اخبار بازی

در کنفرانس خبری GDC گوگل شاهد رونمایی از کنسولی خواهیم بود ؟

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
در کنفرانس خبری GDC گوگل شاهد رونمایی از کنسولی خواهیم بود ؟

کمپانی گوگل سالهاست در صنعت ویدیو گیم با فروشگاه پلی استور حضور دارد و جالب است بدانید در سال 2018 حدود 20 میلیارد دلار از این بخش درآمد کسب کرده است. اما به هرجهت حضور گوگل در در جریان اصلی بازیها داستان دیگری برای مخاطبین کنسولی است.

تاکنون مدل حضور گوگل در جریان اصلی بازیها به شکل واضح مشخص نشده است و بیشتر به شایعات برمیگردد. ایا شاهد یک سرویس استریم خواهیم بود که پیش تر مراحل ازمایشی را پشت سرگذاشت و یا نه شاهد یک کنسول فیزیکی به شکل سنتی در کنار سرویس های استریم هستیم؟ اما دو دلیل به ما نشان میدهد حضور گوگل هر چه که هست شامل سخت افزار هم خواهد شد.

دلیل اول فردی که در توییتر حضور مراسم گوگل در GDC را اعلام کرد اقای Rick Osterloh معاون ارشد بخش سخت افزاری گوگل است. فردی که پشت سر تولید محصولاتی همچون گوشی های هوشمند پیکسل، گوگل هوم و دیگر محصولات فیزیکی گوگل است. به بیان بهتر حضور وی در پروژه به معنی وجود یک سخت افزار است.
دلیل دوم به محل قرار گیری تیزر تبلیغاتی گوگل برای حضور در GDC برمیگردد. این تیزر که قبلا در چنل مشاهده کرده بودید در store.google.com منتشر شده. توجه کنید “Store” گوگل فقط محل فروش محصولات فیزیکی همچون گوشی های هوشمند، تبلت و غیره است. در استور گوگل هیچ محصول نرم افزاری به فروش نمیرسد و فروشگاه گوگل پلی که همه ما میشناسیم برای فروش محصولات نرم افزاری است.

منابع دیگری هم وجود دارد همچون گزارشی که پیشتر اعلام کرده گوگل به دنبال حضور فیزیکی در بازار کنسول هاست و اسم رمز این پروژه “Yeti” نام دارد. حال کلمه “”yeti-teaser” در کد های پخش کننده استور گوگل مشاهده شده است. براساس این گزارش گوگل سه سال است بر روی ساخت این کنسول مشغول است.

تمام شایعات و اطلاعات به ما کد رونمایی از یک کنسول فیزیکی میدهند، هرچند باز هم امکان دارد این کنسول فیزیکی صرفا وسیله ایی برای استریم بازیهای ویدیویی باشد.


بیشتر بخوانید

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =

دکمه بازگشت به بالا