا از چنین ساختاری برخوردار هستند. سقف استفاده شده در آن ها به صورت شیروانی بوده و برای پرورش نمونه های مختلف آپارتمانی بسیار مناسب می باشند. شکل کلی آن ها می تواند به صورت مجزا یا به هم پیوسته باشد. در برخی نمونه ها بخش تولید گلخانه از بخش توزیع آن جدا است.

 

گلخانه

 

ارزش گلخانه ها

کشورهایی که دارای گلخانه های زیادی هستند، سریع تر از دیگر کشورها به سمت پیشرفت گام بر می دارند. گلخانه ها در این کشورها ارائه کننده خدماتی بسیار شایسته مثل تامین غذا و گیاهان دارویی و گل های آپارتمانی کشور را انجام می دهند. تولید زیاد در کمترین فضا در واقع مهم ترین کاری است که یک گلخانه انجام می دهد. وجود گلخانه های زیاد در کشور ما سبب افزایش درآمد و درآمد زایی در این بخش شده است. ایجاد اشتغال پایدار و کمک به جوانان از دیگر مزایای گلخانه است. یکی دیگر از دلایل با ارزش بودن گلخانه، تصفیه گازهای موجود در هوا و سالم سازی محیط اطراف می باشد.

بزرگ ترین گلخانه های جهان

کشور ایران و شهر تهران دارای گلخانه های بزرگی است، اما کشورهایی در سطح دنیا وجود دارند که بزرگ ترین گلخانه ها در آن ها فعالیت می کنند.

کشور قزاقستان بزرگ ترین گلخانه ها را داراست. در گلخانه های این کشور محصولاتی مثل بادمجان و گوجه فرنگی و خیار و کدو پرورش داده می شود. بخش زیادی از نیاز کشور به صیفی جات توسط گلخانه های بزرگ آن تامین می شود.

در باغ عدن کورنوال کشور انگلستان نیز یکی از بزرگ ترین گلخانه های جهان تاسیس شده است. این باغ از نظر بزرگی توانسته است رکورددار باشد و نام آن در گینس ثبت شده است. این گلخانه یکی از شگفتی های معماری جهان نیز به شمار می رود. گیاهان موجود در آن از کشورهای مختلف و مراکز گیاه شناسی جهان جمع آوری شده اند. پلیمرهای خاصی در ساخت این گلخانه ها بکار رفته است، این پلیمرها می توانند تا 30 سال عمر کنند.

اما تمام دنیا هلند را به عنوان بزرگ ترین کشور گلخانه ای جهان می شناسند. بیشترین صادرات این کشور گل و گیاهان دارویی و زینتی می باشد. سطح وسیعی از کشور را گلخانه های زیبا و بزرگ پوشانده است که روزانه گل های زیادی را تولید می کنند. گلخانه های هلند بسیار پیشرفته هستند و ابزارهای بسیار پیشرفته ای در تولید گل و گیاه این کشور نقش دارند. کشور هلند در طول یک سال در حدود 65 میلیارد یورو صادرات گل و گیاهان زینتی و آپارتمانی را در دستور کار خود دارد. 20 درصد کل صادرات این کشور گل و گیاهان زینتی و دارویی است.

بزرگ ترین گلخانه شیشه ای جهان در ایران قرار دارد، نحوه کشت گل و گیاه در آن متفاوت بوده و از روش کشت هیدروپونیک در آن استفاده می شود. این گلخانه مساحتی به اندازه 3 استان شمالی ایران دارد. در این گلخانه بیشترین گوجه فرنگی مورد نیاز کشور تولید می گردد. از فواید مهم این گلخانه با سیستم کشت خاص،  می توان به کاهش مصرف برق و آب، کاهش آلاینده های زیستی محیط، تامین غذا و گیاهان دارویی کشور، کاهش ضایعات معمولی گلخانه ها نسبت به سایر گلخانه ها اشاره کرد که از مهم ترین فواید این گلخانه ها م. ی باشند.

 

گلخانه

 

کاهش مصرف کود و افزایش 10 برابری تولید نیز از دیگر مزایای فوق العاده این گلخانه بزرگ است. ویژگی های فوق العاده ای برای اولین بار در غرب آسیا در این گلخانه مورد استفاده واقع شده است. دریچه های تهویه و جمع کننده باران و سیستم های گرمایشی و آبیاری و سامانه های خاص تهویه نیز از دیگر ویژگی های فوق العاده این گلخانه هستند. این گلخانه در شهر زیبای تبریز واقع شده است و هر ساله توریست های زیادی را به سمت خود جلب می کند.

بزرگ ترین گلخانه پشت بامی جهان در کشور کانادا واقع شده است. مشاهده یک گلخانه بزرگ و زیبا در پشت بام یک ساختمان بزرگ می تواند بسیار جذاب باشد. هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این گلخانه به این کشور سفر می کنند. جذابیت فوق العاده این گلخانه در کنار تنوع عالی آن سبب رونق اقتصادی خوبی در این منطقه شده است. حدود 100 محصول در این گلخانه تولید می شود و از تمامی مساحت آن برای کشت انواع گل و گیاهان زینتی و آپارتمانی استفاده شده است.

 تاثیر وجود گل و گیاه زینتی در خانه

تا به این جا اشاره کردیم که وجود گلخانه های تهران سبب می شود خانه های شما زیباتر از گذشته باشند. گل ها و گلخانه های زینتی می توانند زیبایی فوق العاده ای به محیط زندگی شما ببخشند. عطر خوش یک گل زیبا می تواند تمامی افراد خانواده را سرحال کند و نشاط بسیار زیادی را برای محیط خانواده به همراه بیاورد. این گل ها می توانند تاثیرات بسیار عالی نیز بر سلامتی شما داشته باشند. برای مثال وجود کاکتوس در خانه سبب می شود که امواج منفی و الکترومغناطیسی کمتری در محیط خانه شما باقی بماند. تمامی این امواج توسط کاکتوس جذب شده و محیط خانه شما پاکسازی خواهد شد. برخی از گیاهان نیز هوای اطراف شما را پاکیزه کرده و محیطی بسیار عالی را برای شما ایجاد خواهند کرد.

معروف ترین اسم گلخانه های تهران

چه گلخانه ها و چه گل فروشی ها باید نامشان به گونه ای باشد که از لحاظ بصری در ذهن ها ماندگار باشد و در عین ماندگاری زیبا باشد. اما انتخاب نامی زیبا برای گلفروشی ها دارای یکسری نکات و قواعدی است که در صورت رعایت آن ها قطعا میتوانید نامی ماندگار برای گل فروشی یا گلخانه خود انتخاب کنید. برای یادگیری نکات مهم درباره انتخاب نام گل فروشی و ایده گرفتن برای انتخاب بهترین نام برای گل فروشی یا گلخانه خود به وبسایت rokna.net (رکنا) مراجعه کنید.

معروف ترین گلخانه های تهران در هر منطقه شهر به شرح زیر می باشند:

در منطقه 1 گلخانه های زیادی در خیابان های اقدسیه، زعفرانیه و شریعتی، ولیعصر و نیاوران قرار خواهد داشت.

منطقه 2 نیز دارای گلخانه های فوق العاده ای در خیابان های ستار خان و شهر آرا، صادقیه و سعادت آباد واقع شده است.

منطقه 3 نیز گلخانه های زیادی در پاسداران و جردن دارد. لازم به ذکر است که خیابان های ذکر شده تنها گلخانه این منطقه را دارا نیستند، بلکه تمامی خیابان های این مناطق گلخانه های بزرگی را دارند.

 

گلخانه‌های تهران

 

منطقه 4 تا 22 شهر تهران نیز دارای گلخانه های بزرگ و مجهزی هستند. شما برای آشنایی بیشتر با گلخانه های مربوط به منطقه خود می توانید از اینترنت استفاده نمایید. اطلاعات خوبی در این مورد با جستجو در اینترنت به دست خواهید آورد.

با این وجود شما در شمال شهر تهران به گل فروشی گلستان و بین الملل و ارکیده دسترسی بسیار عالی خواهید داشت. سایر گلخانه ها و گل فروشی های مناطق مختلف تهران را می توانید از روی نقشه پیدا کنید.   تمامی خدمات پرورش و ارائه گل و ارسال گل به مناطق مختلف توسط گلخانه های تهران انجام می شود.

خدمات گلخانه های تهران

شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که گلخانه های تهران چه نوع خدماتی را ارائه می دهند؟

ارسال گل و گیاه به مناطق مختلف شهر تهران، ارسال سفارشات و هدایای ویژه شما به مناطق مختلف تهران در کوتاه ترین زمان از مهم ترین خدمات این گلخانه ها است. تولید انبوه گل و گیاهان زینتی و دارویی و ارائه عمده و گسترده آن ها از دیگر خدمات مهم این گلخانه ها است. تامین نیاز گلفروشی های سطح شهر و فروش عمده گل و گیاهان زینتی به فروشندگان از دیگر خدمات شایسته این گلخانه ها است. مشاوره و راهنمایی مشتریان گلخانه و ایجاد فضاهای ارتباطی برای مشاوره به آن ها از دیگر خدمات اختصاصی برخی گلخانه های این شهر می باشد. گلخانه های مختلف برای ارائه خدمات شایسته تر به مشتریان خود، خدماتی مثل اصلاح گلدان و خاک و کود آن به همراه راهنمایی مشتریان را نیز انجام می دهد. با راهنمایی ارزنده این فروشندگان مشتریان می توانند از گل های خود بیشتر مراقبت کنند. خدمات دیگر مثل بررسی مشکل گلدان های شما و تجویز کود و خاک مناسب نیز از دیگر خدمات اختصاصی برخی گلخانه های تهران است. خاک و کود مناسب را نیز می توانید از همین گلخانه ها تهیه کنید. تمامی ابزارهای لازم برای نگهداری کردن از گل و گیاهان آپارتمانی یا خانگی شما توسط این گلخانه ها تامین می شود. برای مثال گلدان های مناسب و دسته بیل های متناسب به همراه آبپاش از اساسی ترین ابزارهایی است که برای این کار لازم دارید. برخی از افراد علاقه مند هستند که خود گل و گیاهان را بکارند، بذر مناسب برای کاشت نیز توسط برخی گلخانه ها به شما ارائه می شود. نحوه مراقبت و کشت این گیاهان را نیز می توانید از مشاوران این گلخانه ها بپرسید. کود و خاک مناسب به همراه روش نگهداری کردن از گیاه نیز توسط فروشندگان این گلخانه ها به شما ارائه می شود.

 

گلخانه های تهران

 

زیباترین گل ها و گیاهان آپارتمانی

در گلخانه های تهران شما می توانید به زیباترین گل ها و گیاهان آپارتمانی دسترسی داشته باشید.

بنفشه آفریقایی یکی از بهترین گل هایی است که در محیط آپارتمان می توانید نگهداری کنید. این گل سازگاری بسیار بالایی با شرایط آپارتمانی دارد و به تلاش زیادی برای نگهداری کردن نیاز ندارد. این گل به نور مستقیم خورشید نیاز ندارد و به راحتی می توانید آن را در هر نقطه از خانه نگهداری کنید. تنوع این گل بسیار زیاد است و در چندین رنگ متفاوت به مشتریان عرضه می شود. به همین دلیل یکی از زیباترین و محبوب ترین گل های آپارتمانی محسوب می شود.

درختچه بونسای یکی از رایج ترین گیاهان آپارتمانی است. اصالت این درخت ژاپنی است و در برابر شرایط سخت محیطی بسیار مقاوم است. حساسیت این گیاه نسبت به سایر نمونه های مشابه کمتر است. جذابیت یک درخت کوچک می تواند فضای کلی خانه شما را تغییر دهد. احتمالا کودکان شما علاقه بسیار زیادی به این درخت کوچک نشان خواهند داد. برخی از نمونه های آن میوه های بسیار کوچک و زیبایی می دهند.

گل چینی یا آگلونما نیز از سرسخت ترین و زیبا ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود. در آپارتمان های کم نور نیز می توان از این گل بهره برد. این گل همیشه سبز است و در تمام طول سال به خانه شما طراوات خواهد بخشید.

پوتوس نیز از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه به دفع سموم خانه شما کمک زیادی می کند و سلامتی افراد خانواده را تضمین می نماید. گرد و غبارهای زیادی در سطح فرش های شما وجود دارد که باعث حساسیت های شدیدی برای برخی افراد می شود. این گیاه با دفع این گرد و غبارها از بروز این حساسیت ها جلوگیری به عمل می آورد.

برگ عبایی و برگ انجیری نیز دو نمونه از گیاهان فوق العاده آپارتمانی هستند، این گیاهان دوام فوق العاده ای داشته و نیاز به مراقبت های زیادی ندارند. حتی افرادی که مشغله زیادی دارند نیز می توانند به راحتی از این گیاهان برای زیباسازی محیط خانه و محل کار خود استفاده کنند. تمامی گلخانه های تهران عرضه کننده مستقیم این گیاهان هستند.

تجربه استفاده از گل و گیاهان خانگی و زینتی در محیط کار شما می تواند لذت کار کردن را برای شما دو چندان کند. زمانی که از کار روزمره خسته هستید و نیاز به تجدید قوا دارید، بهتر است از یک گل یا گیاه زینتی کمک بگیرید.

 

گلخانه‌های تهران

 

زیباترین گل ها و گیاهان آپارتمانی

در گلخانه های تهران شما می توانید به زیباترین گل ها و گیاهان آپارتمانی دسترسی داشته باشید.

بنفشه آفریقایی یکی از بهترین گل هایی است که در محیط آپارتمان می توانید نگهداری کنید. این گل سازگاری بسیار بالایی با شرایط آپارتمانی دارد و به تلاش زیادی برای نگهداری کردن نیاز ندارد. این گل به نور مستقیم خورشید نیاز ندارد و به راحتی می توانید آن را در هر نقطه از خانه نگهداری کنید. تنوع این گل بسیار زیاد است و در چندین رنگ متفاوت به مشتریان عرضه می شود. به همین دلیل یکی از زیباترین و محبوب ترین گل های آپارتمانی محسوب می شود.

درختچه بونسای یکی از رایج ترین گیاهان آپارتمانی است. اصالت این درخت ژاپنی است و در برابر شرایط سخت محیطی بسیار مقاوم است. حساسیت این گیاه نسبت به سایر نمونه های مشابه کمتر است. جذابیت یک درخت کوچک می تواند فضای کلی خانه شما را تغییر دهد. احتمالا کودکان شما علاقه بسیار زیادی به این درخت کوچک نشان خواهند داد. برخی از نمونه های آن میوه های بسیار کوچک و زیبایی می دهند.

گل چینی یا آگلونما نیز از سرسخت ترین و زیبا ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود. در آپارتمان های کم نور نیز می توان از این گل بهره برد. این گل همیشه سبز است و در تمام طول سال به خانه شما طراوات خواهد بخشید.

پوتوس نیز از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه به دفع سموم خانه شما کمک زیادی می کند و سلامتی افراد خانواده را تضمین می نماید. گرد و غبارهای زیادی در سطح فرش های شما وجود دارد که باعث حساسیت های شدیدی برای برخی افراد می شود. این گیاه با دفع این گرد و غبارها از بروز این حساسیت ها جلوگیری به عمل می آورد.

برگ عبایی و برگ انجیری نیز دو نمونه از گیاهان فوق العاده آپارتمانی هستند، این گیاهان دوام فوق العاده ای داشته و نیاز به مراقبت های زیادی ندارند. حتی افرادی که مشغله زیادی دارند نیز می توانند به راحتی از این گیاهان برای زیباسازی محیط خانه و محل کار خود استفاده کنند. تمامی گلخانه های تهران عرضه کننده مستقیم این گیاهان هستند.

تجربه استفاده از گل و گیاهان خانگی و زینتی در محیط کار شما می تواند لذت کار کردن را برای شما دو چندان کند. زمانی که از کار روزمره خسته هستید و نیاز به تجدید قوا دارید، بهتر است از یک گل یا گیاه زینتی کمک بگیرید.

 

گلخانه‌های تهران

 

خزانه هوای آزاد و شاسی سرد از این ابزارهای خاص برای نگهداری از گیاهان حساس به سرما هستند. شاسی برای کاشت بذرها نیز استفاده می شود و از ابتدای تولد گیاه همراه او خواهد بود. مقاوم کردن گیاهان نیز از مهم ترین فواید گلخانه ها می باشند.

 اهمیت انتخاب اسم برای گلخانه ها

امروزه انتخاب یک نام مناسب برای یک گلخانه از مهم ترین مراحل تبلیغات و جذب مشتری محسوب می شود. باید برای گلخانه نام مناسب و با مسمایی انتخاب شود. نام مناسب می تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی افزایش تعداد مشتریان داشته باشد. از انتخاب اسم های بی معنی یا با معنی بد، گنگ و نامفهوم باید جلوگیری شود. برای مثال چند نام شیک برای گلخانه به شما معرفی می کنیم.

گلخانه پارین، ارکیده، رویال، کاکتوس یا فلورا

نام های به این شکل می توانند برای گلخانه مناسب باشند.

جهت گلخانه ها

گلخانه ها دارای جهت های متفاوتی هستند، گلخانه ها به سمت شمال یا جنوب و شرق و غرب ساخته می شوند. گلخانه ها اگر به صورت تک واحدی ساخته شده باشند، دارای یک جهت کلی خواهند بود. گلخانه های تک واحدی معمولا سردتر بوده و مناسب پرورش نمونه های سردسیری می باشند. اگر گلخانه به صورت چند واحدی باشد، چند جهت مختلف داشته و محیط گرم تری خواهد داشت. در این نوع گلخانه می توان چندین نوع متفاوت گل تزیینی را پرورش داد. برای پرورش میزان بیشتری گل باید از گلخانه چند واحدی استفاده کرد. به علت این که حجم بیشتری از گیاهان در آن قرار خواهند گرفت.

هزینه ساخت گلخانه های تک واحدی بیشتر است و تهویه مناسبی را نمی توان برای آن قرار داد.

گلخانه های چند واحدی نیز دارای سیستم تهویه بهتر، هزینه احداث کمتر و مدیریت موفق تر می باشند. مشکل لوله های حرارتی و کاهش نور ورودی از مهم ترین معایب این نوع گلخانه ها هستند.

عوامل موثر در انتخاب جنس اسکلت

باد نابود کننده سقف های متزلزل است، پس باید برای یک گلخانه از سقف مناسبی استفاده شود. معمولا گلخانه های تهران بسیار محکم است و قدرت تحمل باد با سرعت 100 کیلومتر را خواهد داشت. مقاوم بودن سقف گلخانه ها در برابر باران از اهمیت بیشتری برخوردار است. برف تهدید جدی برای یک گلخانه نیست، زیرا حرارت برف را آب می کند. این سقف ها باید در برابر اشعه های خطرناک نور خورشید مقاومت بسیار بالایی خواهند داشت. اگر رطوبت از سقف ها عبور کند، مشکلات بسیار زیادی برای گلخانه ها ایجاد می شود. رطوبت زیاد ممکن است حشراتی مثل موریانه ها و قارچ ها را به خود جلب نماید. این دو مورد از بزرگ ترین دشمنان گل ها و گیاهان هستند. حتی زمانی که یک گل و گیاه را خریداری می کنید نیز باید مراقب آفات و قارچ های خطرناکی که آن ها را تهدید می کنند، باشید. برای پیشگیری کردن از این مورد می توانید از فروشنده گلخانه های تهران در مورد نحوه مراقبت از آن ها راهنمایی بخواهید.

گلخانه های آهنی و آلومینیومی

گلخانه های آهنی دارای استحکام بسیار بالایی هستند و قدرت حرارت بسیار بالایی به کمک آن ها می تواند داده شود. انقباض و انبساط دما در این گلخانه ها در حد بسیار مناسبی قرار خواهد داشت. فلزات بکار رفته در این سقف و ساختار این گلخانه ها با مواد دیگری ترکیب شده اند و حرارت را بهتر انتقال داده و از رطوبت زیاد جلوگیری می کنند.

گلخانه های آلومینیومی امروزه بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار می گیرند، انتقال حرارت توسط آهن بهتر انجام می شود. با این وجود گلخانه های کوچک می توانند از آلومینیوم بهره ببرند. لازم به ذکر است که آهن دارای قیمت کمتری نسبت به آلومینیوم است و ساخت یک گلخانه آهنی بسیار با صرفه تر از نمونه آلومینیومی است. با این وجود آلومینیوم دارای مقاومت بسیار فوق العاده ای در برابر حرارت و سرما و بادها می باشد. استحکام سقف آلومینیومی بسیار زیاد است و به راحتی قابل نفوذ نیست. این مورد از مهم ترین مزایای گلخانه های آلومینیومی است.

انواع پوشش گلخانه

گلخانه های تهران دارای پوشش های متفاوتی هستند، برای مثال شیشه از مهم ترین مواردی است که برای پوشش گلخانه ها استفاده می شود. انواع شیشه های مقاوم گزینه های بسیار مناسبی برای انواع گلخانه ها می باشند. طول عمر شیشه ها بسیار زیاد است و از یک شیشه با کیفیت در حدود 35 سال میتوان استفاده کرد.

برای پوشش گلخانه ها از مواد تثبیت کننده اشعه ها نیز استفاده می شود. این مواد از آسیب رسیدن به گل ها و گیاهان جلوگیری می کند. اشعه ماورا بنفش در نور آفتاب می تواند برای نمونه های مختلف خطرناک باشد که این پوشش از این مورد جلوگیری می کند.

خاص بودن تنها یک ویژگی در گل فروشی نیست، نتیجه یک انتخاب آگاهانه است

 

 


هم اکنون تماشا کنید 🔴

نظرات

captcha Refresh
مشاهده نظرات (0)
rtyddrt75667