رپورتاژ آگهی

ایمپلنت فوری دندان (جدیدترین قیمت ایمپلنت دندان فوری)

ایمپلنت دندان یک جایگزین با طول عمر ، استحکام و مزایا بسیار بالا برای دندان از دست رفته می باشد. در این درمان پایه ای از جنس تیتانیوم در درون استخوان فک قرار میگیرد و همانند ریشه دندان به استخوان فک جوش می خورد.

سپس به کمک اباتمنت که یک رابط بین پایه و روکش است ، روکش ایمپلنت بر روی آن قرار می گیرد. ایمپلنت دندان با مراقبت های صحیح می تواند تا مادام العمر برای شما کارایی داشته باشد و در کنار استحکام و زیبایی از تحلیل استخوان و لثه جلوگیری کند.

ایمپلنت های دندانی دارای طول عمر و استحکام بسیار بالایی هستند و انجام ایمپلنت دندان برای شما یک سرمایه گذاری بلند مدت برای سلامتی شما هستند. همچنین ایمپلنت های دندانی از تحلیل استخوان و لثه جلوگیری می کند.

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت دندان فوری یا (Immediate implants) مانند یک ریشه دندان درون استخوان فک قرار داده می شود و یک پایه کاملا مستحکم و بسیار مقاوم است که جایگزین دندان از دست رفته شده است.

به طور کلی ایمپلنت فوری گزینه ای مناسب برای حل مشکلات دندان های از دست رفته به شمار می رود. جنس ایمپلنت های فوری از تیتانیوم می باشند. که در داخل استخوان فک قرار می گیرند و جایگزین ریشه دندان می شود و در فاصله کوتاهی تاج یا روکش دندان روی آن قرار می گیرد.

مراحل ایمپلنت فوری دندان

در این روش درمانی باید بگوییم مدت زمان کاشت و ایمپلنت بسیار کوتاه است. در اصل می توانیم با این روش دوره درمانی کوتاه مدتی داشته باشیم. اما باید بدانیم ایمپلنت فوری چگونه است؟ آیا لازم است پیش از اقدام به کاشت ایمپلنت عکس ایمپلنت فوری را مشاهده کنیم؟

اصولا پزشکان بر این عقیده هستند که بیمار پیش از هر گونه جراحی بهتر است فیلم و عکس آن عمل را مشاهده نماید. مثلا مشاهده فیلم ایمپلنت فوری، یا کلیپ ایمپلنت فوری و ویدئو ایمپلنت فوری میتواند نحوه و تمامی مراحل ایمپلنت را به راحتی به نمایش میگذارد.

بیمار باید تمامی این مراحل را با دقت مشاهده نموده و از نحوه ایمپلنت آگاه شود. برای کاشت دندان باید حفره ای در قسمتی که دندان از دست رفته است ایجاد شود، تا ایمپلنت در آن جای گیرد. این حفره را می توانیم در اصل محل قرار گیری ایمپلنت به شمار آوریم.

قیمت ایمپلنت فوری

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  حذف هندزفری از جعبه گوشی ها به دلیل سود بیشتر

همواره هزینه درمان های دندانپزشکی بسیار مورد توجه قرار گرفته می شود. به صورت کلی کاشت ایمپلنت فوری حدود 20 تا 30 درصد گرانتر از کاشت ایمپلنت دندان به روش معمولی می باشد. عوامل زیادی از جمله تخصص و مهارت دندانپزشک، موقعیت جغرافیایی مطب دندانپزشکی، هزینه های جانبی و نیاز بیمار به لیفت سینوس و یا پیوند استخوان بر قیمت نهایی تاثیر دارند، اما دلایل اصلی که سبب افزایش این هزینه شده اند، عبارتند از:

  1. دشوارتر بودن روند درمانی
  2. هزینه بیشتر در لابراتوار دندانسازی به دلیل داشتن زمان کوتاه تر برای ساخت روکش دندانی
  3. به کار گیری تکنیک متفاوتی از درمان
  4. استفاده از مواد اضافی

کشیدن دندان و ایمپلنت فوری

در این مرحله دندان آسیب دیده کشیده می شود و بهترین زمان ایمپلنت فوری وقتی است که دندان باید کشیده شود.

از آن جایی که هنگام کشیدن دندان، خونریزی داریم و برای ایمپلنت فوری هم نیاز به سلول های استخوان ساز برای ترشح استخوان و سلول های آن می باشد، بهترین زمان کاشت ایمپلنت، روزی است که دندان خارج می شود. گاها برخی از افراد با داشتن شرایط خاصی می توانند این کار متفاوت تر انجام گردد.

در صورت انجام کشیدن و جراحی در یک جلسه، ایمپلنت فوری بسیار زودتر جوش خورده و بیمار یکبار دوره نقاهت خواهد داشت و یکبار آنتی بیوتیک مصرف می کند و نیازی به برش مجدد و بخیه مجدد نیست و در یک جلسه همه کارها انجام می گردد.

ایمپلنت فوری دندان (جدیدترین قیمت ایمپلنت دندان فوری)

مدت زمان ایمپلنت فوری

در طول مراحل کاشت ایمپلنت فوری، با توجه به تعداد واحد های انجام شده و پس از کشیدن دندان و قرار دادن پایه ایمپلنت و سپس تاج موقت که روی پایه ایمپلنت قرار می گیرد. تمامی این مراحل بسیار سریعتر از روش معمولی انجام می شود و حتی می توانند در دو و یا سه جلسه انجام شوند.

ایمپلنت فوری دندان جلو

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بهترین مودم همراه 4G و 5G کدام است؟ از کجا بخریم؟

بیشترین کاربرد ایمپلنت فوری برای دندان جلو تا دندان های کرسی می باشد، به این دلیل هنگامی که شخص می خندد، جای خالی دندان مشخص نباشد. ایمپلنت فوری، جایگزینی موقتی به شما می دهد تا زیبایی شما حفظ شود. تا زمانی که دندانپزشک روکش یا تاج دائمی را در دهان شما قرار دهد. ایمپلنت دندان جلو به خاطر زیبایی بسیار اهمیت دارد. برای دریافت خدمات حرفه ای ایمپلنت فوری دندان جلو با مطب تخصصی دکتر ابراهیم گل ارتباط برقرار نمایید. تلفن جهت تماس : 88082941-021

ایمپلنت فوری با لیزر

نکته بسیار مهم دیگر، استفاده از ایمپلنت لیزری در کاشت دندان فوری است. اگر کسی نیاز به ایمپلنت فوری داشته باشد، ایمپلنت لیزری برای او بهترین است چرا که تحمل روکش موقت را در استخوان فک دارد و می توان در کمتر از چند روز یا کمتر از چند هفته این روکش ها را به بیمار تحویل داد.

ایمپلنت لیزری مجموعه ای از تمام خصوصیات و مشخصه های یک ایمپلنت ایده آل را دارا می باشد، بنابراین اگر شما در پروسه انتخاب ایمپلنت و کیفیت قطعات آن فرد سخت گیری هستید و علاقه مندید که در سریعترین زمان ممکن پروسه کاشت دندان را انجام دهید، ایمپلنت فوری با لیزر بهترین پیشنهاد در بین تمام ایمپلنت های دنیا است.

ایمپلنت فوری دندان (جدیدترین قیمت ایمپلنت دندان فوری)

تفاوت ایمپلنت فوری با معمولی

تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی در این است که در روش معمولی، بعد از این که پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار گرفت، باید چند ماه صبر کنید تا استخوان رشد کند. اما در ایمپلنت فوری برای این که زیبایی لبخند حفظ شود (به خصوص در جلوی دهان)، چند روز بعد از جایگذاری ایمپلنت، روکش بر روی آن متصل می شود.

روکش موقت به گونه ای طراحی می‌گردد که مقدار بسیار کمی، کوتاهتر از حد معمول باشد تا هنگام جویدن غذا بر روی پایه ایمپلنت فشاری وارد نشود. زیرا هنوز استخوان و ایمپلنت به هم جوش نخورده اند. به همین دلیل ممکن است این روش برای همه مناسب نباشد، به خصوص در مورد دندان هایی که ممکن است بیشتر تحت فشار قرار بگیرند.

مزایای ایمپلنت فوری

به طور کلی ایمپلنت دندان جلوی تحلیل و کوچک شدن استخوان فک را می گیرد. در غیر این صورت حتی اگر دندان مصنوعی یا بریج هم استفاده شود به مرور استخوان فک دچار تحلیل می شود. طول عمر و دوام ایمپلنت بسیار زیاد است و اگر به خوبی از آن مراقبت شود معمولا تا آخر عمر نیازی به تعویض آن وجود ندارد. زیبایی ایمپلنت دندان مشابه دندان های است و کسی نمی تواند به راحتی ایمپلنت دندان را از دندان های واقعی تشخیص دهد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  اگه ماشینم تو جاده خراب شد چیکار کنم؟

ایمپلنت فوری را بیشتر برای دندان های جلویی استفاده می کنند. زیرا در ظاهر انسان اهمیت بیشتری دارند. از جمله مزایای ایمپلنت فوری می توانیم به طول درمان کمتر، عوارض کمتر، کاهش بار روانی در بیمار، کمک به حفظ بافت لثه و استفاده از روکش موقت از همان ابتدا اشاره کرد.

معایب ایمپلنت فوری

در کنار مزایای یاد شده در این روش درمانی اگر پروتز موقتی به خوبی و با مهارت جایگذاری نشود، مسلما مشکلاتی را با خود به همراه خواهد داشت. و همچنین اگر در کاشت ایمپلنت فوری روکش با تکنیک دقیق و مناسبی به لثه متصل نگردد، ممکن است پایه ایمپلنت دچار مشکل شود.

از طرف دیگر این روش درمانی برای همه بیماران ایده آل نبوده و مناسب نیست. و اکثر افرادی که دارای استخوان فک محکمی هستند، می توانند از ایمپلنت فوری استفاده نمایند. همچنین فک پایین محل مناسبتری نسبت به فک بالا برای ایمپلنت های فوری به شمار می رود. زیرا این فک از استقامت بالاتری برخوردار می باشد.

در مرکز دندانپزشکی دکتر سمیه ابراهیم گل کاشت ایمپلنت دندان آمریکایی لیزری که معروفترین برند ایمپلنت دنیا محسوب می شود همراه با تکنیک های مدرن جراحی از جمله ایمپلنت دیجیتال ، ایمپلنت پانچی یا فلپ لس (Flapless) ، کاشت دندان با لیزر، ایمپلنت فوری، ایمپلنت همزمان با بازسازی استخوان، ایمپلنت همزمان با سینوس لیفت و جراحی ایمپلنت با بارگذاری فوری (immediate load) با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنولوژی روز دنیا انجام می‌گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 88082941 و 86128996 تماس بگیرید.

منبع : سایت دکتر سمیه ابراهیم گل

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا