این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

9 شخصیت کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌ که سریال بازی تاج‌وتخت به آنها اشاره نکرد
  • محمد مقصودی
  • يکشنبه 22 دی 98
  • 0
  • 108

9 شخصیت کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌ که سریال بازی تاج‌وتخت به آنها اشاره نکرد

سریال‌های اندکی وجود دارند که توانایی رقابت با سریال Game of Thrones را داشته باشند. هرچند نباید از این نکته غافل شد که بازی تاج‌وتخت در فصل‌های ابتدایی نسب به دو فصل آخر از داستان منسجم‌تری برخوردار بود. با این اوصاف می‌توان گفت که از نقطه‌ای به بعد، سریال بازی تاج و تخت دیگر بی‌نقص نبود. این سریال از ابتدا در زمینه اقتباس مشکل داشت مخصوصاً زمانی که بحث حذف کردن شخصیت‌ها پیش کشیده شود.

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

به سختی می‌توان باور کرد که این موضوع به بزرگترین مشکل سریال تبدیل شد. با حذف کردن کاراکترها، داستان دیگر نمی‌تواند روند طبیعی خودش را طی کند؛ بقیه شخصیت‌های ناقص می‌شوند و زمینه نیز محدود می‌شود. سریال گیم آف ترونز می‌توانست چیزی بسیار فراتر از آنچه دیده شد باشد. در ادامه با تایم سیتی همراه باشید تا با 9 شخصیت کتاب نغمه یخ و آتش آشنا شوید که حضورشان می‌توانست به سریال گات کمک کند.

 

9- بانوی دل‌سنگ

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

در کتاب‌های جورج مارتین، مرگ پایان کار کتلین نیست. پس از عروسی سرخ، بریک دنداریون زندگی خود را فدا کرد تا این عضو خاندان تالی دوباره زنده شود. متأسفانه، علت مرگ کتلین تالی و مرده بودنش کاملاً او را منحرف کرد. زمانی که کتلین دوباره زنده شد، با اسم بانوی دل‌سنگ در هیبت یک زامبی کینه‌توز ظاهر شد که جز کشتن فری‌ها و جیمی لنیستر هیچ‌چیز نمی‌خواست. احتمالا برای برقراری تعادل سریال و همچنین حفظ اثر عروسی سرخ، سریال بازی تاج‌وتخت تصمیم به حذف این زنده شدن گرفت.

 

8- بلواس نیرومند

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

یکی از جالب‌ترین همراهان دنریس در کتاب‌های نغمه یخ و آتش بلواس نیرومند بود که همواره منبعی برای طنز و نشاط محسوب می‌شد. او از هر نظر یک انسان بزرگ‎جثه محسوب می‌شود و حتی سم هم نمی‌تواند او را از پا در بیاورد. او یکی از بهترین شخصیت‌های فرعی مرتبط به دنریس در کتاب است و فقدان او در سریال نیز می‌تواند قابل حس باشد.

بدون حضور بلواس نیرومند، شخصیت‌های مکمل دنریس بسیار سبک می‌شوند. جوراه و باریستان در سریال جنان متمایز نیستند در صورتی که در سریال اینطور است. گری وورم و میساندی، هردو در سریال چندان جذاب نیستند و تیریون هم زمانی که در فصل پنجم به دنریس می‌رسد وضعیت جالبی ندارد. بلواس نیرومند می‌توانست سقفی باشد که همه را زیر خودش جمع می‌کند.

 

7- ریک

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

طرفداران سریال Game of Thrones نام ریک را به‌خوبی می‌شناسند. این همان اسمی است که رمزی بولتون پس از آنکه تئون گریجوی را تحقیر کرد بر رویش گذاشت و او را به یک خدمتکار پست تبدیل کرد. هرچند در کتاب‌ها، یک ریک دیگر هم وجود داشت که او نیز یک خدمتکار دون‌پایه برای رمزی بود. در واقع این دو از یکدیگر جدا نمی‌شدند و در واقه این ریک بود که با رمزی به شکار می‌رفت.

اما در یکی از این شکارها، به هردو نفر حمله شد و ریک جان خود را از دست داد. رمزی در نهایت مجبور شد خودش را به عنوان خدمت‌کارش جا بزند تا زنده بماند و ابتدا تئون را در همین وضعیت ملاقات کرد. چنین چیزی را در سریال هم دیدیم، اما از ریک اصلی کتاب خبری نبود، رمزی در ابتدا سعی می‌کند که در نقش خدمتکار به تئون کمک کند اما سپس مشخص می‌شود که این بخشی از نقشه‌اش برای شکنجه کردن این آهن‌زاده بوده است.

 

6- پچ‌فِیس

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

این موضوع که سریال بازی تاج‌وتخت از شخصیت پچ‌فیس غافل شد یک جنایت بزرگ است. درست است که او یک شخصیت هیجان‌انگیز و عجیب‌وغریب است اما وستروس نیز برخلاف آنچه سریال می‌خواهد به شما القا کند، یک جهان هیجان‌انگیز و عجیب‌وغریب است. پچ‌فیس در اوج سادگی (یا شاید در اوج الوهیت) بیشتر زمان خود را به خواندن آوازهای نحس در دراگون استون سپری می‌کند.

او نزدیک‌ترین همراه پرنسس شیرین است و به واقع یکی از ناخوشایند‌ترین نقش‌ها را در کتاب دارد. هر خط گفتگویی که از دهان او خارج می‌شود، به‌طرز غیرقابل تحملی سنگین است و نقش سرنخ‌هایی برای داستان را ایفا می‌کند. او در صورت حضور در سریال GoT می‌توانست نقشی به‌یادماندنی را ایفا کند.

 

5- وارگو هوت

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

در سریال بازی تاج و تحت، نقش وارگو هوت توسط یک شخصیت انحصاری در سریال یعنی لاک پر شده است. او یک آدم منفی معمولی است اما کار خود را به‌خوبی انجام داده و نقش خود را خوب ایفا کرده و توانسته است که تمام وظایف وارگو هوت در کتاب را محقق سازد (و حتی بیشتر) اما این شخصیت در سریال چندان جالب توجه نیست و شدیداً در میان اتفاقات وسیع سریال گم شده است.

به‌نظر می‌رسد دلیل اصلی جانشینی وارگو توسط لاک به همین کمرنگ بودن نقش مربوط می‌شود. شخصیت وارگو هوت برای کتاب بسیار مناسب است زیرا خواننده می‌تواند تصور کند که او چطور به‎‌نظر می‌رسد اما به تصویر کشیدن او بر روی صفحه دشوار است.

 

4- گارلان و ویلاس تایرل

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

به‌منظور ساده سازی، سریال Game of Thrones تصمیم می‌گیرد که چند خاندان را به اختصار معرفی کند. در کتاب گیم آف ترونز، لوراس تنها یکی از پسرهای خاندان تایرل است اما معروف‌تر از او ویلاس و گارلان تایرل هستند. در حالی که این دو شخصیت هیچ نقشی در پایان سریال ندارند اما یک لایه مهم به داستان اضافه می‌کنند تا جذابیت خاندان تایرل در کتاب حفظ شود.

متأسفانه به‌علت اقتباس ضعیف از نقش لوراس، به غیر از بانو اولنا، مارجری تنها فرد برجسته خاندان تایرل در سریال گیم آف ترونز است. بدون گارلان یا ویلیس، خاندان تایرل در سریال هم کوچک‌تر خواهد شد. در کتاب حداقل به این موضوع اشاره شده است که تایرل‌ها می‌توانند به‌آسانی در قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت نقشی داشته باشند حتی با وجود آنکه گارلان و ویلیس لزوماً بازیگران اصلی داستان نیستند.

 

3- جان کانینگتون

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

این شخصیت در کتاب رقصی با اژدها معرفی شد اما در تمام طول مجموعه کتاب نغمه‌ای از از یخ و آتش به او اشاره شده است. جان کانینگتون پس از مجموعه طوفان شمشیرها به‌عنوان یکی از شخصیت‌های متعددی که نقطه‌نظر جدیدی در سریال بازی تاج‌وتخت ایجاد می‌کنند عمل کرده است.

او دیدگاه جدیدی ارائه می‌کند، رابطه خاصش با ریگار شناخت جدیدی از این تارگرین در اختیار مخاطب می‌گذارد. کانینگتون در کتاب‌ها نقش خاکستری دارد. در یکی از داستان‌های جورا، او به‌عنوان یک مشاور برای اگون تارگرین دیده می‌شود، کسی که زودتر از دنریس به سمت وستروس حرکت کرد.

 

2- اگون تارگرین

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

سخت است بتوان باور کرد که حذف اگون از سریال می‌تواند در نهایت منجر به آن پیامدهای ناگوار در کیفیت کلی دو فصل آخر شود. اگون با وجود آنکه در کتاب نیز حضور چندان زیادی ندارد، اما نقش مهمی ایفا می‌کند. در فصل‌های ابتدایی بادهای زمستان می‌بینیم که او دنریس را تحت محاصره خود قرار می‌دهد و همان راهی را در پیش می‌گیرد که سرسی در سریال داشت.

 

1- تایشا

 

شخصیت‌های کتاب‌های نغمه‌ای از یخ و آتش‌

 

درباره این شخصیت، نکته جالب آن است که سریال Game of Thrones در به تصویر کشیدن تایشا تلاشی جدی داشت. هواداران همیشه به گفتگوی فصل 1 که به‌طور واضح درباره او است اشاره می‌کنند اما یک‌بار دیگر در فصل 2 و سپس سه‌بار دیگر در فصل 3 به او اشاره می‌شود. قبل از آنکه دن و دیوید (تهیه‌کنندگان) پیش از فصل چهارم بازی تاج و تخت درباره سرنوشت سریال با مارتین صحبت کنند، هنوز هم قرار بود تایشا به تصویر کشیده شود.

و ناگهان او را از سریال حذف می‌کنند. حتی آن پیش‌زمینه مهم که طی آن جیمی افشا می‌کند تایشا واقعا تیریون را دوست داشت نیز دور انداخته می‌شود. به‌جای آن، در فصل چهار می‌بینیم که به‌جای حضور تایشا، تیریون درگیر ماجرایی احساسی با شی می‌شود که در نهایت به خداحافظی احساسی با برادرش و به قتل رساندن پدرش منجر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

خارج از دید: سریال The Leftovers
دانلود سریال قورباغه قسمت‌های 1 تا 3 [ با ترافیک نیم‌بها ]
نقد و بررسی قسمت 5 سریال See (دیدن)
نظرات اولیه منتقدان نسبت به فصل اول سریال بیگانه (The Outsider)

نظرات

captcha Refresh
rtyddrt75667