مقالات فیلم و سریالاخبار فیلم و سریال

مرگ اوترد ؛ آیا اوترد در فصل پنجم آخرین پادشاهی می میرد؟ + عکس واقعی اوترد

قسمت آخر آخرین پادشاهی از جایی شروع می شود که همه چیز شروع شد: ببانبورگ.

مرگ اوترد

مرگ اوترد ؛ آیا در آخرین قسمت فصل پنجم سریال آخرین پادشاهی نقش اوترد کشته می‌شود؟

اوترد به قلعه ربوده شده است تا به نجات دختر ربوده شده محبوبش Aethelflaed، Aelfwynn، از دست Aethelm متحد فعلی او، Constantin پادشاه اسکاتلند کمک کند. دشمن اوترد ویتگار تلاش می کند تا جان آلفوین را در نبردها تهدید کند.

اوترد که در آنجا پنهان شده، با ویتگار دست و پنجه نرم می کند تا آلفوین را نجات دهد. در حالی که Aelfywnn فرار می کند، Uhtred خود را دوباره با دوستان خود می بیند، اما Wihtgar به دشمنان خود هشدار می دهد. در حالی که ویتگار اوترد را در داخل شکار می کند، نبردی با رهبری نیروهایش (از جمله اتلستان) در برابر ببانبورگ در می گیرد.

هیلد پیشنهاد می‌کند که سعی کند Aelfwynn را مخفیانه به دروازه برساند. اوترد و دوستانشان تصمیم می‌گیرند که حواس دشمنانشان را با مبارزه منحرف کنند تا زن‌ها بتوانند فرار کنند. با این حال کنستانتین نقشه ای می کشد تا به نظر برسد که آنها از Bebbanburg فرار کرده اند تا ادوارد را به سوی عذاب بکشند. اوترد و دوستان به سمت باروها برمی گردند، جایی که می توانند تله کنستانتین را ببینند. نیروهای ادوارد محاصره می شوند و کنستانتین حمله می کند و ارتش ادوارد را به داخل دریا می راند.

همه چیز از دست رفته به نظر می رسد، اما اوترد و پسرانش در خارج از Bebbanburg موفق می شوند. او استیورا را پیدا می کند و از دخترش التماس می کند که نیروهای دانمارکی خود را به اهداف ساکسون ببخشد. اوترد از پیشینه دوگانه خود می خواهد بگوید که اگر آنها برنده نورثومبریا شوند، مکانی خواهد بود که دانمارکی ها و ساکسون ها با هم در هماهنگی زندگی خواهند کرد. استیورا و افرادش موافقت می کنند و موفق می شوند از عقب به اسکاتلندی ها حمله کنند. کنستانتین وحشت می کند و به افرادش دستور می دهد که ببانبورگ را به آتش بکشند.

Uhtred به Bebbanburg می دود تا با ویتگار روبرو شود. او ابتدا باید با نوکرهای خود مبارزه کند. Aethelstan به دنبال مربی خود به قلعه می رود و Aethelm را پیدا می کند. برادر ناتنی او Aelfweard وارد می‌شود و Aethelstan را تهدید می‌کند، که به نوبه خود فاش می‌کند که نقشه‌های شخص شرور بزرگ‌تر مسئول مرگ مادر Aelfweard بوده است. Aelfweard پدربزرگ خود را رها می کند، پدربزرگش تصمیم می گیرد با خودکشی بمیرد، زمانی که Aethelstan تصمیم می گیرد او را زنده بگذارد.

Uhtred و Wihtgar در تاریکی دست و پنجه نرم می کنند و قهرمان ما به راحتی پسر عموی شرور خود را با هل دادن او از بالکن می کشد. Uhtred و Aethelstan دوباره در حیاط سوزان Bebbanburg متحد می شوند. اتلستان می‌خواهد او را ترک کند، اما اوترد می‌گوید که سرنوشت او این است که در ببانبورگ بمیرد. آسمان ها باز می شوند و آتش ها را با باران خاموش می کنند. اوترد در نهایت حق مادری خود را می گیرد و با کنستانتین که او را ترک می کند، برای صلح مذاکره می کند. قهرمان ما دوباره با فرزندانش متحد می شود.

اوترد فاش می کند که به کنستانتین قول داده است که نورثومبریا یک منطقه حائل بین انگلستان و اسکاتلند باقی خواهد ماند تا زمانی که حاکمی که شایسته اتحاد انگلستان باشد (این آتلستان، اولین پادشاه تاریخی انگلستان متحد است).

اوترد در تاریخ انگلستان

اوترد (Uhtred) یک شخصیت افسانه‌ای در دورهٔ سرزمین‌های انگلوساکسونی است که در رمان‌های تاریخی بریتانیایی نوشته شده توسط برنارد کورنول (Bernard Cornwell) شخصیت اصلی آنهاست. اوترد در دوران پایانی دورهٔ سرزمین‌های انگلوساکسونی به دنبال بازگرداندن سرزمین‌های انگلستان به دستان ساکسون‌ها در مقابل حملات وایکینگ‌ها و همچنین نبرد با شمالیان دانمارکی برای به دست آوردن امپراتوری آنگلوساکسونی برای خود می‌جنگد.

اوترد در دوران تحت حکومت ملک آلفرد بزرگ، پادشاهی آنگلوساکسون، به عنوان یکی از جنگجویان شجاع و با شهامت او برای مقابله با دشمنان و حفظ حاکمیت آنگلوساکسونی‌ها به خوبی شناخته شد. با این حال، در اواخر عمر آلفرد، نفوذ دانمارکیان در سرزمین‌های انگلستان بیشتر شد و اوترد با توجه به دشمنی شدیدی که با دو برادر آلفرد داشت، مجبور شد از سرزمین خود فرار کند.

پس از مرگ آلفرد، پسرش، ادوارد پادشاهی را به عهده گرفت. اوترد به او کمک کرد تا به قدرت برسد و سپس در دوران حکومت ادوارد و پسرش، آتلستان، با دانمارکیان و وایکینگ‌ها درگیر شد. اوترد برای مدت زیادی به رهبری ارتش ساکسون‌ها، در جنگ‌های متعددی در سراسر انگلستان شرکت کرد و در نهایت با کمک دیگران، توانست دانمارکیان را شکست دهد و تحت حکومت خودش درآورد.

عکس اوترد واقعی

تصاویر زیر براساس مشخصاتی که از اوترد واقعی به دست آمده طراحی شده اند و نزدیکترین حالت به اوترد واقعی که به نقش ویچر شباهت دارد را نمایش می‌دهند.

عکس اوترد واقعی

عکس اوترد واقعی

عکس اوترد واقعی

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا