این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

فصل 2 سریال بادیگارد (Bodyguard) [تاریخ پخش، بازیگران و داستان]
  • محمد مقصودی
  • يکشنبه 17 آذر 98
  • 0
  • 584

فصل 2 سریال بادیگارد (Bodyguard) [تاریخ پخش، بازیگران و داستان]

ساخت فصل دو سریال بادیگارد (Bodyguard) پس از آنکه پخش فصل یک از شبکه BBC One آغاز گردید و با جذب مخاطب میلیونی در هر هفته، نمرات بسیار خوبی دریافت کرد، اجتناب‌ناپذیر بود. برای آگاهی از تمام نکاتی که باید درباره فصل دوم سریال Bodyguard بدانید، در ادامه با شهر زمان همراه باشید.

سریال بادیگارد

هشدار اسپویلر! در متن زیر بخش‌های بزرگی از داستان فصل اول سریال بادیگارد افشا شده است.

قسمت اول فصل یک سریال بادیگارد به بزرگترین افتتاحیه یک سریال در سال 2018 در بریتانیا تبدیل شد. فصل یک در مجموع، پربیننده‌ترین سریال درام BBC در یک دهه اخیر بود و این در حالی است که قسمت آخر فصل یک Bodyguard در کامل تعجب،  پربیننده‌ترین سریال تلویزیونی از زمان آغاز ضبط سری جدید برنامه‌ها در بریتانیا محسوب می‌شود. 17.1 میلیون بیننده قسمت آخر بادیگارد را تماشا کردند.

داستان سریال محافظ شخصی، درباره دیوید باد (با بازی ریچارد مدن)، یک سرباز سابق جنگ است که حال به یک مأمور محافظ شخصی تبدیل شده است. باد حالا برای محافظت از جولیا مونتاگو (با بازی کیلی هاوز)، وزیر جاه‌طلب و قدرتمند کشور بریتانیا استخدام شده است. پس از مرگ مونتاگیو در یک حادثه بمب‌گذاری تروریستی، باد به قتل او متهم شد و همین امر او را وادار کرد که برای رفع اتهام از خود درگیر از یک توطئه پیچیده که شامل فساد پلیس و جرائم سازمان‌یافته می‌شد، پرده‌برداری کند.

با توجه به اقبال مثبت منتقدان و همچنین رکوردشکنی در تعداد بینندگان، به‌نظر می‌رسد سریال بادیگارد در زمینه مدت پخش، پا جای دیگر مجموعه تلویزیونی خالق خود یعنی Line of Duty بگذارد. اما از فصل دو سریال بادیگارد باید چه انتظاراتی داشته باشیم؟

آیا فصل دوم سریال بادیگارد ساخته خواهد شد؟

سریال بادیگارد

در ماه سپتامبر سال 2018، مرکوریو تأیید کرد که برای احتمال ساخت فصل دوم تنها صحبت‌ها را با شبکه بی‌بی‌سی آغاز کرده است. ریچارد مدن در ماه نوامبر وضعیت را به‌روزرسانی کرد و گفت که ملاقاتی ترتیب خواهد داد تا درباره آینده سریال با مرکوریو صحبت کند. مدن به وبسایت ددلاین گفت:

من قرار است جد مرکوریو را ظرف هفته‌های آینده ملاقات کنم، تا صحبتی داشته باشیم و ببینم که در ذهن فوق‌العاده او چه می‌گذرد. پس من حالا این سؤال را دارم که چه اتفاقی ممکن است در آینده رخ بدهد؟ منظورم آینده دیوید باد است. چون او در سریال چند ماه جهنمی را پشت سر گذاشت. قرار است کار این آدم به کجا برسد؟

با وجود آنکه ما هنوز منتظر اعلام رسمی خبر ساخت فصل دوی سریال بادیگارد هستیم، اما مرکوریو قبلاً به این موضوع اشاره کرده بود که می‌تواند این تصور را داشته باشد که سریال تا چهار فصل ادامه داشته باشد. مرکوریو اینطور گفت:

منصفانه است که بگوییم ما احتمالاً هر رویکردی درباره فصل دوم را با درنظر گرفتن این احتمال بررسی خواهیم کرد که فرصت ساخت فصل سوم یا فصل چهارم هم وجود داشته باشد. ما احساس افتخار و خوش‌شانسی بسیاری داریم که از فصل یک تا حدی واکنش دریافت کرده‌ایم که به ما این فرصت را می‌دهد تا درباره انجام کارهای بیشتر حداقل فکر کنیم. گفتگوهایم با BBC درباره احتمال ساخت فصل دو تا سال 2019 هم طول کشید. ما مشغول صحبت هستیم. ما مشغول صحبت درباره مرحله تدارکات آن هستیم و واقعا هیچ خبر جدیدی وجود ندارد.

ریچارد مدن اخیراً نظرات خود درباره این که آینده سریال محافظ شخصی می‌تواند به چه صورت باشد را بیان کرد. اما خبر بد برای تمام افرادی که می‌خواهند هرچه زودتر فصل بعد را تماشا کنند این است که خود مدن گفته هرگونه احتمال برای دیدن قسمت‌های جدید به انتظاری طولانی‌مدت نیاز دارد. مدن در مصاحبه با وبسایت هالیوود ریپورتر گفت:

ما درباره ساخت فصل بعد صحبت کرده‌ایم و من تقریباً یک ماه پس از آنکه پخش سریال در بریتانیا به پایان رسید صحبت کردم. ما در گفتگوی خود به این نتیجه رسیدیم که بهتر است تا یک سال کاری نکنیم و در این مدت ببینیم که چه کاری را می‌توان بهتر انجام داد. شما نمی‌توانید فوراً فصل دو را بسازید. قطعاً بعد از آن اتفاقات دیوید باد به تعطیلات نیاز دارد. قرار نیست او سر کار برگردد، مگر نه؟ همچنین او حالا به‌خاطر اتفاقاتی که در پایان قسمت ششم سریال بادیگار رخ داد، مشهورترین آدم لندن است. او نمی‌تواند خیلی راحت، مستقیماً به کارش برگردد. من و جد، هردو بر سر این موضوع موافق بودیم که اگر پس از گذر هجده ماه یا دو سال از اتفاقات فصل یک به زندگی باد بازگردیم و ببینیم او حالا در چه وضعیتی قرار دارد و چه اتفاقاتی برایش رخ داده است، خیلی جالب‌تر خواهد بود.

حالا به نظر می‌رسد فاصله زمانی که مدن صحبتش را کرده بود واقعیت دارد. در سال 2019 هنوز چیز جدیدی درباره فصل دوم سریال بادیگارد وجود ندارد که بتوانیم دلمان را به آن خوش کنیم. مدن در ادمه مصاحبه خود با هالیوود ریپورتر گفت:

زمانی که ما مشغول فیلم‌برداری سریال بودیم، قرار بود بادیگارد فقط برای یک فصل رخ دهد و سریال مخصوص به خودش باشد زیرا جد هنوز مشغول نوشتن متن بود، زمانی که درحال ضبط صحنه‌ها بودیم. اما سریال افراد زیادی را به خود درگیر کرده است و مرا هم درگیر کرده است زیرا من شیفته شخصیت باد شده‌ام. من جذب شخصیتی شده‌ام که سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشته است و تمایل بسیاری دارم تا ببینم دو سال پس از وقایع فصل اول چه اتفاقی برایش رخ داده است. این مرد از نظر سلامت روانش در چه وضعیتی قرار خواهد داشت؟ از نظر وضعیت همسر و فرزندانش و همچنین از نظری شغلی چه؟ قرار نیست که او سرجایش بنشیند تا بازنشسته شود یا یک شغل معمولی را انتخاب کند. او قرار است درگیر ماجراهای هیجان‌انگیزی بشود.

مدن سپس اینطور ادامه داد:

بنابراین من برای کار کردن با جد و اینکه برای پیش بردن بخش بعدی داستان چه کاری باید انجام بدهیم، اشتیاق دارم. اما ما تصمیم گرفتیم که عجله نکنیم و امسال فیلم‌برداری نداشته باشیم. ما قرار است به سریال استراحت بدهیم و عادلانه رفتار کنیم. اگر دوباره دور هم جمع شویم و یک فصل دیگر هم انجام بدهیم، من می‌خواهم که آن هم مثل فصل اول یک چیز متفاوت باشد، نمی‌خواهم چرخه را تکرار کنیم و فقط یک فرمول را انجام بدهیم. من می‌خواهم کار کاملاً متفاوت انجام دهیم و خوشحالم که حد نیز با این عقیده موافق است.

همانطور که به‌نظر می‌رسد، ریچارد مدن از این وضعیت فعلی بسیار خوشحال است، او گفت:

من فکر می‌کنم با توجه به ماهیت داستان، اینکه این فرصت را داشته باشید که به دیوید باد فرصت رشد بدهید، به‌نظرم بسیار مفید خواهد بود. به‌نظر می‌رسد فصل دوم سریال، پس از آن استراحت طولانی واقعا قرار است رخ بدهد.

مرکوریو نیز در این رابطه گفت:

ما عاشق انجام کارهای بیشتر هستیم. ما از اینکه از جانب هواداران یک عطش واقعی برای تماشای سریال وجود دارد، سپاسگزار هستیم. برای آغاز یک فصل دوم باید تدارکات زیادی صورت بگیرد و ما حالا فقط مشغول آنها هستیم. اگر فصل دوم درکار باشد، خیلی خوب می‌شود.

مرکوریو پیش از این در ابتدای سال 2019 گفته بود فصل دوم به این دلیل طول کشیده است که او در نوشتن روایت سریال دچار مشکل شده است. مرکوریو در توییتر خود نوشت:

چیزی که واقعاً باعث توقف تولید فصل دوم سریال بادیگارد شده است، تلاش من برای پیدا کردن یک دلیل بسیار دلسوزانه است تا کل کابینه وزارت در پنج دقیقه اول کشته نشوند.

 منظور مرکوریو از این توییت، اظهارات نماینده محافظه‌کار پارلمان، جیکوب ریس ماگ درباره ساکنان برج گرنفل بود. ریس ماگ معتقد بود ساکنان این برج در حین آتش‌سوزی مرگبار سال 2017 که منجر به کشته شدن 72 نفر شد، فاقد عقل سلیم بودند. یکی دیگر از دلایل وقفه طولانی بین فصل اول و دوم سریال Bodyguard می‌تواند این باشد که هم سازنده و هم ستاره اصلی در سال جاری مشغول کارهاس مختلفی بودند. مرکوریو که درگیر سریال Line of Duty بود و ریچارد مدن نیز با ایفای نقش در فیلم‌های Rocketman، 1917 و فیلم The Eternals از مارول به کارنامه قدرتمند خود سر و سامان بیشتری داده است. همچنین، لازم نیست یادآور شویم که جان استارک بازی تاج و تحت از نامزدهای جدی جایگزینی دنیل کریگ در نقش جیمز باند است.

بازیگران فصل دوم سریال بادیگارد

فصل اول سریال بادیگارد

با توجه به آنکه افسر باد احتمالاً از اتفاقات فصل یک صحیح و سالم نجات پیدا کرده است پس به احتمال فراوان ریچارد مدن را در فصل دوم هم خواهیم دید. در حقیقت، مرکوریو پیشنهاد داده است که در فصل دوم شاید باد به شغلش بازگردد اما این‌بار به جای محافظت از یک سیاستمدار، مأمور حفاظت از خانواده سلطنتی یا یک مقام مهم خارجی شود. دیگر بازیگرانی که احتمال بازگشتشان وجود دارد، عبارت‌اند از: جینا مک‌کی در نقش فرمانده ان سمپسون، سوفی راندل در نقش ویکی باد، نینا توسان وایت در نقش لوییز ریبرن و اش تندن در نقش دیپاک شارما.

با توجه به اتفاقات فصل اول، احتمال زیاد شخصیت‌های زیر را دیگر نبینیم. البته با درنظر گرفتن اخلاق مرکوریو هیچ‌چیز قطعی نیست:

پال ردی در نقش راب مک‌دونالد، وینسنت فرانکلین در نقش مایک تراویس، ریچارد ریدل در نفش تام فنتون، مایکل شفر در نقش ریچارد لانگکراس، دیوید وستهد در نقش نخست وزیر، جان واسلر، استوارت بومن در نقش استیفن هانتر دان، استفانی هیام در نقش شنل دیسون، مت استوکی در نقش لوک ایکنز، پیپا هیوود در نقش لورین کرادوک و نیکولاس گلیوز در نقش راجر پنهالیگون.

همچنین شخصیت‌های زیر نیز به این دلیل که در فصل یک مردند قطعا در فصل دوم سریال بادیگارد حضور نخواهند داشت:

کیلی هاوز در نقش جولیا مونتاگو - البته این بازیگر در گفتگویی با گاردین اعلام کرد که مردم از او می‌پرسند آیا جولیا زنده است؟ که البته این موضوع با انکار قوی هاوز همراه بود. اما اگر مرکوریو احساس نیاز کند ممکن است شخصیت جولیا را بازهم در سریال ببینیم، شاید او در چند صحنه فلش‌بک ایفای نقش کند – تام بروک در نقش اندی اپستد، شابهام صراف در نقش طاهر محمود و کلر لوییز کوردول در نقش کیم ناولز.

انجلی موهیندرا، که در فصل اول نقش بمب‌گذار فریب‌کار، نادیا علی را بازی کرده بود هم اعلام کرده است که برای ایفای نقش در بادیگارد بازنخواهدگشت. او در مصاحبه با رادیو تایمز گفت:

اگر از من خواسته می‌شد برمی‌کشتم اما فکر نمی‌کنم برای نادیا دیگر ماجرایی وجود داشته باشد.

حتی خود مرکوریو نیز تأکید کرده بود که شاید سریال محافظ شخصی نیز مثل Line of Duty هر ساله شامل بازیگران فرعی جدید شود و تنها چند نقش محدود از ابتدا تا انتها در سریال حضور داشته باشند. او در گفتگو با رادیو تایمز گفت:

ما قطعاً اولین سریالی نبودیم که بازیگران را عوض می‌کردیم، اما سریال Line of Duty این کار را به‌خوبی انجام داده بود.

پیپا هیوود که در نقش رییس دیوید باد یعنی لورین کرادوک ایفای نقش کرده بود هم گفت که برای فصل دوم در این سریال خارجی حضور نخواهد داشت:

نمی‌خواهم چیزی را لو بدهم اما احتمالاً می‌توانیم دور من را خط بکشیم.

تاریخ پخش فصل دوم سریال بادیگارد

فصل دوم سریال بادیگارد

در وهله اول، ابتدا مرکوریو باید داستان فصل دو را بنویسد پس حداقل تا پاییر 2020 انتظار چیزی را نداشته باشد. نیکولاس گلیوز که در فصل یک سریال بادیگارد نقش رییس حزب محافظه‌کار یعنی راجر پنهالیگون را بازی کرد در مصاحبه با رادیو تایمز گفت:

یک ماه پیش با تهیه‌کننده سریال صحبت کردم و او تضمین داد که فصل دوم هم در کار خواهد بود و البته این را هم تأکید کرد که نمی‌داند چه اتفاقی رخ خواهد داد. من فکر می‌کنم راجر قطعاً می‌تواند به سریال بازگردد. این به داستانی که جد مرکوریو خواهد نوشت بستگی دارد اما من عاشق آن نقش بودم. به‌نظر من این نقش بسیار بسیار درخشان بود و هر زمان که او در صفحه دیده می‌شد، انرژی بسیار زیادی داشت پس من دوست دارم که راجر بازگردد، این خوب خواهد بود.

داستان فصل دوم سریال بادیگارد

فصل اول سریال بادیگارد

در فصل اول سریال بادیگار دیدیم که جولیا مونتاگو توسط لوک ایتکنز (مت استوکی) و افرادش کشته شد. انگیزه ایتکنز چه بود؟ تا جلوی نخست وزیر شدن مونتاگو را بگیرد و اجازه ندهد که قدرت به دست سرویس‌های امنیتی بیفتد، که به MI5 اجازه می‌داد تا بر معاملاتی که باعث قدرت گرفتنش می‌شد نظارت داشته باشد. اعمال ایتکنز فاش شد و او همراه با رییس باد یعنی لورین کرادوک به زندان افتاد، کسی که به ایتکنز جزئیات سفرها و اقدامات امنیتی جولیا را در ازای پول می‌فروخت. همچنین مشخص شد که بمب‌گذار قطار، نادیا یک قربانی بی‌گناه نبود بلکه خود بمب را ساخته بود. همچنین، نادیا و همکاران تروریستش برای پول با لوک ایتکنز همکاری داشتند تا برای کارهای بعدی خود بمب‌های بیشتری بسازند.

دیوید باد که هرگونه ارتباط او با قتل جولیا رد شد، برای مشکلات روانی خود به متخصص مراجعه کرد و رابطه‌اش با ویکی و فرزندان خود را ترمیم نمود. پایان فصل یک؟ شاید محافظ شهصی ما در فصل دوم با تعدادی از شخصیت‌های فصل اول ملاقات کند و برخی از نقاط ابهام رفع شوند. پس از آنکه ان سمپسون اطلاعات جنجالی مربوط به نخست وزیر را افشا کرد، رهبر کشور و همچنین رییس MI5، استفین هانتر دان (استوارت بومن) مجبور به استعفا شدند.

اما مأمور باتدبیر MI5 با نام مستعار ریچارد لانگکراس که در تلاش برای پوشش جولیا و نقشه‌های MI5 برای عزل نخست وزیر نقش داشت و توانست از بازداشت پلیس قرار کند چه؟ آیا او هم بازخواهدگشت؟ همچنین مایک تراویس در نهایت توانست شغل خود به‌عنوان جانشنین مونتاگو را حفظ کند و از این اطمینان پیدا کند که لایحه جنجالی ریپا-18 مونتاگو که به او و دیگران قدرت‌های بزرگ دولت امکان نظارت بر ارتباطات در بریتانیا را فراهم می‌آورد، منحل شود. همچنین آیا مایک و معاونش (همسر سابق جولیا) یعنی راجر پنهالیگون (نیکولاس گلیوز) که قبل از این برای تضعیف قدرت جولیا نقشه‌هایی داشتند با عواقب کارهای خود روبه‌رو خواهند شد؟

احتمال دارد تمام موارد بالا رخ بدهند، هرچند با وجود آنکه مرکوریو اصرار دارد در شش قسمت اول سریال بادیگارد، دانه‌هایی نکاشته که بتوان در ادامه سریال آنها را درو کرد. او در مصاحبه با دیجیتال اسپای گفت:

فکر می‌کنم انجام دادن این کار بسیار سخت باشد، مخصوصاً چون هیچ تضمینی برای اینکه آیا اصلاً فصل دوم ساخته خواهد شد وجود نداشت. شما از آینده خبر نخواهید داشت پس به‌نظر من، این چیزی بود (داستان قوی )که بهترین شکل ممکن انجام شد و آینده درنظر گرفته نشده بود. اگر موقعیت بسیار خوبی وجود داشته باشد که فصل دوم، سوم یا هرچه که هست ساخته شود و از گذشته مواردی وجود داشته باشد که بتوان روی آنها کار کرد پس به‌نظرم انجام این کار خیلی خوب خواهد بود.

ریچارد مدن هم اعلام کرده است که اتفاقات بسیار عمومی فصل یک بر روی آینده مأمور باد تأثیر به‌سزایی خواهد داشت:

دیوید باد، او همراه با یک بمب در لندن حرکت کرد، فکر کنم حالا دیگر همه چهره او را می‌شناسند. او واقعاً دیگر نمی‌تواند به کار پلیسی خود بازگردد، پس زندگی‌اش چگونه خواهد بود؟

تریلر فصل دوم سریال بادیگارد

فصل اول سریال بادیگارد

با توجه به آنکه هنوز حتی تاریخ عرضه فصل بعد تأیید نشده است پس فعلاً هم خبری از تریلر نخواهد بود.


نظرات

captcha Refresh
rtyddrt75667