اخبار بازیمقالات

تاریخچه ی مسابقات جهانی دوتا 2 و زمان برگزاری این رویداد در 2019

یکی از بزرگترین و مهیج ترین رویدادهای بازیهای آنلاین ، مسابقات جهانی دوتا 2 است که هرساله طرفداران زیادی را به خود مشغول میکند .

اسپانسر این مسابقات کمپانی بزرگ Valve است و مبلغ قابل توجهی برای تیم های اول ، دوم و سوم در نظر میگیرد . لازم به ذکر است که این مبلغ توسط سایر اسپانسرها هرساله روبه افزایش است و یکی از بینظیرترین مبالغ در میان رشته های ورزشی آنلاین ، مربوط به مسابقات جهانی دوتا 2 است

در ادامه قصد داریم ابتدا زمان برگزاری دوره نهم این مسابقات و نحوه ی انتخاب شدن و راهیابی تیم ها به این تورنومنت را بررسی کنیم . و سپس نگاهی به تاریخچه این تورنومنت و برندگان دوره های پیشین این مسابقات بیاندازیم .

Dota 2 international stage

مسابقات جهانی دوتا 2 – سال 2019

مسابقات جهانی دوتا 2 یا همان Ti « مخفف کلمه The International » هر ساله در ماه آگوست برگزار میشود و طی 5 روز ، بهترین تیم های جهان را به رقابتی جذاب و تماشایی وا میدارد .

امسال نیز این مسابقات به رسم هرساله در تاریخ 20 آگوست « سه شنبه 29 مرداد 98 » شروع میشود و پس از گذشت 5 روز مبارزه ، در تاریخ 25 آگوست « یکشنبه 3 شهریور 98 » به اتمام میرسد .

محل برگزاری نهمین دوره این مسابقات در شانگهای چین ، « میدان مسابقه مرسدس بنز » در نظر گرفته شده و انتظار میرود یکی از راحت ترین مکان ها برای بازیکنان باشد ، چرا که سیاست های چین برای صدور ویزا زیاد سخت گیرانه نیست ، و همانند دوره قبلی که برخی بازیکنان نتوانستند ویزا دریافت کنند نیست .

اتفاق جالبی که در این دوره رخ داده سیاست جدید کمپانی Valve است که 12 تیم به صورت مستقیم به این تورنومنت دعوت میشوند .

هر ساله پس از پایان مسابقات Ti ، تورنومنت های Major و Minor برگزار میشدند که تیم های برتر صرفا به خاطر جوایز آنها رقابت میکردند . اما اینبار قضیه کمی متفاوت است . از میانه ی سال 2018 تا 2019 ، 10 رویداد رسمی صورت میگیرد که تاکنون 6 تای آنها به اتمام رسیده . پس از پایان این مسابقات ، 12 تیمی که بیشترین امتیاز « DPC » را در تورنومنت ها کسب کرده باشند به صورت مستقیم به مرحله ی گروهی دعوت میشوند و 6 تیم دیگر ، در مسابقات مقدماتی رقابت میکنند .

تاکنون صعود 3 تیم « Team Secret » و « Virtus.Pro » و « Evil Geniuses » قطعی شده و سایر تیم ها ، در 4 تورنومنت دیگر باید صعود خود را قطعی کنند .
برای مشاهده جدول کامل مسابقات و امتیازات تیم ها میتوانید با کلیک بر لینک قرار داده شده ، به صفحه ی مورد نظر بروید .

طبق آخرین اخبار منتشر شده از وبسایت DoTa 2 ، مقدار جوایز این مسابقات به صورت زیر است .

جایگاهمقدار جایزه
تیم اول11,190,158 دلار
تیم دوم4,069,148 دلار
تیم سوم2,670,379 دلار
تیم چهارم1,780,252 دلار
تیم های پنجم / ششم1,144,448 دلار
تیم های هفتم / هشتم635,804 دلار
تیم های نهم تا دوازدهم381,483 دلار
تیم های سیزدهم تا شانزدهم127,161 دلار
تیم های هفده / هجده63,580 دلار
dota 2 international Prize pool

در ادامه قصد داریم نگاهی به تاریخچه این مسابقات ، و قهرمانان گذشته تورنومنت داشته باشیم .

نخستین باری که تورنومنت « International » برگزار شد ، به سال 2011 بر میگردد . میزبان این مسابقات کمپانی Valve بود و محل برگزاری آن در شهر کلن آلمان بود . مقدار جایزه این مسابقات 1 میلیون و 600 هزار دلار بود .

طی گذشت زمان ، میزان این جایزه رفته رفته بیشتر شد و اسپانسرها مبالغی را برای تیم های برنده درنظر گرفتند . و البته کمک هایی که از سمت دوستداران این بازی برای بالابردن کیفیت مسابقات اهدا میشد ، باعث شده تا امروزه مسابقات جهانی دوتا 2 به همچین سطحی برسد .

پنجمین دوره از مسابقات Ti که در سال 2015 برگزار شد ، با میزان جایزه 18 میلیون دلار ، رکورددار بیشترین مبلغ جمع شده برای یک تورنومنت آنلاین در جهان بود . رکوردی که سالهای بعد توسط همین بازی و همین کمپانی شکسته شد و شاهد هستیم که هرساله این رکورد در دستان DoTa 2 قرار میگیرد .


مسابقات جهانی دوتا در سال 2011

اولین و یکی از نوستالژیک ترین مسابقات دوتا 2 که با قهرمانی تیم محبوب « Natus Vincere » به پایان رسید . محال است که از بازیکنان قدیمی دوتا باشید و ناوی جزء تیم های محبوبتان نباشد .

در اولین دوره از مسابقات جهانی دوتا 2 ، 16 تیم به مرحله ی گروهی این مسابقات راه پیدا کردند و پس از انجام بازیها ، نهایتا دو تیم « EHOME » و « Na’Vi » به فینال رسیدند .

آن زمان دوران اوج و شکوفایی Dendi بود و در بازی شاهد زیباترین حرکات از او بودیم . برنده نخستین دور مسابقات جهانی ، بعد از انجام 4 بازی مشخص شد و Na’Vi با نتیجه 3-1 رقیب خود را شکست داد .

ترکیب تیم Na’Vi « ملیت : اوکراین »

 • ArTStyle « کاپیتان »
 • DenDi
 • XBOCT
 • Puppey
 • LightofHeaven

ترکیب تیم EHOME « ملیت : چین »

 • 820 « کاپیتان »
 • Dai
 • PLT
 • Crystal
 • 357

لازم به ذکر است که مستندی در سال 2014 با نام « Free To Play » ساخته شد که بر مبنای این دوره از مسابقات جهانی دوتا 2 بود ، پیشنهاد میکنیم اگر از طرفداران این بازی هستید حتما آنرا تماشا کنید .


مسابقات جهانی دوتا 2 در سال 2012

دومین دوره رقابت های جذاب « The International » در تاریخ 31 آگوست 2012 در ایالت واشنگتن برگزار شد . همانند دوره ی قبل 16 تیم توانستند به مرحله ی گروهی این تورنومنت راه پیدا کنند که پس از انجام بازیهایی زیبا و حساس ، تیم « Invictus Gaming » و قهرمان دوره قبل یعنی Na’Vi به فینال رسیدند .

رقابت حساس و نفس گیری میان دو تیم شکل گرفت و بعد از 5 بازی قهرمان مسابقات « Invictus Gaming » شد .

یکی از تیم هایی که با درخشش فراوانی به نیمه نهایی رسید ، تیم « LDG Gaming » بود که هم اکنون آنرا با نام « PSG.LGD » میشناسیم . این تیم موفق شد با 14 برد و 0 باخت از دور گروهی صعود کند و در نیمه نهایی ابتدا مغلوب Na’Vi شد و سپس در مرحله Lower Bracket با نتیجه 2-1 بازی را به تیم قهرمان واگذار کرد .

ترکیب تیم های راه یافته به فینال

Invictus Gaming « ملیت : چین »

 • Zhou « کاپیتان »
 • Ferrari_430
 • YYF
 • Chuan
 • Faith

ترکیب تیم Na’Vi « ملیت : « اوکراین »

 • XBOCT
 • Dendi
 • LighTofHeaven
 • Puppey « کاپیتان »
 • ARS-ART

مقدار جوایز دومین دوره از مسابقات جهانی دوتا 2 « 1 میلیون و 600 هزار دلار » بود که بین 8 تیم اول تقسیم شد . در ادامه میزان جایزه 3 تیم اول تورنومنت را مشاهده میکنید .

تیممقامجایزه
Invictus Gamingاول1 میلیون دلار
Natus Vincereدوم250 هزار دلار
LGD Gamingسوم150 هزار دلار

مسابقات جهانی دوتا 2 در سال 2013

یکی از زیباترین تورنومنت ها که بعد از انجام شدن بازیهای بسیار زیبا ، در نهایت Alliance توانست قهرمانی سومین دوره از مسابقات جهانی دوتا 2 را به نام خود ثبت کند .

این دوره نیز همانند دوره ی قبلی در واشنگتن آمریکا برگزار شد . بازیها در مرحله ی گروهی ، در قالب دو گروه 8 تایی اجرا شد و 4 تیم هر گروه به مرحله ی حذفی صعود کردند که صدرنشینان دو گروه ، فینالیست های نهایی بودند ، یعنی « Na’Vi » و « Alliance » .

تیم ناوی با نتایج 11-3 و تیم Alliance با نتیجه 14-0 به حذفی رسیدند . این تیم در دو مرحله باهم رقابت کردند ، اولین مصاف آنها در نیمه نهایی بود که Alliance توانست با 2 برد پیاپی Na’Vi را به Lower Bracket بفرستد . ناوی در Lower Bracket حریف تیم Orange Esports بود که توانست پس از 3 دیدار نفس گیر و هیجانی ، با نتیجه 2-1 این تیم را شکست دهد و خودرا به فینال برساند .

این دومین باری بود که در این تورنومنت دو تیم مقابل هم قرار میگرفتند ، جدالی سخت و نفس گیر که برنده جایزه 1 میلیون دلاری و البته افتخاری بالاتری از جایزه را به ارمغان میاورد .

بازیها انجام شد و نهایتا تیم Alliance با کامبکی فوق العاده قهرمان نخستین دوره Ti و فینالیست دور دوم را شکست دهد . و همین شکست باعث به وجود آمدن حواشی در تیم ناوی شد و میتوان گفت یکی از مهمترین دلایل ازهم پاشیده شدن Na’Vi این باخت بود . بعد از بازی XBOCT طی یک توییت جنجالی ، عامل باخت تیم در فینال را یارهای خود خطاب کرد و نهایتا بعد از مدتی از تیم جدا شد . و این پایانی بود بر روزهای قدرت و اقتدار Na’Vi .

ترکیب تیم های راه یافته به فینال

تیم قهرمان – Alliance « ملیت : سوئد »

 • Loda
 • s4 « کاپیتان »
 • AdmiralBulldog
 • EGM
 • Akke

ترکیب تیم Na’Vi « ملیت : اوکراین »

 • XBOCT
 • Dendi
 • Funn1k
 • Puppey « کاپیتان »
 • Kuroky

جایزه دور سوم از مسابقات جهانی دوتا 2 نیز ، برخلاف سالهای گذشته ، رشدی 25% داشت و به میزان 2 میلیون و 800 هزار دلار رسید . این مقدار بین 8 تیم برتر تقسیم شد و جوایز 4 تیم برتر را در جدول زیر مشاهده میکنید .

تیممقامجایزه
Allianceاول1,437,190 دلار
Natus Vincereدوم632,364 دلار
Orange Esportsسوم287,438 دلار
TongFUچهارم201,207 دلار

مسابقات جهانی دوتا 2 در سال 2014

چهارمین دور از مسابقات جهانی دوتا 2 ، که در مارچ 2014 آغاز شد . مکان برگزاری مسابقات Ti4 در سالن « KeyArena » واقع در واشنگتن بود که با قهرمانی Newbee تمام شد .

در این تورنومنت 16 تیم حضور داشتند که 12 تای آنها به صورت مستقیم دعوت شده بودند و 4 تیم دیگر پس از قهرمانی در مراحل مقدماتی، به این رقابت راه پیدا کرده بودند . رقابت های بسیار جذابی در Ti4 اتفاق افتاد و نهایتا پس از انجام بازیها ، فینالیست ها مشخص شدند .

دو تیم چینی مقابل هم قرار گرفتند ، Newbee و Vici Gaming . این دو تیم قبل از راهیابی به فینال در مرحله حذفی « Main Event » یکبار باهم بازی کردند که Newbee توانست با نتیجه 2-1 از سد رقیب هم ملیتی خود بگذرد . پس از رسیدن به مرحله نیمه نهایی ، Newbee پس از انجام 2 بازی بسیار نزدیک ، توانست EG را شکست دهد و خودرا به فینال برساند .

از طرفی دیگر ، Vici Gaming پس از شکست حریف قدرتمندی با نام « Team DK » به نیمه نهایی رسیده بود . EG پس از شکست مقابل نیوبی ، باید در قسمت Lower Bracket حریف Vici Gaming میشد که پس از 3 بازی نتیجه به نفع VG رقم خورد .

حال دو تیمی که پیشتر مقابل هم قرار گرفته بودند باری دیگر به رقابت میپرداختند . یکی از زیباترین فینال ها بازیهایی بود که میان این دو تیم انجام شد ، و نهایتا پس از انجام 4 بازی ، قهرمانی Newbee مسجل شد .

بازیکنان تیم Newbee « ملیت : چین »

 • Hao « کاپیتان »
 • Mu
 • Xiao8
 • Banana
 • SanShenG

بازیکنان تیم Vici Gaming « ملیت : چین »

 • Sylar
 • Super
 • rOtk « کاپیتان »
 • Fy
 • Fenrir

مقدار جوایزه که در دور چهارم مسابقات جهانی دوتا 2 جمع شده بود ، رکوردی در تمام تورنومنت های بازیهای آنلاین حساب میشد ، 10 میلیون دلار . رکوردی که سالهای بعد به صورت پیاپی توسط همین بازی و همین تورنومنت شکسته میشود . مبلغ 5 میلیون دلار به تیم قهرمان یعنی Newbee رسید و نکته ی جالب جایزه ای بود که به تیم سوم یعنی « Evil Geniuses » رسید ، 1 میلیون دلار . مقداری که برابر با جایزه قهرمان دور نخست مسابقات جهانی دوتا 2 بود . در جدول زیر مقدار جوایز 4 تیم برتر تورنومنت را مشاهده خواهید کرد .

تیممقامجایزه
Newbeeاول5,025,029 دلار
Vici Gamingدوم1,474,737 دلار
Evil Geniusesسوم1,037,778 دلار
Team DKچهارم819,298 دلار

مسابقات جهانی دوتا 2 در سال 2015

پنجمین دور از رقابت هیجانی مسابقات جهانی دوتا 2 ، باری دیگر در سالن « KeyArena » واشنگتن برگزار شد که با قهرمانی تیم Evil Geniuses به پایان رسید .

در این تورنومنت 16 تیم حضور داشتند که 10 تای آنها به صورت مستقیم به مسابقات دعوت شده بودند و سایر 6 تیم ، با قهرمانی در مسابقات مقدماتی قاره ای به مرحله ی اصلی راه پیدا کرده بودند .

بازیها در دو گروه 8 تایی انجام شد و پس از کسب نتایج ، تیم ها در مرحله ی حذفی مقابل هم قرار گرفتند و بعد از انجام رقابت هایی حساس ، نهایتا دو تیم EG و CDEC Gaming به فینال رسیدند . نکته ی جالب مصاف این دو تیم در مرحله ی نیمه نهایی بود که CDEC با نتیجه ی 2-0 EG را شکست داد . و EG پس از شکست دادن LGD Gaming در مرحله ی Lb توانست به فینال برسد تا باری دیگر مقابل CDED Gaming قرار بگیرد .

دو تیم پس از انجام 4 بازی حساس و نزدیک ، قهرمان را مشخص کردند . Evil Geniuses با نتیجه 3-1 توانست قهرمان پنجمین دور از مسابقات جهانی دوتا 2 شود . در ادامه بازیکنان دو تیم و مقدار جوایز این تورنومنت را مشاهده میکنید .

بازیکنان تیم EG « ملیت : آمریکا »

 • Fear
 • SuMail
 • UniVerSe
 • Aui_2000
 • PPD « کاپیتان »

بازیکنان تیم CDEC Gaming « ملیت : چین »

 • Agerssif
 • Shiki
 • Xz
 • Q « کاپیتان »
 • garder

مقدار جوایز این دور از مسابقات ، بیشتر از دوره های قبلی بود ، « 18 میلیون » دلار میزانی بود که برای این تورنومنت جمع آوری شده بود . در ادامه مقدار جایزه ای که به تیم های اول تا چهارم تعلق گرفت را مشاهده خواهید کرد .

تیممقامجایزه
Evil Geniusesاول6,634,661 دلار
CDEC Gamingدوم2,856,590 دلار
LGD Gamingسوم2,211,554 دلار
Vici Gamingچهارم1,566,517 دلار

مسابقات جهانی دوتا 2 در سال 2016

یکی از زیباترین مسابقات جهانی دوتا 2 ، مربوط به همین سال یعنی 2016 است . تیمی که در کمال ناباوری تمام مدعیان را شکست داده و قهرمان Ti6 شد . این تیم یکی از عجیب و غریب ترین تیمهای تاریخ دوتا 2 است که در ادامه توضیحاتی راجب آن خواهیم داد .

همانند ادوار قبل ، 16 تیم در این تورنومنت حضور داشتند که اینبار فقط 6 تای آنها به صورت مستقیم دعوت شده بودند ، و سایر 10 تیم بعد از رقابت با سایر مدعیان ، به بزرگترین تورنومنت دوتا 2 راه یافتند .

بازیها در دو گروه 8 تایی در مرحله گروهی شروع شد و پس از گذشت این مرحله 4 تیم برتر هر گروه در مرحله Main Event به رقابت باهم پرداختند ، نخستین بازی تیم قهرمان یعنی Wings Gaming مقابل Digital Chaos بود که با نتیجه 2-1 به سود Wings به پایان رسید . و در مرحله ی بعد این تیم با نتیجه 2-0 از سد MVP Phoenix گذشت و خودرا به نیمه نهایی رساند تا در مقابل قهرمان دور قبل یعنی Evil Geniuses قرار بگیرد . بعد از 2بازی نزدیک و حساس ، Wings Gaming اولین فینالیست Ti6 شد .

در قسمت Lower Bracket ، تیم DC با رقابت هایی بسیار سخت ، از پس مدعیان بزرگی گذشته بود و خودرا به نیمه نهایی رسانده بود تا در مقابل EG قرار بگیرد . بازیه انجام شد و نهایتا Digital Chaos با نتیجه 2-1 EG را شکست داد تا دیگر فینالیست تورنومنت شود .

برای دومین بار Wings Gaming و Digital Chaos مقابل هم قرار میگرفتند . رقابت برای قهرمانی دور ششم از مسابقات جهانی دوتا 2 آغاز شد و بعد از انجان 4 بازی ، Wings Gaming با نتیجه 3-1 قهرمان این تورنومنت شد .

وینگز گیمینگ به سرعت تبدیل به یکی از مشهورترین و محبوب ترین تیم های دوتا 2 شده بود ، اما این محبوبیت آنها زیاد دوام نیاورد و بعد از مدت کمی از گذشت Ti6 ، آنها از حضور در مسابقات محروم شدند . اتفاقات و جنجال های زیادی در مورد این تیم به وجود آمده بود و دلیل اصلی محرومیت آنها ، مشکلاتی بود که با تیم اسپانسری خود به وجود آورده بودند .

بنا به قراردادی که این بازیکنان با اسپانسر بسته بودند ، 80% از تمام جوایز باید به اسپانسر میرسید و در عوض برای آنها شرایط و سیستم مناسب تمرین فراهم میشد . بعد از اینکه Wings Gaming قهرمان Ti6 شد ، دعوایی بر سر مقدار سود بازیکنان شکل گرفت که نهایتا بعداز شکایت اسپانسر از آنها ، فدراسیون مسابقات ، اعضای تیم Wings Gaming را از حضور در تورنومنت های رسمی محروم کرد .

بازیکنان تیم قهرمان – Wings Gaming « ملیت : چین »

 • shadow
 • bLink
 • Faith_Bian
 • y` « کاپیتان »
 • iceice « این بازیکن با Offlancer تیم مینسکی و Fnatic فرق میکند و صرفا نام آنها به هم شباهت دارد »

اعضای تیم Digital Chaos « ملیت : آمریکا »

 • Resolut1on
 • w33
 • Moo
 • MiSery « کاپیتان »
 • Saksa

مقدار جوایز دور ششم از مسابقات جهانی دوتا 2 ، سالیانه رو به افزایش است و این امر در مورد سال 2016 نیز صدق میکند . مقدار جوایز به 20 میلیون و 770 هزار دلار رسیده بود ، چیزی حدود 2.5 میلیون دلار بیشتر از دوره ی قبل ، در جدول زیر مبلغی که به 4 تیم برتر مسابقات تعلق گرفت را مشاهده میکنید .

تیممقامجایزه
Wings Gamingاول9,139,002 دلار
Digital Chaosدوم3,427,126 دلار
Evil Geniusesسوم2,180,898 دلار
Fnaticچهارم1,453,932 دلار

مسابقات جهانی دوتا 2 در سال 2017

با گذشت زمان ، گرافیک بازی به بالاترین حد خود رسید و تیم ها و بازیکنان ، ترکیب های جدیدی را پیدا کردند که رقابت را نزدیک تر و نزدیکتر میکند ، میتوان گفت سال 2017 سر آغاز این تغییرات بود ، جایی که ترکیب تیم ها به نحوی عوض شده بود و بازیکنان به رفلکس فوق العاده ای رسیده بودند .

هفتمین دوره از مسابقات جهانی دوتا 2 ، در سال 2017 انجام شد و محل برگزاری مسابقات ، همانند تورنومنت های قبلی در سالن « KeyArena » واشنگتن بود که با قهرمانی تیم لیکویید به پایان رسید . لازم به ذکر است بگوییم که در این دوره از مسابقات ، به علت تحریم هایی که از سوی رئیس جمهور آمریکا « دونالد ترامپ » اعمال شده بود ، تعدادی از بازیکنان نتوانستند ویزای مسابقات را دریافت کنند و از همراهی تیم خود در این تورنومنت باز ماندند .

برای نخستین بار تعداد تیم ها در مرحله گروهی به 18 تغییر پیدا کرده بود و تیم ها در قالب دو گروه 9 تایی به رقابت پرداختند . بعد از انجام شدن 16 بازی در هر گروه « بازیهای رفت و برگشت » 16 تیم به دور بعد راه پیدا کردند و تیم آخر هر گروه از مسابقات حذف شدند که « Fnatic و Hellraisers » حذف شدگان مرحله ی گروهی بودند .

4 تیم برتر هر گروه در مرحله ی Main Event به رقابت پرداختند که در نخستین بازی ، قهرمان تورنومنت یعنی Team Liquid ، با نتیجه 2-1 به قهرمان Ti2 یعنی Invictus Gaming باخت و راهی مرحله Lower Bracket شد .

تیم لیکویید کار سختی را برای رسیدن به فینال در پیش داشت و در این مسیر با تیم هایی همچون « Team Secret » و « Virtus.Pro » و « LGD Gaming » و « LGD.Forever.young » رو به رو شد که هر کدام جزء مدعیان قهرمانی بودند . نهایتا تیم لیکویید بعد از شکست رقبای سرسخت خود به فینال رسید تا در مقابل قهرمان Ti4 یعنی « Newbee » قرار بگیرد .

بازیها آغاز شد و نتیجه ای رغم خورد که تاکنون هیچ تیمی موفق به ثبت آن نشده ، لیکویید با نتیجه 3-0 از سد Newbee گذشت و تبدیل به یکی از اساطیر تاریخ دوتا 2 شد .

درخشش بازیکنان تیم لیکویید در هفتمین دوره مسابقات جهانی دوتا 2 مثال زدنی بود و در رأس آنها ، Miracle- قرار داشت که با درخشش استثنایی خود با هیروی « invoker » تا حدود زیادی راه را برای قهرمانی تیم هموار کرد .

بازیکنان تیم قهرمان Team Liquid « ملیت : اروپا »

 • Kuroky « کاپیتان »
 • GH
 • MinD_ContRoL
 • Miracle-
 • MATUMBAMAN

اعضای تیم Newbee « ملیت : چین »

 • Moogy
 • Sccc
 • kpii
 • Kaka
 • Faith « کاپیتان »

مقدار جوایز این تورنومنت 24 میلیون و 790 هزار دلار بود که در ادامه مبلغی که به 4 تیم برتر تعلق گرفت را مشاهده میکنید .

تیممقامجایزه
Team Liquidاول10,862,683 دلار
Newbeeدوم3,950,067 دلار
LGD.Forever Youngسوم2,592,231 دلار
LGD Gamingچهارم1,728,154 دلار

یکی از اتفاقات جالبی که نخستین بار در تورنومنت Ti7 اتفاق افتاد ، مسابقه « All-Star Match » بود که به عنوان یکی از مراسم های ویژه تورنومنت محسوب میشد .

منتخبی از بهترین بازیکنانی که بالاترین لول Battle Pass 2017 را داشتند ، و به تیم برنده جایزه 100 هزار دلاری میرسید .

تیم برنده

 • RAMZES666 « بازیکن تیم Vp »
 • Sumail « بازیکن تیم EG »
 • s4 « بازیکن تیم OG »
 • BoBoKa « بازیکن تیم IG »
 • Kuroky « بازیکن تیم لیکویید »

تیم بازنده

 • N0Tail « بازیکن تیم OG »
 • Miracle- « بازیکن تیم لیکویید »
 • UniVerSe « بازیکن تیم EG »
 • kaka « بازیکن تیم Newbee »
 • solo « بازیکن تیم Vp »

مسابقات جهانی دوتا 2 در سال 2018

هشتمین دوره از مسابقات جهانی دوتا 2 و آخرین تورنومنتی که تاکنون برگزار شده ، این مسابقات در شهر « ونکوور کانادا » برگزار شد و برای نخستین بار سیستم جدید برای دعوت تیم ها به مسابقات اجرا شد . بدین صورت که در رویداد های 2017/18 ، تیم هایی که بیشترین امتیازات را کسب کرده باشند ، به صورت مستقیم به دور گروهی مسابقات راه پیدا میکنند . 18 تیم به طور کلی در دور گروهی حضور یافتند که 8 تای آنها بر اساس DPC « امتیازات محاسبه شده در رویداد های Major و Minor » دعوت شدند و 10 تیم دیگر پس از رقابت های مقدماتی به این مرحله رسیدند . در پایان رقابت ها ، تیم « OG » به مقام قهرمانی این مسابقات دست پیدا کرد که در ادامه بیشتر راجب این موضوع توضیح خواهیم داد .

بازیها در دو گروه 9 تایی در مرحله ی گروهی شروع شد و همانند فصل گذشته تورنومنت ، 4 تیم برتر هر گروه به Main Event رسیدند ، 4 تیم دوم گروه ها به Lower Bracket رفتند و آخرین تیم از هر گروه ، از مسابقات حذف شدند که در Ti8 بازندگان دور گروهی تیم های « Pain Gaming و Invictus Gaming » بودند .

رقابت های بسیار نزدیکی در Main Event شکل گرفت که میتوان از حساس ترین آنها « Team Liquid Vs PSG.LGD » و « PSG.LGD Vs Virtus.Pro » نام برد . در گروه دوم نیز رقابت ها به همین نحو بود و OG در ابتدا VGJ.Storm را شکست داد و EG با شکست 2-0 Team secret را به Lower Bracket فرستاد .

دو تیم OG و EG مقابل هم قرار گرفتند و طی رقابتی بسیار نزدیک ، OG موفق شد با نتیجه 2-1 به نیمه نهایی برسد . اتفاق جالبی که در پایان این مسابقه افتاد ، رویارویی دو برادر یعنی « N0Tail و Fly » بود . این دو زمانی در تیم OG باهم بازی میکردند ، اما Fly تصمیم گرفت که به EG بپیوندد و در آنجا شانس خودرا برای قهرمانی مسابقات جهانی دوتا 2 امتحان کند . نگاهی که N0Tail پس از حذف EG به برادرش Fly انداخت یکی از سوژه های این تورنومنت بود و شوخی های زیادی با آن شد .

در نیمه نهایی مسابقات Ti8 ، دو تیم PSG.LGD و OG مقابل هم قرار گرفتند که نتیجه 2-1 به نفع OG به اتمام رسید و Lgd باید در قسمت Lower Bracket مقابل EG قرار میگرفت و شانس خود را برای رسیدن به فینال مجدد امتحان میکرد . بازی انجام شد و LGD توانست 2-0 حریف خودرا شکست دهد و به فینال برسد تا باری دیگر در مقابل OG بجنگد .

فینال آغاز شد و پس از انجام 5 بازی نفس گیر و نزدیک ، OG توانست قهرمان Ti8 شود و افتخار زیادی را برای خود کسب کند .

بازیکنان تیم قهرمان OG

 • Ana
 • Topson
 • 7ckngmad
 • N0Tail « کاپیتان »
 • Jerax

بازیکنان تیم PSG.LGD

 • Ame
 • Somnus`M
 • Chalice
 • Fy « کاپیتان »
 • xNova

نکته ی جالب توجه ، اولین حضور Topson در مسابقات رسمی بود که توانست قهرمان Ti شود .

مقدار جوایز هشتمین دوره از مسابقات جهانی دوتا 2 ، 25 میلیون و 500 هزار دلار بود که در ادامه مقدار جایزه 4 تیم برتر را مشاهده میکنید .

تیممقامجایزه
OGاول11,234,158 دلار
PSG.LGDدوم4,085,148 دلار
Evil Geniusesسوم2,680,879 دلار
Team Liquidچهارم1,787,252 دلار

بیشتر بخوانید

تبلیغ یک میلیون دلاری Ninja برای بازی Apex Legends
تاریخ انتشار بازی Ghosts of Tsushima لو رفت!
هیروی Mars به دوتا 2 اضافه شد (بررسی و آموزش کامل)

امتیاز کاربران: 4.94 ( 5 رای)
برچسب ها

4 دیدگاه

 1. اقا خیلی کامل و عالی بود . دمت گرم واقعا
  فقط Ti7 که لیکویید قهرمان شد . میراکل واقعا معجزه کرد . بهترین دور فک کنم همون 2017 بود که لیکویید قهرمان شد
  ایشالله امسال هم قهرمان میشه دوباره

 2. فکر میکردم از خیلی وقت پیش وجود داشته اینترنشنال . واقعا از 2011 شروع شده ؟
  ناوی اون زمان یا قهرمان بوده یا دوم . الان به خاک سیاه نشستن بدبختا :))

  1. سلام . بله همانطور که ابتدای مطلب گفتیم این تورنومنت نخستین بار در 2011 صورت گرفت ، سالهای اولی بود که دوتا 2 ساخته شده بود .
   Na’Vi اون زمان یکی از بهترین ها بود . شرایط براشون خیلی سخت شد تو چند ساله گذشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا