آبان تتر

10 ایده جالب از هواداران سریال بازی تاج و تخت برای پایان داستان

game of thrones

سریال بازی تاج‌ و تخت که یکی از بهترین سریال های خارجی جهان بود، پس از چند سال جذب مخاطب و رشد توقف ناپذیر مخاطبان خود با تمام داستان‌ها، شخصیت‌ها و ایده‌های جذابش بالاخره به‌پایان رسید اما این پایان از دید بسیاری چندان خوشایند نبود.

سریال بازی تاج و تخت

(هشدار اسپویلر! در متن زیر بخش‌های بزرگی از داستان سریال بازی تاج و تخت لو رفته است)

فصل آخر سریال بزرگ شبکه یعنی بازی تاج و تخت دارای بازخوردی دوگانه بود. بسیاری از هواداران از اتفاقات فصل هشتم شگفت‌زده شده بودند. اتفاقاتی مثل کشته شدن شاه شب به‌دست آریا استارک، نابود شدن کینگزلندینگ توسط دنریس تارگرین و همچنین رسیدن برن استارک به پادشاهی. پایان سریال غیرمنتظره بود و بسیاری از هواداران سرنوشت‌های کاملاً متفاوتی برای شخصیت‌های سریال درنظر گرفته بودند. با توجه به جنجال‌هایی که قسمت آخر به‌پا کرد، در این مطلب با ده تئوری از جانب هواداران سریال Game of Thrones آشنا خواهید شد که ممکن بود پایان بهتری نسبت به آنچه در سریال دیده شد ارائه می‌کردند. در ادامه با شهر زمان همراه باشید.

استقرار مجدد خاندان تارگرین

سریال بازی تاج و تخت

این احتمالاً شبیه‌ترین پایان به فیلم‌های دیزنی محسوب می‌شود که ممکن بود در سریال گیم آو ترونز شاهد آن باشیم. در فصل هفتم و زمانی که جان اسنو و دنریس تارگرین با یکدیگر ملاقات کردند و عاشق هم شدند، به‌نظر می‌رسید که قرار است خاندان تارگرین را مجدداً احیا کنند و آن را به شکوه سابقش بازگردانند. بسیاری از هواداران بر این باور بودند که جان و دنریس با هم ازدواج می‌کنند و سپس به‌عنوان پادشاه و ملکه بر وستروس حکمرانی خواهند کرد. حتی رابطه خونی این دو با یکدیگر هم نمی‌توانست مانعی برای این پایان ایجاد کند چون چنین ازدواج‌هایی در میان تارگرین‌ها مرسوم بوده است.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین فیلم های علمی تخیلی {50 فیلم با ارزش دیدن بالا}

 

پیشنهاد کاربران برای مطالعه: اسپین آف ها و پیش درآمدهای گیم اف ترونز

پیروزی شاه شب

سریال گیم آف ترونز

در نقطه مقابل اندینگ قبلی، این پایان شاید سیاه‌ترین پایان بالقوه محسوب شود. بعضی از هواداران این اعتقاد را دارند که سریال Game of Thrones هرگز قرار نبود پایانی خوش داشته باشد. آنها فکر می‌کردند شاه شب تمام شخصیت‌های اصلی را خواهد کشت و وستروس را نابود خواهد کرد. این نظریه زمانی ممکن به‌نظر می‌رسد. شاه شب و وایت واکرها به‌صورت هیولاهایی غیرقابل کشتن به‌تصویر کشیده شده بودند و ارتش مردگان نیز ویرانگر بود. اگر زمستان بر تمام هفت پادشاهی غلبه می‌کرد، سریال می‌توانست یک‌بار دیگر انتظارات هواداران را واژگون سازد.

 

پیشنهاد کاربران برای مطالعه: منفورترین کاراکترهای گیم اف ترونز

 

بازگشت دنریس به مرین

سریال Game of Thrones

این پایان برای مادر اژدهایان می‌توانست بسیار خوب و خوشحال‌کننده باشد. پیش از آغاز پخش فصل هشتم سریال بازی تاج‌وتخت فرضیه‌هایی شکل گرفته بودند، مبنی بر اینکه دنریس هرگز خانه‌ای که آرزویش را داشت در وستروس پیدا نخواهد کرد و در نهایت به اسوس بازمی‌گردد. دنی خودش در فصل هشتم گفت که وستروس به او هیچ عشقی ندارد، نقطه مقابل چیزی که در خلیج اژدهایان شاهدش بودیم، جایی که او آن را از برده‌داری رهایی بخشید. اگر دنریس متوجه می‌شد که تخت آهنین هرگز سرنوشت او نبوده است، چرخه داستانش کامل می‌شد؛ وستروس را ترک می‌کرد و بالاخره به خانه بازمی‌گشت.

مرگ جان و دنریس، رسیدن فرزندشان با تاج و تخت

سریال گیم آف ترونز

پس از پایان فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت، این ایده یک فرضیه محبوب بود. بسیاری از هواداران در ردیت تصور می‌کردند که جان و دنریس بچه‌دار خواهند شد. بعد از وقایع اپیزود «The Dragon And The Wolf» عده‌ای فکر می‌کردند که فرزند این زوج پس از مرگ پدر و مادرش پادشاهی را به ارث خواهد برد. در فصل هفتم، چند اشاره به بچه‌دار شدن جان و دنریس وجود داشت. با تبعیت از سبک و سیاق گیم آو ترونز، اگر جان و دنی در نبرد با شاه شب کشته می‌شدند و فرزندشان که توسط تیریون، دست پادشاه، بزرگ شده بود به جانشینی می‌رسید، پایانی تراژدیک شکل می‌گرفت.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین فیلم های کمدی کره ای ؛ معرفی 12 سینمایی کره ای خنده دار

 

پیشنهاد کاربران برای مطالعه: محبوب ترین کاراکترهای گیم اف

پادشاهی جان اسنو

سریال بازی تاج و تخت

پس از آنکه در فصل هفتم سریال گات افشا شد جان اسنو، وارث بر حق تخت آهنین است، این فرضیه نیز منطقی به‌نظر می‌رسید. شاهزاده اگون تارگرین، شاه سابق شمال به‌عنوان فرزند قانونی ریگار و لیانا شناخته شد و همین باعث می‌شد تا او به وارت خاندان تارگرین تبدیل شود. بسیاری از هواداران بر این باور بودند که جان و دنریس با یکدیگر ازدواج خواهند کرد یا مادر اژدها در نبرد نهایی مقابل وایت واکرها کشته خواهد شد تا جان عزادار به تخت سلطنت برسد.

جان و دنریس از ادعای خود دست بکشند و وستروس را ترک کنند

سریال بازی تاج و تخت

عشق بین جان اسنو و دنریس تارگرین در قسمت آخر سریال Game of Thrones پایانی ناخوشایند داشت؛ پس از آنکه دنریس کینگزلندینگ را نابود کرد، جان معشوقه خود را کشت. اگر جان و دنریس از ادعای خود برای تصاحب تاج و تخت دست می‌کشیدند و وستروس را ترک می‌کردند، پایانی بهتر برای تارگرین‌ها رقم می‌خورد. آخرین بقایای این خاندان می‌توانستند به شرق، مرین بروند یا حتی همراه با وحشی‌ها که از هزینه خونین جنگ سرخورده شده بودند به آن سمت دیوار بروند.

 

نابودی تخت آهنین و اداره وستروس توسط یک شورای عالی

game of thrones poster 85627

از میان خاکسترهای قسمت آخر گیم آف ترونز، برن استارک به پادشاهی وستروس رسید، این یک غافلگیری بزرگ برای مخاطبان سریال بود. تخت آهنین توسط اژدها نابود شده بود، اتفاقی که خیلی‌ها رخ دادن آن را در شرایطی دیگر تصور کرده بودند. دنریس در فصل پنجم از پایان دادن به یک چرخه صحبت کرد و اگر تخت را با دروگون نابود می‌کرد، در مقابل ساخت تحت توسط اگون با کمک بالریون قرار می‌گرفت. در نتیجه وستروس نیز توسط یک شورای عالی اداره می‌شد و دنی و جان می‌توانستند از این طریق، هفت پادشاهی را به معنای واقعی کلمه آزاد کنند.

 

پیشنهاد کاربران برای مطالعه: بهترین فیلم ها و سریال های شبیه گیم اف ترونز

 

پادشاهی گندری

سریال بازی تاج و تخت

احتمال رخ دادن این فرضیه پایین اما به‌هرحال ممکن بود. مخصوصاً پس از آنکه دنریس در اپیزود «The Last of the Starks» از فصل هشتم به گندری مشروعیت بخشید. گندری، به‌عنوان پسر آخرین پادشاه واقعی یعنی رابرت باراتیون می‌توانست پادشاه وستروس بشود. گندری به همان اندازه از تاج و تخت سهم داشت که ادعای جان یا دنریس صحیح بود. اگر خاندان باراتیون پس از آنکه تقریباً به‌کلی توسط لنیسترها نابود شد، مجدداً سلطنت را به‌دست می‌گرفت، پایانی کنایه‌آمیز رقم می‌خورد.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین انیمیشن های دیزنی (لیست کارتون های والت دیزنی آپدیت 2023)

نابودی کینگز لندینگ به‌دست سرسی با استفاده از آتش وحشی

سریال بازی تاج و تخت

پس از آنکه سرسی لنیستر در قسمت پایانی و زیبای فصل ششم یعنی «The Winds of Winter» معبد بیلور را با استفاده از آتش وحشی نابود کرد، این تئوری نیز به یک ایده محبوب و رایج تبدیل شد. در کتاب، سرسی نقاط تشابه بسیاری با شاه دیوانه داشت، کسی که می‌خواست پایتخت را با استفاده از همان آتش وحشی به‌کلی نابود کند. بسیاری از بینندگان سریال Game of Thrones فکر می‌کردنند سرسی به‌جای دنریس لقب ملکه دیوانه را خواهد گرفت و جیمی نیز درست به همان دلایلی که اریس را به قتل رساند، خواهرش را هم می‌کشت و بنابراین پیشگویی معروف والونکار نیز به حقیقت می‌پیوست.

تقسیم دوباره وستروس به هفت پادشاهی جداگانه

سریال بازی تاج و تخت

یک فرجام نمادین دیگر برای جان و دنریس می‌توانست این باشد که آنها با تقسیم وستروس به هفت پادشاهی مستقل، تمام کارهای جد خود یعنی اگون فاتح را پاک کنند. شمال در فصل آخر سریال یک‌بار دیگر استقلال خود را به‌دست آورد و اگر تمام پادشاهی‌های دیگر نیز حاکمیت خود را برقرار می‌کردند یک پایان منطقی شکل می‌گرفت. در این سناریو، جان و دنریس به سرزمین‌های سلطنتی حاکمیت می‌کردند. سانسا در شمال به قدرت می‌رسید و تیریون لنیستر حاکم سرزمین‌های غربی می‌شد. تصور می‌شد که اگر اگون پادشاهی‌ها را برای مبارزه با وایت واکرها متحد می‌کرد و شاه شب هم می‌کرد دیگر دلیل وجود نداشت که وستروس تحت حاکمیت یک پادشاهی باشد.


کاربران وبسایت تایم سیتی، مطالب زیر را پیشنهاد می‌کنند:

1) 10 نکته و حقیقت جالب در مورد وایکینگ‌ها

2) خطرناک‌ترین جنگویان وایکینگ‌ها

 

 

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

adbanner
تریلر فصل سوم سریال Witcher منتشر شد!تریلر فصل سوم سریال Witcher منتشر شد!