دانلود قانونی

دانلود سریال دل قسمت اول ۱ ( به همراه جدول پخش هفتگی )

دانلود سریال دل سریال دل، عنوانی که انتظار می‌رود یکی از بهترین سریال های عاشقانه ایرانی باشد و مخاطبین زیادی را به‌خود اختصاص دهد این سریال در دنیای عاشقانه ۲ اتفاق می‌افتد و بسیاری از شخصیت‌های اصلی سریال عاشقانه در آن حضور دارند.

در این مطلب ما قصد داریم اطلاعاتی را درمورد این سریال به‌شما همراهان تایم سیتی ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

دانلود سریال دل

دانلود سریال دل

جهت دانلود کامل سریال دل می‌توانید این صفحه را به بوکمارک یا همان مورد علاقه‌های مرورگرتان اضافه کنید تا دسترسی ساده‌تری به این سریال داشته باشید.


جدول پخش هفتگی

انتشار قسمت‌های این سریال در روزهای چهارشنبه هر هفته می‌باشد.

قسمتزمان پخشوضعیت
۱۱۳ آذرمنتشر شده
۲۲۰ آذر در حال انتظار
۳۲۷ آذردر حال انتظار
۴۴ دیدر حال انتظار
۵۱۱ دی در حال انتظار
۶۱۸ دی در حال انتظار
۷۲۵ دی در حال انتظار
۸۲ بهمن در حال انتظار
۹۹ بهمن در حال انتظار
۱۰۱۶ بهمن در حال انتظار
۱۱۲۳ بهمن در حال انتظار
۱۲۳۰ بهمن در حال انتظار
۱۳۷اسفند در حال انتظار
۱۴۱۴ اسفند در حال انتظار
۱۵۲۱ اسفند در حال انتظار
۱۶۲۸ اسفند در حال انتظار
۱۷۶ فروردین در حال انتظار
۱۸۱۳ فروردین در حال انتظار
۱۹۲۰ فروردین در حال انتظار
۲۰۲۷ فروردین در حال انتظار

زمان پخش سریال دل کی است؟ و از چه‌شبکه‌ای منتشر می‌شود؟

در ابتدا سازندگان سریال بسیار خوش‌بین بودند که بتوانند این پروژه را در اوایل ۹۸ به‌اتمام برسانند. اما کمی بعد مشخص شد که تولیدکنندگان به‌پخش این سریال در تابستان فکر می‌کنند. اکنون به‌پایان تابستان نزدیک می‌شویم و انتظار می‌رود طی همین هفته‌ها، سریال دل روانه بازار شود.

گفتنی است که این سریال قرار است از شبکه خانگی نمایش منتشر شود. همانطور که همگی ما شاهدش هستیم این چند ساله‌ی اخیر شبکه نمایش موفقیت چشمگیری در انتشار سریال‌ها داشته و همکاری مستمر به ثمری با تولیدکنندگان ایرانی داشته.

آخرین اخبار به دست آمده حاکی از پایان رسیدن مراحل فیلمبرداری سریال دل در یکی از کشورهای همسایه است. طبق اطلاعاتی که به دست آمده مشخص گردیده که تولید کنندگان این مجموعه قصد دارند تعدادی از لوکیشن‌های سریال را در یکی از کشورهای خارجی به ثبت برسانند و حال اعلام شده که مراحل ضبط این تصاویر به پایان رسیده.

سریال دل: خلاصه‌ای از اطلاعات این سریال

سریال دل نام اثر جدیدی است که منوچهر هادی، کارگردان موفق و بزرگ ایرانی است که تاکنون آثار محبوبی همچون «عاشقانه»، «دلدادگان»، «آمین» و فیلم سینمایی «من سالوادور نیستم» را به‌ثبت رسانده. حال در تازه‌ترین وضعیت متوجه شده‌ایم که آقای هادی درحال تکمیل کردن ۲ پروژه جدید خود یعنی «عاشقانه ۲» و «سریال دل» است.

تصمیم ساخت سریال دل نخستین بار در سال ۱۳۹۷ شکل گرفت و ایرج محمدی، تهیه کننده تحسین برانگیز ایرانی مسئولیت آن را به‌عهده گرفت. اما کمی بعد اخباری مبنی بر استعفای ایرج محمدی از پروژه دل به‌بیرون آمد و نهایتا مشخص گردید که این تهیه کننده برای ساخت سریال دیگری (سریال مانکن) برنامه‌ریزی کرده. بعد از کنار کشیدن ایرج محمدی از پروژه سریال دل، جواد فرحانی مسئولیت جمع آوری تیم تولید را به‌عهده گرفت. جواد فرحانی از دیگر تهیه کنندگان نامدار ایرانی است که فصل ۱و۲ مجموعه خندوانه را مدیریت کرده است.

فرحانی برای پروژه خود منوچهر هادی را به‌عنوان کارگردان برگزید و درگام های بعدی، آقای هادی تیم بازیگری خود را برای «سریال دل» برگزید که در لیست او نام‌های بزرگ و سرشناسی به‌چشم می‌خورد.

دانلود سریال دل

داستان سریال دل: خط داستانی این مجموعه به‌چه صورتی است؟

رستا(ساره بیات) و آرش(حامد بهداد) که عاشقانه یکدیگر را دوست دارند، پس از فراز و نشیب فراوان به روز عروسی خود می رسند اما با پیدا شدن رقیبی قدیمی در شب عروسی…

تحلیل و بررسی سریال دل – تمامی قسمت‌ها

تحلیل و بررسی قسمت اول سریال دل

قسمت نخست سریال دل دقیقا همانطوری که انتظارش را می‌کشیدیم شروع شد. عاشقانه‌ای که در همان سکانس اول هیجان و نااُمیدی را برای بیننده ایجاد کرد. نااُمیدی که در طول قسمت اول بیشتر و بیشتر می‌شود و مخاطب را برای رویارویی با داستانی جالب آماده می‌کند.

شاید پیش از تماشای قسمت اول، خیلی‌ها انتظار داشتند که شروع سریال کمی متفاوت باشد. علی‌الخصوص که عده‌ی زیادی این سریال را با عاشقانه مقایسه می‌کردند. اما چنین اتفاقی نیفتاد و برادران کایدان ( نویسندگان سریال ) خیلی زود ماجرای غم انگیزی را کلید زدند و قسمت اول را با چاشنی نااُمیدی و کنجکاوی تلفیق کردند. این نکته را می‌توان با موسیقی متنی که سرتاسر غم انگیز بود توجیح کرد. اگر دقت کرده باشید در سکانس‌های زیادی از قسمت اول موسیقی متنی با هارمونی نااُمیدی داشتند و فضای سریال را کمی دلهره‌آور می‌کردند.

می‌توان گفت قسمت اول سریال دل اطلاعات جزئی و سطحی از بازیگران داد و ترجیحا آشنایی با سابقه آن‌ها و پیشینه‌شان را به قسمت‌های بعدی سپرد. تا بدین جای کار ما متوجه شدیم که آرش ( حامد بهداد ) فرزند خانواده‌ای ثروتمند است و از طرف دیگر رستا ( ساره بیات ) نیز وضعیتی مشابه دارد. پدر رستا ( سعید راد ) ظاهرا فرد قدرتمندی است که پیشینه‌ای توأم با شرارت دارد. در سکانسی که سعید راد وارد سریال شد، با کمک موسیقی چهره‌ای قدرتمند به خود گرفت و فلش بک‌هایی که او از چوبه‌ی دار به خاطر می‌آورد کنجکاوی را در مخاطب ایجاد کرد که این کاراکتر چه سابقه‌ای دارد و در گذشته به چه‌کاری مشغول بوده. چرا که پدر آرش ( بیژن امکانیان ) نیز در سکانسی به آرش گوشزد که از خانواده‌ی رستا دوری کن.

سکانس پایانی قسمت اول سریال دل، آینده‌ای تماشایی و رقابت عشقی را نشان داد که می‌تواند در ادامه‌ی مسیر جذابیت زیادی ایجاد کند.

نکته‌ای که وجود دارد، کار منوچهر هادی در انتخاب بازیگران است. تقریبا می‌توان گفت که تیم بازیگری سریال دل، تشکیل شده از بهترین‌های سینمای ایران هستند و تمامی آن‌ها سابقه‌ای درخشان دارند. اما کنارهم قرار گرفتن این بازیگران، و علی الخصوص نقش حامد بهداد که ظاهرا پسری عاشق و دلباخته را ایفا می‌کند کمی دور از انتظار است.

اکثر مخاطبین شور و عطش حامد بهداد را می‌پسندند و دوست دارند که اورا کمی پر جنب و جوش‌تر ببینند، چیزی که شاید منوچهر هادی به آن توجه کرده باشد و در قسمت‌های بعدی سعی کند این تنش‌ها را در کاراکتر آرش به وجود بیاورد.

در طرفی دیگر، انتخاب نسرین مقانلو به عنوان زنی قدرتمند که همسرش ( بیژن امکانیان ) را در مشت دارد و تصمیم گیرنده‌ی نهایی است انتخاب هوشمندانه‌ای بوده. سرکار خانم مقانلو پتانسیل زیادی برای این گونه نقش‌ها دارند و تُن صدا و جذبه‌ی آن‌ها کاملا مناسب این‌ گونه نقش پردازی‌هاست.

انتخاب المان‌ها و لوکیشن‌ها تقریبا قابل قبول بود و تنها نکته‌ای که وجود داشت زیاده روی کردن در نشان دادن سالُن مراسم بود. به عنوان بیننده دوست داشتم که کمی از این جلوه نمایی کاسته شود.

در حال حاضر نمی‌توان تصمیم قاطعی گرفت و بیان کرد که آیا سریال نمره‌ی قابل قبولی می‌گیرد یا خیر. اما با توجه به ابتدایی که سریال به بیننده نشان داد، و همچنین سابقه‌ای که تیم تولید سریال دارند می‌توان گفت که داستان فیلم در ادامه جذاب می‌شود. به خصوص اینکه هنوز برخی بازیگران همانند «بهرام افشاری» و «مهراوه شریفی نیا» به داستان نرسیده‌اند و درکنار این‌ها روشن شدن پیشینه‌ی کاراکترها می‌تواند به نوبه‌ی خود جالب باشد.

نویسندگان سریال دل چه کسانی هستند؟

برادران کایدان (میثم و بابک) نویسندگان این مجموعه هستند. با توجه به‌کارنامه درخشانی که این دوبرادر در پرونده خود ثبت کرده‌اند انتظار می‌رود ملودرام عاشقانه جدیدشان تبدیل به‌یکی از پرفروش‌ترین آثار ۹۸ شود.

این دو برادر تاکنون سابقه نویسندگی آثاری همچون «دلدادگان»، «معراجی‌ها»، «خوب،بد،زشت»، «سقوط یک فرشته»، «فیلم سینمایی تگزاس»، «آینه بغل» و رحمان ۱۴۰۰ را داشته‌اند.

این مجموعه شامل چند قسمت و چند فصل می‌شود؟

بنا به‌گفته‌ی تولید کنندگان، این سریال در ۲ فصل ۱۴ قسمتی منتشر می‌شود و به‌طور کلی دارای ۲۸ قسمت است. لوکیشن‌های فیلمبرداری این سریال اکثرا در تهران بوده و برخی از سکانس‌های آن در شهرهای شمالی ضبط شده‌اند.

بازیگران سریال دل: کدام بازیگران در سریال دل حضور دارند؟

اسامی بازیگران بزرگی همچون «حامد بهداد»، «سعید راد»، «بهرام افشاری»، «افسانه بایگان»، «مهدی کوشکی»، «بیژن امکانیان»، «مهراوه شریفی‌نیا»، «نسرین مقانلو»، «کوروش تهامی»، «یکتا ناصر»، «سرکار خانم ساره بیات»، «مریم سعادت»، «حسن عرب» و «علی سخنگو» در لیست منوچهر هادی به‌چشم می‌خورد.

در ابتدا و زمانی که ایرج محمدی تصمیم به‌ساخت سریال دل گرفته بود، بازیگرانی همچون محمدرضا گلزار و محمدرضا فروتن برای نقش‌های اصلی درنظر گرفته شده بودند; اما پس از تعویض پروژه و سپرده شدن آن به جواد فرحانی، تیم جدیدی از بازیگران جایگزین شدند.

گفتنی است که منوچهر هادی نیز تصمیم به‌استفاده از محمدرضا گلزار را داشته، اما بنا به‌دلایلی مشخص ازاین کار صرف نظر کرده. هادی دراینباره چنین گفته که:

پس از وقفه بسیار طولانی که در پروژه سریال دل رخ داد، رضای گلزار عزیز به‌ناچار از این پروژه خارج شد. چرا که برنامه‌های آقای گلزار (کنسرت‌ها و سایر فیلم و سریال‌های ایشان) با پروژه فعلی مقایرت دارد. امیدوارم که همانند همیشه کارهای ایشان با موفقیت همراه باشد و همچنین امیدوارم که خیلی زود و در پروژه‌های دیگر، مجددا با ایشان همکاری داشته باشم. همکاری بنده با آقای گلزار جزئی از افتخارات بنده است و خاطرات خوش این همکاری در سریال عاشقانه تا همیشه در ذهن من باقی خواهد ماند.

دانلود سریال دل

کدام بازیگران قرار بود در سریال دل حضور داشته باشند اما حضور آن‌ها منتفی شد؟

اسامی بزرگ دیگری برای حضور دراین سریال کاندید شده بوند که دلایلی مانع حضور آن‌ها در سریال دل شده است.

 • مهناز افشار – گفته می‌شود حضور خانوم افشار به‌دلیل ممنوع‌التصویر شدنشان دراین پروژه منتفی شده
 • بهرام رادان – دلیل آقای رادان ظاهرا شخصی بوده و گفته شده که پس از مدتی، اعلام کرده‌اند که در پروژه آقای منوچهر هادی حضور پیدا نمی‌کنند.
 • محمدرضا گلزار – دلیل عدم حضور آقای گلزار همانطور که در بالا گفته شد، به تداخل با برنامه‌های دیگرشان مربوط می‌شود.
 • محمدرضا فروتن – درمورد عدم حضور آقای فروتن اطلاعاتی وجود ندارد، اما می‌دانیم که نام ایشان در ابتدا و زمانی که ایرج محمدی تهیه کننده این مجموعه بود در میان بازیگران حضور داشته.

تریلر این مجموعه را تماشا کنید


بیشتر بخوانید

امتیاز کاربران: ۴٫۸۸ ( ۸ رای)

برچسب ها

۲۵ دیدگاه

  1. سلام . مطمئن باش که سریاله خوبیه . چون بازیگرای خیلی خوبی توی سریالن . من که فکر میکنم خیلی خوب از آب در میاد

    1. دقیقا . تازه روزی روزگاری در هالیوود هم میشه مثال زد . با کارگردانی تارانتینو و اون همه بازیگر گند زدن . این که دیگه جای خود داره

 1. من فکر می‌کنم داستان و محتوا نسبت به سایر سریالای درحال پخش بهتر باشه . مانکن و کرگدن که زیاد چنگی به دل نزدن امیدوارم این بهتر باشه

  1. چرا اتفاقا مانکن سریال جالبیه . هر کدوم یه داستان متفاوتی دارن. پیشنهاد میکنم مانکن رو هم ببینید . الان داستانش به اوج رسیده

 2. حامد بهداد بهتره گلزاره . انتخاب درستی انجام داده منوچهر هادی . سره همین مورد نگاش می‌کنم من عاشق حامد بهدادم

  1. سلام
   بله این سریال توی دنیای سریال عاشقانه قرار داره ولی دقیقا نمی‌شه گفت که این سریال عاشقانه ۲ هست چرا که یکمی حالت اسپین آف داره و دقیقا داستان فصل اول رو دنبال نمی‌کنه با اینکه بازیگرها در همون شخصیت‌های سابق خودشون بازی می‌کنن.

  2. گفتن همونه . اینجا نوشتن اسپین اف . نمیدونم منظورشون چیه اما فکر کنم مرتبط باشه با عاشقانه

  1. خیر اتفاقا کارگردان هم به حضور آقای گلزار اصرار داشتن ولی انگار به دلیل مشغله زیاد نتوستن حضور پیدا کنن.

 3. اووووووف داستانش مشخص شد . حامد بهداد و ساره بیات میخوان ازدواج کنن یهو یه رقیب عشقی میاد وسط . به جانه خودم خفن ترین سریال ایرانی میشه این حالا ببینید کی گفتم

  1. سلام بله فایل در اختیار شما قرار می‌گیره ولی باید تا روز انتشار که چهارشنبه هست منتظر رمز عبور بمونید.

 4. من که احساس میکنم خیلی میترکونه . دقیقا نقد درستی کرده بودید . توی ادامه‌ی مسیر خیلی اتفاقا میفته . مطمئا عالی میشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا