این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

  • مصطفی کیانی تبار
  • چهارشنبه 20 شهريور 98
  • 26
  • 162,599

دانلود سریال دل قسمت 1 تا 8 [ دانلود با ترافیک نیم‌بها ]

دانلود سریال دل - سریال دل، عنوانی که انتظار می‌رود یکی از بهترین سریال های عاشقانه ایرانی باشد و مخاطبین زیادی را به‌خود اختصاص دهد این سریال در دنیای عاشقانه 2 اتفاق می‌افتد و بسیاری از شخصیت‌های اصلی سریال عاشقانه در آن حضور دارند.

نظرسنجی

بهترین سریال ایرانی سال 98  کدام است ؟

نظرسنجی

در این مطلب ما قصد داریم اطلاعاتی را درمورد این سریال به‌شما همراهان تایم سیتی ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

دانلود سریال دل

دانلود سریال دل

جهت دانلود کامل سریال دل می‌توانید این صفحه را به بوکمارک یا همان مورد علاقه‌های مرورگرتان اضافه کنید تا دسترسی ساده‌تری به این سریال داشته باشید.

دانلود سریال دل قسمت 8 - هشتم

دانلود سریال دل قسمت 7 - هفتم

دانلود سریال دل قسمت 6 - ششم

دانلود سریال دل قسمت 5 - پنجم

سریال دل قسمت 4 - چهارم

دانلود سریال دل قسمت 3 - سوم

دانلود سریال دل قسمت 2 - دوم

دانلود سریال دل قسمت 1 - اول


جدول پخش هفتگی

"انتشار قسمت‌های این سریال در روزهای چهارشنبه هر هفته می‌باشد."

قسمت زمان پخش وضعیت
قسمت اول سریال دل - 1 13 آذر منتشر شده
قسمت دوم سریال دل - 2 20 آذر منتشر شده
قسمت سوم سریال دل - 3 27 آذر منتشر شده
قسمت چهار سریال دل - 4 4 دی منتشر شده
قسمت 5 سریال دل 11 دی منتشر شده
قسمت 6 سریال دل 18 دی منتشر شده
قسمت 7 سریال دل 25 دی منتشر شده
8 2 بهمن در حال انتظار
9 9 بهمن در حال انتظار
10 16 بهمن در حال انتظار
11 23 بهمن در حال انتظار
12 30 بهمن در حال انتظار
13 7اسفند در حال انتظار
14 14 اسفند در حال انتظار
15 21 اسفند در حال انتظار
16 28 اسفند در حال انتظار
17 6 فروردین در حال انتظار
18 13 فروردین در حال انتظار
19 20 فروردین در حال انتظار
20 27 فروردین در حال انتظار

زمان پخش سریال دل کی است؟ و از چه‌شبکه‌ای منتشر می‌شود؟

در ابتدا سازندگان سریال بسیار خوش‌بین بودند که بتوانند این پروژه را در اوایل 98 به‌اتمام برسانند. اما کمی بعد مشخص شد که تولیدکنندگان به‌پخش این سریال در تابستان فکر می‌کنند. اکنون به‌پایان تابستان نزدیک می‌شویم و انتظار می‌رود طی همین هفته‌ها، سریال دل روانه بازار شود.

گفتنی است که این سریال قرار است از شبکه خانگی نمایش منتشر شود. همانطور که همگی ما شاهدش هستیم این چند ساله‌ی اخیر شبکه نمایش موفقیت چشمگیری در انتشار سریال‌ها داشته و همکاری مستمر به ثمری با تولیدکنندگان ایرانی داشته.

آخرین اخبار به دست آمده حاکی از پایان رسیدن مراحل فیلمبرداری سریال دل در یکی از کشورهای همسایه است. طبق اطلاعاتی که به دست آمده مشخص گردیده که تولید کنندگان این مجموعه قصد دارند تعدادی از لوکیشن‌های سریال را در یکی از کشورهای خارجی به ثبت برسانند و حال اعلام شده که مراحل ضبط این تصاویر به پایان رسیده.

سریال دل: خلاصه‌ای از اطلاعات این سریال

سریال دل نام اثر جدیدی است که منوچهر هادی، کارگردان موفق و بزرگ ایرانی است که تاکنون آثار محبوبی همچون «عاشقانه»، «دلدادگان»، «آمین» و فیلم سینمایی «من سالوادور نیستم» را به‌ثبت رسانده. حال در تازه‌ترین وضعیت متوجه شده‌ایم که آقای هادی درحال تکمیل کردن 2 پروژه جدید خود یعنی «عاشقانه 2» و «سریال دل» است.

تصمیم ساخت سریال دل نخستین بار در سال 1397 شکل گرفت و ایرج محمدی، تهیه کننده تحسین برانگیز ایرانی مسئولیت آن را به‌عهده گرفت. اما کمی بعد اخباری مبنی بر استعفای ایرج محمدی از پروژه دل به‌بیرون آمد و نهایتا مشخص گردید که این تهیه کننده برای ساخت سریال دیگری (سریال مانکن) برنامه‌ریزی کرده. بعد از کنار کشیدن ایرج محمدی از پروژه سریال دل، جواد فرحانی مسئولیت جمع آوری تیم تولید را به‌عهده گرفت. جواد فرحانی از دیگر تهیه کنندگان نامدار ایرانی است که فصل 1و2 مجموعه خندوانه را مدیریت کرده است.

فرحانی برای پروژه خود منوچهر هادی را به‌عنوان کارگردان برگزید و درگام های بعدی، آقای هادی تیم بازیگری خود را برای «سریال دل» برگزید که در لیست او نام‌های بزرگ و سرشناسی به‌چشم می‌خورد.

دانلود سریال دل

داستان سریال دل: خط داستانی این مجموعه به‌چه صورتی است؟

رستا(ساره بیات) و آرش(حامد بهداد) که عاشقانه یکدیگر را دوست دارند، پس از فراز و نشیب فراوان به روز عروسی خود می رسند اما با پیدا شدن رقیبی قدیمی در شب عروسی…

تحلیل و بررسی سریال دل - تمامی قسمت‌ها

[toggle title="تحلیل و بررسی قسمت اول سریال دل" state="close"]

قسمت نخست سریال دل دقیقا همانطوری که انتظارش را می‌کشیدیم شروع شد. عاشقانه‌ای که در همان سکانس اول هیجان و نااُمیدی را برای بیننده ایجاد کرد. نااُمیدی که در طول قسمت اول بیشتر و بیشتر می‌شود و مخاطب را برای رویارویی با داستانی جالب آماده می‌کند.

شاید پیش از تماشای قسمت اول، خیلی‌ها انتظار داشتند که شروع سریال کمی متفاوت باشد. علی‌الخصوص که عده‌ی زیادی این سریال را با عاشقانه مقایسه می‌کردند. اما چنین اتفاقی نیفتاد و برادران کایدان ( نویسندگان سریال ) خیلی زود ماجرای غم انگیزی را کلید زدند و قسمت اول را با چاشنی نااُمیدی و کنجکاوی تلفیق کردند. این نکته را می‌توان با موسیقی متنی که سرتاسر غم انگیز بود توجیح کرد. اگر دقت کرده باشید در سکانس‌های زیادی از قسمت اول موسیقی متنی با هارمونی نااُمیدی داشتند و فضای سریال را کمی دلهره‌آور می‌کردند.

می‌توان گفت قسمت اول سریال دل اطلاعات جزئی و سطحی از بازیگران داد و ترجیحا آشنایی با سابقه آن‌ها و پیشینه‌شان را به قسمت‌های بعدی سپرد. تا بدین جای کار ما متوجه شدیم که آرش ( حامد بهداد ) فرزند خانواده‌ای ثروتمند است و از طرف دیگر رستا ( ساره بیات ) نیز وضعیتی مشابه دارد. پدر رستا ( سعید راد ) ظاهرا فرد قدرتمندی است که پیشینه‌ای توأم با شرارت دارد. در سکانسی که سعید راد وارد سریال شد، با کمک موسیقی چهره‌ای قدرتمند به خود گرفت و فلش بک‌هایی که او از چوبه‌ی دار به خاطر می‌آورد کنجکاوی را در مخاطب ایجاد کرد که این کاراکتر چه سابقه‌ای دارد و در گذشته به چه‌کاری مشغول بوده. چرا که پدر آرش ( بیژن امکانیان ) نیز در سکانسی به آرش گوشزد که از خانواده‌ی رستا دوری کن.

سکانس پایانی قسمت اول سریال دل، آینده‌ای تماشایی و رقابت عشقی را نشان داد که می‌تواند در ادامه‌ی مسیر جذابیت زیادی ایجاد کند.

نکته‌ای که وجود دارد، کار منوچهر هادی در انتخاب بازیگران است. تقریبا می‌توان گفت که تیم بازیگری سریال دل، تشکیل شده از بهترین‌های سینمای ایران هستند و تمامی آن‌ها سابقه‌ای درخشان دارند. اما کنارهم قرار گرفتن این بازیگران، و علی الخصوص نقش حامد بهداد که ظاهرا پسری عاشق و دلباخته را ایفا می‌کند کمی دور از انتظار است.

اکثر مخاطبین شور و عطش حامد بهداد را می‌پسندند و دوست دارند که اورا کمی پر جنب و جوش‌تر ببینند، چیزی که شاید منوچهر هادی به آن توجه کرده باشد و در قسمت‌های بعدی سعی کند این تنش‌ها را در کاراکتر آرش به وجود بیاورد.

در طرفی دیگر، انتخاب نسرین مقانلو به عنوان زنی قدرتمند که همسرش ( بیژن امکانیان ) را در مشت دارد و تصمیم گیرنده‌ی نهایی است انتخاب هوشمندانه‌ای بوده. سرکار خانم مقانلو پتانسیل زیادی برای این گونه نقش‌ها دارند و تُن صدا و جذبه‌ی آن‌ها کاملا مناسب این‌ گونه نقش پردازی‌هاست.

انتخاب المان‌ها و لوکیشن‌ها تقریبا قابل قبول بود و تنها نکته‌ای که وجود داشت زیاده روی کردن در نشان دادن سالُن مراسم بود. به عنوان بیننده دوست داشتم که کمی از این جلوه نمایی کاسته شود.

در حال حاضر نمی‌توان تصمیم قاطعی گرفت و بیان کرد که آیا سریال نمره‌ی قابل قبولی می‌گیرد یا خیر. اما با توجه به ابتدایی که سریال به بیننده نشان داد، و همچنین سابقه‌ای که تیم تولید سریال دارند می‌توان گفت که داستان فیلم در ادامه جذاب می‌شود. به خصوص اینکه هنوز برخی بازیگران همانند «بهرام افشاری» و «مهراوه شریفی نیا» به داستان نرسیده‌اند و درکنار این‌ها روشن شدن پیشینه‌ی کاراکترها می‌تواند به نوبه‌ی خود جالب باشد.

[/toggle]

[toggle title="تحلیل و بررسی قسمت دوم سریال دل" state="close"]

قسمت دوم سریال دل شاید خیلی از مسیر موفقیت جدا شده باشد. پیش از این فکر می‌کردم برنامه‌ها و ایده‌های منوچهر هادی برای پیش برد اهداف سریال واضح‌تر و کامل‌تر باشد; اما پس از تماشای قسمت دوم خلاف این قضیه ثابت شد و شاید بتوانم بگویم که آقای هادی دچار اشتباه شده باشد.

خیلی از بینندگان تا پیش از شروع سریال، دل را با عاشقانه مقایسه می‌کردند و حتی خیلی‌ها اعتقاد داشتند که سریال دل، داستانی در عمق سریال عاشقانه دارد و خط داستانی این دو بهم مرتبط است. خوب خیلی زود مشخص شد که چنین چیزی صحت ندارد و سریال دل داستانی کاملا متفاوت با عاشقانه دارد.

در حالت کلی مقایسه 2 اثر با یکدیگر کار منطقی نیست، باید دراز مدت و مسیر داستان آن‌ها را ازهم متمایز بدانیم و هرکدام را با بهترین نسخه‌ای که می‌توانست باشد مقایسه کنیم.

اما در اینجا شاید بتوان تبعیضی قائل شد و قیاس‌هایی هرچند کوچک انجام داد. چراکه تیم تولید تقریبا همان تیم قبلی هستند و تا حدودی سعی شده تیم بازیگری نیز همان قبلی‌هایی باشند که در عاشقانه بودند. حال با این وجود، آیا می‌توان شروع جذاب و تماشایی سریال عاشقانه را با سریال دل مقایسه کرد؟ آیا می‌توان گفت که هردوی آن‌ها در شروع به یک اندازه موفق بوده‌اند؟ مسلما جواب این سوال خیر است.

در قسمت اول سریال دل سعی شد تعدادی از کاراکترهای اصلی داستان و اهداف آن‌ها به مخاطب نشان داده شود. متوجه شدیم که آرش و رستا نقش کلیدی در سریال ایفا می‌کنند و خانواده‌های آن‌ها هرکدام داستان‌هایی دارد که در آینده می‌توانند سریال را به چند جهت هدایت کنند و جذابیتی ایجاد کنند. به طور کلی قسمت نخست قابل قبول بود چراکه نمیشد انتظار داشته باشیم بیشتر از این مقدار را نشان دهد.

اما قسمت دوم چی؟ مسلما خیلی خیلی ضعیف بود. این که یک قسمت کامل را به گم شدن رستا اختصاص دهید کاره درستی نیست. چیزی حدود 20 دقیقه از این قسمت با بالا و پایین شدن آرش و خواهر رستا در ساختمان آرایشگاه سپری شد و مابقی دقایق تماما صرف تماس‌های خانواده‌ها با این دو شد که بفهمند چرا اینقدر دیر کرده‌اند.

مخاطب سریال حتی اگر خلاصه داستانی که از سوی سازندگان منتشر شده را خوانده باشد می‌داند که همچین اتفاقی میفتد و رقیب عشقی وجود دارد که قرار است داستان را تغییر دهد.

این موضوع که آقای منوچهر هادی 40-50 دقیقه را تنها در 2 لوکیشن سرد و بدون جزئیات خلاصه کرد مرا خیلی آزار داد. شاید بهتر بود که چکیده‌ای از این اتفاقات نشان داده می‌شد و اتفاقات و عواقب بعدی به تصویر کشیده می‌شدند تا انگیزه و وقت مخاطب به این صورت گرفته نشود. بنابراین به صراحت می‌توانم بگویم که این قسمت از سریال دل به شدت ضعیف ظاهر شد و شاید نمره‌ی 0 معقولانه‌ترین امتیازی باشد که می‌توان به این قسمت داد.

در مورد نکات سریال هم می‌توان گفت تنها 2 نکته در این قسمت وجود داشت. اولی حرف‌های اتابک با پدر زنش بود که نشان داد آنقدرا هم بی دست و پا نیست و برنامه‌هایی برای زمین زدن همسرش ( نسرین مقانلو ) دارد و در انتهای قسمت نیز معشوقه‌ی جدید اورا دیدیم.

مسلم است که در آینده داستان سریال خیلی جذاب‌تر از چیزی که الان می‌بینیم می‌شود. خط داستانی پتانسیل بالایی برای باز شدن دارد و از الان می‌توان گفت که داستان در چند جهت ادامه پیدا می‌کند. ماجرای آرش و رستا و رقیب جدیدی که وارد داستان شده. برنامه‌ای که اتابک برای مال و اموال همسرش دارد. روشن شدن ماجرای خانواده رستا و خیلی اتفاقات دیگر که هنوز چیزی از آن‌ها نشان داده نشده.

تنها می‌توانم بگویم که امیدوارم آقای منوچهر هادی کمی سرعت در نشان دادن داستان داشته باشد و صرفا اتفاقی که در این قسمت رخ داد تکرار نشود.

نظر شما مخاطبین تایم سیتی چیست؟ از دیدگاه شما قسمت دوم چه ضعف‌های دیگری داشت؟ دیدگاه ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

[/toggle]

نویسندگان سریال دل چه کسانی هستند؟

برادران کایدان (میثم و بابک) نویسندگان این مجموعه هستند. با توجه به‌کارنامه درخشانی که این دوبرادر در پرونده خود ثبت کرده‌اند انتظار می‌رود ملودرام عاشقانه جدیدشان تبدیل به‌یکی از پرفروش‌ترین آثار 98 شود.

این دو برادر تاکنون سابقه نویسندگی آثاری همچون «دلدادگان»، «معراجی‌ها»، «خوب،بد،زشت»، «سقوط یک فرشته»، «فیلم سینمایی تگزاس»، «آینه بغل» و رحمان 1400 را داشته‌اند.

این مجموعه شامل چند قسمت و چند فصل می‌شود؟

بنا به‌گفته‌ی تولید کنندگان، این سریال در 2 فصل 14 قسمتی منتشر می‌شود و به‌طور کلی دارای 28 قسمت است. لوکیشن‌های فیلمبرداری این سریال اکثرا در تهران بوده و برخی از سکانس‌های آن در شهرهای شمالی ضبط شده‌اند.

بازیگران سریال دل: کدام بازیگران در سریال دل حضور دارند؟

اسامی بازیگران بزرگی همچون «حامد بهداد»، «سعید راد»، «بهرام افشاری»، «افسانه بایگان»، «مهدی کوشکی»، «بیژن امکانیان»، «مهراوه شریفی‌نیا»، «نسرین مقانلو»، «کوروش تهامی»، «یکتا ناصر»، «سرکار خانم ساره بیات»، «مریم سعادت»، «حسن عرب» و «علی سخنگو» در لیست منوچهر هادی به‌چشم می‌خورد.

در ابتدا و زمانی که ایرج محمدی تصمیم به‌ساخت سریال دل گرفته بود، بازیگرانی همچون محمدرضا گلزار و محمدرضا فروتن برای نقش‌های اصلی درنظر گرفته شده بودند; اما پس از تعویض پروژه و سپرده شدن آن به جواد فرحانی، تیم جدیدی از بازیگران جایگزین شدند.

گفتنی است که منوچهر هادی نیز تصمیم به‌استفاده از محمدرضا گلزار را داشته، اما بنا به‌دلایلی مشخص ازاین کار صرف نظر کرده. هادی دراینباره چنین گفته که:

پس از وقفه بسیار طولانی که در پروژه سریال دل رخ داد، رضای گلزار عزیز به‌ناچار از این پروژه خارج شد. چرا که برنامه‌های آقای گلزار (کنسرت‌ها و سایر فیلم و سریال‌های ایشان) با پروژه فعلی مقایرت دارد. امیدوارم که همانند همیشه کارهای ایشان با موفقیت همراه باشد و همچنین امیدوارم که خیلی زود و در پروژه‌های دیگر، مجددا با ایشان همکاری داشته باشم. همکاری بنده با آقای گلزار جزئی از افتخارات بنده است و خاطرات خوش این همکاری در سریال عاشقانه تا همیشه در ذهن من باقی خواهد ماند.

دانلود سریال دل

کدام بازیگران قرار بود در سریال دل حضور داشته باشند اما حضور آن‌ها منتفی شد؟

اسامی بزرگ دیگری برای حضور دراین سریال کاندید شده بوند که دلایلی مانع حضور آن‌ها در سریال دل شده است.

  • مهناز افشار - گفته می‌شود حضور خانوم افشار به‌دلیل ممنوع‌التصویر شدنشان دراین پروژه منتفی شده
  • بهرام رادان - دلیل آقای رادان ظاهرا شخصی بوده و گفته شده که پس از مدتی، اعلام کرده‌اند که در پروژه آقای منوچهر هادی حضور پیدا نمی‌کنند.
  • محمدرضا گلزار - دلیل عدم حضور آقای گلزار همانطور که در بالا گفته شد، به تداخل با برنامه‌های دیگرشان مربوط می‌شود.
  • محمدرضا فروتن - درمورد عدم حضور آقای فروتن اطلاعاتی وجود ندارد، اما می‌دانیم که نام ایشان در ابتدا و زمانی که ایرج محمدی تهیه کننده این مجموعه بود در میان بازیگران حضور داشته.

تریلر این مجموعه را تماشا کنید


بیشتر بخوانید

نظرات

captcha Refresh
پرستو
۰۱
پاسخمن که احساس میکنم خیلی میترکونه . دقیقا نقد درستی کرده بودید . توی ادامه‌ی مسیر خیلی اتفاقا میفته . مطمئا عالی میشه
عمو مصی
۰۱
پاسخسریال ایرانی ارزش دیدن ندارن اصلا باااااو
پارسا
۰۱
پاسخشروع ش زودتر ببینیمش
الهام
۰۱
پاسخپیش خرید کردم اما رمز میخواد. باید وایسم تا چهارشنبه رمزشو بفهمم ؟
پوریا کردی
۰۱
پاسخسلام بله فایل در اختیار شما قرار می‌گیره ولی باید تا روز انتشار که چهارشنبه هست منتظر رمز عبور بمونید.
Imaaan
۰۱
پاسخاووووووف داستانش مشخص شد . حامد بهداد و ساره بیات میخوان ازدواج کنن یهو یه رقیب عشقی میاد وسط . به جانه خودم خفن ترین سریال ایرانی میشه این حالا ببینید کی گفتم
Benyamin
۰۱
پاسخواقعا کی سریال ایرانی نگا میکنه ?? ارزش دی ن دارن ؟
اسرا
۰۱
پاسخگوجه گوجه وحشی
پرسپولیییییس
۰۱
پاسخبه خاطر هومن سیدی هم که شده میبینمش ? توی عاشقانه که ترکووووووند
Reza_tanha
۰۱
پاسخکی میتونم دانلودش کنم ؟ مگه نیومده قسمت اولش .
مصطفی کیانی‌تبار
۰۱
پاسخسلام رضا جان. 4 شنبه قسمت اولش میاد. براتون قرار میدیم لینکای دانلودش رو
ساناز
۰۱
پاسخعاشقانه 2 ولی رضا گلزار توش نیست آخه چرا؟ فقط گلزار اضافه بود؟
پوریا کردی
۰۱
پاسخخیر اتفاقا کارگردان هم به حضور آقای گلزار اصرار داشتن ولی انگار به دلیل مشغله زیاد نتوستن حضور پیدا کنن.
پرهام
۰۱
پاسخچه عجب بلاخره دلش اومد منتشرش کنه
حامد حاجی
۰۱
پاسخسلام
این سریال همون عاشقانه 2 ؟ یا فقط بازیگراش تکراریه؟
پوریا کردی
۰۱
پاسخسلام
بله این سریال توی دنیای سریال عاشقانه قرار داره ولی دقیقا نمی‌شه گفت که این سریال عاشقانه 2 هست چرا که یکمی حالت اسپین آف داره و دقیقا داستان فصل اول رو دنبال نمی‌کنه با اینکه بازیگرها در همون شخصیت‌های سابق خودشون بازی می‌کنن.
Parisa
۰۱
پاسخگفتن همونه . اینجا نوشتن اسپین اف . نمیدونم منظورشون چیه اما فکر کنم مرتبط باشه با عاشقانه
javad
۰۱
پاسخنه این سریال کار دوم آقای هادی میباشد بعد از سریال عاشقانه فصل 1 آقای هادی سریال دل رو استارت کردن فقط بااین شباهت که خواستن از همون بازیگران استفاده کنند سریال دل هم در دو فصل ۱۴قسمتی ب نمایش گذاشته میشه بعد ب امید خداوندعاشقانه 2در نمایش خانگی بروی صحنه میاد
Peyman
۰۱
پاسخحامد بهداد بهتره گلزاره . انتخاب درستی انجام داده منوچهر هادی . سره همین مورد نگاش می‌کنم من عاشق حامد بهدادم
Behrooz
۰۱
پاسخمن فکر می‌کنم داستان و محتوا نسبت به سایر سریالای درحال پخش بهتر باشه . مانکن و کرگدن که زیاد چنگی به دل نزدن امیدوارم این بهتر باشه
ملیکا آذری
۰۱
پاسخچرا اتفاقا مانکن سریال جالبیه . هر کدوم یه داستان متفاوتی دارن. پیشنهاد میکنم مانکن رو هم ببینید . الان داستانش به اوج رسیده
ندا
۰۱
پاسخخدا کنه سریال خوبی بشه حداقل یکم داستانش جذاب باشه
الهام صیادی
۰۱
پاسخسلام . مطمئن باش که سریاله خوبیه . چون بازیگرای خیلی خوبی توی سریالن . من که فکر میکنم خیلی خوب از آب در میاد
ساسان برزگر
۰۱
پاسخما همه باهم هستیم اون همه بازیگر داشت . دلیل نمیشه که
بارسلونا
۰۱
پاسخدقیقا . تازه روزی روزگاری در هالیوود هم میشه مثال زد . با کارگردانی تارانتینو و اون همه بازیگر گند زدن . این که دیگه جای خود داره
NaZi
۰۱
پاسخواقعا 4 شنبه میاد ؟؟ خیلییییی منتظرش بودم
rtyddrt75667