اخبار فیلم و سریالاخبار سینما و هنرمندان جهان

کریستوفر نولان و تناقضات در اوپنهایمر + تصاویر

بهترین فیلم بیوگرافی اخیر به نام “اوپنهایمر” که در تاریخ ۲۱ ژوئیه منتشر خواهد شد، کارگردان و نویسنده کریستوفر نولان، معروف به ساخت فیلم‌های پیچیده مانند “فضای بین‌المللی” و “آغاز”، با ترس کودکی قدیمی روبرو می‌شود. ترسی که بر اساس علم واقعی، به خطر انفجار هسته‌ای و نابودی بشریت برمی‌گردد، نه از فضایی‌ها و علم غیر واقعی.

اوپنهایمر ؛ کریستوفر نولان - christofer nolan

خلاصه داستان فیلم اوپنهایمر

این فیلم داستان جی. رابرت اوپنهایمر، فیزیکدان دغدغه‌مند، جذاب و مبتلا به دردسرهای روانی را دنبال می‌کند که توسط سیلین مورفی، ستاره “پیکی بلایندرز” بازی می‌شود. اوپنهایمر برای رهبری پروژه منهتن در لوس آلاموس، نیومکزیکو، برای ساخت بمب اتمی در دوران جنگ جهانی دوم انتخاب شده بود.

بمب‌گذاری هیروشیما و ناگازاکی پایان جنگ با ژاپن را در سال ۱۹۴۵ به همراه داشت (آلمان قبلاً تسلیم شده بود) و اوپنهایمر به عنوان یک قهرمان تحسین شد. اما تنها چند سال بعد، در سال ۱۹۵۴، مجوز امنیتی او را در یک جلسه مشاوران کمیته انرژی اتمی که با ارتباطات چپ‌گرایشی او در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی – از جمله داشتن دوست دختر و برادرش، فرانک، عضو حزب کمونیست – و مخالفت او با ساخت بمبی تر و بزرگتر، “سوپر” یا بمب هیدروژنی که همکارش ادوارد تلر حمایت می‌کرد، اعلام کرد، و اوپنهایمر به عنوان یک تهدید امنیتی توصیف شد.

این اتفاق پایان حرفه و توانایی او در تاثیرگذاری بر آینده انرژی اتمی در جنگ سرد بود. به عنوان نتیجه، او به شهیدیت در جامعه علمی رسید. بسیاری از فیزیکدان‌ها، از جمله آلبرت انیشتین، ناراضی بودند که ایالات متحده بدون هشدار، بمب را بر روی دشمنی که قبلاً شکست خورده بود، پاشیده بود. در حالی که اوپنهایمر امیدوار بود با ظهور بمب، جنگ را به ناچار شدنی تبدیل کرده و منجر به کنترل بین‌المللی بر روی چنین اسلحه‌هایی شود. با وجود این، با بازماندن بمب در دست روس‌ها، این رویای او هیچ شانسی در برابر سخت‌گیرانی‌هایی مانند رئیس جمهور آن زمان، هری ترومن، که اوپنهایمر را “پسری گریه‌کن” خواند، نداشت.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  تماشای اولین تریلر فصل دوم انیمیشن من گروت هستم - I Am Groot را در تایم سیتی تماشا کنید + تاریخ انتشار

از بازیگران فیلم می‌توان به مت دیمن به عنوان ژنرال مایور لزلی گروز، که به طور کلی مسئول پروژه بود، و رابرت دانی جونیور به عنوان آدمیرال لوئیس استراس، رئیس کمیته انرژی اتمی، اشاره کرد. استراس به عنوان نماینده پساجنگی مخالف اوپنهایمر، و نامزدی او برای وزارت بازرگانی تحت ریاست دوایت دیوایت آیزنهاور که به دلیل نقش او در سقوط اوپنهایمر، توسط سنا کشته شد، معرفی شده است.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا